mozhgan

New Member
لایک ها
127
به
:farhad2009
آزمون قلم چی میخوای چیکار؟!!
همین آزمونای سایت رو ثبت نام کن دیگه!!

مگه اون بالا رو ندیدی؟؟!

farhad2009

New Member
لایک ها
125
ببخشید منظور شما از ازمون های سایت خودمون سه تا ازمونی هست که سال گذشته برگزار شد :تو تاریخ های 1ابان 20 اذر 25 دی
ببخشید من یه سوال دیگه هم دارم وقتی گفتن ایزومر رسم کنید ومثلا به ایزومری رسیدیم که خودش ایزومر نوری داشت باید چکار کنیم. برای مثال گفتند :
تمام ایزومرهای ساختاری برمو بوتانول روبکشید.
وقتی ما به 3-برمو2-بوتانولCH3CHBrCHOHCH3 رسیدیم باید بگیم این ایزومر خودش 4 تا ایزومر نوری هم داره یا نه؟

mozhgan

New Member
لایک ها
127
۱.آره منظورم همین آزمونا هستش!!
۲.برای مرحله ۱ و ۲ نباید ایزومرهای نوری رو در نظر گرفت!!

موفق باشید!

forogh

New Member
لایک ها
0
اول: يه سلااااااااااااااااااااااااااااااااام گرم به آقاي توكلي و آقاي نجفي و همه ي كسايي كه از دوره برگشتن

دوم: به آقاي توكلي : حالا كه برگشتين ميشه راه حل ساده تر اون سواله رو بگين (همون پنتان و اكتانه رو ميگم). باور كنيد خيلي فكر كردم ولي ...

معذرت ميخوام آخه من تا يه سوالي رو نفهمم دست بردار نيستم. ببخشيد.

forogh

New Member
لایک ها
0
راستي جواب قسمت د درسته؟؟؟؟!!!!

amir-tavakoli

New Member
لایک ها
521
forogh گفت
اول: يه سلااااااااااااااااااااااااااااااااام گرم به آقاي توكلي و آقاي نجفي و همه ي كسايي كه از دوره برگشتن

دوم: به آقاي توكلي : حالا كه برگشتين ميشه راه حل ساده تر اون سواله رو بگين (همون پنتان و اكتانه رو ميگم). باور كنيد خيلي فكر كردم ولي ...

معذرت ميخوام آخه من تا يه سوالي رو نفهمم دست بردار نيستم. ببخشيد.
سلام!
راستش اگه به اون سوال یه مقدار نتیجه گرا نگاه کنیم(یعنی صرفا به فکر جواب آخر باشیم!) میتونیم یه معادله به دست بیاریم که توش فقط جرم مولکولیها مجهولن و بعد با جاگذاری به جواب برسیم! البته قبول دارم راه حل کثیفیه! ولی هم وقت کمتری میخاد هم دیگه لازم نیست 4 صفحه نوشت!!! من دنبال راه حل قشنگتری هستم!

danesh-1

New Member
لایک ها
0
سلام چرا دریک فرایند خود به خودی انتروپی کل جهان افزایش میابد اما انتروپی سیستم کاهش میابدددددددددددددددد

danesh-1

New Member
لایک ها
0
یعنی این قدر سوالم اسونه که جواب نمیدید...............

chem13

New Member
لایک ها
1
danesh-1 گفت
سلام چرا دریک فرایند خود به خودی انتروپی کل جهان افزایش میابد اما انتروپی سیستم کاهش میابدددددددددددددددد
ببخشيد شما مطمينين كه آنتروپي سيستم كاهش پيدا ميكنه؟؟؟

AJ94

New Member
لایک ها
11
اگر مورتیمر جلد 2 را نخوندید، حتما بخونید، قشنگ و لازمه، البته بیشتر واسه مرحله ی 2

amir-tavakoli

New Member
لایک ها
521
danesh-1 گفت
سوال شما اشتباهه! در یک فرآیند خودبخودی آنتروپی کل جهان افزایش پیدا میکنه ولی لزوما آنتروپی سیستم کاهش پیدا نمیکنه... مثلا فرض کن که آب میخاد توی دمای زیر صفر درجه منجمد شه... این یک فرآیند خود به خودیه! حالا چرا؟ آنتروپی سیستم کاهش پیدا میکنه ولی آنتروپی محیط به میزان بیشتری از تغییر آنتروپی سیستم ، افزایش پیدا میکنه و در مجموع تغییر آنتروپی جهان که برابر با مجموع تغییر آنتروپی سیستم + محیط باشه یه مقدار مثبته که بیانگر خودبخودی بودن فرآیند هستش... حالا میتونی برعکسشم رو در نظر بگیری... یعنی فرآیند ذوب یخ توی دمای بالای صفر...

بالا