peymandroid

New Member
لایک ها
9
پاسخ : دندانپزشکی ,پزشکی یاداروسازی؟؟؟؟

سلام دوستان کسی می دونه دندانپزشکی فوق نخصص هم داره؟

MUTE

New Member
لایک ها
264

آره داره !
یادمه دوستم می گفت باباش داره فوق تخصص میگیره !

arash.95xf

New Member
لایک ها
7

سلام دوستان...
من اتازه عضو شدم و اولین پستمه...تقریبا همه ی صفحات رو خوندم خیلی به درد بخور بود...92 کنکور دارم و برام مهمه که برای چی تلاش کنم.دندان پزشکی و پزشکی رو خیلی دوست دارم.ولی داروسازی رو نه.
خیلیا گفتن که پزشکی خیلی طول میکشه و اینا...
میشه توضیح بدید طرح خدمت پزشکا اصلا چی هست؟ دندون پزشکا هم باید برن طرح یا فقط پزشکا؟
سربازی رفتن بعد فارغ التحصیل شدن تو پزشکی چطوریه؟ مثل بقیه ی افراد باید بریم سربازی؟
اگه اینطوری باشه من 18 سالم میشه بعد کنکور 7 سالم باید برای عمومی بخونم 2 سال هم طرح که میشه 27 سالم دو سال هم باید بخونم برای تخصص میشم 29 دوسال هم سربازی 31 سااااااااااااااااااال!!!!
اما دندون پزشکی با این حساب تو 28 سالگی کارم راه میوفته...به نظرتون کدوم بهتره
ببخشید خیلی صحبت کردم.تورو خدا جوابمو بدید.
خدانگهدار

FMHFMH

New Member
لایک ها
286

دوست عزیزم نظره منم اینه که یا دندانپزشکی بری یا داروسازی البته داروسازی خیلی راحتتره درآمدشم خوبه البته در امد دندانپزشکی بیشتره شما باید بین راحت بودن و در آمد بیشتر با توجه به روحیه ی خودت یکیو انتخاب کنی موفق و سبز باشی:53:
واقعاً براتون متاسفم!!!!!
من از ته ته ته ته دلم از خدای خودم خواستم منو به پزشکی برسونه!
حتما! نمی دونین عشق یعنی چی فقط فکر درآمدین ؛هنوز اینو نفهمیدین که ما مال خودمون نیستیم و مال خداییم!
وظیفمون کمک به مخلوقات خداست و تو این راه باید جونمون رو هم تقدیم خدا کنیم!
شما به فکر کیف و حالتونین!!!
پیامبر عزیزمون گفته: (دنیا مزرعه آخرت است) تو این دنیا تلاش کنین اونجا هر چی اراده کنین بهتون میدن.....
من از بچگی تو این فکر بودم که کاری که خالصانه تر و به بهترین وجه می تونه به مردم کمک کنه رو انتخاب کنم...
واسه همین خواستم به پزشکی برم...
اما بعد اینکه دانشمندامون شهید شدن از ته دلم می خواستم تغییر رشته بدم بیام ریاضی ولی بابام نذاشت...
الان ناراحتم ولی بازم پزشکی رو عاشقانه دوست دارم و اون رو هدف والا برای کمک به خلق خدا برا خودم قرار دادم...
دیگه نمی دونم چی بگم...
خدا کنه با این تایپیک چند تا رقیب برا خودم جور کرده باشم...
همیشه موفق باشید.............

abexamir

New Member
لایک ها
59

من در کل علاقه ای به رشته های علوم تجربی ندارم و اطلاعات زیدی هم ازشون ندارم.اما یادمه پارسال که اومدن مشاوره بدن برای انتخاب رشته گفتن که رشته ی پزشکی سخت ترین دوره تحصیل رو بین کل رشته های دانشگاهی داره.جدا از شرایط سخت تحصیل مدت چند ساله ای رو هم باید در مناطق محروم خدمت کنی!و درکل پوستت تو پزشکی کنده میشه.دندانپزشکی به مراتب شرایطش راحت تر از پزشکی هست و در نهایت هم جایگاه یکسانی از نظر درآمد دارن.من امسال از بچه های تجربی مدرسمون هم که پرسیدم بیشتر تمایل به دارو سازی دارن تا پزشکی و دندانپزشکی که اکثرا هم شرایط سخت رشته پزشکی و دندون پزشکی دلیلشون بود.

mahan askary

New Member
لایک ها
481

حتما! نمی دونین عشق یعنی چی فقط فکر درآمدین ؛هنوز اینو نفهمیدین که ما مال خودمون نیستیم و مال خداییم!
پیامبر عزیزمون گفته: (دنیا مزرعه آخرت است) تو این دنیا تلاش کنین اونجا هر چی اراده کنین بهتون میدن.....
من از بچگی تو این فکر بودم که کاری که خالصانه تر و به بهترین وجه می تونه به مردم کمک کنه رو انتخاب کنم...
اما بعد اینکه دانشمندامون شهید شدن از ته دلم می خواستم تغییر رشته بدم بیام ریاضی ولی بابام نذاشت...
الان ناراحتم ولی بازم پزشکی رو عاشقانه دوست دارم و اون رو هدف والا برای کمک به خلق خدا برا خودم قرار دادم...
دیگه نمی دونم چی بگم...
ببخشید شما یه خورده دارین اغراق میکنین!!!.... هم میتونین درامده خوبی داشته باشین هم به مردم خدمت کنین!!!! حتماً نباید یکیشو سفت چسبید !!! ... با این حرفتون هم نگران نباشین رقیب ندارین ... چون زیاد مهم نیست و یه جوری غیر ضروریه!!!!.... شما یعنی همه درس میخونن تا آینده خوبی داشته باشن!!

arash.95xf

New Member
لایک ها
7

دیگه نمی دونم چی بگم...
تقریبا باهاتون موافقم فقط یه طوری گفتید که.......خب هرکسی عقاید خودشو داره.و چیز مهمتر اینه که بعد یک سال پزشکی خوندن همین حرف رو میزنید یا نه
راستی مگه دندون پزشک فقط به فکر جیب خودشه؟ به خلق خدا کمک نمیکنه؟
امیدوارم من رقیب خوبتون باشم
من همیشه میترسم پزشکی انتخاب کنم و نتونم و راه بازگشت نداشته باشم.ایندمونو تعیین میکنیم تو این سال.پزشکی علاقه دارم ولی میگم ای کاش اینقدر طول نمیکشید....
موفق باشید

Ali.Re

New Member
لایک ها
7

من مغز و اعصاب رو خیلی دوست دارم و علاقه شدید دارم و حتی از اول راهنمایی برنامم این بود که برم مغز و اعصاب. کسی میدونه که به جز هفت سال عمومی، تخصص و فوق تخصص مغز و اعصاب چقدر طول میکشه؟؟
کلا جایگاه اجتماعی پزشک ها خیلی بالاست و از این نظر خیلی این شغل عالیه.
البته من همونطور که گفتم بخاطر علاقه میخوام برم و هم اینکه بعضی وقتا که با خودم حرف میزنم میگم من اینقدر به وسایل و مسایل الکترونیکی واردم و از طرفی مغز و اعصاب رو دوست دارم، پس میتونم این دوتا رو با هم تلفیق کنم و دستگاه های خوبی درست کنم که به کار بقیه پزشکا بیاد.
در واقع الگوی من پروفسور سمیعی ( سرپرست جراحان جهان و رابط بین دانشگاه هانوفر آلمان و ایران) هست و دوست دارم ایشالا وقتی که به این شغل رسیدم، حداقل چندتا عمل رو مجانی یا با قیمت پایین انجام بدم.
نمیدونم شماها چی دوست دارین ولی امیدوارم به خواسته هاتون برسین.

sepehrsh

New Member
لایک ها
149

دیگه نمی دونم چی بگم...
به نظر من پزشکی بهترین رشتس اما
1.اطمینان داری خودت بهش علاقه داری؟
2.می دونی بعضی از خلق لیاقت کمک کردن ندارند ؟
3. حاضری بی پولی بکشی؟
4. میدونی چه کسانی تو دانشگاه های خوب قبول می شن ؟
5. تا به حال کسی رو کشتی وعذاب وجدانش رو تحمل کنی؟
6.می دونی پزشک ها ار ترم چهارم به بعد یا سیگتری می شن یا آسمی ؟
7. میدونی چند تا پزشک بی کار داریم ؟
8. می دونی 70 درصد پزشک های دنیا افسرده اند که طبیعتآ تو ایران بیشتره ؟
بقیشم دلم نمیاد بهت بگم

اینا اتفاقاتیه که در انتظارته

arash.95xf

New Member
لایک ها
7

3. حاضری بی پولی بکشی؟
بقیشم دلم نمیاد بهت بگم

مطمینید اینطوری میشه؟! اگه اینطوری باشه که هیچکس دکتر نمیشه...اینجا یکی میگه پزشکی بهترین رشتست و عشقه و اینا یکی دیگه مثل شما اینطوری میگه..واقعا آدم نا امید میشه
میشه بیشتر توضیح بدید؟اخه من علاقه دارم ولی اینقدر میگن سخته که دیگه میترسم ازش

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام دوستان...
من اتازه عضو شدم و اولین پستمه...تقریبا همه ی صفحات رو خوندم خیلی به درد بخور بود...92 کنکور دارم و برام مهمه که برای چی تلاش کنم.دندان پزشکی و پزشکی رو خیلی دوست دارم.ولی داروسازی رو نه.
میشه توضیح بدید طرح خدمت پزشکا اصلا چی هست؟ دندون پزشکا هم باید برن طرح یا فقط پزشکا؟
سربازی رفتن بعد فارغ التحصیل شدن تو پزشکی چطوریه؟ مثل بقیه ی افراد باید بریم سربازی؟
اگه اینطوری باشه من 18 سالم میشه بعد کنکور 7 سالم باید برای عمومی بخونم 2 سال هم طرح که میشه 27 سالم دو سال هم باید بخونم برای تخصص میشم 29 دوسال هم سربازی 31 سااااااااااااااااااال!!!!
خدانگهدار
سلام دوست عزیز
در مورد طرح باید بگم که مال تمامی رشته های علوم پزشکی (البته به جز دارو)هستش پس هم پزشکی و هم دندون طرح داره
ولی اگه با مدرک تخصصی (یعنی مثلا مدرک پزشکی)بری سربازی دیگه طرح نداری
البته مدرک پزشک یا دندونپزشک عمومی به اندازه فوق لیسانس اعتبار داره
طرح هم کلا یعنی به ازای تحصیلی که توی دانشگاه کردی باید 2 سال واسه دولت کار کنی
دانشگاه آزاد(فکر کنم) طرح نداره
اگه سهمیه شهید یا جانباز باشی یا ثبت اختراع داشته باشی هم از طرح معاف میشی!!

sepehrsh

New Member
لایک ها
149

مطمینید اینطوری میشه؟! اگه اینطوری باشه که هیچکس دکتر نمیشه...اینجا یکی میگه پزشکی بهترین رشتست و عشقه و اینا یکی دیگه مثل شما اینطوری میگه..واقعا آدم نا امید میشه
میشه بیشتر توضیح بدید؟اخه من علاقه دارم ولی اینقدر میگن سخته که دیگه میترسم ازش
منم سن شما بودم همین حرفارو میزدم پزشکی تهرانو عشقه وازین جور حرفا بعدآ فهمیدم بهشتی وشیراز هم به هم اندازه خوبند
(نه اینکه دانشگاه خو بیند 0 رو با 0 نمیشه مقایسه کرد )
اصولآ تجربی 4 تا رشته داره
1. دندان که مسخرست
2.دارو که بقالی باز میکنی
3.بیوتک : که هویت نداره تا حالا یه نفر دورشو تموم کرده

