hoco.hc

New Member
لایک ها
267
پاسخ : ماراتون گراف

راهنمایی برای سوال 4:
نقطه ها را به دو مجموعه تقسیم کنید.

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

چرا هیشکی جواب نمی ده. د جواب بدید دیگه. نذارید اینم مثل خیلی پست های دیگه نابود بشه

fereidoon

Active Member
لایک ها
132

بذارید سوال یک باقی بمونه،ادم هایی که بعدا میان سایت سریع براشون نسوزه،ولی هرکی خواست بگه...:10:
سوال هم واسه این که نمونه میگم جوابشو.مجموعه مستقل 88 راسی پیدا می کنیم،اونم برابر دو لایه اول جدول ما هستند.

fereidoon

Active Member
لایک ها
132

سوال بعد:در گراف n راسی G خوشه 3راسی یا مستقل 7 راسی وجود ندارد.ثابت کنید تعداد یالهای G از 3n بیشتر نیست.

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

سوال 4 رو درست گفتی. ( اگه اینجوری بنویسی تو مرحله 2 می دونی چه اتفاقی می افته؟ دی )

سوال 1 رو هم باشه.

[HR][/HR]بالای سوالی که نوشتی بنویس سوال 5 ( بزرگ با رنگ قرمز دی )

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

پاسخ سوال 5 فرض کن یال هاش بیشتر از 3n باشه. در نتیجه مجموع درجات بیشتر از 6n هست. یعنی حداقل یه راسی هست که درجه اش 7 باشه. حالا این7 تا راس که به راسی وصل هستند اگه دوتاشون به هم وصل باشند, خوشه سه راسی به وجود میاد و اگه هیچ هفتاشون به هم وصل نباشند, مستقل هفت راسی به وجود میاد.

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

سوال 6

ثابت کنید در یک تورنمنت بیست راسی، حداکثر 330 دور جهت دار به طول 3 داریم.

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

حداکثر تعداد دورهای 3 راسی جهت دار تو یه تورنمنت برابر
هست :3:

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

خب چطوری بفهمیم این عبارت از 330 کمتره؟ ( به ازای n=20 )

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

خب به ازای یه راس خاص, حداکثر مقدار
چقدره؟

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

تو بیست راسی می شه 90. خب تقریبا درست می شه اون وقت:4:

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

7
اینم سوال بعدی: تو یه جمع 12 نفره, بین هر 9 نفر, 5 نفر هستن که دو به دو با هم دوستن. ثابت کنین تو این جمع 6 نفر هستن که دو به دو با هم دوستن.

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

چه عجب، آقا گودرز هم سوال گذاشت. نیومد فقط بگه اینو باید اینطوری کنید.
دی

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

من (به توصیه ماهان) بیش تر سعی می کنم راهنمایی بکنم, اینجوری خودتون هم فکر می کنید و چیز یاد میگیرید. :3:

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

شاید بهتر باشه که راهنمایی کنید. ولی خب سر مرحله تو که به یه نفر نمی تونید راهنمایی کنید.
اگه جواب کاملو بزارید، خود آدم میاد اوّل جوابتونو می خونه ( راهنمایی ) و بازم اگه نتونست کلشو. تازه اقای جلالی هم می گفتند که نمی خواد زیاد سر یه سوال وقت بزارید. ( یکی دیگه به من گفت که ایشون گفته )

fereidoon

Active Member
لایک ها
132

7
اینم سوال بعدی: تو یه جمع 12 نفره, بین هر 9 نفر, 5 نفر هستن که دو به دو با هم دوستن. ثابت کنین تو این جمع 6 نفر هستن که دو به دو با هم دوستن.
گودرز،بهتر نبود اینو الان نمیذاشتی؟!!!:4:(مثلا 1هفته دیگه!!)

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

شاید بهتر باشه که راهنمایی کنید. ولی خب سر مرحله تو که به یه نفر نمی تونید راهنمایی کنید.
اگه جواب کاملو بزارید، خود آدم میاد اوّل جوابتونو می خونه ( راهنمایی ) و بازم اگه نتونست کلشو. تازه اقای جلالی هم می گفتند که نمی خواد زیاد سر یه سوال وقت بزارید. ( یکی دیگه به من گفت که ایشون گفته )
و اگه اینطوره که سر مرحله 2 هم که نمیشه به یکی جواب کامل رو گفت!!!!!
من زیاد با حرف آقای جلالی موافق نیستم, دکتر علیپور یه جمله ای رو به ما گفتن و من کاملن با ایشون هم عقیده ام: آدم از سوالایی که حل نمیشن چیز یاد میگیره.

fereidoon

Active Member
لایک ها
132

من واقعا مخالف این طرز تفکرم،کسی که داره المپیاد میخونه،میخواد که مغزشو قوی کنه!نه اینکه فقط سوال دیده باشه و راه حل حفظ کنه.همین سوالی که الان استاد گودرز گذاشته،برای دکتر علیپور 40 ساعت زمان برده!!!!!!

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

خب وقتی جواب کامل رو میگید یعنی این که یه نفر که میاد می خوندش اونو میسوزونه ( دی ) و هم ایده و هم بقیه راه حل براش ضایع میشه. ولی شما میاید راهنمایی می کنید ( و معمولا ایده رو میگید) که ایده شاید مهمترین قسمت حل سوال باشه. بعد یه چیزی :
اگه یه نفر با راهنمایی شما هم نتونست سوالو حل کنه، خب باید به جواب نگاه کنه دیگه. حالا اگه جواب کامل رو بذارید تا یه حدی راهنمایی رو می بینه و بعدش هم برای چک کردن و شاید هم برای سوزوندن بیاد و جواب کامل رو نگاه کنه.[HR][/HR]پ.ن. : آقای علیپور دکتر هستند؟

بالا