walterwhite

New Member
لایک ها
2
پاسخ : کف‌بینی و حاشیه‌های مرحله دوم المپیاد ادبی 1394

من چون آزمایشی بود همه‌ی صد تا! رو جواب دادم!!!!! فقط منتظرم کلید بیاد چک کنم!!

Kia 24

New Member
لایک ها
131

اگه کلید بیاد البته....

aliodgh

New Member
لایک ها
45

فکر میکنم زیادی امیدوارید و اطمینان دارید. با این حساب ظاهرا همه قبول هستن !

اگه هر صد تا رو هم برسی بزنی معمولا حدود 35 درصد اشتباه وجود داره. چه به این که کسی هم هر صد تا رو نمیزنه

به نظرم برای امسال آزمون غیر استاندارد بود نسبت به سال های قبل. برای مثال کافیه به منابع نگاه کنید : منابع کم یاب و نه چندان آشنا و همچنین سخت تر نسبت به سال های قبل. و شکل های حدید مثل نمایشنامه سه بر خوانی. من خودم هنگام خوندنش تعجب کردم چون با هیچ نمایشنامه ای که قبلا خونده بودم هیچ شباهتی نداشت. سازگاری زمانی ادبی نداشت. نویسنده از شکل جدیدی استفاده کرده که متن رو نامانوس میکنه. نویسنده های ایرانی نزدیک به زمان حاضر بسیار کم هستن. و آثارشون ضعیف. چه برسه به نمایشنامه!
و دیوان خاقانی گفتن نداره که به سختی و بازی با لغات در ادبیات مشهور عام و خاص هست ...
دوست خوبم به نظر من اندکی درباره ی بهرام بیضایی کم لطفی می کنید چون پردازش داستانش خیلی خوب بود و تصاویری که می ساخت خیلی جالب و دارای خط سیر مشخص و و شیرازه ای محکم بود.
البته تعدادی از لغات پهلوی رو هم استفاده کرده بود که جای انتقاد دارد ولی در کل کتاب فاخری بود.

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام به همه من بعد از یه دوره غیبت طولانی دوباره ظاهر شدم...البته این موضوع دلیل بر اون نیس که المپیاد رو دنبال نکرده باشم لازم می بینم چندتا نکته رو گوشزد کنم با اینکه می دونم همه کمابیش در جریانش هستین... اول،نحوه ی محاسبه ی نمرات تو مرحله دوم با نمره منفی هست...یعنی تعداد پاسخ های صحیح ضربدر 3فمنهای تعداد پاسخ های غلط،تقسیم بر سه برابر تعداد کل سوالات آزمون...بنابراین اولا در محاسبه ی درصد خودتون این نکته رو مد نظر داشته باشین،ثانیا از اونجایی که خیلیا از این فرمول برا محاسبه ی نمراتشون استفاده نمی کنن به عددایی که از جانب افراد مختلف در این زمینه عنوان میشه زیاد اعتماد نکنین! دوم،خدا رو شکر ما از این دست افراد اینجا نداریم،اما عده ای هستن که بعد از آزمون های این چنینی به نظر میاد هدفشون به هم ریختن تمرکز دیگرانه...و این کارو با اعلام درصدای فضایی از جانب خودشون یا دوستای فرضی شون یا پخش یه سری شایعات دیگه انجام میدن...پیشنهاد شخص من اینه که حتی اگه تمایل دارین در مباحث حاشیه ای شرکت کنین اصولا به حرفای این چنینی زیاد توجه نکنین سوم،شما همه دیگه برگه هاتونو دادین رفته و از حالا دیگه المپیاد برای شما تموم شده...بنابراین لااقل تا پایان امتحانات به طور کلی فراموش کنین که چیزی به اسم المپیاد هم وجود داره و تمام تمرکزتون رو بذارین رو امتحانا....این موضوع مخصوصا برای دوستان سال سومی که امتحاناتشون نهاییه اهمیت بیشتری داره در پایان امیدوارم تک تک شما به اونچه استحقاقش رو دارین برسین

a.arvin

New Member
لایک ها
14

سلام .
در ابتدا بگم که آزمون خوبی بود . هر چند که خودم زیاد وقت براش نزاشتم چون امتحانات نهایی بسیار از این مهمتره . بعدش هم اگه تو این مرحله قبول شیم باید تو دوره تابستونه شرکت کنیم که کلی از وقت رو برای خوندن کنکور می گیره . تازه ممکنه مرحله 2 قبول بشی ولی تو مرحله تابستونی نتیجه دلخواهتو نگیری و کلی حسرت وقت از دست رفتتو بخوری .
کلاس های اول و دومی هم که امتحان دادن خیلی نمی خواد دنبال نتیجه باشن چون حتی اگر 100% هم زده باشن قبول نخواهند شد .
به هر حال آرزوی قبولی می کنم براتون .

Saba76

New Member
لایک ها
113

یعنی هرسال همون آش و همون کاسه!

ان شاءالله موفق باشید همه :)

Kia 24

New Member
لایک ها
131

اساسا المپیاد واسه اوناييه که بیشتر از سیستم چرت آموزش پرورش فکر میکنن و میدونن که امتحان نهایی رو میشه تو سه هفته جمع کرد و کسی که المپياديه کنکور دیگه واسش غول نیست. مدال دار های زیادی هستند که با سهمیه یا بی سهمیه کنکور دادند و میشه رتبه های فوق العادشون رو دید...
به هرحال همیشه سنگر واسه محافظه کارا جا داره...

saiedeh

New Member
لایک ها
180

بچه ها به نظرتون کی نتایج رو میدن؟!پارسال چندم دادن؟؟

_Mobin_

New Member
لایک ها
257

پارسال 26 خرداد دادند.

sadegh .

New Member
لایک ها
7

اتفاقا به نظر من آزمون استاندار د تری بود نسبت به سال قبل. البته حدود 10 سوال اصلا خوب نبودن. و این که درسته منابع امسال تعریفی نداشت اما اگر یک منبع خوب در این میان بود اون هم سه بر خوانی استاد بیضایی بود...ایشون تونستن با بهره گیری از داستان های ایران باستان به خوبی بسیاری از مشکلات و نیازهای جامعه رو نشون بدن. و متاسفانه اصلا سوال های خوبی از این منبع ارزشمند طرح نشد

امیدوارم نمایشنامه سه بر خوانی استاد (!) بیضایی تنها نمایشنامه ای نباشه که تا حالا خوندین و این حرف رو میزنین چون به نظر من بی سواد در مقایسه با نمایشنامه های دیگه ای که خوندم اصلا تعریفی نداشت...
---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

لایک ها
11

پارسال فک کنم 26 خرداد

Kia 24

New Member
لایک ها
131

آقای صادق
بیضایی امتحانش رو پس داده و فکر نمیکنم ما بتونیم ایرادی به ایشون بگیریم
من به شما خوندن چند نقد رو توصیه میکنم

sadegh .

New Member
لایک ها
7

منم به شما خوندن چند تا نمایشنامه دیگه رو توصیه میکنم.

جسارت نباشه ولی این که ما حق نداریم درمورد ایشون یا هر نویسنده دیگه ایراد بگیریم یا نظر بدیم اصلا جالب نیست. فکر کنم این کتاب ها برای خواننده ها نوشته میشه خوبه که نخوایم از هر نویسنده ای یه بت بسازیم یا به کل خرابش کنیم. که در اکثر موارد همین طور هم میشه. من نظر خودمو در مقایسه با دیگر نمایشنامه ها دیدم. توی خوندنش لذتی نداشت. گنگ و نامفهوم بود. برای مثال گفتگو ها رو مشخص نکرده بود. در حالیکه در تمام نمایشنامه های دیگه قسمت هایی که توی گفتگو نیست رو به یه شکلی مشخص میکنند و طرف گفتگو هم معلومه. البته شاید توی نسخه اصلی داته و مشکل از ناشر بوده که بعید میدونم ولی باز هم متن جالبی نداشت. دوباره میگم این نظر منه. نظر شما هم محترمه...

Saba76

New Member
لایک ها
113

بنظرم امسال هم بعد امتحان نهایی ها اعلام میکنند

Kia 24

New Member
لایک ها
131

ببینید من به شدت حس میکنم شما کلا نمایشنامه رو نفهمیدید!
فکر میکنم قصد بیضایی از نوشتن یه نمایشنامه دست و پا گیر بیشتر دادن يه طرح کلی به کارگردان بوده. من هم نمی گم ما نباید نظر بدیم. ولی بنده خودم رو در مقامی نمی بینم که بتونم نویسنده بزرگی مثل ایشون رو نقد کنم. بلکه من میتونم نظر شخصيم رو بگم. حالا من میزان سواد شما رو نمیدونم. خوشحال میشم نقدتون راجع به سه بر خوانی رو بخونم

aliodgh

New Member
لایک ها
45

ببینید من به شدت حس میکنم شما کلا نمایشنامه رو نفهمیدید!
فکر میکنم قصد بیضایی از نوشتن یه نمایشنامه دست و پا گیر بیشتر دادن يه طرح کلی به کارگردان بوده. من هم نمی گم ما نباید نظر بدیم. ولی بنده خودم رو در مقامی نمی بینم که بتونم نویسنده بزرگی مثل ایشون رو نقد کنم. بلکه من میتونم نظر شخصيم رو بگم. حالا من میزان سواد شما رو نمیدونم. خوشحال میشم نقدتون راجع به سه بر خوانی رو بخونم
ببخشید وارد بحثتون می شم ولی این که ما فقط از افرادی نقد کنیم که از نظر سطح سواد از ما پایین تر و یا هم رده هستند اشتباهه.
اتفاقا همین نقد های سازنده هست که از دل یک اثر معمولی و کلیشه ای،یک شاهکار ادبی رو بیرون میاره؛همون طور که یک تندیس در دل یک مجسمه وجود داره و مجسمه ساز،فقط قسمت های زائد رو حذف می کنه تا زیبایی مجسمه آشکار بشه...

soshiant

New Member
لایک ها
107

منم به شما خوندن چند تا نمایشنامه دیگه رو توصیه میکنم.

جسارت نباشه ولی این که ما حق نداریم درمورد ایشون یا هر نویسنده دیگه ایراد بگیریم یا نظر بدیم اصلا جالب نیست. فکر کنم این کتاب ها برای خواننده ها نوشته میشه خوبه که نخوایم از هر نویسنده ای یه بت بسازیم یا به کل خرابش کنیم. که در اکثر موارد همین طور هم میشه. من نظر خودمو در مقایسه با دیگر نمایشنامه ها دیدم. توی خوندنش لذتی نداشت. گنگ و نامفهوم بود. برای مثال گفتگو ها رو مشخص نکرده بود. در حالیکه در تمام نمایشنامه های دیگه قسمت هایی که توی گفتگو نیست رو به یه شکلی مشخص میکنند و طرف گفتگو هم معلومه. البته شاید توی نسخه اصلی داته و مشکل از ناشر بوده که بعید میدونم ولی باز هم متن جالبی نداشت. دوباره میگم این نظر منه. نظر شما هم محترمه...
۱- این که تصور کنین طرف مقابل تو بحث هیچی نمیفهمه اشتباهه. نگین برو نمایشنامه بخون بعد بیا. خود آقا کیا تو این زمینه یکی از باسوادا هستن تو آیریسک.
۲- درمورد علامت تعجبی که گذاشتین بگم: آقای بیضایی تو یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا دکترای ادبیات فارسی درس میده بدون این که لیسانس داشته باشه . عمق این حرف درکش خیلی سخته اگه ندونی که دانشگاه های آمریکا استاد تمام های ایرانی رو هم کمتر قبول دارن. پس خواهشا چه خواسته چه ناخواسته توهین نکنین به ایشون.
۳- جمله به جمله سه برخوانی نکته داشت. بعد رفته بودن حفظی داده بودن:-! این که تقصیر بیضایی نیست...
۴- پیشنهاد : آرش کمانگیر کسرایی و اوستا رو بخون بعد آرش بیضایی رو ... رعایت ترتیب اینا خیلی مهمه‌.
۵-در کل خیلی نمایش نامه نیست سه برخوانی . اسمش برخوانیه که یه سبک دیگه ای از نمایش نامه است. به نظر من بهترین نمونه برخوانی فارسی بندار بیدخشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

saiedeh

New Member
لایک ها
180

واااااای چرا اصلا سایت المپیاد حتی خبر برگزاری آزمون ها رو نمیذاره؟؟؟

saiedeh

New Member
لایک ها
180

بچه ها چند زدین؟؟!! من 80.......

بالا