Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
پاسخ : پزشکی یا سلولی مولکولی؟؟

به هر حال رشته های پزشکی،دندان پزشکی یا حتی داروسازی بازار کار قوی تری دارن اما زمان شروع به کار این رشته ها خیلی دیرتر از رشته های سلولی یا بقیه رشته ها هست... در هر صورت همه چی به علاقه بستگی داره...شما که سال دومی میگی پزشکی شاید به نفر سال دومی دیگه بگه سلولی یا کلا هر رشته دیگه ای

AminYar

New Member
لایک ها
575

اولا اصلا پزشکی ما رو قبول ندارن ( جز آلمان)
به مادرم که اولین زن جراح عمومی ایرانه گفتن ما مدرک شما را قبول نداریم و باید بیاین از اول پزشکی بخونین(مادرم میخواست برای فوق بخونه)
پس اگه میخواین پزشکی بخونین قید خارج رفتن را بزنین
برای رشته های دیگه امکان خارج رفتن وجود داره البته اگه یه خوفیتی از خودت نشون بدی(مثلا در همایش های جهانی)

kim.kl

New Member
لایک ها
151

به نظر من اگه هدفتون خارجه باید تولید علم کنید و تو هر رشته ای که بهش علاقه دارید موفق باشید و رشته ای رو ادامه بدید که فک می کنید توش می توش موفق تر باشید ولی چیزی که تو خارج زیاده دکتر و مهندسه و نمیان از ایران جذب کنن که خودشون بیکاراشون زیاد شه چیزی که میخوان یه سری مغزه که بیان چیزای جدید تولید کنن و علم اون کشورو سرتر کنن ولی تو ایران اگه میخواید بمونید حتما برید پزشکی

لایک ها
1,804

من داییم و زنداییم تو اوایل تاسیس رویان اونجا شروع به کار کردن ، اون زمان حدودا 7 یا 8 نفر بودن مسئولشونم دکتر بهارونده همون که رو کتاب آلبرتس اسمش هست( آدم جالبیه)
داییم رو یه بار به مدت 3 ماه فرستادن کانادا واسه دوره آموزش و یه بار هم 4 ماه به استرالیا.
بعد واسه 5 تا کشور مدارکشو فرستاد ( آمریکا ، استرالیا ، کانادا ، سوئیس و اسپانیا ) الان کانادا فبول کرده که همه هزینه زندگی و دانشگاه داییم رو بده و اینم بره اونجا.
داییمم داره میره دکترای کبدش رو بگیره ( تو رویان اکثرا رو سلولای بنیادی کبد کار کرده )
خواستم بگم که فقط باید خودمون یه کوچولو تلاش کنیم تا یه موقغیت خوب به دست بیاریم بقیش حل میشه.
:99:

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

ميدونم سوال من شايد به بحث شما زياد مرتبط نباشه ولي فکر ميکنم اطلاعات شما در اين زمينه خيلي خوبه.
ميشه يکم راجع به آينده رشته هاي علوم پايه در خارج از کشور صحبت کنيد؟
من با چند نفر از کسايي که فلوريدا درس ميخونن صحبت کردم ميگفتن اگر ميخواهي زود به نتيجه برسي رشته هاي مهندسي خوبن ولي اگر علاقه و صبر داري علوم پايه عاليه. ميشه راجع به اين توضيح بدين؟

لایک ها
1,804

الان اطلاعاتم تا این حده
حالا که میخوایین اجازه بدین بپرسم بعد میگم.:170:

amideoxy

New Member
لایک ها
400

من مامان بابام پزشکن
منم دوست داشتم پزشک بشم
ولی وقتی لای بیوشیمی و سلولی مولکولی رو باز کردم
دیگه نمیتونستم علاقه مو به بیوتکنولوژی گرایش آنزیمولوژی نشون ندم
مبتکران یه کتاب داره رسته های دانشگاهی

اونجا بیوتکو کامل نوشته بود

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

من خودم برنامه ی سنجش رو دارم اگه خواستید بگید بذارم
خب اگه میشه برنامه رو بذارید

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

اولا اصلا پزشکی ما رو قبول ندارن ( جز آلمان)
به مادرم که اولین زن جراح عمومی ایرانه گفتن ما مدرک شما را قبول نداریم و باید بیاین از اول پزشکی بخونین(مادرم میخواست برای فوق بخونه)
پس اگه میخواین پزشکی بخونین قید خارج رفتن را بزنین
برای رشته های دیگه امکان خارج رفتن وجود داره البته اگه یه خوفیتی از خودت نشون بدی(مثلا در همایش های جهانی)

نه اینطوری ها هم نیس به پدر من برا کار تو آمریکا چند سال پیش پیشنهاد داده بودن با تخصص خودش نه اینکه دوباره عمومی بخونه و...

AminYar

New Member
لایک ها
575

نه اینطوری ها هم نیس به پدر من برا کار تو آمریکا چند سال پیش پیشنهاد داده بودن با تخصص خودش نه اینکه دوباره عمومی بخونه و...
مال چند سال پيش بوده؟مادر بنده همين پارسال اقدام كرد و نذاشتند ادامه بده. تنها امكاني كه دادن ايت بود كه يك دوره observership رو طي كنه.اينو بدونين كه اگه امروزه دكتري بزنه فوق تخصص از فلان دانشگاه آمريكا منظور همين دوره است و دوره فوق تخصص و ياfellowship نيست راستي كاربر برترينتان هم مبارك

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
9

به به میبینم که علاقمند به بیوتک هم داریم بچه ها واقعا چقدر از این رشته میدونید؟

amideoxy

New Member
لایک ها
400

به به میبینم که علاقمند به بیوتک هم داریم بچه ها واقعا چقدر از این رشته میدونید؟
من اطلاعات زیادی ندارم
فقط در حدی که دکترا پیوستس
دانشگاه تهران فقط میگیره
تو گرایش پزشکی آنزیمولوژی داره
مورد آخر از همه مهم تر بود:95:

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

راستش منم به بیوتک علاقه دارم. گرچه اصلش اینه که به پزشکی و اینا علاقه ندارم و بعد از اون بهترین رشته بیوتکه. از طرفی خوب ژنتیک رو هم دوست دارم. راجع به رشته اش فقط می دونم هنوز خیلی وقت نیاز هست تا درست بشه.... مثلا این که ه دانشکده واسش نیست یا مثلا دانشجو ها باید برن دنبال استاد که آقا وقت داری واسه ما کلاس بذاری... خوب اینشو اصلا دوست ندارم... ولی خوب اگه تو خارج بشه خیلی خوب می شه.

لایک ها
9

میخواین از بیوتک همه چیزو بدونید؟

لایک ها
9

یه کوچولو میگم تا دستتون بیاد در مورد رشته خاصی صحبت نمیشه بیوتکنولوژی یه فرا رشتست یه علم خالص نیست (بيوتكنولوژي‌ همانند زيست‌ شناسي‌، ژنتيك‌

يامهندسي‌ بيوشيمي‌ يك‌ علم‌ پايه‌ يا كاربردي‌ نيست‌ كه‌ بتوان‌ محدوده‌ و قلمروآنرا بسادگي‌ تعريف‌ كرد.

بيوتكنولوژي‌ شامل‌ حوزه‌اي‌ مشترك‌ از علوم‌ مختلف‌ است‌كه‌ در اثر همپوشاني‌ و تلاقي‌ اين‌ علوم‌ بايكديگر بوجود آمده‌ است‌. بيوتكنولوژي‌معادل‌ زيست‌

شناسي‌ مولكولي‌، مهندسي‌ ژنتيك‌، مهندسي‌ شيمي‌ يا هيچ‌ يك‌ از علوم‌سنتي‌ و مدرن‌ موجود نيست‌؛ بلكه‌ پيوند ميان‌ اين‌ علوم‌ در جهت‌ تحقق‌

بخشيدن‌به‌ توليد بهينه‌ يك‌ محصول‌ حياتي‌ (زيستي‌) يا انجام‌ يك‌ فرآيند زيستي‌ بروشهاي‌نوين‌ و دقيق‌ با كارآئي‌ بسيار بالا مي‌باشد.

بيوتكنولوژي‌ را مي‌توان‌ به‌ درختي‌ شبيه‌ كردكه‌ ريشه‌هاي‌ تناور آنرا علومي‌ بعضاً با قدمت‌ زياد مانند زيست‌ شناسي‌ بويژه‌زيست‌ شناسي‌ مولكولي‌، ژنتيك‌،

ميكروبيولوژي‌، بيوشيمي‌، ايمونولوژي‌، شيمي‌،مهندسي‌ شيمي‌، مهندسي‌ بيوشيمي‌، گياه‌شناسي‌، جانورشناسي‌، داروسازي‌، كامپيوترو... تشكيل‌

مي‌دهند ليكن‌ شاخه‌هاي‌ اين‌ درخت‌ كه‌ كم‌ و بيش‌ به‌ تازگي‌ روئيدن‌گرفته‌اند و هرلحظه‌ با رشد خود شاخه‌هاي‌ فرعي‌ بيشتري‌ را به‌وجود مي‌آورند

بسيارمتعدد و متنوع‌ بوده‌ كه‌ فهرست‌ كردن‌ كامل‌ آنها در اين‌ نوشته‌ را ناممكن‌مي‌سازد.)

AminYar

New Member
لایک ها
575

این رشته خیلی عالیه.برای کسی که به زیست شناسی(در معنای واقعی و کاربردی) علاقه داره فوق العاده است.
نباید بگیم چون استاد نداره ، کتاب نداره ، آزمایشگاه نداره ، پول نداره و ... رشته مزخرفیه.
این جمله یادتون بیاد که اگه راهی باشه خواهیم یافت وگرنه خواهیم ساخت.
پس بچه ها بیاین با هم این رشته رو تو ایران رونق بدیم.:153:
ما فقط یه بار زندگی میکنیم بنابراین نباید آیندمونو خراب کنیم چون پدر مادرمون میخوان ما پزشک بشیم و از این حرفا.
موق باشیم. ایشاالله...

amideoxy

New Member
لایک ها
400

من عشق زیستم
در معنای واقعی
خیلییییییییییی دوست دارم زیستو
خیلییییییییییییییییییییییییییییی
برا همین از بیوتک خوشم میاد
تو پزشکی باید از بعضی که نه
بیشتر قسمتای زیست بزنم
خو نمیخوام
شده خودم کار درست کنم تو بیو تک
این رشته رو ول نمیکنم

aftab75

New Member
لایک ها
76

اره رشته ی خیلی خوبیه..منم از سلولی مولکولی و ژنتیک و بیوتک خیلی خوشم میاد.ولی پزشکی رو خیلی مشتاقش نیستم:eek:

بالا