وضعیت
موضوع بسته شده است.

elistiyan

New Member
لایک ها
379
پاسخ : ↑ کف‌بینی، اعلام درصد و بحث‌های حاشیه‌ای مرحله اول المپیاد زیست شناسی 1392

من میگم کف پایین تر از بیسته درسته نمره منفی یک چهارمه اما من با یک سوم حساب کردم یکی دو درصد فرق کرد!درضمن سوالا با پارسال فرق داشت و سخت تر بود و پارسال 6تا سوال 4نمره ای بدون نمره منفی داشت امسال یه 4 نمره نمره منفی داشت پارسال کف 17 یا 20 بود امسال دیگه خیلی بترکونن 20 میشه!حتی پاییین تر!

mya1376

New Member
لایک ها
87
پاسخ : ↑ کف‌بینی، اعلام درصد و بحث‌های حاشیه‌ای مرحله اول المپیاد زیست شناسی 1392

میدونم میدونم کسی ک با کمپبل خوندن سوالای مرحله دو رو جواب بده خیلی بهتر از اونیه ک با لنینجر خوندن جواب میده .اما ی سوالی بذار بپرسم ازت : کسی ک کل کل کله کمپبلم خونده باشه آیا میتونه سوالات آنزیمو با میکائلیس منتن یا نمودار لینوربورک حل کنه؟! حتی اسمشم نیومده تو کمپبل یا میتونه سوالات پیوستگی ژنتیک حل کنه؟! یا میتونه آریتمی قلبی تشخیص بده؟(فقط شکل الکتروکاردیوگرام تو کمپبله!) واسه همینم میگم اگه 1500 تا بگیرن این هوش و عقل دانش آموزا نیست ک تعیین کننده میشه سبک سوالات میشه ک حفظی میشه ! نتیجش میشه سوال آوردن ص غ از وزارتی دوم !(مثل پارسال) اونوقت کسی ک تلاش بیشتری کرده و رفته تخصصی خونده وقت گذاشته واسه المپیاد نتیجه نمیگیره چون سوالات حفظی شدن نه استدلالی! منکه تعیین نمیکنم چندتا بگیرن فقط باشگاه میتونه تصیمیم بگیره !من فقط نظرمو گفتم! دلیلی نداره بزنین! بحث هم لازم نیست اما منطق میشه حداکثر 1000 تا بگیرن دیگه! اگه خواستن 500 تای بعدیو از اولا بردارن ک امیدوار شن ....... بازم میگم من فقط نظرمو گفتم بنظرم هم خیلی منطقیه! سوالات دوره 14 -13 مرحله 2 رو مقایسه کنید با پارسال و دوره 15 ! دوره 16 یا سوالاش خیلی حفظی و نسبتا ساده بود یا خیلی سخت ک هیچکس نتونه نمره کامل بگیره....اینوسط خیلیا ضرر کردن من نمیخوام این اتفاق واسه دوره ما بیفته....گرچه همیشه ب خودم میگم اگه من شکست خوردم تقصیر خودم بوده ن هیچکس دیگه! امیدوارم همتون قبول شید حتی اگه 500 تا هم بگیرن کف همون 25 ایناس الکی نگران نشید

elistiyan

New Member
لایک ها
379

من میگم کسی بره لنینجر بخونه که کتب وزارتی رو کامل بلد باشه اصن فلسفه المپ اینه که اول کامل درسای خودتو بلد باشی بعدا بری سراغ درسای دانشگاهی..........

ehsan1

New Member
لایک ها
1

سلام دوستان
به نظرتون من با 22% قبول می شم؟
اگه 1000 نفر بگیرن که احتمالش خیلی زیادی به احتمال خوبی قبول میشی!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

