لایک ها
367
پاسخ : مشاوره کنکور 95 ... ستاره قرشی رتبه 10 منطقه 2

میخواستم ببینم شما توی آزمونای تابستون قلمچی تو بخش انتخابیش دوم رو جواب میدادین یا چهارم؟؟؟
سلام . من تابستان قلمچی نمیرفتم و کلا ازمون نمی دادم...

ma.gh

New Member
لایک ها
56

سلام . من تابستان قلمچی نمیرفتم و کلا ازمون نمی دادم...

سلام من این هفته ازمون قلم چی دارم اما میدونید من میترسم اخه نمیرسم بودجه بندی کاملشو بخونم :(
شما از کی ازمون دادنتون رو شروع کردید؟؟ تو ازمونای اول از همون ابتدا رتبه ها و ترازاتون خوب میشد؟

لایک ها
367

سلام من این هفته ازمون قلم چی دارم اما میدونید من میترسم اخه نمیرسم بودجه بندی کاملشو بخونم :(
شما از کی ازمون دادنتون رو شروع کردید؟؟ تو ازمونای اول از همون ابتدا رتبه ها و ترازاتون خوب میشد؟
سلام . طبیعیه که اوایل رسیدن به بودجه بندی سخت باشه اما کم کم عادت میکنید به برنامه و یاد میگیرید طوری برنامه ریزی کنید که به ازمون برسید.
من از اول مهر قلمچی ازمون دادم. اوایل رتبه هام خیلی نوسان داشت و خیلی هم خوب نبود... اما بعد از یه مدت تقریبا ثابت شد. در کل رتبه و تراز خیلی می تونه متفاوت باشه در ازمون ها . من از تراز 7600 تا 8400 داشتم... مهم اینه که وقتی به دلایلی ترازتون خوب نمیشه اعتماد به نفستون رو از دست ندید و باز هم تلاش کنید...
موفق باشید...

لایک ها
141

سلام . طبیعیه که اوایل رسیدن به بودجه بندی سخت باشه اما کم کم عادت میکنید به برنامه و یاد میگیرید طوری برنامه ریزی کنید که به ازمون برسید.
من از اول مهر قلمچی ازمون دادم. اوایل رتبه هام خیلی نوسان داشت و خیلی هم خوب نبود... اما بعد از یه مدت تقریبا ثابت شد. در کل رتبه و تراز خیلی می تونه متفاوت باشه در ازمون ها . من از تراز 7600 تا 8400 داشتم... مهم اینه که وقتی به دلایلی ترازتون خوب نمیشه اعتماد به نفستون رو از دست ندید و باز هم تلاش کنید...
موفق باشید...
سلام یه سوال در خصوص آزمون های کانون چه ابتکارات یا کارهایی رو انجام می دادید که تو آزمون عملکرد خوبی رو بدست می آوردید؟؟؟

کارهایی که تاثیرش رو خیلی خوب تو آزمون می ذاشت

ELHAM SH

New Member
لایک ها
1

سلام من واقعابهتون تبرک میگم یه سوال داشتم اونم اینکه به نظر شماخوبه که روی المپیاد سرمایه گذاری کرد یانه بیش ترروی کنکور متمرکز باشی بااونچیزایی که من توی آیریسک خوندم بچه ها تمام تمرکزشون روی المپیاد هست وحتی ممکنه مدرسه هم نرن و درس های مدرسه رو هم فقط در امتحان ترم می خونن .نظرشما چیه البته احتمالش خیلیه که هیچ مدالی کسب نشه واونوقت از کنکورم ادم می مونه؟

لطفا پاسخ بدین ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
367

سلام یه سوال در خصوص آزمون های کانون چه ابتکارات یا کارهایی رو انجام می دادید که تو آزمون عملکرد خوبی رو بدست می آوردید؟؟؟

کارهایی که تاثیرش رو خیلی خوب تو آزمون می ذاشت

سلام... مطالبی رو که الان در ذهنم هست میگم بقیه اش رو انشا... بازم فکر میکنم و بعد اضافه میکنم ...
کار های مفید قبل از ازمون : یکی از کار های خیلی مفید قبل از ازمون این بود که من روز پنجشنبه و اگر امکان داشت 4 شنبه و 5 شنبه کل مباحث ازمون رو دوباره مرور میکردم. مخصوصا عمومی ها. مثلا برای ادبیات دوباره لغات و تاریخ ادبیات رو یک دور سریع می خوندم یا ایات دین و زندگی رو مرور میکردم.برای اختصاصی ها هم مطالب حفظی و فرمول ها رو مرور میکردم. کار دیگه ای که انجام میدادم روز قبل از ازمون علاوه بر ازمون غیر حضوری که در همان روز یا یکی دو روز قبل تمرین کرده بودم در ازمون های مبحثی سایت کانون هم شرکت میکردم. ازمون های مبحثی طوری هست که میشه مبحثی که میخواین و سطح سوالات رو تعیین کنید و سایت برای شما یک ازمون طراحی میکنه . که من برای مباحث ازمون روز بعد از این امکان استفاده میکردم تا ببینم چقدر امادگی دارم.
در مورد جلسه ی ازمون هم یکی از کار های مهم این بود که برای جلو گیری از بی دقتی دور نکات مهم سوال ها دایره میکشیدم . مخصوصا داده های سوال و فعل ها . این باعث میشد که با یک نگاه به سوال در طی محاسبات نکات و اعداد مهم رو ببینم و اشتباه نکنم . این موضوع مخصوصا در مورد فعل ها خیلی مهمه چون مثلا در تست های قرابت معنایی ممکنه سوال گفته باشه کدام گزینه متناسب نیست اما شما اشتباهی گزینه منتاسب رو انتخاب کنید که فقط به علت اشتباه خوندن سوال هست. در مورد زمان بندی تجربه به من نشون داده وقتی اخر ازمون زمان اضافی داشته باشم سوال های خیلی سخت که بار اول نتونستم حل کنم رو هم به جواب میرسم. بنابراین سعی میکردم سوال هایی که به نظرم طولانی یا غیر قابل حل هستن رو علامت بزنم و زمانش رو برای اخر ازمون ذخیره کنم تا با خیال راحت و تمرکز بیشتر روی اون ها فکر کنم. اگر بتونید در حین حل سوال ها یه بخش از محاسبات رو در ذهنتون انجام بدید یا بر اثر حل سوال های زیاد بعضی مطالب رو حفظ باشید مثلا بعضی توان رسانی ها یا ضرب ها ، خیلی در زمان صرفه جویی میشه. در ضمن سعی کنید حتما در حل سوال های با محاسبات طولانی بعد از هر چند عمل محاسباتی یک بار جواب ها رو مرور کنید که از اشتباه جلوگیری بشه و زمانتون تلف نشه. در ضمن من خیلی کم فرمول های اضافی حفظ میکردم چون سر جلسه ی ازمون اکثر فرمول ها به خاطر استرس فراموش میشن.
فعلا همین ها به ذهنم رسید . انشا... بعدا ادامه اش رو می نویسم...
موفق باشید...

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام من واقعابهتون تبرک میگم یه سوال داشتم اونم اینکه به نظر شماخوبه که روی المپیاد سرمایه گذاری کرد یانه بیش ترروی کنکور متمرکز باشی بااونچیزایی که من توی آیریسک خوندم بچه ها تمام تمرکزشون روی المپیاد هست وحتی ممکنه مدرسه هم نرن و درس های مدرسه رو هم فقط در امتحان ترم می خونن .نظرشما چیه البته احتمالش خیلیه که هیچ مدالی کسب نشه واونوقت از کنکورم ادم می مونه؟

لطفا پاسخ بدین ممنون میشم
سلام . خیلی ممنون. این بستگی به خودتون داره . مثلا من خودم به خاطر کنکور المپیاد رو کلا کنار گذاشتم . اما مواردی هم هست که بچه ها در المپیاد مدال نقره و برنز داشتن و رتبه ی تک رقمی کنکور هم بودن. به نظرم برای المپیاد وقت بذارید خوبه اما طوری نباشه که کلا مدرسه رو کنار بذارین . می تونید در کنار درس های مدرسه برای المپیاد وقت بذارید و به جای اون درس های عمومی رو کمتر بخونید چون اگه عمومی نخونده باشید هم در سال کنکور میتونید جبرانش کنید. من چون خودم برای المپیاد مطالعه نکردم نمیتونم نظر دقیقی بوم اما فکر میکنم این که کلا مدرسه رو به خاطر المپیاد کنار بذارید ریسک بالایی هست و ممکنه پشیمون بشید مگر اینکه واقعا علاقه داشته باشید یا مطمئن باشید که توانایی کسب مدال رو دارید ... البته اگر از کسی که واقعا برای المپیاد وقت گذاشته باشه بپرسید بهتره.
موفق باشید...

آخرین ویرایش توسط مدیر

fati.76

New Member
لایک ها
3

سلام ستاره خانوم ...منم چن تا سوال میخوام ازتون بپرسم!خوشحال میشم جوابمو بدین!شما تابستون بیشتر روی چه درسایی تمرکز داشتین؟واینکه تونستین پایه رو جمع کنین تابستون؟من الان احساس میکنم تا آخر تابستون نتونم ولی سعیمو میکنم !واینکه شما کلاس کنکورم رفتین یا مشاوری داشتین عایا؟مرسی از وقتی که میذارین؟

لایک ها
367

سلام ستاره خانوم ...منم چن تا سوال میخوام ازتون بپرسم!خوشحال میشم جوابمو بدین!شما تابستون بیشتر روی چه درسایی تمرکز داشتین؟واینکه تونستین پایه رو جمع کنین تابستون؟من الان احساس میکنم تا آخر تابستون نتونم ولی سعیمو میکنم !واینکه شما کلاس کنکورم رفتین یا مشاوری داشتین عایا؟مرسی از وقتی که میذارین؟
سلام...من تابستان رو کلا فقط درس های پایه رو خوندم و تمرکزم روی پایه ها بود. اوایل چون در عمومی ها ضعیف بودم بیشتر عمومی می خوندم البته بخش های مفهومی رو مثل زبان فارسی. همچنین خلاصه نویسی هم داشتم.البته این که میگم عمومی بیشتر می خوندم منظورم نسبت به حالت عادی بود وگرنه همیشه زمان اختصاصی بیشتر از عمومی هست... اما در کل تمرکزم فقط روی پایه بود و پیش رو شروع نکردم. تا اخر تابستان پایه رو کامل خوندم... به نظرم اگه فرصت داشته باشید که پایه رو تا اخر تابستان تمام کنید خیلی خوبه اما اگر فرصت نشه هم به نظرم مشکلی پیش نمیاد که مثلا بخشی از عمومی ها رو در طی سال بخونید...کلاس خصوصی کنکور نرفتم . فقط کلاس تقویتی فیزیک که در مدرسه تشکیل میشد رو شرکت کردم . که اون هم به این دلیل بود که فکر میکردم کلاس تابستانی اش فیزیک پیش هست اما پایه بود و من هم چون ثبت نام کرده بودم کلاس رو رفتم! مشاور نداشتم ولی از طرف کانون پشتیبان ویژه داشتم...
موفق باشید...
( عذر خواهی میکنم اگه کامل و دقیق توضیح ندادم. چون الان سفر هستم و کمی جواب دادن سوالات برام سخته)

آخرین ویرایش توسط مدیر

fati.76

New Member
لایک ها
3

سلام...من تابستان رو کلا فقط درس های پایه رو خوندم و تمرکزم روی پایه ها بود. اوایل چون در عمومی ها ضعیف بودم بیشتر عمومی می خوندم البته بخش های مفهومی رو مثل زبان فارسی. همچنین خلاصه نویسی هم داشتم.البته این که میگم عمومی بیشتر می خوندم منظورم نسبت به حالت عادی بود وگرنه همیشه زمان اختصاصی بیشتر از عمومی هست... اما در کل تمرکزم فقط روی پایه بود و پیش رو شروع نکردم. تا اخر تابستان پایه رو کامل خوندم... به نظرم اگه فرصت داشته باشید که پایه رو تا اخر تابستان تمام کنید خیلی خوبه اما اگر فرصت نشه هم به نظرم مشکلی پیش نمیاد که مثلا بخشی از عمومی ها رو در طی سال بخونید...کلاس خصوصی کنکور نرفتم . فقط کلاس تقویتی فیزیک که در مدرسه تشکیل میشد رو شرکت کردم . که اون هم به این دلیل بود که فکر میکردم کلاس تابستانی اش فیزیک پیش هست اما پایه بود و من هم چون ثبت نام کرده بودم کلاس رو رفتم! مشاور نداشتم ولی از طرف کانون پشتیبان ویژه داشتم...
موفق باشید...
( عذر خواهی میکنم اگه کامل و دقیق توضیح ندادم. چون الان سفر هستم و کمی جواب دادن سوالات برام سخته)
مرسی گلم!موفق باشی !

ADENINE

New Member
لایک ها
115

سلام یه سوال در مورد خلاصه نویسی داشتم
خلاصه نویسی واقعا لازمه؟؟؟؟ اگه لازمه میشه راهنمایی کنید تا بتونم بهتر خلاصه نویسی کنم؟؟؟

لایک ها
367

سلام یه سوال در مورد خلاصه نویسی داشتم خلاصه نویسی واقعا لازمه؟؟؟؟ اگه لازمه میشه راهنمایی کنید تا بتونم بهتر خلاصه نویسی کنم؟؟؟
سلام . به نظرم خلاصه نویسی برای بعضی از درس ها خیلی مفیده . مثلا من خودم بین عمومی ها برای دین و زندگی خلاصه نویسی داشتم که به نظرم خیلی مفید بود. مثلا پیام ایات های گاج رو خودم به صورت خلاصه توی کتاب نوشته بودم . یا نکات مهم متن رو به طور خلاصه در حاشیه کتاب نوشتم ... که این باعث میشد با یک نگاه سریع نکات مهم رو مرور کنم. از بین اختصاصی ها هم برای شیمی خلاصه نویسی داشتم و همه ی درس نامه های مبتکران رو به طور خلاصه در حاشیه ی کتابم نوشتم... البته برای همه ی درس ها کتاب خلاصه و جمع بندی هم در بازار هست اما گاهی نوشته های خود فرد بهتر باعث یاد گیری میشه... برای همه ی درس ها هم ضروری نیست... از بین عمومی ها فقط دینی می تونه خلاصه نویسی داشته باشه و از بین اختصاصی ها هم به نظرم شیمی. چون ریاضی و فیزیک خیلی مطالبش زیاده و اکثرا هم مساله هست. اما می تونید مثلا برای فیزیک فرمول ها رو خلاصه نویسی کنید. که البته کتابش رو هم میشه خرید. برای شیمی هم می تونید کتاب خلاصه تهیه کنید مثلا فیل شیمی . اما باز هم این کتاب ها کافی نیست و لازمه یه سری مطالب رو خودتون داخلش بنویسید تا کامل بشه. در کل خلاصه نویسی برای مرور مخصوصا در ماه های اخر خیلی مفیده . برای خلاصه نویسی بهتر هم به نظرم باید فقط نکات و مطالب ضروری رو بنویسید . یعنی اصلا نباید به صورت جمله های طولانی باشه. تا حد امکان به صورت خیلی مختصر نکات مهم رو یادداشت کنید . من نظر خودم اینه که خلاصه ها داخل خود کتاب نوشته بشه . چون اینطوری وقتی شما خلاصه ها رو می خونید خود به خود چشمتون به مطالب و صفحات کتاب میفته و شکل های کتاب و نمودار ها رو هم میبینید ... همچنین میشه بخش هایی از متن کتاب رو هم علامت بزنید که لازم نباشه حتما همه ی مطالب رو خلاصه بنویسید و اینطوری وقت کمتری گرفته میشه اما اگر مطالب رو در یک دفتر جدا خلاصه کنید لازمه همه ی مطالب رو بیشتر توضیح بدیدو... . در کل به نظرم می تونید برای شیمی و دین و زندگی خودتون خلاصه نویسی کنید یا کتاب های خلاصه رو تهیه و خودتون کامل کنید . اما برای بقیه ی درس های اختصاصی میشه از کتاب های جمع بندی مثل خط ویژه ی گاج استفاده کرد.موفق باشید...

saideh

New Member
لایک ها
156

سلام.........ینی خلاصه برا همه چی تاثیر نداره؟نمیدونم شیمی چجوری خلاصه برداری کنم بنظرم کلش مهمه چیکار کنم راهنماییم کنین؟لطفا;)

لایک ها
367

سلام.........ینی خلاصه برا همه چی تاثیر نداره؟نمیدونم شیمی چجوری خلاصه برداری کنم بنظرم کلش مهمه چیکار کنم راهنماییم کنین؟لطفا;)
سلام. مثلا درسی مثل ادبیات یا زبان و... فکر نمی کنم خلاصه نویسی خاصی داشته باشه... البته به خودتون هم بستگی داره . اما در کل چون خلاصه نویسی وقت زیاد میگیره بهتره بیشتر روی درس هایی مثل دینی و شیمی که مطلب حفظی زیاد دارن و کتاب خلاصه هم براشون زیاد نیست وقت بذارید.
برای شیمی اکثر مطالب در متن خود کتاب هست که فقط کافیه با ماژیک یا مداد و... علامت بزنید. اما بقیه ی نکات رو میشه خلاصه نوشت مثلا شیمی 2 یه بخش داره برای رسم ساختار های لوویس که داخل مبتکران حدود 10 صفحه توضیح داره اما میشه با یه توضیح کوتاه و چند مثال همه ی مطالب رو در حاشیه ی کتاب خلاصه کرد. اگر هم نمی دونید چطور خلاصه کنید میشه کتاب های فیل شیمی رو تهیه کنید و بعد نکات مهم باقی مانده رو بهش اضافه کنید .به نظرم اینطوری کارتون راحت تر میشه... من الان کتاب های درسی ام دست خودم نیست اما تا چند روز اینده اگه بشه یه چند نمونه از خلاصه های شیمی ام رو اینجا میذارم. شاید کمکتون کنه که چطوری شیمی رو خلاصه نویسی کنید...

saideh

New Member
لایک ها
156

ممنون میشم فقط لطفا قبل از جمعه باشه................خدا عمرتون بده...البته عمر با عزت..........خیلی گلی...............ممنون فقط کمکم کن.......ممنون:53:

ADENINE

New Member
لایک ها
115

سلام
میشه در مورد عربی روش مطالعتون رو بگید
خیلیییییییی برام جای سواله چون شما عربیو صد زدید :d
من تو این درس خیلی مشکل دارم نمیتونم عربی رو بزنم مخصوصا درک مطلب

fazel.k

New Member
لایک ها
7

سلام
با عرض تبریکی که احساس میکنم براتون خیلی تکراری شده
میشه بگین چه سوال هایی رو باید مارک دار کرد
هر سوالی که اشتباه جواب می دیم
آیا؟
ممنون

لایک ها
367

سلام
میشه در مورد عربی روش مطالعتون رو بگید
خیلیییییییی برام جای سواله چون شما عربیو صد زدید :d
من تو این درس خیلی مشکل دارم نمیتونم عربی رو بزنم مخصوصا درک مطلب
سلام...
البته عربی امسال نسبتا ساده بود و اگر کارنامه ی بقیه ی رتبه ها رو هم ببینید خیلی ها عربی رو صد زدن...
اما در مورد روش مطالعه...من در طول سال دوم و سوم هم عربی رو تقریبا خوب میخوندم .چون اکثرا بچه ها در طول سال خیلی به عربی اهمیت نمیدن و فقط برای امتحان های ترم میخونن. اما خب من در طول سال هم عربی رو مثل هر درس دیگه می خوندم به خاطر همین زمان کنکور خیلی مشکلی در فهم مطالب نداشتم و پایه ی عربی ام نسبتا قوی بود... عربی حجم مباحثش کمه و در طول سال کنکور فرصت زیادی برای تمرین هر بخش دارید... من خودم اول قواعد رو کامل می خوندم طوری که تقریبا حفظ بشم ... بعد شروع میکردم به تست زدن. هم کنکور و هم تالیفی... تست های عربی هم خیلی تنوع نداره بنابراین بعد از یه مدت دیگه با همه ی مدل های سوال اشنا میشین و فقط کافیه انقدر تست زده باشید که روش پاسخگویی به هر نوع سوال رو بدونید...اما برای درک مطلب فکر میکنم قبلا هم گفتم بهتره که اگه فرصت داشته باشید هر شب حدود 10 دقیقه تا یک ربع وقت بذارید و یک درک مطلب کنکور یا تالیفی رو جواب بدید و بررسی کنید تا با شکل سوال و روش حلش اشنا بشید واین کار رو یه مدت انجام بدید تا روی درک مطلب مسلط بشید...
به طور کلی در مورد عربی هر چه بیشتر تست بزنید بهتره چون سبک تست ها اکثرا تکرار میشه و فقط جملات تغییر میکنه...
موفق باشید...

ممنون میشم فقط لطفا قبل از جمعه باشه................خدا عمرتون بده...البته عمر با عزت..........خیلی گلی...............ممنون فقط کمکم کن.......ممنون:53:
سلام این نمونه های خلاصه های شیمی ام هست که در حاشیه ی کتاب نوشتم... امیدوارم بتونید خط من رو بخونید:9:

سلام
با عرض تبریکی که احساس میکنم براتون خیلی تکراری شده
میشه بگین چه سوال هایی رو باید مارک دار کرد
هر سوالی که اشتباه جواب می دیم
آیا؟
ممنون
سلام ... ممنون ...
به نظرم سوالاتی باید مارک دار بشه که اشتباه زده باشید البته باید بررسی کنید که اشتباهتون چطوری بوده ... مثلا اگر فقط یه محاسبه رو اشتباه کردید که باعث شده جواب نادرست بشه خیلی لازم نیست اون سوال رو علامت بزنید اما اگر در بحث مفهومی مشکل داشتید یا اصلا راه حل اون سوال رو نمی دونستید به نظرم باید حتما علامت زده بشه تا دوباره بعدا بهش توجه کنید .حتی اگر سوال خیلی جدیده و مشابهش رو تا به حال ندیده اید بهتره سوال و روش حلش رو برای خودتون در یک دفترچه یا... یادداشت کنید که بتونید راحت تر مرورش کنید تا کاملا در ذهنتون بمونه. در ضمن سوالاتی که نکته ی خاصی دارن و احتمال میدین که بعد از مدتی نکته رو فراموش کنید یا سوال طوریه که احتمال بی دقتی زیاده اگر چه که سوال رو درست حل کردید بهتره علامت بزنید تا بعدا هم دوباره حلش کنید و به نکته اش توجه کنید...
موفق باشید...

saideh

New Member
لایک ها
156

سلام...............کوچیکه نمیشه خوند...ی کار دیگه اش بکنی..اگه میشه خلاصه از ص23 تا32باشه.........ممنون منتظرم کمکتون هسم

لایک ها
367

سلام...............کوچیکه نمیشه خوند...ی کار دیگه اش بکنی..اگه میشه خلاصه از ص23 تا32باشه.........ممنون منتظرم کمکتون هسم
سلام . واقعیتش همینا رو هم امروز رفتم از دوستم کتابو گرفتم و همانجا چند تا عکس گرفتم... فکر نمی کنم دیگه فعلا بتونم ببینمش و کتاب ها رو بگیرم ازش...
این عکس ها کیفیتش نسبتا خوبه . فکر کنم اگه بزرگترش کنید بتونید نوشته ها رو بخونید...
به هر حال ببخشید اگه خوب نبود... حالا اگه تونستم بازم عکس میذارم از خلاصه ها...

saideh

New Member
لایک ها
156

میتونم راجبه کنکورو اینا باهاتون حرف بزنم البته اگه مزاحم نیسم؟ممنون

بالا