matin75

New Member
لایک ها
151
پاسخ : چه طور ساعات مطالعاتي رو بالا ببريم

اونشو دیگه شما باید تشخیص بدین
راستی دیشب شیوید خوردم. زیاد اثر نکرد دوباره خوابیدم

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

شاید برنامه ریزیت غلطه...اینکه میگی خوابت میگیره یعنی شبا بیدار می مونی یا شاید خوابت کافی نیس؟؟!!!
به هر حال منم یه همچین مشکلی داشتم....با گوش کردن به موسیقی حل شد...تمرکز رو هم زیاد می کنه....البته اگه بی کلام باشه بهتره...حالا چه جور بیکلامی دیگه مهم نیس ....میتونه سنتی یا کلاسیک یا الکترونیک حتی موسیقی متن فیلم هم باشه....

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

میگما، شاید یه ذره ش تلقین باشه
قبل از درس حتما بخواب که موقع درس حتی اگه فکر خوابیدن هم تو ذهنت اومد بزنیش کنار و بتونی خودتو متقاعد کنی که به وقتش خوابیدی و الان وقت درسه
:67:

لایک ها
8

خیلی خوبه.منم داوطلب دریافت برنامه هستم البته اگه ممکنه!:53::173:

negar5

New Member
لایک ها
2

منم خیلی دلم میخواد برنامتونو ببینم

mohammad1

New Member
لایک ها
114

میتونی که روی یک درس فقط زوم نشی
مثلا اگه هر وقت خسته شدی ، بری یه درس دیگه بخونی تا خسته نشی ...
سعی کن بین هر درس اختصاصی ، یه درس عمومی بخونی

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

منم خیلی میخوابم.نمیدونم چیکار کنم.صبح ها که زودتر از 10 بیدار بشم تا شب تو چرت میزنم.بعد از 10 بیدار بشم سرم درد میگیره.
دکترم رفتم ولی کاری نکرد برام.من قبلا اینطور نبودم.امسال اینجوری شدم.نمیدونم چرا.قهوه هم خیلی موثره....حتما امتحان کن
من وقتی میخورم خواب ز سرم کامل میپره.ولی چون مشکل معده دارم نمیتونم زیاد بخورم.حالا موندم چطور برا کنکور درس بخونم.میخوام برم کتابخونه شاید با دیدن بقیه منم کمتر به خواب فکر کنم و بیشتر درس بخونم.
فکر کنم اینم راه خوبیه

penta

New Member
لایک ها
476

منم خیلی میخوابم.نمیدونم چیکار کنم.صبح ها که زودتر از 10 بیدار بشم تا شب تو چرت میزنم.بعد از 10 بیدار بشم سرم درد میگیره.
دکترم رفتم ولی کاری نکرد برام.من قبلا اینطور نبودم.امسال اینجوری شدم.نمیدونم چرا.قهوه هم خیلی موثره....حتما امتحان کن
من وقتی میخورم خواب ز سرم کامل میپره.ولی چون مشکل معده دارم نمیتونم زیاد بخورم.حالا موندم چطور برا کنکور درس بخونم.میخوام برم کتابخونه شاید با دیدن بقیه منم کمتر به خواب فکر کنم و بیشتر درس بخونم.
فکر کنم اینم راه خوبیه
یه سوال:یعنی الان به خاطر این مشکلتون درست باید ساعت 10:0:0بیدار شید؟;)
دوست من قهوه با اینکه در اون بازه ی زمانی می تونه مفید باشه ولی بهتون پیشنهاد می کنم که نخورید(که البته نمی نوشید به خاطر معدتون)
در ضمن سلایق افراد متفاوته.
بهتون تبریک میگم که در جاهای عمومی می توانید تمرکز کنید و درس بخوانید.
ولی مشکل اینجاست که بعضی ها در چنین شرایطی نمی توانند.
و همچنین مقدار زمانی که می خوابید مهم نی
بلکه کیفیت خواب مفید است.
به نظر من یه چرت 10 دیقه ای که تمام خستگی هارا به در می کند بهتر از 10 ساعت خواب است که تازه بعد از بیدار شدن انسان حالت کسالت می کند.
بنابراین به شما پیشنهاد می کنم که سعی کنید به عمق خوابتان فرو برید(با روشهای متفاوت میشه اینکارو کرد.خواستید توضیح میدم)تا مشکل بی خوابیتان برطرف شود.
البته من چون در این زمینه زیاد مطالعه می کنم خواستم یه چیزی گفته باشم وگرنه خودتان بهتر می توانید حلش کنید.:53:

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

یه سوال:یعنی الان به خاطر این مشکلتون درست باید ساعت 10:0:0بیدار شید؟;)
دوست من قهوه با اینکه در اون بازه ی زمانی می تونه مفید باشه ولی بهتون پیشنهاد می کنم که نخورید(که البته نمی نوشید به خاطر معدتون)
در ضمن سلایق افراد متفاوته.
بهتون تبریک میگم که در جاهای عمومی می توانید تمرکز کنید و درس بخوانید.
ولی مشکل اینجاست که بعضی ها در چنین شرایطی نمی توانند.
و همچنین مقدار زمانی که می خوابید مهم نی
بلکه کیفیت خواب مفید است.
به نظر من یه چرت 10 دیقه ای که تمام خستگی هارا به در می کند بهتر از 10 ساعت خواب است که تازه بعد از بیدار شدن انسان حالت کسالت می کند.
بنابراین به شما پیشنهاد می کنم که سعی کنید به عمق خوابتان فرو برید(با روشهای متفاوت میشه اینکارو کرد.خواستید توضیح میدم)تا مشکل بی خوابیتان برطرف شود.
البته من چون در این زمینه زیاد مطالعه می کنم خواستم یه چیزی گفته باشم وگرنه خودتان بهتر می توانید حلش کنید.:53:
ممنون دوست خوبم.ا
من هر طور که بخوابم باز هم خستم.نمی دونم چرا امسال اینطور شدم.من تا دوسال پیش اینقدر خوابم کم بود که به زور میخوابیدم.صبح زود هم با مامان بزرگم بیدار میشدم.خواستم بدونید تا چه حد خوابم کم بوده و الآن
چطور شده.اگر بتونید کمکم کنید لطف بزرگی کردید.:53:

Alice

New Member
لایک ها
189

شاید اگه انگیزتو ببری بالا کسالتت رفع شه.هدفتو درشت رو کاغذ بیار بزن دیوار اتاقت که هر وقت خوابت اومد بهت استرس(از نوع خوبش)بده.:53:

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

شاید اگه انگیزتو ببری بالا کسالتت رفع شه.هدفتو درشت رو کاغذ بیار بزن دیوار اتاقت که هر وقت خوابت اومد بهت استرس(از نوع خوبش)بده.:53:
من که از اینجور کارا زیاد کردم.ولی هیچ فایده ای نداشته......
ولی شاید کسی دیگه این راهو امتحان کنه جواب بده.چون راه خوبیه

Dimond96

New Member
لایک ها
373

شاید برنامه ریزیت غلطه...اینکه میگی خوابت میگیره یعنی شبا بیدار می مونی یا شاید خوابت کافی نیس؟؟!!!
به هر حال منم یه همچین مشکلی داشتم....با گوش کردن به موسیقی حل شد...تمرکز رو هم زیاد می کنه....البته اگه بی کلام باشه بهتره...حالا چه جور بیکلامی دیگه مهم نیس ....میتونه سنتی یا کلاسیک یا الکترونیک حتی موسیقی متن فیلم هم باشه....
یه جا دیدم نوشته بود چون گوش دادن به موسیقی قسمتی از مغز رو درگیر می کنه هنگام درس خوندن باعث می شه همه ی مغزتون متمرکز نباشه !!!!!!

Alice

New Member
لایک ها
189

ولی موسیقی(چه با کلام چه بی کلام)به من کمک می کنه سوالای ریاضیو سریع تر حل کنم
واسه خستگی و اضطرابم مفیده(بسته به سبک موسیقی)

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

ببخشیداگه حرف تکراری میزنم چون نشدپستها روکامل بخونم
من دقیقا اوایل سال امسال به این مشکل خوردم
دفتربرنامه ریزی روکه بردم پیش مشاور مدرسه دهنش سی متربازبودکه چرااینقدرکم میخونی؟؟؟
مثلا۱۸ساعت درهفته.....‏!!!‏
مدتی بااین مسئله درگیربودم وراهی پیدانکردم تااینکه بالاخره افتادم توی جو امتحانات پشت سرهم معلم هاوکلاس ها
اینجوری موظف بودم که بخونم!بایده�جوری که بودتمومش میکردم
بعد یه مدتی عادت کردم که هرشب تاساعت ۱ درس بخونم!‏
وقتی واسه المپیادشروع کردم؛یادگرفتم که چطور درشبانه روز ۲۱ساعت درکار وفعالیت باشم وفقط ۳ ساعت روبخوابم!چون هدف وانگیزه داشتم برام شدنی بود!‏
موقع امتحانات ترم هم مجبور بودم شبها دوساعت بخوابم و روزها بعدامتحان دوساعت!یعنی درمجموع ۴ ساعت!‏
مسئله اینه که بایدیادبگیریم که چطور رفتارکنیم
واین یادگرفتن راجع به خودم اینطوری بودکه خودم روموظف به انجام کاری میکردم!‏
به نظرم داشتن یه برنامه ی خوب ویه کنترل گرخوب(مادر؛پدر؛خواهر؛برادر؛معلم؛دوست؛مشاور؛حتی خودمون!)‏ باعث میشه مجبورشید روی یه ریتم خاص کارکنید و بعدیه مدتی به طورخودکار وازروی عادت(ونه ازروی اجبار)‏ به این برنامه عمل کنید
اینطوری به هدفتون میرسید(این هدف میتونه هرچیزی باشه؛ازبالابردن ساعت مطالعه تا نویسندگی وتلاش برای هرکار دیگه!)‏
با آرزوی موفقیت
پباتشکر :)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ببخشیداگه حرف تکراری میزنم چون نشدپستها روکامل بخونم
من دقیقا اوایل سال امسال به این مشکل خوردم
دفتربرنامه ریزی روکه بردم پیش مشاور مدرسه دهنش سی متربازبودکه چرااینقدرکم میخونی؟؟؟
مثلا۱۸ساعت درهفته.....‏!!!‏
مدتی بااین مسئله درگیربودم وراهی پیدانکردم تااینکه بالاخره افتادم توی جو امتحانات پشت سرهم معلم هاوکلاس ها
اینجوری موظف بودم که بخونم!بایده�جوری که بودتمومش میکردم
بعد یه مدتی عادت کردم که هرشب تاساعت ۱ درس بخونم!‏
وقتی واسه المپیادشروع کردم؛یادگرفتم که چطور درشبانه روز ۲۱ساعت درکار وفعالیت باشم وفقط ۳ ساعت روبخوابم!چون هدف وانگیزه داشتم برام شدنی بود!‏
موقع امتحانات ترم هم مجبور بودم شبها دوساعت بخوابم و روزها بعدامتحان دوساعت!یعنی درمجموع ۴ ساعت!‏
مسئله اینه که بایدیادبگیریم که چطور رفتارکنیم
واین یادگرفتن راجع به خودم اینطوری بودکه خودم روموظف به انجام کاری میکردم!‏
به نظرم داشتن یه برنامه ی خوب ویه کنترل گرخوب(مادر؛پدر؛خواهر؛برادر؛معلم؛دوست؛مشاور؛حتی خودمون!)‏ باعث میشه مجبورشید روی یه ریتم خاص کارکنید و بعدیه مدتی به طورخودکار وازروی عادت(ونه ازروی اجبار)‏ به این برنامه عمل کنید
اینطوری به هدفتون میرسید(این هدف میتونه هرچیزی باشه؛ازبالابردن ساعت مطالعه تا نویسندگی وتلاش برای هرکار دیگه!)‏
با آرزوی موفقیت
پباتشکر :)
یه نکته ای رویادم رفت یادآوری کنم:
‏*همه ی تلاش هادرحالی مستمر ونتیجه دار خواهندبودکه فرد با انگیزه؛باهدف؛باامید؛وبا اعتمادبه نفس باشه*‏
پس باانگیزه به سمت هدفتون پیش برید ومطمئن باشیدکه تلاشتون نتیجه میده
اگه به عدالت خداوند وبی نتیجه نموندن زحماتتون ایمان داشته باشید؛هر روزبیش از روزگذشته تلاش میکنید وانشالله موفق خواهید شد....
‏*ومن الله توفیق*‏

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
344

من موسیقی خیلی دوست دارم بیشتر لایت و بیکلام و اگه هم کلام داشته باشه اروم و غمگین ((اواتارمو ببینید!!!))..............من اینو تجربه کردم که قبل اینکه درس بخونم موسیقی گوش میدم و بعدش که درس میخونم احساس خوبی دارم احساس میکنم ذهنم متمرکزه...................این تجربه شخصی منه ولی هیچوقت نتونستم اهنگو و درسو باه هم بخونم!!!و گوش بدم البته!!!برام درس خوندن سخت میشه.
درمورد خواب هم بهتون پیشنهاد میکنم که هروقت خوابتون گرفت برید اب سرد بزنید به صورت و پاهاتون پا قلب دوم انسانه خیلی کمکتون میکنه احساس خنکی پا و صورت ومتعاقبا دست خیلی ارومتون میکنه و خوابتونو میپرونه.
و فک میکنم برنامه ریزی خوب هم میتونه کمکتون کنه مثلا خود من الان چون برنامه ریزی هنوز نکردم روزی 2 یا 3 ساعت بیشتر نمیتونم درس بخونم چون چیزی ندارم که تابع اون باشم.
ولی فراموش نکنید خواب کافی و استراحت کافی خیلی مهمه تا جایی که زندگیتونو میتونه تغییر بده ............
سعی نکنید خوابتونو کم کنید سعی کنید به اندازه بخوابید مثلا 7تا 8 ساعت در شبانه روز بعد سعی کنید از وقتی که دارید بهترین استفادرو بکنید وکیفیت کارتونو ببرید بالا.
پس اینا لازمه:
خواب و استراحت به اندازه
برنامه ریزی مناسب
تغذیه مناسب و حفظ شادابی بدن و پوست((به عنوان فوق برنامه اگه دوست داشتین موسیقی))

sajad5980

New Member
لایک ها
28

من هر یک ساعت مطالعه حدود 5 دقیقه موسیقی گوش میدم (به خصوص آهنگ های شهرام شب پره همانا معجزه میکند )
بعدظهر ها بعضی مواقع که خوابم میگیره با یه لیوان چای حل میشه
این روش منه امیدوارم که برای تو مفید باشه

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

من اصلا نمیتونم موقع درس خوندن هیچ نوع آهنگی گوش کنم.حتی اگر برا استراحتم آهنگ گوش بدم باید نیم ساعت صبر کنم تا از تو حس آهنگه بیام بیرون.
وگر نه دارم درس میخونم یهو آهنگی که گوش دادم میاد تو ذهنم،بیرونم نمیره.اگرم خوابم بگیره فقط قهوه چارمو میکنه.اگر یه فلاکس چای هم بخورم فایده نداره.
به نظر من اگر شبا میتونی تا دیر وقت بیدار بمونی صبح تا 10-11 بخواب بعد با انرژی تا شب درس بخون.ولی اگر بتونی صبح زود تر بیدار بشی خیلی بهتره.
آخه بیشتر بچه ها میگن وقتی هوا تاریک میشه دیگه خواب میاد سراغمونو حس درس نیست.باید خودت راه های مختلفو امتحان کنی و ببینی چطوری راحت تری.

chemistry20

New Member
لایک ها
109

شنیدید میگن خواب خواب میاره؟دقیقا همینجوریه.بیشتر از7-8ساعت خواب پرخوابیه وهرچه بیشتر بخوابی بازم خوابت میاد.فقط تلقینه.چند بار که به احساست اهمیت ن:93:دی عادت میکنی.تا اونجایی که میتونی جلو خودتو بگیر تاهر روز تایم خوابت کمتر شه.

فاطمه

New Member
لایک ها
16

من با دیدگاه یه سری از بچه ها موافقم.
اول اینکه همزمان درس خوندن و گوش دادن به موسیقی بازده رو کاهش میده و اونایی که میگن بهتر یاد میگیرن مطمئناً تلقینه و بس.
ولی موزیک بی کلـام یکم بهتره اما درکل این کار غیر منطقیه.
ولی بین درس یا قبل و بعدش میتونید برای خودتون جایزه بزارید که این جایزه میتونه خوردن یه چیپس:4:همونطور که دوستمون گفتن باشه یا گوش دادن به موسیقی.
من این روش رو یکبار امتحان کردم(با موزیک)جواب داد.
بهتون برای مطالعه انگیزه میده کلی.نوشتن هدفم خوبه!

darya.f

New Member
لایک ها
114

من درس هاى مدرسه رو اصلا با موزىک نمىخونم اما براى المپ رىاضى واقعا موق حل مسله ارامش خاصى بهم مىده و واقعا کمک کرده بهم..اىنکه مىگىد تلقىنه همىشه درستنىست..هر درسى روشى داره خوندنش و به نظر من رىاضى تو زمىنه المپ مىتونه همراه موسىقى باشه..تمرکز رو مىبره بالا..البته اهنگ هاى تکرارى باىد باشه..من حتى ىادم نمىمونه چى گوش دادم چون اصلا حواسم به اهنگ نىست بلکه کل تمرکزم مىره رو مسله

بالا