علاقه شما نسبت به درس عربی چگونه است؟

• علاقمندم

رای 69 29.7%
  • فرقی نمی کند

رای 52 22.4%
  • دوست ندارم

رای 111 47.8%

• مجموع رای دهندگان
    232

soodeh

New Member
لایک ها
35
پاسخ : عربی درس مورد علاقه من....؟؟؟؟! (لطفا همه دانش اموزان شرکت کنند)

درس بدی نیست ولی خوب معلمای خوبم توش تاثیر دارن!!مخصوصا اگه جدی وسخت گیرم باشه:204::204:
من ازش ن بدم میاد ون خیلیم خوشم میاد:23::23:

هالیدی

New Member
لایک ها
21

درس بدی نیست ولی خوب معلمای خوبم توش تاثیر دارن!!مخصوصا اگه جدی وسخت گیرم باشه:204::204:
من ازش ن بدم میاد ون خیلیم خوشم میاد:23::23:
دقیقا معلم توش تاثیر داره
منم نه بدم میاد نه خیلی خوشم میاد

Ss_20

New Member
لایک ها
452

ببخشیدا.اما دروس عمومی(به جز ادبیات)چین که عربی چی باشه؟
من همیشه تو آزمونا دروس عمومی میارنم پایین.دینی و عربی:81:همیشه "0" میزنم!
سلام دوست من...اولین مقصر خودت شمایی...شما این درسا رو صفر میزنید بعد میگید دروس عمومی میارنم پایین... خوب صفر نزنید که ترازتون پایین نیاد...
متاسفانه این فکر اشتباهی هست که همه بچه ها دروس اختصاصی رو بعنوان درس میشناسن و دروس عمومی رو اصلا به حساب نمیارن.....
موفق باشید

neginkhanum

New Member
لایک ها
20

من عربی رو دوست دارم...گرچه امسال خیلی سخت شده ولی بازم خوبه و این خوب بودن مدیون معلم های خوبه

صلوات

New Member
لایک ها
104
پاسخ : عربی درس مورد علاقه من....؟؟؟؟!

بسم ا...
بچه ها من از عربی برای درس بدم میاد اما برای خدا خوشم میاد
ما متاسفانه عربی رو نمیخونیم مثل بقیه درسا رک بگم تو خوندن عربی تنبلیم
اگر ما حداقل یک کمی مثل زبان انگلیسی بهش نگاه میکردیم حتما ازش خوشمون میامد

fatemeh.t

New Member
لایک ها
1

با سلام عربی ام مانند خیلی از درس ها شیرینه.البته ما با یادگیری درس عربی درواقع زبان عربی رو یاد میگیریم و همونطور که میدونین یادگیری چند زبان از الزایمر جلوگیری میکنه.دوستان قسمت پر لیوان را ببینید...

لایک ها
181

از عرب هایی که مارو عجم میدونند بدم میاد اما زبان عربی رو دوست دارم،چرا که بسیار قاعده مند و قدرتمند است،ولی اصلی ترین دلیل که دوست دارم زبان عربی رو یاد بگیرم،اینه که بتونم کلمات عربی رو به خوبی بشناسم و زبان زیبای پارسی رو از واژه های عربی پالایش کنم،به امید روزی که اینگونه شود.

Fatemehk

New Member
لایک ها
120

از عرب هایی که مارو عجم میدونند بدم میاد اما زبان عربی رو دوست دارم،چرا که بسیار قاعده مند و قدرتمند است،ولی اصلی ترین دلیل که دوست دارم زبان عربی رو یاد بگیرم،اینه که بتونم کلمات عربی رو به خوبی بشناسم و زبان زیبای پارسی رو از واژه های عربی پالایش کنم،به امید روزی که اینگونه شود.
دقیقا:15:
اما حالم از معلمم به هم می خره تازه از اول راهنمایی با هاش داشتم :47:

mohadaseh

New Member
لایک ها
330

واییییییییییییییییییییی عربی متنفرم.......البته توآزمون خوب میزنم عربی را ولی کلا اصلا قشنگ نیس!!!کلا من نمیدونم این عربابااین همه استثناء وقانون چه جوری مکالمه ی روزانه رعایت میکنند....وی عاشق ادبیاتم مخصوصاسال چهارم....ادبیات خیلی قشنگه.....خیلیییی:67:

raminpro2009

New Member
لایک ها
53

بی مصرف ترین درسه

_Mobin_

New Member
لایک ها
257

واییییییییییییییییییییی عربی متنفرم.......البته توآزمون خوب میزنم عربی را ولی کلا اصلا قشنگ نیس!!!کلا من نمیدونم این عربابااین همه استثناء وقانون چه جوری مکالمه ی روزانه رعایت میکنند....وی عاشق ادبیاتم مخصوصاسال چهارم....ادبیات خیلی قشنگه.....خیلیییی:67:
شاید جالب باشه بدونید که عربی محاوره ای 180 درجه با این عربی ما تفاوت داره. تازه خود عربها خیلی از جملاتشون صحیح نیست. عرب‌اند دیگه:21:

celestial

New Member
لایک ها
326

سلام.
چنتا نکته:
اولا اینکه قرار نیست محاوره یک زبان با خود زبان خیلی شباهت داشته باشه.کافیه به لهجه های ایرانی یه نگاه بندازیم.بعضی ها در حد دستور زبان با فارسی اختلاف دارن.
دوما عربی خیلی قانون مندتر و منظم تر از خیلی زبان های دیگس.استثنا هایی که می بینید در نگاه اول خیلی به درد نخور و اعصاب خورد کن هستن.ولی کافیه دو سه صفحه کتاب تفسیری بخونید.همین استثنا ها در کاربرد خیلی زیبا هستن.

سوما مشکل درس عربی (که خودم خوشم نمیاد ازش) اینه که خیلی مستبدانه وارد برنامه درسی ما میشه.اگه به من بگن فردا امتحان عربی داری حالم گرفته میشه.اما حاضرم مدت ها بشینم متن عربی بخونم.(متن عربی با ترجمش :) )

اگه میخواید با یه شمه از زیبایی عربی آشنا بشید خطبه اول نهج البلاغه رو پیشنهاد می کنم.البته این عظمت حضرت علی (ع) در خلق این نوشته ها هست. ولی زبان های دیگه هم به ندرت اینقدر زیبایی رو یه جا دارن.

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

با سلام به همه ی دوستان عزیز... به نظر من مهم ترین دلیلی که باعث می شه دانش آموزان از درس عربی متنفر باشن، یکیش معلم های نه چندان خوب و سطح بالا و عامل دوم که خیلی مهم هس اینکه طرز فکر دانش آموزان هس که باعث می شه به این درس با یک دید بد نگاه کنند!

لایک ها
20

فقط میتونم بگم واقعا" در س مسخره ای هست و همچنین کلا" با عرب ها هم حال نمی کنم .......................

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

به عقیده من ، درس عربی باید به تغییراتی تو ساختارش ایجاد بشه تا جذابتر بشود برای بچه ها.
همچنین با نظر اون دوستمون که گفتن به معلمین سطح پایین هم بستگی داره هم موافقم اما معلمین توانا هم کم نداریم
اما برای من شخصا درس قابل تحملی است و اینطور نیست که بدم بیاد.

celestial

New Member
لایک ها
326

فقط میتونم بگم واقعا" در س مسخره ای هست و همچنین کلا" با عرب ها هم حال نمی کنم .......................
سلام.
اینکه میگید من با عرب ها حال نمی کنم دقیقا چه ربطی به زبان عربی داره؟من اینو نمی فهمم.از هرکی می پرسم چرا از عربی بدت میاد میگه از عربا خوشم نمیاد.آقا این دو تا کلا مسئله های جدایی هستن.مثلا اگه یکی زبان انگلیسی رو دوست داشته باشه به این معنیه که انگلیسی ها رو دوست داره؟آخه مگه فقط انگلیسی ها انگلیسی صحبت می کنن؟
همین طور هم در مورد عرب ها.مگه عربی فقط زبان عرب هاست؟بعضی ملت های آفریقایی اصلا ریشه عرب ندارن.با این حال زبانشون عربیه.
بعلاوه اگه این طوری بخواید حساب کنید شما باید از اسلام بدتون بیاد.چون زبان عربی اول زبان مشترک مسلمون هاست بعد زبان عربها.

پیشنهاد می کنم این دوتا مسئله رو از هم جدا کنید.از عربی خوشتون نمیاد به جای خود.از بعضی مردم هم بدتون میاد به جای خود.

لایک ها
20

سلام.
اینکه میگید من با عرب ها حال نمی کنم دقیقا چه ربطی به زبان عربی داره؟من اینو نمی فهمم.از هرکی می پرسم چرا از عربی بدت میاد میگه از عربا خوشم نمیاد.آقا این دو تا کلا مسئله های جدایی هستن.مثلا اگه یکی زبان انگلیسی رو دوست داشته باشه به این معنیه که انگلیسی ها رو دوست داره؟آخه مگه فقط انگلیسی ها انگلیسی صحبت می کنن؟
همین طور هم در مورد عرب ها.مگه عربی فقط زبان عرب هاست؟بعضی ملت های آفریقایی اصلا ریشه عرب ندارن.با این حال زبانشون عربیه.
بعلاوه اگه این طوری بخواید حساب کنید شما باید از اسلام بدتون بیاد.چون زبان عربی اول زبان مشترک مسلمون هاست بعد زبان عربها.

پیشنهاد می کنم این دوتا مسئله رو از هم جدا کنید.از عربی خوشتون نمیاد به جای خود.از بعضی مردم هم بدتون میاد به جای خود.
دوست عزیز اگه حرف منو درست خونده باشین نوشتم همچنین یعنی اینکه این دو مورد از هم جدا خستن صد در صد ..............
در ضمن چرا موضوع رو با اسلام قاطی میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! اسلام دینی جهانی و بزرگ است و ربطی به زبان عربی نداره ..........
دوما" هر کشوری که زبانش عربی هست مسلما" عرب هستند ...........

celestial

New Member
لایک ها
326

دوست عزیز اگه حرف منو درست خونده باشین نوشتم همچنین یعنی اینکه این دو مورد از هم جدا خستن صد در صد ..............
در ضمن چرا موضوع رو با اسلام قاطی میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! اسلام دینی جهانی و بزرگ است و ربطی به زبان عربی نداره ..........
دوما" هر کشوری که زبانش عربی هست مسلما" عرب هستند ...........
احتمالا من حرفتون رو درست نفهمیدم.به هر حال ببخشید.
من منظورم فقط شخص شما نبود.بعضی ها هستن به خاطر تعصب به زبان پارسی و نژاد آریایی میگن عربی دوست نداریم.(در حالی که اگه به نمره های زبان فارسی شون نگاه کنید خیلی هم تعریفی نداره:21: )
موضوع اسلام از عربی جدا نیست.به نظرم وظیفه هر مسلمونی اینه که در حد نیازش با عربی آشنا باشه.حداقل به اندازه ای که بدونه سر نماز چی میگه.حالا این که توی مدرسه اینطوری آموزش داده میشه (و بدرد هم نمی خوره) به جای خودش.

هر کشوری که زبانش عربی هست، کشور عربی نامیده میشه.اما اصالت مردمش ممکنه عرب نباشه.اصلا عرب قبل از اسلام فقط محدود می شد به جزیره العرب.
اینجا رو هم نگاه کنید.

shekufeh

New Member
لایک ها
5

من عاشق عربیم.سعی کنیدزیادتست عربی کارکنیدنتیجش روتوکنکورمی بینیدواون وقت هست که می فهمیدمزخرف نیست

SH_B_SH

New Member
لایک ها
30

حقیقتش عربی درس فوق العاده بی خودیه و من اصلا علاقه ای به خوندنش ندارم ولی به حدی معلم عربی خوبی دارم که با وجود تنفر غیر قابل وصف من نسبت به این درس تو آزمونا درصد عربیم خیلی خوبه...

بالا