Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
سلام به همگی.امروز یکی دبیرای المپیادمون بهم گفت که اگه برای سلولی مولکولی تهران بعد سال سوم دانشگاه یه مقاله خوب بنویسی می تونی راحت بورسیه شی بری اونور زندگیت تظمینه اما پزشکی تازه باید هفت سال بخونی و بعدش بخوای بورسیه شی باید بری طرح و سربازی و علاوه بر این ها فرصت بورسیه شدن برای رشته تحقیقاتی از پزشکی بیشتره.حالا شما چی میگید؟؟؟

کدوم راه؟؟

تازه یه خبر دیگه هم هست:

میشه سلولی خوند اونور پزشکی بخونی؟؟

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
پاسخ : پزشکی یا سلولی مولکولی؟؟

سلولی مولکولی دیگه چیه؟همون زیست شناسیه؟
علوم پایه کجا و پزشکی کجا!

soha-m

New Member
لایک ها
18

علوم پایه که عالیه ولی نه توی ایران
اگه واقعا نمی خوای اینور باشی به نظر منم زیست مولکولی بهتره

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

یعنی رشته های زیست شناسی مثل بیوتکنولوژی،جانورشناسی و ... .اینا تو ایران زیاد براشون اهمیت غائل نمشن.اما اونور

بعد اینور چی میشه؟؟

davenchi

New Member
لایک ها
76

دکترای بیوتکنولوژی اگه بخوای بخونی باید رتبت زیر 27کشوری باشه

لایک ها
75

آقا اگه میشه یه کم درمورد بیوتکنولوژی و ژنتیک و پزشکی توضیح بدین و اینارو با هم مقایسه کنین.
ممنون

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

درسته منم همینو می خوام دیگه

soha-m

New Member
لایک ها
18

من خودم کامپیوترم ریخته به هم همه ی سایت ها رو باز نمی کنه ولی می تونی یه سر به سایت گزینه 2 یا رشد بزنی بعد هم از اونجا در مورد رشته ی بیوتکنولوژی و زیست مولکولی و هر چی که می خواید بخونید
البته اگه کتاب معرفی رشته های تجربی هم داشته باشید خوبه من خودم یه برنامه دارم در مورد این رشته ها توضیح داده خواستید بگید براتون بذارم

لایک ها
75

یه بار توی سایت گزینه دو رفتم ولی ظاهرا اصلا رشته ای به نام بیوتکنولوژی نمی شناخت

soha-m

New Member
لایک ها
18

یه بار توی سایت گزینه دو رفتم ولی ظاهرا اصلا رشته ای به نام بیوتکنولوژی نمی شناخت
من خودم برنامه ی سنجش رو دارم اگه خواستید بگید بذارم

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

آره من اون برنامه رو دارم.اما من یه چیزی می خوام خیلی منطقی صحبت کنه و حقایق رو بگه.برای مثال تو ایران واسه سلولی مولکولی کار نیست.اما تو اون برنامه میگه دانشمندان سلولی غیور...

soha-m

New Member
لایک ها
18

درسته
الان کاملا متوجه شدم
در این مورد به نظر من تنها راه حل اینه که با یکی که همین رشته رو می خونه صحبت کنید
اگه تونستی حتما به ما هم اطلاع بده

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

باسلام به همه ی شما:

پزشکی:بیشتر افرادی که تو این گروه فعالیت دارند عقیده دارند که خیلی بیشتر از همه ی شغل های دیگر برای رسیدن به این جایی که الان هستند تلاش کرده اند،اما نتیجه تلاش های خود را ندیده اند.البته کلا این گروه افراد می گویند:تجربی فقط پزشکی و پزشکی فقط تخصص.یعنی این که یا باید از 18 سالگی که وارد دانشگاه شید تا 31 سالگی یا بیشتر به کوب درس بخونید و بعد تازه می توانید شروع کنید به کار کردن و داشتن درآمد،یا هیچی زندگی شما زیاد آن طور که فکر می کردید نخواهد بود.آن ها می گویند که در کشور ما بسته به شرایط کنونی پزشکی بهتر از رشته های دیگر تجربی است و برای رشته های دیگر کار نیست.