arash.95xf

New Member
لایک ها
7

سلام دوست عزیز
در مورد طرح باید بگم که مال تمامی رشته های علوم پزشکی (البته به جز دارو)هستش پس هم پزشکی و هم دندون طرح داره
ولی اگه با مدرک تخصصی (یعنی مثلا مدرک پزشکی)بری سربازی دیگه طرح نداری
البته مدرک پزشک یا دندونپزشک عمومی به اندازه فوق لیسانس اعتبار داره
طرح هم کلا یعنی به ازای تحصیلی که توی دانشگاه کردی باید 2 سال واسه دولت کار کنی
دانشگاه آزاد(فکر کنم) طرح نداره
اگه سهمیه شهید یا جانباز باشی یا ثبت اختراع داشته باشی هم از طرح معاف میشی!!
اینطوری خیلی خوبتر شد که.خداروشکر....مرسی از جوابتون....مدرک تخصصی که اون بالا گفتید منظورتون همون پزشکیه عمومیه؟!
من که اگه بخوام پزشکی برم فقط برای تخصص.
توی سایت نخبه ها خوندم اگه نخبه باشی سربازیرو هم معاف میشی!!! یعنی باید به جاش یه پروژه بدی و 40 روز آموزشی
شرایط نخبه بودن رو هم نوشته بود که فقط برای رتبه ی زیر ده کنکور و المپیاد نیست ...برای چیزای دیگه هم نخبه به حساب میان.
بازم ممنون...

منم سن شما بودم همین حرفارو میزدم پزشکی تهرانو عشقه وازین جور حرفا بعدآ فهمیدم بهشتی وشیراز هم به هم اندازه خوبند
(نه اینکه دانشگاه خو بیند 0 رو با 0 نمیشه مقایسه کرد )
اصولآ تجربی 4 تا رشته داره
1. دندان که مسخرست
2.دارو که بقالی باز میکنی
3.بیوتک : که هویت نداره تا حالا یه نفر دورشو تموم کرده
پزشکی تهران رو دوس دارم چون خودم تهرانم.وگرنه اگه جای دیگه بودم همونجارو دوس داشتم...

دوسته من داروسازی که بقالی نیست.ارزش بیچاررو کم نکنید.دندون هم کجاش مسخرست؟ میشه توضیح بدید؟ پزشکی چی؟ برام واقعا مهمه
اگه اینطوری باشه اصلا اشتباه کردم اومدم علوم تجربی!
دست گلتون درد نکنه

آخرین ویرایش توسط مدیر

sepehrsh

New Member
لایک ها
149

اینطوری خیلی خوبتر شد که.خداروشکر....مرسی از جوابتون....مدرک تخصصی که اون بالا گفتید منظورتون همون پزشکیه عمومیه؟!
من که اگه بخوام پزشکی برم فقط برای تخصص.
توی سایت نخبه ها خوندم اگه نخبه باشی سربازیرو هم معاف میشی!!! یعنی باید به جاش یه پروژه بدی و 40 روز آموزشی
شرایط نخبه بودن رو هم نوشته بود که فقط برای رتبه ی زیر ده کنکور و المپیاد نیست ...برای چیزای دیگه هم نخبه به حساب میان.
بازم ممنون...

پزشکی تهران رو دوس دارم چون خودم تهرانم.وگرنه اگه جای دیگه بودم همونجارو دوس داشتم...

دوسته من داروسازی که بقالی نیست.ارزش بیچاررو کم نکنید.دندون هم کجاش مسخرست؟ میشه توضیح بدید؟ پزشکی چی؟ برام واقعا مهمه
اگه اینطوری باشه اصلا اشتباه کردم اومدم علوم تجربی!
دست گلتون درد نکنه
پزشکی اگه با چشم باز بری توش خوبه خیلی مهمه که اهدافتو تو زندگی دیگران تعیین نکرده باشن
دندانو اگه دوست داری برو اما در آمد نهایی پزشکی خیلی بیشتر از دندونه
داروسازی بقالیه انصافآ هم کسی تو پزشکی آدم حسابشون نمیکنه
البته اگه علاقه داشته باشی رشته ی خوبیه

arash.95xf

New Member
لایک ها
7

پزشکی اگه با چشم باز بری توش خوبه خیلی مهمه که اهدافتو تو زندگی دیگران تعیین نکرده باشن
دندانو اگه دوست داری برو اما در آمد نهایی پزشکی خیلی بیشتر از دندونه
داروسازی بقالیه انصافآ هم کسی تو پزشکی آدم حسابشون نمیکنه
البته اگه علاقه داشته باشی رشته ی خوبیه
فکر کنم تقریبا مشکلم حل شده...اهدافمو من فقط خودم تعیین میکنم...خیلی چیزارو هم به هیچکس نمیگم...قبل انتخاب رشتم یه وقت میگیرم میرم ببینم واقعا پزشکی خوبه یا نه
پزشکی رو بیشتر از دندون دوس دارم...کلا تو سختی ها قویتر میشم...روحیم جایی قوی میشه که همه خودشونو باختن!
وقتی تو کلاس همه تنبل بازی در میارن یا میگیرن میخوابن من انرژیم بیشتر میشه(!!!) دوس دارم کمک بقیه کنم.
ولی این هفته که افتادم تو خط اینکه واقعا پزشکی خوبه برام یا نه یکم ترسیدم.میترسیدم جا بزنم...ولی شغل مورد علاقم بیشتر ازینا برام ارزش داره.
ایشالاه بتونم بخونمش و باهاش کیف کنم به روش خودم.
یه سوال دیگه هم داشتم(ببخشید خیلی اذیت میکنم!) دانشجوی پزشکی چند روز تو هفته باید دانشگاه باشه یا بره بیمارستان؟ اینطوری که دوستان میگن صب تا شب از شنبه تا جمعه باید طرف کشیک بده و.....!!!!!
ممنون...

Dshafiyoon

New Member
لایک ها
43

سلام دوستان...
خدانگهدار
ببین واسه این که بری پزشکی باید عشقشو داشته باشی که تا ته تهش بری!و یک تخصص که دیگه هیچی یه فوق خوب قبول شی,اگه عاشق نباشی وسطش جا میزنی و خودتی که عذاب میکشی حتی اگه بهترین دکتر باشی چون راهش خیلی طولانیه فقط به اسمش فکر نکن.
دندون پزشکی هم خب خیلی پول سازه و زودبازده هم هست خیلی هم عشق و ارق پزشکی نمیخواد,داروسازی اگه بعدا داروخانه باز کنی که میشه مثل یه فروشنده تازه مجوز زدن داروخانه رو هم دیگه جدیدا توی خود شهر نمیدن باید بری اطراف ولی اگه بری توی یه شرکت دارویی و لابراتوار خوبه.
البته همه یاینا نظرای بقیس اخرش تو باید بگی کدوم بهتره با توجه به روحیت.:196:

amideoxy

New Member
لایک ها
400

پزشکی حوصله اضافی میخواد

رشته سختیه برخلاف ظاهر سادش

FMHFMH

New Member
لایک ها
286

3. حاضری بی پولی بکشی؟
بقیشم دلم نمیاد بهت بگم

اینا شاید شما رو از این رو به اون رو کرده باشه ولی منو نمی تونه از راه به در کنه....
تا حالا عاشق شدین...:122::124::124::124::124:

arash.95xf

New Member
لایک ها
7

دوستان یه ایرادی که وجود داره اینه که همه میگن پزشکی سخته سخته سخته ... برای همه تبدیل شد به یه غول
ولی هیچکس نگفت دقیقا کجاش سخته...اینکه باید بریم کشیک سخته یا درساش؟
هفت روزه هفته باید دانشگاه باشیم؟ تا ساعت چند؟ یه نمونه از درساش بزاریم ببینیم واقعا چرا پزشکی سخته
یا اینکه شاید دیدن ادم مجروح و مصدوم و اینچیزاش فقط سخته
دوستانی که اینچیزارو میدونن یا تجربه کردن لطف کنن به ماهم بگن شاید بعضی قسمتاش برای بعضیا واقعا سخت نبود
...

m.sevrus.m

Active Member
لایک ها
169

من عاشق پزشکی ام!!!!!!!!!!!!!!
مغزو اعصاب و یا قلب و عروق!
جونمو میدم واسه پزشکی! اصلا هم مهم نیست درامد کدوم یک بیشتره! چون از راه حروم هم میشه مال و منال زیاد بدست اورد!
مهم عشقه!
عشق است پزشکی!
اونم دانشگاه تهران!

بالا