amin

New Member
لایک ها
515
پاسخ : چه طور ساعات مطالعاتي رو بالا ببريم

من با موسیقی کاملا موافقم میدونید چرا چون برای همه پیش اومده موقع درس خوندن به فکر یه مشکل باشن وذهنشون بیشتر متمرکز اون مشکل بشه تا درس ولی موسیقی باعث میشه اولا مشکلات و افکار دیگه رو فراموش کنی و این باعث میشه تمرکز به نسبت افزایش پیدا کنه مخصوصا موسیقی بی کلام.

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

حقیقتا من بعضی اوقات مولودی یا نوحه (!!) گوش میدم خیلی خوب هستش اینا .
به یکی از رفقا هم دادم میگفت سوالهایی که اصلا حل نمیشد رو با ده دقیقه فکر کردن تونسته بود حل کنه !! [MENTION=19852]m-saghaei[/MENTION]
خیلی خوب و موثر واقع شد !

لایک ها amin

m-saghaei

New Member
لایک ها
258

من به شما پیشنهاد میکنم اینکاری که آقای ذوالفقاری گفتن رو حتما امتحان کنید چون واقعا جواب میده!!!:3:

amin

New Member
لایک ها
515

اقای
AHZolfaghari کاملا درست میگن نوحه کولاک میکنه و همچنین یه روحیه ی مضاعفی میده که ممکنه چهار یا پنج ساعت بدون خستگی یه درسیو بخونید و بدون اینکه حتی فکرشو بکنید این همه مدت درس خوندید!!!

Alireza M

New Member
لایک ها
13

موسیقی قسمتی از فعالیت مغز رو می گیره و مانع می شه کاملا تمرکز ایجاد بشه.
بهتره از هر 40 دقیقه 5 تا 7 دقیقه استراحت باشه.

darya.f

New Member
لایک ها
114

حقیقتا من بعضی اوقات مولودی یا نوحه (!!) گوش میدم خیلی خوب هستش اینا .
به یکی از رفقا هم دادم میگفت سوالهایی که اصلا حل نمیشد رو با ده دقیقه فکر کردن تونسته بود حل کنه !! @m-saghaei
خیلی خوب و موثر واقع شد !
دارىد شوخى مىکنىد؟!!!:)) مگه اهنگ قحطه؟!!!!!!:))

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

نه بابا شوخی چیه ؟!
واقعا این موضوع اتفاق افتاده و واقعا کولاک میکنه به قول جناب amin
به وفور برام اتفاق افتاده که مسائلی که خیلی روشون فکر کردم رو بعد گوش دادن به اینا تونستم حل کنم !
.
.
.
قحطی هم نیومده .
بهتر از "حسین" نام و ذکری پیدا نکردم که برم سراغش .
البته این به این معنی نیست که کلا فقط بشینم از صبح تا شب نوحه و مولودی گوش بدما .
نه ...... این آدمو تک بعدی میکنه . چیزای دیگه ای هم گوش میدم اما تاثیری که مولودی و نوحه برای من داره بقیه چیزا نداره

آخرین ویرایش توسط مدیر

Icholover

New Member
لایک ها
36

دوست عزيز هر كسي عقيده اى داره...ايشون عقايد مذهبى و طبيعتا هوش مذهبي شون بالاست و به همين علته كه با اين نوع موسيقي تمركز پيدا ميكنند.اما شما ميتوانيد از آهنگ هاى بي كلام و ملايم استفاده كنيد
البته خودم خيلي با موسيقي موافق نيستم خصوصا براى افرادى كه موسيقي تاثير بيشترى براشون داره(مثل خودم)باعث ميشه كلا همون اندك تمركزتون رو هم از دست بديد

iSalar

New Member
لایک ها
112

در مورد آهنگ!! تجربه منم اینه که واسه دروسی که حلّی هستن ، مثل ریاضی و فیزیک و ... واقعا محشره اما واسه دروس حفظی مثل زیست اصلا توصیه نمیشود !!
توصیه های ایمنی را جدی بگیریم

darya.f

New Member
لایک ها
114

دوست عزيز هر كسي عقيده اى داره...ايشون عقايد مذهبى و طبيعتا هوش مذهبي شون بالاست و به همين علته كه با اين نوع موسيقي تمركز پيدا ميكنند.اما شما ميتوانيد از آهنگ هاى بي كلام و ملايم استفاده كنيد
البته خودم خيلي با موسيقي موافق نيستم خصوصا براى افرادى كه موسيقي تاثير بيشترى براشون داره(مثل خودم)باعث ميشه كلا همون اندك تمركزتون رو هم از دست بديد
من قصد توهىن نداشتم..فقط برام جالب بود همىن..در ضمن فک نمىکنم به دلاىل عقىدتى به اىن نوع موسقى گوش بدن.. روشون تاثىر خوبى داشته که اىنکارو کردن!!!!

darya.f

New Member
لایک ها
114

من قصد توهىن نداشتم..فقط برام جالب بود همىن..در ضمن فک نمىکنم به دلاىل عقىدتى به اىن نوع موسقى گوش بدن.. روشون تاثىر خوبى داشته که اىنکارو کردن!!!!

math1998

New Member
لایک ها
224

حق با بچه هاست هرچند بعضی از موسیقی ها زیان اورند اما بعضی خیلی عالین مثل نوحه البته من شخصا نوحه گوش نمیدم و از اهنگ های عاشورا خیلی خوشم میاد اونم واقعا تاثیرگذاره در کل شما رو بوجد میاره !!!

mohsen- h

New Member
لایک ها
5

یکی از راه ها افزایش انگیزه یعنی حالتی که برای رسیدن به هدفت حاضر باشی هر کاری بکنی منظورم تلاش خیلی زیاد اگه ورزش رزمی کار می کردی خیلی بهت کمک می کرد