میدونم میدونم کسی ک با کمپبل خوندن سوالای مرحله دو رو جواب بده خیلی بهتر از اونیه ک با لنینجر خوندن جواب میده .اما ی سوالی بذار بپرسم ازت : کسی ک کل کل کله کمپبلم خونده باشه آیا میتونه سوالات آنزیمو با میکائلیس منتن یا نمودار لینوربورک حل کنه؟! حتی اسمشم نیومده تو کمپبل یا میتونه سوالات پیوستگی ژنتیک حل کنه؟! یا میتونه آریتمی قلبی تشخیص بده؟(فقط شکل الکتروکاردیوگرام تو کمپبله!) واسه همینم میگم اگه 1500 تا بگیرن این هوش و عقل دانش آموزا نیست ک تعیین کننده میشه سبک سوالات میشه ک حفظی میشه ! نتیجش میشه سوال آوردن ص غ از وزارتی دوم !(مثل پارسال) اونوقت کسی ک تلاش بیشتری کرده و رفته تخصصی خونده وقت گذاشته واسه المپیاد نتیجه نمیگیره چون سوالات حفظی شدن نه استدلالی! منکه تعیین نمیکنم چندتا بگیرن فقط باشگاه میتونه تصیمیم بگیره !من فقط نظرمو گفتم! دلیلی نداره بزنین! بحث هم لازم نیست اما منطق میشه حداکثر 1000 تا بگیرن دیگه! اگه خواستن 500 تای بعدیو از اولا بردارن ک امیدوار شن ....... بازم میگم من فقط نظرمو گفتم بنظرم هم خیلی منطقیه! سوالات دوره 14 -13 مرحله 2 رو مقایسه کنید با پارسال و دوره 15 ! دوره 16 یا سوالاش خیلی حفظی و نسبتا ساده بود یا خیلی سخت ک هیچکس نتونه نمره کامل بگیره....اینوسط خیلیا ضرر کردن من نمیخوام این اتفاق واسه دوره ما بیفته....گرچه همیشه ب خودم میگم اگه من شکست خوردم تقصیر خودم بوده ن هیچکس دیگه! امیدوارم همتون قبول شید حتی اگه 500 تا هم بگیرن کف همون 25 ایناس الکی نگران نشید
شما که درسای تخصصی رو خوندین.عید یه فرصته عالیه که کمپلو بتونین تموم کنین.من خودم تو تابستون توی 1 ماه تمومش کردم.شما با اطلاعات زیادی که دارین احتمالا بتونین تو عید تمومش کنین!

ibo-2015

New Member
لایک ها
8

نه شورِ شور نه بي نمك بي نمك
٥٠٠ تا كمه و ١٥٠٠ تا زياد اگه ٥٠٠ تا بگيرن بعضيا كه حقشون قبولي بوده به علت بي دقتي قبول نميشن
اگه ١٥٠٠ تا بگيرن هم مرحله دو را مجبورن مزخرف در بيارن
و به احتمال خيلي زياد ١٠٠٠ تا ميگيرن
البته من خودم دلم ميخواد ٥٠٠ تا بگيرن چون سوالا مرحله دو سال پيش بسيار بسيار مزخرف بود ولي خب شايد اگه به جا باشگاه بودم همون سير منطقي المپيادو بهش عمل ميكردم و ١٠٠٠ تا ميگرفتم
راستي رو گزينه هاي ميانه هم فكر كنيد مثل ٧٥٠ :4:

s.l.v.n

New Member
لایک ها
214

اقا اگر كل ٣٧٠٠٠ نفر هم قبول كنن
باشگاه ميتونه چنان سوال سختي طرح كنه كه ١ نفر هم حلش نكنه!
سختي و اسوني سوال به سياست باشگاه مربوطه كه كلا چه فكري داره
فقط سوال رو جوري در مياره كه" تصحيحش" راحت تر باشه
حالا هم افراد بايد خودشونو براي هر نوع سوالي اماده كنن
هم عمومي هم تخصصي

lavin

New Member
لایک ها
32

الان نه معلومه چند نفر قبول میشن نه معلومع کف حدودا چنده.هیچد معلو نیست.اون وقت تو این مدت تا جوابا میاد بالاخره ما بخونیم یا نه؟؟(البته درصدم خیلی بد نیست)

لایک ها
15

اره بخدا منم 4 سوال رو شک داشتم نزدم ترسیدم نمره منفی بگیره درحالی که اگه میزدم 13 نمره اضافه میشد فقط امیدوارم اونهایی که واقعا خوندن نتیجه اش رو ببینند و شمام قبول بشید انشاالله که خیلی احتمالش کمه قبول هم نشید چون اکئرا بالای 25 بودن.

ibo-2015

New Member
لایک ها
8

اقا اگر كل ٣٧٠٠٠ نفر هم قبول كنن
باشگاه ميتونه چنان سوال سختي طرح كنه كه ١ نفر هم حلش نكنه!
سختي و اسوني سوال به سياست باشگاه مربوطه كه كلا چه فكري داره
فقط سوال رو جوري در مياره كه" تصحيحش" راحت تر باشه
حالا هم افراد بايد خودشونو براي هر نوع سوالي اماده كنن
هم عمومي هم تخصصي
منم منظورم همون نوع تصحيح سوالاست
مثلا قالب سوالات سال پيش خيلي شبيه مرحله يك بود و اين اصلا براي مرحله دو خوب نيست

arian khani

New Member
لایک ها
41

چه ربطي داره!!دوره 15 500نفر گرفتن!!!ولي سوالاش حفظيهه!!!اين ناشي از تعداد زياد نيست!!

ibo-2015

New Member
لایک ها
8

چه ربطي داره!!دوره 15 500نفر گرفتن!!!ولي سوالاش حفظيهه!!!اين ناشي از تعداد زياد نيست!!
اساسا دوره ١٥ يك دوره كاملا جدا از سير المپيادست از مرحله يك تا مرحله دو تعداد سوالات تعداد قبولي ها نوع سوالات و حتي دوره شون بسيار بسيار عجيب غريب و متفاوت با بقيه دوره ها (و از نظر من صد البته بسيار مزخرف ) بوده لطفا از باقي دوره ها مثال بياريد....

mya1376

New Member
لایک ها
87

جدا از تعداد زیاد هم نمیتونه باشه . شما اگه با 1500 تا موافقی دلیلتونو بگید .من میگم واقعا واقعا 1500 نفر نمیخونن واسه المپیاد نهایت 500 نفر بخونن! حالا 500 نفرم اضافه تر بگیرن بشه 1000 تا ! حالا شما دلیل بیارید شاید من قانع شم!

yaC-1

New Member
لایک ها
120

بابا چه گيري دادياااا
حالا چه عيب داره ب جاي ٥٠٠ تا ادم بي دقت ناراحت ٥٠٠ تا ادمه باتجربه( از اون بي دقتي شون) و خوشحال داشته باشيم
مگه جاي تورو كم كردن داري اين قدر چونه مي زني
تازه اگه بخوان زياد بگيرن كلي اولي هم قبول مي شن ك هم انگيزه مي گيرن واسه سال بعد هم اين ك كارنمشون ك تصحيح نميشه پس اتفاقي ك نمي افته
يعني واقعا خوشحال نمي شي دوستت ك فقط وزارتي خونده تونسته قبول شه؟؟من ك خيلي خوشحال مي شم
هر كي هم تلاش كرده بهش ميرسه حالا چه ١٠٠٠ نفر قبول شن چه ١٠هزار نفر

mya1376

New Member
لایک ها
87

بابا چه گيري داديااااحالا چه عيب داره ب جاي ٥٠٠ تا ادم بي دقت ناراحت ٥٠٠ تا ادمه باتجربه( از اون بي دقتي شون) و خوشحال داشته باشيممگه جاي تورو كم كردن داري اين قدر چونه مي زنيتازه اگه بخوان زياد بگيرن كلي اولي هم قبول مي شن ك هم انگيزه مي گيرن واسه سال بعد هم اين ك كارنمشون ك تصحيح نميشه پس اتفاقي ك نمي افتهيعني واقعا خوشحال نمي شي دوستت ك فقط وزارتي خونده تونسته قبول شه؟؟من ك خيلي خوشحال مي شمهر كي هم تلاش كرده بهش ميرسه حالا چه ١٠٠٠ نفر قبول شن چه ١٠هزار نفر
من منظورم کاملا چیز دیگه ایه. ولی ترجیحم براینه ک خیلی بحث نکنم دیگه....بله بله بله شما درست میگید :| بنده دیگه هیـــــ چ حرفی ندارم |:

arian khani

New Member
لایک ها
41

اساسا دوره ١٥ يك دوره كاملا جدا از سير المپيادست از مرحله يك تا مرحله دو تعداد سوالات تعداد قبولي ها نوع سوالات و حتي دوره شون بسيار بسيار عجيب غريب و متفاوت با بقيه دوره ها (و از نظر من صد البته بسيار مزخرف ) بوده لطفا از باقي دوره ها مثال بياريد....
اين جريان تکامل سوالاست !!اگه نميدونين بدونين ک دوره 15 بهترين نتيجه کل تاريخ المپياد زيستو در جهاني واسه کشورمون رقم زد!!!ب اين ميگين مزخرف؟؟!!!