تعداد پزشکانی که با آنها صحبت کردم:6 نفر

نقد خودم:من خودم به طور کل این طوری به پزشکی نگاه می کنم که دیگه تحقیقات و تنوع شغلی توش نیست.دیگه وقتی شدی برای مثال فوق تخصص دست هر روز باید بری یه جا بشینی یه کار انجام بدی.اما به اونجا برسی پولش خوبه.اما سختیش زیاده.اما خوب برای خود آدم تو بین فامیل و دوستان ... که خودتون می دونید.

رشته های تحقیقاتی:اما افراد این گروه که علاقه خیلی زیادی به کار علمی دارند می گویند که اگر فکر می کنید که استعداد زیادی دارید و می توانید کاره بشید و یه چیزی بشید بردی تو کار علمی.وگرنه برید پزشکی.افرا این گروه اغلب مجبور به ترک کشور می شوند تا به جایی بروند که برای کارشان اهمیت قائل هستند.اما خوب یه رشته تحقیقاتی همیشه تازگی خودش رو داره.

تعداد افرادی که با آن صحبت کردم:3 نفر

با این حال با این همه نکات مثبت و منفی هر دو طرف من هنوز تو یه دوراهی هستم.

ninja

New Member
لایک ها
25

بیوتک بیشتر مربوط به پروژه ژنوم انسان و... و بیشتر در حوضه ژنتیکه !!!البته تا اونجا که سواد من قد میده !
توی ایران چند نفر بیشتر پذیرش نداره ، طلای اللمپیاد و رتبه های برتر کنکور !
بعدم فک کنم میتونی بری تو پژوهشکده رویان و یا استاد دانشگاه شی!
توی ایران که می گن وضعش خیلی خرابه ... اینو استاد المپیادمون گفت یکی از معلماشون رفته می گفت اون معلم بهمون پیشنهاد کرد تو ایران بیوتک فایده نداره . هم تحویل نمی گیرن هم رشته نو پاییه !

soha-m

New Member
لایک ها
18

فکر کنم دندون پزشکی خوب باشه
من خودم دوتی از خاله های مادر گرامم یکی تخصص یکی هم دکترای دندون پزشکی دارن د الان هم دارن کار می کنن هم توی مطب هم جاهای دیگه
با یکیشون هم حرف زدم و در مورد رشتش گفت برام اینکه چی جوریه و کلا توضیح داد
خوب مخصوصا اینکه می گفت باید هر کدوم از مثل هر کدون از دندون ها بتراشی و درست کنی نظ شما ها چیه دوستان

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

فکر کنم دندون پزشکی خوب باشه
من خودم دوتی از خاله های مادر گرامم یکی تخصص یکی هم دکترای دندون پزشکی دارن د الان هم دارن کار می کنن هم توی مطب هم جاهای دیگه
با یکیشون هم حرف زدم و در مورد رشتش گفت برام اینکه چی جوریه و کلا توضیح داد
خوب مخصوصا اینکه می گفت باید هر کدوم از مثل هر کدون از دندون ها بتراشی و درست کنی نظ شما ها چیه دوستان
دندون پزشکی هم خوب و بعضی رشته هاش مثل ارتودنسی خیلی بی دردسره.اما خوب به علاقه هم هست به نظر من.(ببخشید خط آخر رو درست متوجه نشدم)

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

دو تا رشته جالب هم هست البته نه تو ایران.تو یکیشون پزشک بعد 2 سال میره 1 سال ژورنالیستی می خونه برای نوشتن مطلب توی مجله ها و ... بعد از 1 سال تصمیم می گیره که پزشکی رو ادامه بده یا ژورنالیست بشه اما تو زمینه پزشکی باید مطلب بنویسه.

یکی دیگه هم هست پزشکا میرن یک سال عکاسی حرفه ای رو یاد می گیرن برای عکس از آناتومی بدن و ....