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

بله متوجه شدم .
اما دقیقا به خاطر عقیدتی بود که سراغش رفتم . نه به خاطر اینکه صرفا کمک به درسم بکنه چون از کسی نشنیده بودم که میتونه کمک کنه . چند بار شد که گوش میدادم متوجه تاثیرش شدم .
اما خب نتیجه گیری این میتونه باشه که برای هر کسی فرق داره . یه کسی صرفا با گوش کردن به یک موسیقی تمرکزش به هم میخوره و نمیتونه در س بخونه .
یکی میبینید با موسیقی مذهبی انس میگریره . یکی با پاپ یکی با ....
که این موضوع به خود شخص بر میگرده .

darya.f

New Member
لایک ها
114

بله متوجه شدم .
اما دقیقا به خاطر عقیدتی بود که سراغش رفتم . نه به خاطر اینکه صرفا کمک به درسم بکنه چون از کسی نشنیده بودم که میتونه کمک کنه . چند بار شد که گوش میدادم متوجه تاثیرش شدم .
اما خب نتیجه گیری این میتونه باشه که برای هر کسی فرق داره . یه کسی صرفا با گوش کردن به یک موسیقی تمرکزش به هم میخوره و نمیتونه در س بخونه .
بله کاملا درسته...اما چون چندنفر گفتن که تاثىرگزار بوده نظرم جلب شد...

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بله متوجه شدم .
بله کاملا درسته...اما چون چندنفر گفتن که تاثىرگزار بوده نظرم جلب شد...

mehrn8sh

New Member
لایک ها
138

درود دوستان
من بفیه پست هارو نخوندم ببینم کسی راه منو گفته یانه
اما منم خیلی وضع بدی داشتم الان بهتر شدم اینطوری:
1)اگه از کسی حساب مبیرید اینکه اون طرف شمارو دعوا کنه واسه درس نخوندنتون خخخخخ تاثیر داره حداقل برایرمن که داشت:3:

2)ذهنتونو شرطی کنید یعنی باخودتون شرط کنید که مثلا سر ساعت برید سر درس نه مثلا 3/5 دقیقا ساعت 3
وقتی خسته شدید هم دقیقا سر ساعت برید سر درس

3)انگیزه شدیدا مهمه
این مسءله که واقعا من برای چی درس مسخونم اصلا چرا باید بخونم و ازین حرفا

موفق اشین

Crypt!c

New Member
لایک ها
42

بالا بريد پايين بياين فقط يك چيز نيازه !

همت !
همت كنيد بالا بردن ساعات درسي چيزي به حساب نمياد !

همت !

همت !

darya.f

New Member
لایک ها
114

البته من ىه چىزى بگم..راجب کنکورو نمىدونم..اما برا المپ..من اون اواىل که ساعتم کم بود..شروع کردم فقط به بالا بزدن زمان ..ىنى شاىد بازدهم خىلى بالا نبود..اما به تدرىج انقدر اىن علاقه به حل مسله و اىنا زىاد شد که دىگه الان اصلا ساعت مهم نىس..بخوام نخوام اون مقدارى مىشه که رضاىت بخش باشه..و اون علاقه انقدر شىرىنه که اون زمانه واقعا بهم خوش مىگذره..اىنکه مهمه دوست من..هدفت رو بگذار رو اىن..ساعت خود به خود درست مىشه؛)

chemogirl

New Member
لایک ها
55

به نظر من گوش دادن به موسیقی یه بدی داره اونم اینه که بعد از گوش دادن صدا موسیقی تو ذهنت باقی میمونه و مانع تمرکزت میشه . برای داشتن ساعت درسی بالا اول باید یه برنامه ریزی خوب داشته باشی دوم این که خودت مستلزم به انجام کامل برنامت بدونی و سومی که خیلی هم مهمه یه رقیب خوبه با داشتن همه اینا گاهی اوقات حوصلت سر میره من خودم این جور وقتا یه سری به سایت المپیاد جهانی شیمی می زنم خیلی با این کار انگیزه می گیرم بهت پیشنهاد میکنم یه سر بهش بزنی:3:

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

سلام به همگی ...
با موسیقی که من کاملا مخالم...
اما تجربه ی شخصی خودم رو می گم برای افزایش انگیزه ...
من هر وقت مثلا توی اخبار یا توی هر برنامه ی دیگه دارن درباره ی کنکور نشون می دن(مخصوصا گزارش های حسینی بای
:90:) من خود به خود انگیزه ام میره بالا...
یا حتی مثلا وقتی توی اینترنت دنبال نفرات برتر کنکور می گردم و حرف هاشون رو می خونم ...
حتی موقعی که توی مدرسه معلم هامون میان سر کلاس درباره ی کنکور حرف می زنن ، من کلی انرژی می گیرم...
البته بعضی ها گفته بودن که فکر کردن به هدفت انگیزه رو بالا می بره ولی روی من تاثیری نداره ... یعنی هر چی هم بشینم به هدفم فکرکنم قرار نیست نتیجه بده...
و دیدن و شنیدن و خوندن روی من تاثیر داره...
پیشنهاد می کنم اخبار کنکوری و چیزای مربوط به کنکور رو ببینید و بخونید و حتی دانلود کنید و هر وقت احساس کردید انگیزه ندارید بشینید نگاه کنید...(یا حتی بایستید و نگاه کنید
:4:)
البته قرار گرفتن توی جو (اتمسفر!!) مدرسه و دیدن دوستان باعث میشه که بیشتر درس بخونیم پس اگه توی تابستون خیلی حس درس خوندن نداشتید، طبیعیه!!!
از اول مهر به بعد بهتر میشه...

موفق باشید...

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا