سفر به گذشته امکانپذير است (پارادکس دوقلو ها)

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
adamus گفت
راستی ما چرا داریم بحث میکنیم 2012 که جهان از بین میره چه کاریه اینقدر بحث والا کلا بی خیال شیم
مثه اینکه بچه های این سایت هنوزم به مایا ها اعتقاد دارن!!!!!!!!!!یه خرده به روز باشید پیشگو فقط و فقط اداموس[/quote]

استاد.........................

نوستراداموس هم گفته جهان 2012 از بین میره

تاریخ دقیقش رو مایا ها گفته بدن

ولی نوستراداموس گفته 2012 جهان از بین میره..................

f-makvandy

New Member
لایک ها
21
این چراپیت چیه؟!؟!؟!؟!(چراپیت=جمع مکسر چرت و پرت!!!
)

کی گفته 2012 دنیا نابود میشه؟!؟!؟!؟
بلکه ما هر لحظه ممکنه نابود شیم!!!

فقط کافیه سیاهچاله ای....سیارکی....جرم آسمونی...چیزی بخوره تو فرق زمین....!!!!

تازه با این وضع زندگی ما.....آلودگی کره زمین....ووووو.....خیییلی زودتر از این حرفا فرت میشیم.....!!!!

arash501

New Member
لایک ها
0
درود
خوب منم دقیقا نظرم همینه و عرض هم کردم که سفر در زمان دقیقا مانند یک فیلمه که ما با در دست گرفتن کنترل میتونیم فیلم را به عقب یا جلو بزنیم!
ببینید طبق پارادوکس پدر بزرگ اگر ما پدر بزرگ خودمون را بکشیم قطعا دیگر پسری نخواهد بود که اون بشه پدر ما و ما را بوجود بیاره!اما یه سوال:آیا واقعا ما اگر پدر بزرگ فعلیه خودمون را در کودکی بکشیم که دیگر پدر فعلیه ما بدنیا نیاد واقعا ما دیگر نخواهیم بود؟؟؟
میدونید جواب چیه؟!
نظر من که اینم یکی از فرضیه هام است اینه که روج یک انرژی ای است که بواسطه اجرام فیزیکی مثل گوشت استخوان پوست و... در این دنیا شکل میگیره که اینها از طریق ژنتیکی که از پدر و مادر خودمون به ارٍث میبریم بوجود میاد!
حالا اگر پدر بزرگمون کشته بشه و دیگر پدری نباشه که ما رو بوجود بیاره طبیعتا ما دیگه کسی رو نداریم که ازش ارث ژنتیکی بگیریم...!
اما من میگم میشه!چون روج ما که باعث وجود داشتن ماست از بین نمیره چون از پدر و مادرمون نیست و به کائنات تعلق داره و ما خواهیم بود و با همون افکار زندگی خواهیم کرد(اما به محض اینکه پدر بزرگمون مرد ما فورا شکل ظاهری جسممون تغییر میکنه اما روج همان روج است!مثل قضیه تناسخ که یک روح در کالبدها و جسمهای مختلف میاد و میره و اگر ما الان یادمون نیست که در زندگیه قبلیمون چی بودیم دلیلش اینه که ما الان داریم از حافظه این جسم کمک میگیریم و در نتیجه چیزی یادمون نمیاد اما وقتی که از طریق جافظه روحمون(مثل هیبنوتیزم)کمک بگیریم همه چیز یادمون خواهد آمد!
مثال:فکر کنید شما در کامپیوتر شخصیتون یه نرم افزار بین المللی و جامع دارید که مثلا یک سری اطلاعات تا یه تاریخی در آن ثبت شده است و شما برای دستیابی به اطلاعات آن زمانی که جستجو میکنید کامپیوترتون فقط اطلاعات موجود در خودش را به شما میده اما زمانی که آن لاین باشید دیگه فقط اطلاعات خودش را جستجو نمیکنه بلکه از طریق اینترنت کل اطلاعات مربوط به اون نرم افزار را که در دنیا هست جستجو میکنه!در این مثال جسم و ذهن ما حکم کامپیوتر شخصی را دارد و روج و اطلاعات روح حکم اینترنت را دارد...!پس روج به کائنات تعلق داره نه به پدر و مادر ما...!