جدا از تعداد زیاد هم نمیتونه باشه . شما اگه با 1500 تا موافقی دلیلتونو بگید .من میگم واقعا واقعا 1500 نفر نمیخونن واسه المپیاد نهایت 500 نفر بخونن! حالا 500 نفرم اضافه تر بگیرن بشه 1000 تا ! حالا شما دلیل بیارید شاید من قانع شم!
من نه با تعداد زياد مخالفم نه موافق !!فقط خاستم بگم ک نوع و سطح سوالا ربطي ب تعداد نداره!!تعداد زياد باعث مسشه ک سوالات کوتاه پاسخ بشن،،نه لزوما آسون تر!!!

mya1376

New Member
لایک ها
87

دعا کنید ۵۰۰ نفر بردارن...تعداد قبول شدگان مرحله ۱ روی سبک مرحله ۲ خیلی تاثیر گذاره..اگر ۵۰۰ نفر بردارند سبک مرحله ۲ طوری میشه که عدالت بیشتر برقرار خواهد بود.
فقط حرف من نیست. دیدین ک! آقای سهرابی دو دوره باشگاه بودن هرچی نباشه....بیشتر توضیح میدین؟!

لایک ها
251

تو اون دوره کمیته منحل شده بوده و طراح طراح سوالات کنکور بوده

ehsan1

New Member
لایک ها
1

تو اون دوره کمیته منحل شده بوده و طراح طراح سوالات کنکور بوده
من واسه آخرین بار اینو میگم و موضوع دیگه تموم بشه!
امسال طراح ها به طور قطع سوالات رو از کمپل در میارن.به طور قطع(از یه منبع بسیار بسیار قوی)
امسال ایران توی مسابقات جهانی نتیجه عالی گرفت.دلیلیشم قرار دادن کمپل به عنوان 90 درصد منابع بود.یعنی حتی مثل سالای قبل به تخصصی ها زیاد نچسبیدن!
با توجه به اینکه خوب جواب داد این کار قراره که واسه مرحله 2 هم اینکارو بکنن.یعنی کسایی از مرحله 2 در بیان که کمپلو جویده باشن!
مرحله اول امسالم اینو کاملن نشون میداد!پس به حال طراح ها زیاد فرقی نمیکنه.چه 500 نفر بگیرن چه 5000 نفر!

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

من واسه آخرین بار اینو میگم و موضوع دیگه تموم بشه!
امسال طراح ها به طور قطع سوالات رو از کمپل در میارن.به طور قطع(از یه منبع بسیار بسیار قوی)
امسال ایران توی مسابقات جهانی نتیجه عالی گرفت.دلیلیشم قرار دادن کمپل به عنوان 90 درصد منابع بود.یعنی حتی مثل سالای قبل به تخصصی ها زیاد نچسبیدن!
با توجه به اینکه خوب جواب داد این کار قراره که واسه مرحله 2 هم اینکارو بکنن.یعنی کسایی از مرحله 2 در بیان که کمپلو جویده باشن!
مرحله اول امسالم اینو کاملن نشون میداد!پس به حال طراح ها زیاد فرقی نمیکنه.چه 500 نفر بگیرن چه 5000 نفر!
منبع بسيار بسيار قوي تان را مي گويبد ؟

اين حرف را هميشه يك نفر به من مي گفتند : هراتفاقي كه براي ما مي افتد، به نفعه ماست.
پس به جاي بحث بر روي تعداد قبولي ، خودمان را براي مرحله ي دو اماده كنيم . انشالله كه موفق بشويم.:)

ehsan1

New Member
لایک ها
1

منبع بسيار بسيار قوي تان را مي گويبد ؟

اين حرف را هميشه يك نفر به من مي گفتند : هراتفاقي كه براي ما مي افتد، به نفعه ماست.
پس به جاي بحث بر روي تعداد قبولي ، خودمان را براي مرحله ي دو اماده كنيم . انشالله كه موفق بشويم.:)
در حد طراح ها.نمیگم کی دقیقا.فقط بدونین امسال رو کمپل زوم کردن طراح ها.خیلی بیشتر از سالای قبل!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا