علاقه شما نسبت به درس عربی چگونه است؟

• علاقمندم

رای 69 29.7%
  • فرقی نمی کند

رای 52 22.4%
  • دوست ندارم

رای 111 47.8%

• مجموع رای دهندگان
    232

90h92

New Member
لایک ها
248
پاسخ : عربی درس مورد علاقه من....؟؟؟؟!

اصلا مهم نیس که یه درس رو حالا مثلا عربی دوس داری یا نه !!! مهم نمرش تو کارنامه و درصدش تو کنکوره !!!! گاهی میشه یه درسو خوند که فقط خونده باشی و هدفت این باشی که از تاثیر مثبتش استفاده کنی :) بعضی درسا میتونن این خاصیتو داشته باشن که بخونی روز موعود که رسید و کارت باهاشون تموم شد فراموششون کنی :) !!!!

No_name

New Member
لایک ها
141

خعلي برام جالبه !
من نه از عربي خوشم مياد و نه بدم مياد اما هميشه نمره ش از زبان فارسي يكي ، بيشتر بوده :21:

دقيقا مثه شيمي و فيزيك !
من از فيزيك بيشتر از شيمي خوشم مياد ولي هميشه (اغلب :15:) نمره شيمي م بيشتر از نمره فيزيكمه :4:

mehrn8sh

New Member
لایک ها
138

من خیلی زیاد عربی رو دوست دارم
چون خیلی قشنگ میشه واسه قواعدش نمودار کشید و با اون توضیح داد;)
بعد خیلی به خودشون سخت گرفتن هرجا که دیدن یه چیزی رو تلفظ کنن یه چیزی بش اضافه کردند یا کلا حذفش کردن
درس خیلی جذابیه اما نمیدونم چرا همیشه سر کلاسش خوابم میبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:28:

لایک ها
120

عربی برای من فرقی با مابقی درس ها نداره می خونم میرم ازمون میدم و معمولا خدا رو شکر خوب میشم چون قواعدی راحت تر می تونم بخونم.(ولی به طور کلی من از خود عربا زیاد خوشم نمی یاد البته نه همشون) ولی با درس عربی مشکلی ندارم!

fatimaj

New Member
لایک ها
123

به عنوان یک زبان بهش احترام میزارم اما به عنوان درس اونم درسی که فقط قواعده و به دردمون نمیخوره متنفرررررررررم

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

به نام خداوند دانا و توانا

بنده یک تحقیق بهم خورده در رابطه با همین زبان عربی که به خاطرش مجبور شدم تو منابع بسیاری جست و جو کنم

همانطور که در تاپیک گفتم، زبان گفتاری با زبان نوشتاری اعراب با هم فرق می کنه و حالا می خوام انواع و اقسام زبان هاشون

رو خدمتتون معرفی کنم:

• عربی معیارCA: Classical Arabic

• عربی معیار مدرن یا جدید ( زبان عربی فصحا) MSA: Modern Standard Arabic

• عربی مسیحیان بغداد:CB:Christian Baghdadi Arabic

• عربی محاوره ای مصر:ECA:Egyptian Colloquial Arabic

• عربی تحصیل کرده ها(شاید بهتر باشد واژه ادیب را به کار ببرم):ESA: Educated Spoken Arabic

• عربی محاوره ای عراق:ICA:Iraqi Colloquial Arabic

• عربی محاوره ای لبنان:LCA:Lebenese Colloquial Arabic

• عربی مسلمانان بغداد:MB:Muslim Baghdad Arabic

• عربی محاوره ای سعودیSCA: Saudi Colloquial Arabic

• عربی محاوره ای سوریه ای:SYCA: Syrian Colloquial Arabic

• عربی محاوره ای تونس:TCA: Tunisian Colloquial Arabic

زبان قرآن و احادیث جز دسته ی CA قرار می گیرد، زبان روزنامه ها و مجلات MCA بوده؛ فیلم ها هم که اکثرا مصری هستند

(ECA) مصری هم نباشند سوریه ای یا لبنانی.(( چون عامه تلویزیون نگاه می کنند. پس به زبان تلویزیون آشناتر هستند.))

در مجموع زبان معیار دنیای سیاست و فضا های رسمی MCA هست ولی گفت و گویی بیشتر محاوره ها انتخاب می شود.

تفاوت بین زبان محاوره کشور های غرب آفریقا مثل تونس با زبان محاوره ی کشور های عربی خاورمیانه و مصر بسیار است،

به قدری که اگر شما با یک تونسی زبان محاوره ی مصری هم حرف بزنید متوجه حرفتان نخواهد شد.

البته اگر تحصیل کرده باشد و در زمان تحصیلش عربی را یاد گرفته باشد
باید MCA را بداند. چون در اثر پدیده ی globalization و سختی قواعد،

اعراب بیشتر به یاد گرفتن زبان انگلیسی و فرانسوی پرداخته، و لذا نوشتن به زبان رسمی عربی برای آن ها سخت است. ولی قاعده بر این

هست که زبان معیار MCA باشد.

تفاوت زیاد بین زبان معیار با زبان محاوره پدیده ای است به نام دوگانگی زبان یا diglossia که در زبان عربی و زبان آلمانی و ... وجود دارد.

منبع:

https://archive.org/stream/22ArabicSociolinguisticsTopicsInDiglossiaGenderIdentityAndPolitics/22%20Arabic%20Sociolinguistics%20Topics%20in%20Diglossia%2C%20Gender%2C%20Identity%2C%20and%20Politics#page/n31/mode/2up

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا