r paradox...

لایک ها
30
آیا مجموعه ای وجود دارد که عضو خودش باشد؟ (نه>دلیل / آره> مثال)

لایک ها
4
پاسخ : r paradox...

آیا مجموعه ای وجود دارد که عضو خودش باشد؟ (نه>دلیل / آره> مثال)
سلام
تا اونجایی که یادمه هر مجموعه می تواند زیر مجموعه دیگر یاشد نه عضو:30:

AlimA

New Member
لایک ها
178

سلام
تا اونجایی که یادمه هر مجموعه می تواند زیر مجموعه دیگر یاشد نه عضو:30:
یه مقدار درک مفهومی تون رو نسبت به مجموعه بیشتر کنید
A= {{1,2}. 4} s
{1,2} عضو A هست

shheidarian

New Member
لایک ها
9

مجموعه ی a رو مجموعه ی "همه ی مجموعه هایی که عضو خودشون نیستند" در نظر میگیریم . اگر هیچ مجموعه ای عضو خودش نباشد در نتیجه همه ی مجموعه ها عضو a هستند پس مجموعه a هم عضو a هست یعنی عضو خودشه که تناقضه .

shheidarian

New Member
لایک ها
9

فقط یه مشکلی پیش میاد برای a ، اگر هم عضو خودش نباشه بازم باید عضو خودش بشه ...:207:

لایک ها
30

فقط یه مشکلی پیش میاد برای a ، اگر هم عضو خودش نباشه بازم باید عضو خودش بشه ...:207:
خیلی خوب اومدید اینجاشو! ولی مث اینکه خودتون یه کم سر در گمید! شما فرض کردید "
هیچ مجموعه ای عضو خودش نباشد" و بعد به تناقض رسیدید پس اثبات کردید که وجود داره، ولی من گفتم اگه وجود داره باید مثال بزنید
:6:

crazyboy

New Member
لایک ها
539

دوستان این شبیه پارادوکسه که راسل مطرح کرده !
مثلا : آرایشگری صورت کسایی رو میتراشه که صورت خودشونو نتراشن حالا این آرایشگره صورت خودشو میتراشه ؟

اینم ویکی : پارادوکس راسل - ویکی‌پدیا

shheidarian

New Member
لایک ها
9

برهان خلف درسته آخرشم به تناقض رسید ، ولی خب الان وجود مجموعه a خودش تناقضه ...

ghazaleh.r

New Member
لایک ها
0

من احساس میکنم جواب این سوال به مفهوم مجموعه و عضو مربوط میشه، ببین مجموعه رو میشه یه چارچوب واسه اعضا در نظر گرفت، هیچ وقت ی چارچوب نمیتونه تبدیل به چیزی بشه که داره اونارو حفظ میکنه، در این صورت دیگه مفهومی به نام چارچوب وجود نداره، پس اگه قرار باشه مجموعه ای بتونه عضو خودش بشه، دیگه مجموعه ای نیست، پس اعضایی هم وجود ندارن و در نتیجه همه چیز نقض میشه.
میتونی نمودار ون یه مجموعه رو در نظر بگیری. اگه مجموعه عضوی از خودش بشه اصلا آیا دیگه مفهومی به نام مجموعه میتونه وجود داشته باشه؟

math

New Member
لایک ها
1,096

با برهان خلف به راحتی ثابت میشه که وجود داره حال دو باره برهان خلف بزنید و ثابت کنید مجموعه ی متناهی نمیتواند شرایط مساله رو داشته باشد مثال برای مجموعه ی نامتناهی مجموعه ی مجموعه هایی که خودشون عضو خودشون نیستند

لایک ها
30

دوستان این شبیه پارادوکسه که راسل مطرح کرده !
مثلا : آرایشگری صورت کسایی رو میتراشه که صورت خودشونو نتراشن حالا این آرایشگره صورت خودشو میتراشه ؟

اینم ویکی : پارادوکس راسل - ویکی‌پدیا
بله جانم، ولی کاش لینک رو نمیذاشتی! من خودم از قصد اسم کامل آقای Russell رو کامل ننوشتم باور کن سواد نوشتن دارم!
ممکنه همین دوستان قبل از پست شما در مورد سوال من سرچ کرده باشن، ولی نیومدن لینک بذارن!
حالا شما که اونو خوندی میتونی جواب سوال منو بدی؟ فقط خواهشا سوالو با سوال جواب ندید! درضمن مسئله به این زودی ها به تناقض نمیرسه!

فقط یه مشکلی پیش میاد برای a ، اگر هم عضو خودش نباشه بازم باید عضو خودش بشه ...
دوست عزیز شما دارید باز هم از فرض به تناقض رسیده تون استفاده میکنید!

من احساس میکنم ....
آیا دیگه مفهومی به نام مجموعه میتونه وجود داشته باشه؟
مشکل اینجاست که شما احساسات ظریفی دارید! به نظرتون همه مسائل رو میشه به صورت ملموس درآورد؟ با در و دیوار و ون؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

ghazaleh.r

New Member
لایک ها
0

بحث سر احساسات ظریف من نیست. میشه لطفا حرف منو رد کنی با استدلال؟!!!!!!!

milad94

Member
لایک ها
30

بحث سر احساسات ظریف من نیست. میشه لطفا حرف منو رد کنی با استدلال؟!!!!!!!
نه خب من که گفتم نمیشه همه مسائل رو بصورتی ملموس شبیه سازی کرد! اینم یکی از اوناس که نمیشه!

math

New Member
لایک ها
1,096

ببخشید بازهم که این طوری میگم

ایشون اومدن یک سوال بذارند که کسی حل نکنن بعد دیدن سوال خیلی اسونه و همه حل کردن حالا به عنوین مختلف ایراد میگیرن مثلا یکی میاد جواب درست رو میگه بعد ایشون میاد میگه احساساتت ظریفه پس راه حلت غلطه !!!:71:

یکی هم مثل من میاد میگه جواب رو و در باره ی چیز دیگه ای نمیگه اصلا در باره ی راه حلش صحبت نمیکنند

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

آقا مجموعه عضو خودش نمیشه الکی مثال نزنید
هر مجموعه فقط زیر مجموعه خودشه

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

اصلا آقایی که سوال رو مترح کردین یه مثال برا مجموعهای که عضو خودشه بزنین

milad94

Member
لایک ها
30

ببخشید بازهم که این طوری میگم

ایشون اومدن یک سوال بذارند که کسی حل نکنن بعد دیدن سوال خیلی اسونه و همه حل کردن حالا به عنوین مختلف ایراد میگیرن مثلا یکی میاد جواب درست رو میگه بعد ایشون میاد میگه احساساتت ظریفه پس راه حلت غلطه !!!:71:

یکی هم مثل من میاد میگه جواب رو و در باره ی چیز دیگه ای نمیگه اصلا در باره ی راه حلش صحبت نمیکنند
میبخشمت هنوز...! باور کنید عقده ی این چیزارو ندارم! خوب اگه فکر میکنید اطمینان کافی دارید از چیزایی که گفتید این آخرین پست من باشه...
من به ایشون تو ادامه ی همون پستی که گفتم احساساتشون ظریفه دلیلمو گفتم حالا شما فقط به قسمت طنزش دقت میکنید!
بعد اینکه مجموعه ی تمام مجموعه هایی که عضو خودشون نیستند(همون چیزی که از لینک ویکیپدیا بهره بردید) که تناقض داره! هم عضو خودشه و هم نیست!

اصلا آقایی که سوال رو مترح کردین یه مثال برا مجموعهای که عضو خودشه بزنین
دوستتتون میگن مثال زدن دیگه شما چرا به مثال ایشون توجه نمیکنید؟ اصلا مگه نمیگید امکان نداره، پس دنبال چی میگردین؟ واسه چی مـتـــــرح کردین این پستتتونو؟

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا