سوالاي ابتكاري و جالب براي دوره!(كارگاه پخت ايده قديم!!!)

دوست دارين سوالات بيشتر در چه زمينه اي مطرح بشه ؟

• مجموع رای دهندگان
    117

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568
من راهه شما رو هنوز نیگا نکردم ولی بذار اصلن ببینیم درسته یا نه!!! شاید جوابم اشتباه باشه کلن...

mobtaker

New Member
لایک ها
36
kiarash5000 گفت
سلام ... سوال اول رو جناب مهر افشان 2رس حل كردن ... ايول من مشكلم همين الكتروليز تو محلول NaOH بود كه رفع شد فقط اگه ميشه جواب آخر رو هم لطف كنين كه سوال كامل شه ...

استاد بهراد سوال دومش خيلي خفنه ... جواب شما 2رست نبود درصد جرمي از 1 بيشتره ... هر كي سوال دوميو حل كنه خيلي شاخه ...

جواب سوال 2 : 1.802 هست؟

بهراد

New Member
لایک ها
214
من نمی فهمم!! راه حلم رو اصلاح می کنم... اینجوری میشه بازم... دیگه تقریب نمی زنم:

حالا pK رو می ذاریم تو رابطه اولی، یعنی این:​

که میآد 0.46%!!!

یکی بگه کجا دارم سوتی میدم؟! دیوونه شدم...

mobtaker

New Member
لایک ها
36
bmsn73 گفت
فهمم!! راه حلم رو اصلاح می کنم... اینجوری میشه بازم... دیگه تقریب نمی زنم:

من درست نفهمیدم چی نوشتی؟ ولی در غلظت -A چرا مولها رو بر حجم باز تقسیم می کنی مگر نباید حجم کل رو بگیری؟

بهراد

New Member
لایک ها
214
آخخخخ آآآآخخخخ!!!! دیدی؟!!!!

خب، حالا اگه بجای Vb بذارم 25+Vb، جواب میآد 1.34%!!! حالا ببینیم پوریاخان کی آن شه!!

شما راحت چیه؟؟

اینوقت شب خوب فعال شدیما!!

mobtaker

New Member
لایک ها
36
با منی یا با پوریا؟

بهراد

New Member
لایک ها
214
با شمام دیگه!!

mobtaker

New Member
لایک ها
36
خوب من یه بار 100 گرم نمونه گرفتم و یا بار m گرم گرفتم جفتشون یکی اومد
منم از فرمول
استفاده کردم

mobtaker

New Member
لایک ها
36
خوب من یه بار 100 گرم نمونه گرفتم و یا بار m گرم گرفتم جفتشون یکی اومد
منم از فرمول
استفاده کردم
حالا اشتباهتون همون بود دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

kiarash5000

New Member
لایک ها
22
سلام ... خيلي باحاله ... چي ؟؟ اين سوال دوتا جواب داره ولي شما هنوز به يدونشم اشاره نكردين ... آخه نميدونم چطور يه سوال ميتونه دوتا جواب متفاوت اونم با دو عدد تغيير در Ph داشته باشه ... من كه سر در نميارم ...
ولي ظاهرا از تفاوت زياد جواباي شما ميشه علتش رو فهميد ... فقط مهر افشان جوابش يكمي نزديكه كه فكر كنم اونم تو محاسبات اشتباه كرده ...

راستي بهراد جان اصلا رو درصد هاي كمتر از 1 فكر نكن ... ( عجب موجودات باحالين اين دو مداليه ما !!!
) ( راستي من خودم يكي از جوابارو آوردم ... هنوز منتظر هستم تا جواباتونو ببينم )

mobtaker

New Member
لایک ها
36
من که نمی فهمم کدومو میگید من جوابی رو که نوشتم مال اون سوال HA با جرم مولی 90 هست که 1.802 در آوردم
جواب مهرافشان رو من ندیدم اگه میشه نقل قولش کنید تا ببینم جوابشون چیه؟

بهراد

New Member
لایک ها
214
منم آوردم 1.34% که از 1 بیشتره!! اون بالا هم نوشتما!!

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568
3.475 گفته بودم! صفحه ی قبله! دارم بررسیش می کنم بیبینم اشتبام کجاست...

kiarash5000

New Member
لایک ها
22
پيدا نشد ؟؟؟؟ ميخوام يه موضوع خيلي حياتي رو مطرح كنم منتظر كامل شدن جواب ها هستم ... هم اكنون منتظر ذهن هاي سبزتان هستيم ....

farshad_d

New Member
لایک ها
14
ببخشید هنوز سوال جواب داده نشده من سوال می پرسم.این روزا بیشتر بچه دارن واسه مرحله 2 میخونن کمتر میان سایت.منم یه چند تا سوال داشتم تو مبحث آلی گفتم این جا مطرحش کنم بهتر باشه.
1.ترکیب A با فرمول C8H8 به سرعت با KMnO4 واکنش می دهد و CO2 و کربوکسیلیک B (C7H6O2 تولید می کند. ولی فقط با یک هم ارز مولی H2 بر روی کاتالیز گر پالادیم هیدروژن دار می شود.در اثر هیدروژن دار شدن در شرایطی که حلقه های آروماتیک نیز کاهیده می شوند با جذب 4 هم ارز مولی H2 هیدروکربن C , C8H16 را بدست می دهدند.با نوشتن تمام واکنش ها ساختار ترکیبات A , B , C را پیدا کنید.
این از یکش
اینم از دوش
2.هیدرو بور دار کردن 2-متیل-2-پنتن در 25 درجه سانتی گراد و اکسایش به وسیله H2O2 قلیایی 2-متیل-3-پنتانول به دست می دهد اما هیدروبور دار کردن در 160 درجه سانتی گراد وسپس اکسایش منجر ه تولید 4-متیل1-پنتانول می شود.علت را توضیح دهید.

shir_del

New Member
لایک ها
0
خوب سوال اولتون كه تركيب وينيل بنزن يا فنيل اتن هستش كه بر اثر اكسايش CO2 آزاد ميكنه و بنزوئيك اسيد ميده. بر روي كاتاليزگر پالاديم هم پيوند دوگانه C---C واكنش ميده و حلقه آروماتيك دست نخورده باقي ميمونه.
سوال دوم هم مسئله اي كه در دماي بالا وجود داره اينه كه بعد از اضافه شدن BH3 به پيوند دوگانه انرژي اكتيواسيون براي توليد الكنهاي كم استخلاف تر هم تقريبا با الكنهاي پر استخلاف برابري ميكنه و چون ممانعت فضايي براي الكن كم استخلاف تر كمتره نوآرايي ميكنه و BH2 به سر زنجير انتقال پيدا ميكنه و الكل حاصل متفاوت ميشه.

farshad_d

New Member
لایک ها
14
ببخشید 2 تا سوال.1.دلیلش چیه که انرژی اکتیواسیون برابر میشه؟
2.اصلن آلکن کجا بوده.این که میشه آلکل و حد واسطی هم نداره و به صورت تک مرحله ای هست

farshad_d

New Member
لایک ها
14
1.چرا انرژی اکتیواسیون برابر میشه؟
2.اصلا آلکن کجا بوده.ابن که الکل میده و حد واسطی هم نداره برا پایدار شدن و به صورت تک مرحله ای انجام میشه؟

shir_del

New Member
لایک ها
0
شما در اشتباهي. تك مرحله اي انجام نميشه. دما به شدت روي انرژی اکتیواسیون تأثير ميذاره. ميتونيد به جاي اين سوالا بيشتر مطالعه كنيد. البته اگه در زمينه المپياد فعاليت ميكنيد بايد حساب شده و روي برنامه ريزي باشه.

kiarash5000

New Member
لایک ها
22
سلام ... جواب استاد شیردل وا3 این سوال 2رست تشریف دارن ... جواب سوال من هنوز پیدا نشد ؟؟؟

خیلی دوس داشتم تاپیک رو ادامه بدم مخصوصا حالا که دیگه کلییی سوال قشنگ دارم ولی حیف که وقت اجازه نمیده ... دوستان من خیلی خوش حال میشم اگه شما بتونین سوالای جدید بزارین ... منم گهگاهی میام و استفاده میکنم ...

به امید موفقیت وا3 همه اونایی که هدفای بزرگ تو زندگیشون دارن ...

بالا