pooya.1999

New Member
لایک ها
46
سلام دوستان عزیز،
یه کتاب برای جبر معرفی کنید، برای مرحله دو می خوام مشکلی هم با خوندن ندارم که بگم سخته و نمیشه خوند و ... .کتاب برای مسئله دارم آموزش می خوام.

نظر خودم مباحث و مسائل جبر در المپیاد ریاضی از انتشارات خوشخوان هستش.پیشنهاد شما چیه؟

راستی این کتاب مباحث و مسائل جبر دیگه چاپ نمیشه.فروشگاه انتشارات خوشخوان تو تهران داره این کتاب رو؟

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127
پاسخ : کتاب برای جبر

سلام دوستان عزیز،
یه کتاب برای جبر معرفی کنید، برای مرحله دو می خوام مشکلی هم با خوندن ندارم که بگم سخته و نمیشه خوند و ... .کتاب برای مسئله دارم آموزش می خوام.

نظر خودم مباحث و مسائل جبر در المپیاد ریاضی از انتشارات خوشخوان هستش.پیشنهاد شما چیه؟

راستی این کتاب مباحث و مسائل جبر دیگه چاپ نمیشه.فروشگاه انتشارات خوشخوان تو تهران داره این کتاب رو؟
به نظر من این مناسبترین کتاب برای جبر توی المپیاد ریاضیه ولی بعید می دونم دیگه چاپ نشه چون تقریبا میشه گفت منبع اصلی جبره! البته برای نامساوی ها کتاب های زیادی چاپ شده و به نظر من کتاب استراتژی های جبر در المپیاد ریاضی کتاب خوب و کاملی هست. برای حل مسئله هم کتاب کارگاه حل مسئله جبر در المپیاد ریاضی کتاب مناسبیه.

sepidfekr

New Member
لایک ها
637

سلام دوستان عزیز،

علاوه بر کتاب هایی که دوستمون گفتن مقاله ها و کتاب های مرجع خوبی هست!!!

pooya.1999

New Member
لایک ها
46

تشکر از هردوی شما عزیزان؛به نظرتون اگه بخوام جبر رو فشرده بخونم چقدر وقت می بره؟حدودی بگید و می دونم به خودم بستگی داره ولی شما حداقل حداکثر بگید.

sepidfekr

New Member
لایک ها
637

تشکر از هردوی شما عزیزان؛به نظرتون اگه بخوام جبر رو فشرده بخونم چقدر وقت می بره؟حدودی بگید و می دونم به خودم بستگی داره ولی شما حداقل حداکثر بگید.
اگه بخواید فقط بخونید و برید جلو و زیاد سوال حل نکنید چند ماهه تمومه ولی نکته اینجاست که جبر واقعا گسترده س و سوالات زیادی داره به خاطر همین خیلی وقت برای حل سوالات میخواد

mmahdit

New Member
لایک ها
174

متاسفانه جبر آقای صفا کتاب مناسبی برای جبر نیست. در واقع در زمینه جبر هیچ کتاب کامل و مناسبی به زبان فارسی نوشته نشده.
در مورد جبر برای اولین آشنایی و ورود به مبحث کتاب " آشنایی با جبر" نوشته محسن جمالی بسیار خوبه. البته قطعا مطالعه جبر مهدی صفا مفید هستش اما خیلی توصیه اش نمی کنم. (اگر منابعی که در ادامه می نویسم رو پیدا نکردی کتاب صفا رو بخون)

-Calculus نوشته Spivak این کتاب شاید بهترین کتابی هستش که در تمام دنیا در این زمینه انتشار پیدا کرده و یک شاهکار آموزشیه
-Polynomials نوشته E.Barbeau بهترین کتاب در زمینه چندجمله ابها

برای معادلات تابعی اگر کتاب اولی گیرت نیومد دومی رو بخون
-Topics in Functional Equations نوشته Titu Andreescu
-Functional Equations and How to Solve them - Small
اگر هیچ کدوم رو پیدا نکردی کتابی هست به اسم " مباحثی در ریاضیات پیشرفته دبیرستانی- جلد سوم- محمودنصیری" تا مدت ها این کتاب تنها منبع فارسی در زمینه جبر برای المپیاد ریاضی بود. انصافا هم کتاب خوبی هستش ولی اصلا کافی نیست.

برای نامساوی ها کتب زیادی هست. برای شروع پیشنهاد من اینه:
-Secrets in Inequalities - Pham Kim Hung (جلد اول و دوم)
اگر اینو پیدا نکردی کتاب های خوب دیگه ای هم واسه شروع هست مثل :
Inequalities نوشته Cvetkovski
Inequalities A Mathematical Olympiad Approch نوشته
Manfrino و ortega و Delgado
Equations and Inequalities نوشته Herman ، Kucera ، Simsa

برای تقویت بیشتر و سطح بالاتر کتاب هایی مثل Algebraic Inequalities نوشته Vasil Cirtoaje
, Old and New Inequalities نوشته Titu Andreescu (که با عنوان نامساوی های قدیم و جدید و ترجمه آقای شریفی منتشر شده)
همینطور جزوه ای از Hojoo Lee به نام Topics in Inequalities تکنیک های پیشرفته و واقعا مفید رو آموزش داده

علاوه بر اون به سایت Mathlinks برو و مسائل اون سایت رو حل کن. اگر هم مسالها ی رو نتونستی حل کنی اونجا مساله حل کن های حرفه ای واست حل می کنن.
ضمنا از همه مهمتر بعد از اینکه عمده مباحث رو یاد گرفتی مسائل المپیاد های ریاضی کشورهای مختلف رو در جبر حتما ببین و حل کن.

آخرین ویرایش توسط مدیر

sepidfekr

New Member
لایک ها
637

البته یه کتاب هم هست به نام نامساوی های قدیم و جدید نوشته تیتو آندرسکو ترجمه ی آقای شریفی
و کتاب مینیاتور های ریاضی هم تکنیک هایی داره اونم ترجمه آقای شریفیه

آخرین ویرایش توسط مدیر

math1998

New Member
لایک ها
224

متاسفانه جبر آقای صفا کتاب مناسبی برای جبر نیست. در واقع در زمینه جبر هیچ کتاب کامل و مناسبی به زبان فارسی نوشته نشده.
در مورد جبر برای اولین آشنایی و ورود به مبحث کتاب " آشنایی با جبر" نوشته محسن جمالی بسیار خوبه. البته قطعا مطالعه جبر مهدی صفا مفید هستش اما خیلی توصیه اش نمی کنم. (اگر منابعی که در ادامه می نویسم رو پیدا نکردی کتاب صفا رو بخون)

-Calculus نوشته Spivak این کتاب شاید بهترین کتابی هستش که در تمام دنیا در این زمینه انتشار پیدا کرده و یک شاهکار آموزشیه
-Polynomials نوشته E.l.Barbeau بهترین کتاب در زمینه چندجمله ابها

برای معادلات تابعی اگر کتا اولی گیرت نیومد دومی رو بخون
-Topics in Inequalities نوشته Titu Andreescu
-Functional Equations and How to Solve them - Small

برای نامساوی ها کتب زیادی هست. برای شروع پیشنهاد من اینه:
-Secrets in Inequalities - Pham Kim Hung (جلد اول و دوم)
اگر اینو پیدا نکردی کتاب های خوب دیگه ایهم واسه شروع هست مثل :
Inequalities - Cvekovski
Inequalities A Mathematical Olympiad Approch نوشته
Manfrino و ortega و Delgado
Equations and Inequalities -

برای تقویت بیشتر کتاب هایی مثل Algebraic Inequalities نوشته Vasil Cirtoaje
, Old and Neq Inequalities نوشته Titu Andreescu (که با عنوان نامساوی های قدیم و جدید و ترجمه آقای شریفی منتشر شده)
همینطور جزوه ای از Hojoo Lee به نام Topics in Inequalities تکنیک های پیشرفته و واقعا مفید رو آموزش داده

علاوه بر اون به سایت Mathlinks برو و مسائل اون سایت رو حل کن.
سلام اگر لینکاشون هم بذارید ممنون میشیم

mmahdit

New Member
لایک ها
174

سلام اگر لینکاشون هم بذارید ممنون میشیم
اسم کتاب ها رو با پسوند pdf توی گوگل سرچ کن لینک هاشون رو پیدا می کنی.
مثلا secrets in Inequalities pdf

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

البته یه کتاب هم هست به نام نامساوی های قدیم و جدید نوشته تیتو آندرسکو ترجمه ی آقای شریفی
اونو نوشتم داخل لیست

لایک ها
1

با سلام خدمت شما برای نظریه ی اعداد شما چه کتاب هایی( انگلیسی) می شناسید که خوب هستند؟ (غیر از pen و number theory ممنون

sepidfekr

New Member
لایک ها
637

با سلام خدمت شما برای نظریه ی اعداد شما چه کتاب هایی( انگلیسی) می شناسید که خوب هستند؟ (غیر از pen و number theory ممنون
برای نظریه به اندازه کافی کتاب ترجمه شده هست(نظریه آقای صفا ،نظریه مریم میرزاخانی،مسائل برگزیده و...)بعد هم حل سوالات مراحل بالاتر و سوالات کشور های مختلف!!!

mmahdit

New Member
لایک ها
174

براى نمونه سایت های libgen. org
و سایت bookzz.org رو ببینید

Number theory: a text and source book of problems نوشته adler و coury
Number theory - titu andreescu
- نوشته Rassias-Problem solving and selected topics in number theory

لایک ها
17

اسم کتاب ها رو با پسوند pdf توی گوگل سرچ کن لینک هاشون رو پیدا می کنی.
مثلا secrets in Inequalities pdf

اونو نوشتم داخل لیست
با سلام می بخشید secretجلد دومش فقط صفحاتیش هست
کلش نیست

در مورد نامساوی های قدیم و جدید من تو یک جا دیدم ترجمه نشده اش 2 جلد است
آیا این درست است
خیلی ممنون

mmahdit

New Member
لایک ها
174

با سلام می بخشید secretجلد دومش فقط صفحاتیش هست
کلش نیست

در مورد نامساوی های قدیم و جدید من تو یک جا دیدم ترجمه نشده اش 2 جلد است
آیا این درست است
خیلی ممنون
آره دو جلده
فقط جلد اولش ترجمه شده
جلد دوم secrets رو من هم هنوز نتونستم کاملشو پیدا کنم ولی یک فصلشو دیدم محشر بود

اخیرا انتشارات Springer یه کتاب جدید آورده بیرون به نام Topics in Algebra and Analysis که مباحثی رو پوشش میده که کمتر بهش پرداخته شده مثل دنباله ها. مخصوص المپیاد ریاضی هم نوشته شده
سال 2015 هم نسخه pdf اش رو میده بیرون

mmahdit

New Member
لایک ها
174

ممنون بسیار متشکرم اما آخه نویسندگان جلد دوش با یکش اصلا یکی نیست
نویسندگان جلد دوم هم آدمای کله گنده ای توی نامساوی ها هستن
هر دو جلد رو هم یک انتشارات چاپ کرده (GIL Publishing House)

اخیرا انتشارات خوشخوان هم یک کتاب جدید بیرون اورده به نام آموزش نابرابری. من دیدمش. انصافا کتاب خوبیه
نویسندگانش هم ستاره آقایی، محسن اسکندری، محمد جعفری و علیرضا فلاح هستن

دو تا کتاب بود که فراموش کردم معرفی کنم که اونها هم شاهکارهای آموزش اند:

Higher Algebra- Barnard & Child
Higher Algebra - Hall & Knight

کتابهای نسبتا قدیمی ای هستن ولی من به شدت توصیه می کنم به هرکس که علاقه مند به جبره این دو کتاب رو بخونه. (البته قسمت هایی از این کتاب ها مباحث ترکیبیات و احتمال و نظریه اعداد رو هم درس داده که اونها رو هم به عنوان قسمت هایی از جبر فرض کرده)

sepehr.p

New Member
لایک ها
0

من هر چی تو اینترنت میگردم خیلی از این کتابا نست
نمیشه لینک بدین.

mmahdit

New Member
لایک ها
174