تو ایران یه پزشکی افسری هم هست اما بدرد بخور نیست میری پزشک ارتش میشی.

soha-m

New Member
لایک ها
18

دندون پزشکی هم خوب و بعضی رشته هاش مثل ارتودنسی خیلی بی دردسره.اما خوب به علاقه هم هست به نظر من.(ببخشید خط آخر رو درست متوجه نشدم)
منم موافقم با هاتون تا علاقه نباشه که نمیشه انتخاب کرد ولی خب دندان پزشکی هم خوبه
اون هم یه کوچولو توضیح بود در مورد دندون پزشکی

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

بیوتک بیشتر مربوط به پروژه ژنوم انسان و... و بیشتر در حوضه ژنتیکه !!!البته تا اونجا که سواد من قد میده !
توی ایران چند نفر بیشتر پذیرش نداره ، طلای اللمپیاد و رتبه های برتر کنکور !
بعدم فک کنم میتونی بری تو پژوهشکده رویان و یا استاد دانشگاه شی!
توی ایران که می گن وضعش خیلی خرابه ... اینو استاد المپیادمون گفت یکی از معلماشون رفته می گفت اون معلم بهمون پیشنهاد کرد تو ایران بیوتک فایده نداره . هم تحویل نمی گیرن هم رشته نو پاییه !
من از یک نفر شنیدم که ورود به این سازمان های مثل رویان خیلی سخته به دلیل حیاتی بودن این مراکز هر کسی رو قبول نمی کنن.

eed@$

New Member
لایک ها
40

باسلام به همه ی شما:

پزشکی:بیشتر افرادی که تو این گروه فعالیت دارند عقیده دارند که خیلی بیشتر از همه ی شغل های دیگر برای رسیدن به این جایی که الان هستند تلاش کرده اند،اما نتیجه تلاش های خود را ندیده اند.البته کلا این گروه افراد می گویند:تجربی فقط پزشکی و پزشکی فقط تخصص.یعنی این که یا باید از 18 سالگی که وارد دانشگاه شید تا 31 سالگی یا بیشتر به کوب درس بخونید و بعد تازه می توانید شروع کنید به کار کردن و داشتن درآمد،یا هیچی زندگی شما زیاد آن طور که فکر می کردید نخواهد بود.آن ها می گویند که در کشور ما بسته به شرایط کنونی پزشکی بهتر از رشته های دیگر تجربی است و برای رشته های دیگر کار نیست.

تعداد پزشکانی که با آنها صحبت کردم:6 نفر

نقد خودم:من خودم به طور کل این طوری به پزشکی نگاه می کنم که دیگه تحقیقات و تنوع شغلی توش نیست.دیگه وقتی شدی برای مثال فوق تخصص دست هر روز باید بری یه جا بشینی یه کار انجام بدی.اما به اونجا برسی پولش خوبه.اما سختیش زیاده.اما خوب برای خود آدم تو بین فامیل و دوستان ... که خودتون می دونید.

رشته های تحقیقاتی:اما افراد این گروه که علاقه خیلی زیادی به کار علمی دارند می گویند که اگر فکر می کنید که استعداد زیادی دارید و می توانید کاره بشید و یه چیزی بشید بردی تو کار علمی.وگرنه برید پزشکی.افرا این گروه اغلب مجبور به ترک کشور می شوند تا به جایی بروند که برای کارشان اهمیت قائل هستند.اما خوب یه رشته تحقیقاتی همیشه تازگی خودش رو داره.

تعداد افرادی که با آن صحبت کردم:3 نفر

با این حال با این همه نکات مثبت و منفی هر دو طرف من هنوز تو یه دوراهی هستم.
البته باید توجه داشته باشید که پزشکی در ایران 7 سال به طول می انجامد اما در کشوری مثل انگلیس 5 سال و یا حتی در یکی از دانشگاه های انگلیس(که اسمش دقیق یادم نیست.)تنها 3 سال طول می کشد.اگر میخوای بری خارج برای ادامه ی تحصیل برو یا انگلیس یا آمریکا.چون هم از نظر علمی در سطح بالایی هستند و هم باید مدت کمتری تلاش کنی.

بالا