amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272
سلام

با این که داریم به مرحله 1 میرسیم و افراد زیادی به فکر مرحله 1 هستند ولی بعضیها هم خیالشون از بابت مرحله یک راحته و به مرحله 2 فکر میکنن
و تو این تاپیک سوالای نامساوی در حد مرحله 2 قرار خواهد گرفت (فقط برای نوشتن فرمول تا حد مقدور از این لینک استفاده کنید(تا زمانی که لاتکس درست شه))

سوال :

math

New Member
لایک ها
1,096
پاسخ : نامساوی

سلام

با این که داریم به مرحله 1 میرسیم و افراد زیادی به فکر مرحله 1 هستند ولی بعضیها هم خیالشون از بابت مرحله یک راحته و به مرحله 2 فکر میکنن
و تو این تاپیک سوالای نامساوی در حد مرحله 2 قرار خواهد گرفت (فقط برای نوشتن فرمول تا حد مقدور از این لینک استفاده کنید(تا زمانی که لاتکس درست شه))

سوال :

این نامساوی غلطه

مثال برای غلط بودن :
.

آخرین ویرایش توسط مدیر

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

اتفاقا این سوال تو یکی از فایلهای شما هم هست که میل کردین!!!!!
البته خودم حل نکردم

آخرین ویرایش توسط مدیر

math

New Member
لایک ها
1,096

مثال نیافتاده
اتفاقا این سوال تو یکی از فایلهای شما هم هست که میل کردین!!!!!
البته خودم حل نکردم
ببینید اگر a رو برابر 0 قرار دهید عبارت باقی مانده یک معادله درجه دو است که اگر ان را حل کنید متوجه میشوید که یکی از ریشه ها مثبت است !!!

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

حرفتون کاملا درسته !
اگه اون سه تا بزرگتر از0باشن چی

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

سلام

برای حل این نامساوی ها چه پیش نیازایی لازمه؟ .... کوشی و حسابی - هندسی کافیه؟ اگه چیزای دیگه لازمه بگید

درضمن بهتر بود تاپیک رو توی بخش جبر پیشرفته میزدید نه جبر ممتاز

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

اینا نامساویای ترکیبی هستند و همه چی توشون به کار میره

این تاپیک برای اینه که در مورد سوالا بحث بشه و چیزی یاد بگیریم

به همین خاطر تا حل سوال هر چی که فکر میکنید مفیده مطرح کنید

math

New Member
لایک ها
1,096

سلام

سوال :

ببینید وقتی با وجود صفر این سوال غلط میشه تضمینی وجود نداره که اگر یکیشون رو به 0 میلی بدیم غلط نشه برای همین من پیشنهاد میکنم مساله ی دیگه ای رو در این تاپیک مورد بررسی قرار دهید .:3:

golsefatan

New Member
لایک ها
264

ببینید وقتی با وجود صفر این سوال غلط میشه تضمینی وجود نداره که اگر یکیشون رو به 0 میلی بدیم غلط نشه برای همین من پیشنهاد میکنم مساله ی دیگه ای رو در این تاپیک مورد بررسی قرار دهید .:3:
كاملا درسته
اگر مساله يه مثال نقض داشته باشه بي نهايت مثال نقض د اره چون با تغيير اندك مقادير نيز دوباره نامساوي غلط ميشه
من هم نظرم اينه كه بريم سراغ يه نامساوي خوب ديگه ...

آخرین ویرایش توسط مدیر

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

كاملا درسته
اگر مساله يه مثال نقض داشته باشه بي نهايت مثال نقض د اره چون با تغيير اندك مقادير نيز دوباره نامساوي غلط ميشه
من هم نظرم اينه كه بريم سراغ يه نامساوي خوب ديگه ...
سلام
جملتون رو قبول ندارم !
بعضی مواقع فقط و فقط یک مثال نقض داریم. یا تعداد خیلی محدودی که ازشون به اسم «استثنا» نام میبریم :)

golsefatan

New Member
لایک ها
264

سلام
جملتون رو قبول ندارم !
بعضی مواقع فقط و فقط یک مثال نقض داریم. یا تعداد خیلی محدودی که ازشون به اسم «استثنا» نام میبریم :)
جمله رو براي اين مساله خاص گفتم! اگر مثال نقض درست بود با توجه به عدد مثال نقض و شرايط مساله (پيوستگي و ...) ميشد اثبات هم كرد كه بي نهايت عدد قابل بيان است ولي ...
مثال نقض مطرح شده اشتباه است!!! من الان جايگذاري كردم ديدم اون طرف بيش از 2.6 به دست مي آيد كه از 2.5 بيشتره!
خلاصه فكر كنم سر كار بوديم ...

golsefatan

New Member
لایک ها
264

براي اين حالت كه يكي از اعداد صفر باشه ميشه اثبات كرد كه هميشه نامساوي درست است.
هم چنين اگر يكي از اعداد 1 هم باشه اثبات كردم كه نامساوي درست است.
اگر خواستيد راه حل رو بنويسم اگر هم خواستيد روي همين دو حالت خاص فعلا فكر كنيد تا بعد راهنمايي رو بذارم ...

golsefatan

New Member
لایک ها
264

براي اين حالت كه يكي از اعداد صفر باشه ميشه اثبات كرد كه هميشه نامساوي درست است.
هم چنين اگر يكي از اعداد 1 هم باشه اثبات كردم كه نامساوي درست است.
اگر خواستيد راه حل رو بنويسم اگر هم خواستيد روي همين دو حالت خاص فعلا فكر كنيد تا بعد راهنمايي رو بذارم ...
چی شد؟!!! منتظریما ...

بالا