اما اینها یه جنبه سفر در زمانه که مربوط میشه به پارادوکس پدربزرگ!خارج از این پارادوکس که بخواهیم بحث کنیم اینه که هر اتفاقی که در این کائنات می افته مربوط میشه به یه حرکتی دیگه در کائنات که مثلا فلان حرکت اگر انجام بشه در آنسوی دنیا فرکانس ایجاد شده از آن حرکت باعث میشه یه حرکت دیگه بوجود بیاد!(به زبانی دیگر همان علت و معلول)

ادامه بحث بعد از خواندن نظرات شما تا اینجا....

خوشحال میشم دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن بیان و نظرات خودشون را کامل و منطقی عنوان کنن!من نظریه ها و اطلاعات بدرد بخوری دارم که با همکاری و هم فکریه کسانی مثل خودم و بالا تر از خودم شاید بتونیم به یه نتایج بدرد بخوری برسیم و یه تحول بزرگ تو دنیا بوجود بیاریم!اگر موضوعاتی هم میدونید که نمیتونید اینجا بصورت عمومی بنویسید بهم ایمیل کنید!

آرش
arash501f@gmail.com

adamus

New Member
لایک ها
37
mehryar گفت
adamus گفت
راستی ما چرا داریم بحث میکنیم 2012 که جهان از بین میره چه کاریه اینقدر بحث والا کلا بی خیال شیم
مثه اینکه بچه های این سایت هنوزم به مایا ها اعتقاد دارن!!!!!!!!!!یه خرده به روز باشید پیشگو فقط و فقط اداموس

استاد.........................

نوستراداموس هم گفته جهان 2012 از بین میره

ولی نوستراداموس گفته 2012 جهان از بین میره..................
[/quote]

اولا استاد خودتی
دوما اداموس به طور قطع درمورد هیچ مسئله ای اظهار نظر نکرده و تمام زمانها رو تقریبی و مبهم گفته تمام حرفاشم جوری گفته که فقط ادم های خاصی منظورشو بفهمن
اصل حرف اداموسو که به پسرش سزار در مورد جهان گفته

قبل از انکه ماه چرخه کامل خود را تمام کند (1882-2250)خورشید و سپس عصر دلو می ایند بر طبق نشانه هایی اسمانی دوره حکمرانی زحل برای بار دوم می اید(عصر حدید)برای انکه هه چیز محاسبه شده باشد .حالا دنیا به چرخه مرگ خود نزدیک میشود

fazanavrd

New Member
لایک ها
10
بری گذشته و پدرتو بکشی اون وقت میتونی وجودتو اثبات کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jasem

Well-Known Member
لایک ها
327
میگما شما که معتقدین جهان تو 2012 از بین میره چرا دارین واسه المپیاد و کنوکور و امتحانای ترم دانشگاه میخونین !!

m-s

New Member
لایک ها
129
کی گفته قراره جهان نابود شه؟؟؟
من با وجود اینکه فیلم نوستر رو دیدم اما معتقدم نابودی در کار نیست
و برا حرفمم دلیل دلرم
اما نمیدونم چرا حسش نیس بنویسم

فقط مطمئنم نابودی این جهان طبق پیش بینی های این افراد درست نیست

تا وقتی قرآن و آیه های مستندش هست این آدما چرا حرف میزنن

MJ73

New Member
لایک ها
29
ولی من میگم این سیاسیه

یعنی درسته قرار نیس دنیا نابود شه ولی آخرش تو این سال یه اتفاق میوفته.یعنی باعث میشن که یه اتفاق بیوفته
حالا ببین کی گفتم...

arash501

New Member
لایک ها
0
درود
بااینکه بحث آخرو که سفر در زمان بود و از دوستان علاقمند و مطلع دعوت همکاری و هم فکری کردم منحرف کردید و کشوندید به بحث 2012 ...!!!
اما در این مورد هم اطلاعاتی دارم که برای مطرح کردنش بازم نیاز به این دارم که چندتا از دوستان آگاه و مطلع به این امر بیان و با هم وارد بحث بشیم تا از اطلاعات هم استفاده کنیم تا به نتایج خوبی برسیم!چون ما بیایم یه سری اطلاعاتی را که برای بدست آوردنش زحمتها و بیداریهای زیادی کشیدیم بیایم اینجا عنوان کنیم و متاسفانه بعضیها بیان با مطرح کردن بحثها و جملاتی که بیشتر شبیه جک است این موضوعات را کوچک بشمارن و بیتوجه ازش رد بشن!شاید باورتون نشه که خود من شخصا در بسیاری از موارد که برای دنیا سوال است نظریه هایی دارم و در بعضیهاشون هم تا حدودی به کشفیاتی رسیدم که با اثبات صد درصدشون خیلی از دستاوردهای علمی رد میشه!اما افسوس که جایی هستیم که کسی برای این دستاوردها ارزشی قائل نیست...
اما در کل اگر بخوام در مورد این دنیا و آغازو پایانش بگم میتونم کوتاه بگم که این دنیا دقیقا شبیح بازیهای استراتژیک آنلاین اینترنتی است که یه جایی گیم آور میشیم و از نوع دوباره شروع میکنیم و کسانی که این دنیا رو از ابعاد تکمیل تر کائنات میبینن به سادگی نقطه های شروع و گیم آور این کائنات زا میبینن...

کسی اگر دوست داشت و مشتاق بود به بیشتر دونستن در این موارد میتونه با من وارد بحث جدی و منطقی بشه!اما لطفا دین و چزئیات ادیان را با این موارد قاطی نکنید توی بحثاتون!
چون این چیزا هیچ ارتباطی به دین نداره...

liliom-chem

New Member
لایک ها
4
سلام.
من نمیدونم تا چه حد میتونم علمی صحبت کنم اما دوست دارم در موردش بحث کنم تا حالا در این مواردئ هیچ تحقیقی نداشتم...
برای شروع البته اگر موافق باشید میخواستم ازتون بخوام یکی از اون اثباتهایی که کردین رو برامون بگین.
ممنون میشم.

arash501

New Member
لایک ها
0
دوست عزیز من نگفتم که چیزی را تا الان به اثبات 100% رسوندم...!
اگر این کار را میتونستم به این مرحله برسونم که قطعا اسم من رو پیش از این میشنیدید...
عرض من این بود که نظریه ها و فرضیه های دارم که در مورد بعضیهاش به نتایج مطلوبی رسیدم و لی هنوز به اثبات قطعی نرسیدم!
البته چندتاشون برای شخص خودم اثبات شده اما برای عنوان جهانیشون باید به یک اثبات جامع و قویتر برسم که برای هر فکری قابل قبول باشه...
یکی از اینا در مورد بحث سفر در زمانه!که من فرضیه ای دارم که که تمام لحظاتی که ما میگذرانیم در کائنات ثبت میشه و قابل بازیابیه. حتی سفر به آینده هم ممکنه!این کائنات یک دنیایی هست که هر حرکتی که در گوشه گوشه آن صورت میگیره یک فرکانسی را ایجاد میکنه که آن فرکانس باعث ایجاد جرکت دیگه ای میشه!دقیقا مثل افکار ما که باعث ایجاد فرکانسهایی میشه که ما را در راستای صورت گرفتن چیزی که بهش فکر میکنیم قرار میده!

adamus

New Member
لایک ها
37
MSجون اگه کتاب پیشبینی های مصور اداموس رو بخونی میبینی تمام پیش بینی هایی که کرده به حقیقت پیوسته حتی در مورد ظهور امام زمان هم نظر داده و حتی در مورد امام خمینی و مسائل ایران که به وقوع پیوستن!!!!!!!!.اما هیچ تاریخی رو به طور دقیق نگفته و به طور تقریبی گفته که جهان تا 2250م از بین میره اما جناب Mehryarنظر مایا ها رو گفتن 2012م

قبول نظر اداموس سخته و قبول نکردنش سختتر اخه تا حالا هرچی گفته درست از اب دراومده اما نمیدونم این یکی درسته یا نه!!!!!!!!!!!!

adamus

New Member
لایک ها
37
arash501 گفت
اگر این کار را میتونستم به این مرحله برسونم که قطعا اسم من رو پیش از این میشنیدید...
عرض من این بود که نظریه ها و فرضیه های دارم که در مورد بعضیهاش به نتایج مطلوبی رسیدم و لی هنوز به اثبات قطعی نرسیدم!
البته چندتاشون برای شخص خودم اثبات شده اما برای عنوان جهانیشون باید به یک اثبات جامع و قویتر برسم که برای هر فکری قابل قبول باشه...
یکی از اینا در مورد بحث سفر در زمانه!که من فرضیه ای دارم که که تمام لحظاتی که ما میگذرانیم در کائنات ثبت میشه و قابل بازیابیه. حتی سفر به آینده هم ممکنه!این کائنات یک دنیایی هست که هر حرکتی که در گوشه گوشه آن صورت میگیره یک فرکانسی را ایجاد میکنه که آن فرکانس باعث ایجاد جرکت دیگه ای میشه!دقیقا مثل افکار ما که باعث ایجاد فرکانسهایی میشه که ما را در راستای صورت گرفتن چیزی که بهش فکر میکنیم قرار میده!
راستش من کاملا گیج شدم نمیدونم این چیزایی که میگید سفر به اینده یا گدشته حقیقت داره یا نه من توی مطالب دینی خیلی از این چیزا شنیدم و خوندم معراج پیامبر سفر به گذشته امام علی برای نجات سلمان و هزارتا حکایت غیر قابل باور دیگه از علما.اما ایا این سفرا که میگید سفر روح یا روح وجسم؟؟اخه اگه روح سفر کنه قابل باور تره اما جسم بعید به نظر می یاد اگه روح حرکت کنه و به گذشته یا اینده سفر کنه چون فاقد قدرت تغییر و تاثیره مشکلی در جهان خلقت به وجود نمی یاد اما اگه جسمم همراه اون بره قطعا تاثیر گذاره

اما اینم یه سوال که کسی مثه اداموس چطور میتونسته این همه اتفاقو درست پیش بینی کنه نمیشه گفت همه ی این پیش بینی ها از روی راندوم و تصادف بوده. قطعا نیاز به سفر در اینده بوده اما چطور؟؟؟؟؟؟الله اعلم

m-s

New Member
لایک ها
129
ببینین من هم مثل همه شما قبول دارم این جهان شروع و پایانی داره
اما من میخوام بگم که برخورد شهاب سنگ و نابودی سال 2012 و ... رو قبول ندارم
نوستر هم اگه تا حالا مسائلی رو مطرح کرده و درست بوده دلیل نمیشه که همه حرفاش درست باشه
حتی برنامه به سوی ظهور شبکه 2 در موردش حرفایی زد
اما من میگم وقتی خود خدا داره میگه تو قرآن که تقدیر همه چیز رو به درستی تعیین کرده که نه شب جای روز رو بگیره و نه برخوردی باشه بین اجرام
و خود خدا هم حافظ و نگهبان همه چیزه!!!پس این حرفا که قراره 2 تا چیز به هم بخورن و انفجار و ... مستند نیست
از طرفی پایان زمان رو چند سال قبل هم پیش بینی کردن و بعد گفتن اون جرم آسمانی قبل از رسیدن به زمین تحلیل رفته و نابود شده!!!
این یعنی همون که خدا گفته:که من حافظ و نگهبان این نظم و ترتیب هستم(دوست داشتم خود آیه رو بنویسم اما باید پا میشدم از پشت pc)
خب پس یعنی اگه پایانی در کار باشه باید قبل از اون اتفاقاتی که عاقلانه تر و مستند بر دین هست اتفاق بیفته
مثلا یکیش ظهور امام زمان (عج)،من فکر میکنم نوستر بیشتر به بحث ظهور اشاره کرده تا پایان زمان
چون همون طور که میدونین و در کتب معتبر امده آخر و زمان به معنای واقعی این نیست که زمان به آخرش میرسه!!
چون حتی بعضی از روایات اینو میگه که از زمان حضرت محمد به بعد آخر و زمانه!!!حالا حساب کنین ببینین این واقعا یعنی اخره زمان؟
از طرفی بعد از ظهور امام زمان(عج) بحث رجعت پیش میاد!!!که تمامی امامانی که پیش از این بودن به یاری امام زمان برمیگردن
و رجعت میکنن!!این خودش چقدر زمان نیاز داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من ترجیح میدن بیشتر به حرف دین و عقاید دینی که همراه با آرامشه بکنم
چون عاقلانه تر هم هست
و از طرفی به آقای arash:نمیشه دین و مسائلشو جدا در نظر بگیریم!چون همه مسائل علمی با کمک دین توجیه شدن
و خطاب به نمیدونم کی:بحث معراج پیامبر تا جایی که من مطلع شدم مربوط به جسمه!!یعنی جسم پیامبر عروج رده و این به کمک یکی از قوانین انیشتین توجیه شده
ولی من خودم خیلی دوست دارم درباره معراج بیشتر بدونم
اگه دوستان بگن ممنون میشم

liliom-chem

New Member
لایک ها
4
arash501 گفت

اینایی که میگینو قبول دارم.
مثلا هر صحبتی که در یک اتاق بشه به خاطر اینکه موج صداش هنوز از بین نرفته(این فرضیه در محیطهای کوچک بهتر جواب میدهد) میتونه پس از سالها شنیده بشه و این اثبات پذیره(البته من نمیدونم اثباتش چطوریه ولی سخت هست)
شما از چه قوانین و در چه حدی برای اثباتشون استفاده میکنین؟
و البته در جواب اون دوستمون هم که پرسیدن روح به تنهایی سفر میکنه یا با جسم باید اشاره ای بکنم به حرکت جوهری.
اینکه دقیقا جسم در یک آن میتونه جای دیگه ای خلق بشه.

arash501

New Member
لایک ها
0
قبل از هر چیز باید از همه عذر بخوام برای چیزایی که الان میخوام بگم چون به نظر خودم لازمه:
بارها گفتم بازم میگم که بحث علمی هیچ ارتباطی به دین نداره!!!!!!!!!!!!!!!
تمام انسانهای بزرگ و فیلسوف از علم به دین رسیدن نه اینکه از دین به علم برسن...!خیلیهاشون اصلا حتی آفریدگار را هم قبول نداشتن اما از طریق علم بجایی رسیدن که فهمیدن 100% آفریدگاری هست و اعتقادشون به آفریدگار از خیلیهایی که ادعای دینیشون میشه بیشتر شد!چون وجود آفریدگارو خودشون لمس کردن نه اینکه پدر و مادرانشون براشون تعریف کردن...
دوستان من خواهش میکنم آگاهتر باشیم و دیدمون را بازتر کنیم.حداقل اینجا دیگه دین و علم رو قاطی نکنیم !چون ما تا زمانی که مسائل دینی رو با چیزای دیگه قاطی میکنیم نه تنها پیشرفت نمیکینیم بلکه پس رفتم میکنیم دیگه چه برسه که بخوایم راجب این چیزا بحث کنیم!اصلا در حدش نیستیم...!

اگر مگم که این دو را قاطی نکنیم به این دلیل نیست که دینتون را فراموش کنید!نه...!بخاطر اینه که چهارچوبهای دینیتون بهتون اجازه نمیده واقعیتهای علمی رو قبول یا باور کنید!مثلا ما میگیم سهر به زمان دوستان میگن سهر معراج پیامبر یا در قران فلان قضیه را نوشته یا فلان روایت اومده...!
بابا این دنیا خیلی فراتر از این صحبتهاست...!!!بخاطر همین چیزاست که نمیتونم نظریها و تعدادیشون را که اثبات کردم بگم دیگه...!صبح نشده اعدامم میکنن...!
بعد میگید چرا نمیگی!گفتنشون نیاز به فضای مناسب داره که الان وجود نداره...!

در پاسخ دوستمون که گفتن سفر جسم در زمان امکانش نیست باید بگم کهاین جسم از جرم تشکیل شده و جرم در این بعد زمان و مکان معنی داره.اما زمانی که از این بعد خارج بشین هر چیزی که در این عالم امکان نداره امکان پذیر میشه(ببخشید نمیتونم بیشتر ازین بازش کنم و مجبورم سربسته و خلاصه پاسخ بدم)
در پاسخ دوست دیگمونم باید بگم که صوت خودش یک جرم است و در فیزیک ثابت شده که جرم هیچ وقت از بین نمیره و در نتیجه درسته صوت قابل بازیابی هست و الان دارن روش کار میکنن!نور هم همینطور!البته تنها چیزی که ثابت است در این دنیا سرعت نور است وزمان-طول-جرم نسبت به چهارچوبهای ذهنی ما قابل تغیر است!اما سرعت نور ثابت است...!

در مورد پیش بینیهای نوستر هم قبلا عرض کردم !رویدادهای این دنیا تماما متصلند به یکدیگر.یعنی یه رویدادی فرکانسی را ایجاد میکنه که اون فرکانس باعث ایجاد رویداد دیگه میشه!دقیقا عملیات اعداد است و با محاسبه آن میشه به رویدادهای کلی در پیش رو دست پیدا کرد.البته برای محاسبه این اعداد باید از زاویه بعد سوم یا چهارم کائنات اقدام کرد...

m-s

New Member
لایک ها
129
من نمیگم از دین میشه به علم رسید یا نه!!!
اما میگم این 2 تا رو نمیشه از هم جدا کرد
و از بین حرف قرآن و بحث های علمی ترجیح میدم حرف قرآنو بپذیرم
و هر کدوم از صحبت های علمیو که با حرف قرآن مستنده قبول کنم
خیلی ممنون از شما به خاطر این اطلاعاتی که میدین
بیشتر توضیح بدین لطفا
اینجا کسی سرتونو نمیزنه...

arash501

New Member
لایک ها
0
دوست من یا اینجا کلاس قرآن است و من به اسم تالار علمی اشتباهی اومدم اینجا یا شما دنبال مسجد یا جلسه ختم قران بودید که اشتباهی اومدید اینجا...!
عزیزم من 100 بار گفتم و باز هم میگم که دین از سیاست و مهمتر از اون از علم جداست و هیچ ربطی نداره!البته منظورم از علم اونی علمی نیست که الان دارن توی دانشگاها تدریس میکنن.چون لین علمی که الان داره توی دانشگاها تدریس میشه به اطمینان میگم که حدلقل 20% آن غلط است چون تراوش ذهنی باورهای غلطی از این دنیا و قوائدش است که سینه به سینه چون فکر میکنن درست میگن دارن تدریسش میکنن!در صورتی که خیلی از واقعیتهای کائنات اون چیزی نیست که الان بسیاری از به اصطلاح دانشمندان دنیا دارن راجبش نظر میدن و بحث میکنن!و متاسفانه چهارچوبهای علمی خودشون را محکم کردن و هیچ اجازه ای نمیدن که کسی بخواد اونا رو تغییر بده!
منظورم از علم واقعیتهای اصلی دنیاست که باعث شروع و پایان دنیاست!که همه اینا خلق کسی نیست جز آفریدگار مطلق...!
عقاید دینی یک مسئله اعتقادی و شخصیه که هر کسی فقط این اجازه را داره برای خودش معیار کنه نه برای دیگری و تو یک اجتماع!چه برسه تو مسائل علمی...!
یکی از فرضیه هام رو فقط سربسته بگم که با عنوانش و اثباتش همه دنیا بهم میریزه!در مورد اعداد و ریاضیات و در کل در کائنات بینهایت وجود نداره و مثلا وقتی در ریاضیات میگن +بینهایت و - بینهایت اشتباه مطلق است!چون تمام اعداد از صفر شروع میشن و دوباره به صفر برمیگردن...!یعنی منبت بینهایت و منفی بینهایت وجود ندارد...!
به نظر شما مطرح این قضیه و اثباتش دنیا رو بهم نمیریزه؟میدونید چرا؟چونکه تا الان تمام دانشمندان با این فکر چهارچوبهای علمیشون رو ساختن که مسیر اعداد از صفر است به سمت مثبت بینهایت و همینطور منفی بینهایت!در صورتی که من به چیز دیگه ای رسیدم...
حالا شما با قران مطابقت کن ببین درسته یا نه...

اگه اینطوری پیش بره و سطح علمیه اینجا در حدی باشه که بخوان تایید علم را از دین بگیرن ترجیح میدم دیگه مزاحم این سایت نشم و سایت دیگه ای را برای ادامه تحقیقاتم انتخاب کنم و شما را با جلسات دینیتون راحت بذارم...!
بدرود...

m-s

New Member
لایک ها
129
میتونین با بقیه دوستان هم صحبت بشین
اما من مطالب علمیتونو قبول دارم
جداییش از دینو قبول ندارم
و من اینقدر به تک تک آیات قران مسلط نیستم که علمو ازش استخراج کنم
ششما کا خودتونو انجام بدین
سربلند باشین

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
چقدر چرت و پرت..

خود من که با دیدن این همه نظم تو علم و طبیعت به خدا ایمان دارم...

هر چیزی که نظم رو بهم نزنه امکان پذیره و حق با آرشه..

بالا