amin278

New Member
لایک ها
403
پاسخ : مرگ!خواب!

میشه بگید بحث اصلا چی هست؟! کی می خواد به چه نتیجه ای برسه؟
یکی در مورد تکامل میگه، یکی روح، یکی خواب، امام زمان، درستی قرآن، مرگ......
بحث اعتقادیه، منحرف هم شده، بعضی دوستان هم به عقاید همدیگه توهین می کنن.....
چرا کسی از ناظما این موضوع رو نمی بنه؟!
بحث اوقدرا هم که منحرف نشده فقط رفته رو فاز اعتقادی و دینی
بعدشم هد ف که توهین به عقاید همدیگه نیست هدف قانع کردن همدیگه با اوردن دلیله.
سوما چرا باید موضوع بسته شه؟؟

Reyhanehh

New Member
لایک ها
40

بحث اوقدرا هم که منحرف نشده فقط رفته رو فاز اعتقادی و دینی
بعدشم هد ف که توهین به عقاید همدیگه نیست هدف قانع کردن همدیگه با اوردن دلیله.
سوما چرا باید موضوع بسته شه؟؟
"از نظر من" بعضیا از ادبیات تندی استفاده کردن. (یه نگاه به پست های قبل بندازید)

طبق قوانین سایت بحث های اعتقادی ممنوعه.
http://www.irysc.com/forum/t4584/
"8) با توجه به علمی بودن سایت ، بحث در خصوص مسائل
سیاسی
و
اعتقادی
ممنوع می باشد."

لایک ها
56

بچه ها ربطی به موضوع نداره ولی یه پستی رو دیدم درد دلمو تازه کرد یه نفر گفتن ما داریم راجع به روح انسان صحبت میکنیمو غربیا تنها مسئلشون تن انسانه! خب دقیقا مشکل همینجاس که ما داریم حرف میزنیم!! کلا ما ایرانیا در این زمینه خیلی متخصصیم ولمون کنن فقط حرف بزنیم الان ما ها که داریم به این قشنگی حرف میزنیم آیا تو عمل هم تونستیم به پای اون غربیای بد برسیم؟؟
ببخشید میدونم به تاپیک ربطی نداره ولی خب داغ دلم تازه شد الان این تاپیک یه نمونش خب اینقدر بحث کردین به نتیجه ای رسیدین؟ کسی تونس کسی رو قانع کنه؟ شخصا به این سن رسیدم تا حالا بحثی ندیدم که با یه نتیجه گیری درست که دو طرفو قانع کنه تموم شه! مخصوصا تو این جور بحثا!! باورا و اعتقادات یه چیزین که تو وجودمون حک شدن و به این سادگی و با این بحثا تغییر پذیر نیستن! بهتر نیس به جا این بحثا بریم یه کار مفید تر انجام بدیم؟؟
در ضمن منم ساعت یک نصفه شب 5 درس دینیم مونده بود:5:

لایک ها
84

بچه ها ربطی به موضوع نداره ولی یه پستی رو دیدم درد دلمو تازه کرد یه نفر گفتن ما داریم راجع به روح انسان صحبت میکنیمو غربیا تنها مسئلشون تن انسانه! خب دقیقا مشکل همینجاس که ما داریم حرف میزنیم!! کلا ما ایرانیا در این زمینه خیلی متخصصیم ولمون کنن فقط حرف بزنیم الان ما ها که داریم به این قشنگی حرف میزنیم آیا تو عمل هم تونستیم به پای اون غربیای بد برسیم؟؟
ببخشید میدونم به تاپیک ربطی نداره ولی خب داغ دلم تازه شد الان این تاپیک یه نمونش خب اینقدر بحث کردین به نتیجه ای رسیدین؟ کسی تونس کسی رو قانع کنه؟ شخصا به این سن رسیدم تا حالا بحثی ندیدم که با یه نتیجه گیری درست که دو طرفو قانع کنه تموم شه! مخصوصا تو این جور بحثا!! باورا و اعتقادات یه چیزین که تو وجودمون حک شدن و به این سادگی و با این بحثا تغییر پذیر نیستن! بهتر نیس به جا این بحثا بریم یه کار مفید تر انجام بدیم؟؟
در ضمن منم ساعت یک نصفه شب 5 درس دینیم مونده بود:5:
اين جور بحثا كه برا قانع كردن نيس.(چون پيچيده ترن از اين حرفا)..اماخب بنده سعي كردم راه اينو كه چجوري بريم به نتيجه برسيم رو بگم وبقيه هم نظراشونوميگفتن

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

mobina.elahi

New Member
لایک ها
24

دوستان:
از جواباتون ممنون...در ضمن ما بحث می کنیم تا نظر های دیگران رو هم بدونیم...این مهمه که انسان ها نسبت به این موضوع بی نظر نیستن و هر کس عقاید فکری که معمولا بعد از خواندن و تحلیل به وجود میاد رو بیان میکنه در بین بحث ممکنه کسی به نتاج بهتری برای خودش برسه ولی این موضوعات که هم به فیزیک هم دین هم فلسفه و...ربط داره هرگز تموم نمیشه چون عقل انسان جدا کافی نیست...ما بحث می کنیم تا نادان نمونیم و مطمئن بشیم که فقط ما نیستیم که روزانه این موضوعات فکر ما رو مشغول کرده...این شباهت مغز انسان هاست که همه به دنبال تحلیل موضوعات مجهول می روند...ممنون از همه.
:197:

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

اتفاقا بنظر منم انسان زیر مجموعه ای از حیوانه
تازه یک حیوان خارج از هر گونه تعادل .
من به عقل و شعور انسان اعتقاد دارم . اما اینکه انسان اشرف مخلوقاته یا از حیوان با ارزش تره رو نه
البته دقت کردید که همون فروید هم 50-60 سال پیش تو امریکا نظریه هاش کنار رفتن و بعد به جای فرویدیسم، ریچیسم اومد؟
تو این برهه از زمان میگن غلط کردید گفتید انسان حیوان غیرقابل اطمینانه ! بلکه حیوانیه که قابل اطمینانه.
میان یه سری دیدهاشون رو عوض میکنن و خلاصه دوباره یه دوره از این مردم بدبخت سوء استفاده میکنن...
متاسفانه تموم اینهارو چندین ساله دارن توی کشور ما پیاده میکنن....
چیزی که بهش میگیم جنگ نرم !
شما تازه رفتید دنبال چیزی که 60-100 سال پیش تو امریکا بود و منسوخ شد !
موفق باشید :)

NiLOOFAR-Z

New Member
لایک ها
161

از اونجایی که دارید بحث اعتقادی میکنید احتمالا تاپیک بسته بشه یا پاک سازی بشه!
اگه خواستید ، به این تاپیک سر بزنید و با بقیه بحث و تبادل نظر کنید شاید تونستید همدیگه رو قانع کنید یا خودتون قانع بشید!
ورود

Morteza H

New Member
لایک ها
31

خیلی ممنون از حرفای مستندتون ام اشاره ای به نظر دکتر شریعتی نداشتین
همش ملا بودن......

amin278

New Member
لایک ها
403

منظورتون چیه؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

sana_m

New Member
لایک ها
54

به نظرم خیلی قشنگ میشه اگه ادم بخوابه بعدش دیگه بیدار نشه............................خیلی بهترازمرگ های دیگست

frahmani110

New Member
لایک ها
163

یادم میاد، یه مدت شبها تنها به همین امید که فردا را نخواهم دید، میخوابیدم...
اما بعد از مدتی فهمیدم هرچه بیشتر منتظر مرگ باشم، بیشتر ازم دور میشه.
ازون به بعد یاد گرفتم خودم را به غفلت از مرگ بزنم، شاید نزدیکتر شود...

لایک ها
2,256

از نظر ادبیاتی خواب مرگ کوتاه مدته!
ولی از نظر علمی این حرف درست نیست.
---------------
حالا بیخیال!
قبل خواب آخرم از بچگی تاحالا رو نگاه میکنم....عملکرد خودم رو میسنجم...و امیدوارم زندگی کرده باشم نه اینکه صرفا زنده بوده باشم!

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

خوب وقتی صبح بیدار نشم دیگه کاری نمیتونم بکنم
ولی اگر از شب قبلش بدونم قراره فردا دیگه از خواب بیدار نشم شاید تا صبح خوابم نبره.....چون میخوام برا آخرین بار ازهم نشینی با عزیزانم لذت ببرم.چون میدونم دیگه این لحظه برام تکرار نخواهد شد:(

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

خواب یه نوع مرگ است و مرگ یک نوع خواب...وقتی به خواب می روی به این فکر کن که صبح بلند نشوی(واقعیتی است)آن وقت چه؟؟؟
شايد باورتون نشه ولي واقعا منتظر هم چين زمانيم :)))))
فقط شب قبلش دست مادرمو مي بوسيدم اروم كه بيدار نشه بعد راحت بدون هيچ دغدغه ي بيدارشدني مي خوابيدم.. :)

HIvAD

New Member
لایک ها
193

سلام علیکم
من خودم هرچی سعی می کنم طوری فک کنم که شاید امشب....
ولی انگاری باورم نمیشه!
خیلی دوس دارم سر عقل بیام یکم منطقی فک کنم
الان که اینا رو می نویسم ساعت12.45نیم شبه تا وقت دوباره چشم باز کردنم 4.5ساعت بیش نیست
نمی دونم فردا زندم یا ...
دارم کم کم ...
امیدوارم فردایی وجود داشته باشه!

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

بابا این تاپیک ها چیه؟
یا بچه های مردم رو میترسونید،یا بحث رو اعتقادی میکنید:4:
ولی یادمون نره:
هرچه خدا خواست همان میشود...مرگ هم دست خدا و خواست خداست!به زندگی امیدوار باشید!:)

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

بابا این تاپیک ها چیه؟
یا بچه های مردم رو میترسونید،یا بحث رو اعتقادی میکنید:4:
ولی یادمون نره:
هرچه خدا خواست همان میشود...مرگ هم دست خدا و خواست خداست!به زندگی امیدوار باشید!:)
ترس و بحث اعتقادي چيه..؟ الله اكبر.. :4:
تاپيك جالبيِ.. مرگ كه بي برو برگشت دست اون بالاييه ولي تصورش ... فعلا كه دست اوهام و افكار ماست :3:
بابهترين ارزوها..

No_name

New Member
لایک ها
141

خواب یه نوع مرگ است و مرگ یک نوع خواب...وقتی به خواب می روی به این فکر کن که صبح بلند نشوی(واقعیتی است)آن وقت چه؟؟؟
هيچي ديه دست اندر دست عزي ميريم پيش خدا به غلط كردن بيفتيم :21:

حالا واقعيتش كار خاصي نمي كنم يعني خو مردي ديگ چه كاري مي توني بكني ؟
مگر اينكه مثلا از روز قبل يا چن روز قبلش بدوني كه فلان شب بخوابي ديگ بلند نميشي اون وقت...
اون وقت... اول از همه همه گيم هامو قايم مي كنم دسته بقيه بروبچ بهشون نرسه + وصيت مي كنم سه چهارتا از رواني هاي خودمون (اكيپ مون :4:) نمران زنده زنده دفن كنن، با اونا جهنمم خوش مي گذره بهمون :21:

بالا