maral-riazi

New Member
لایک ها
112
سلام.

منم خوشحالم که همگی دیفرانسیل رو خوب دادیم!

الان رفتم سوالای سال 87 فیزیک پیش 1 رو از سایت سنجش دانلود کردم ! 2 نمره تعریف دادن . . . !

من تا حالا یه بار هم حفظیات و تعریفی ها رو نخوندم !
چی کار کنیم ؟!!!!!!!!!!!

تازه 2 نمره هم درست نادرست دادن !

abdi

New Member
لایک ها
171
سلام به همگي
يه سوال سينماتيك: گلوله A از ارتفاع h رها مي‌شود و يك ثانيه بعد گلوله B از سطح زمين در راستاي قائم رو به بالا پرتاب مي‌شود. اگر اندازه سرعت گلوله‌ها موقع عبور از كنار يكديگر با هم برابر باشد، بيشترين فاصله‌اي كه گلوله B از سطح زمين پيدا مي‌كند كدام است؟ (مقاومت هوا ناچيز است و g=10)
1) h
2) h-5
3)h+5
4) h(راديكال2)!

يه سوال ديگه: دو ديوار قائم به ارتفاع 20 متر و به فاصله 0.5 متر به طور موازي قرار گرفته‌اند. توپي را با سرعت اوليه 4 متر بر ثانيه به طور افقي از بالاي يك ديوار به طرف ديگر ديوار پرتاب مي‌كنيم. توپ پس از برخوردهاي متوالي با ديوارها به زمين مي‌رسد. تعداد برخوردها به دو ديوار كدام است؟ (از اتلاف انرژي توپ در برخوردها چشم‌پوشي كنيد)
1) 8 2) 12 3) 16 4) 20

meriom

New Member
لایک ها
23
اولی فکر کنم 1 میشه...دومیم به نظرم اومد حرکت پرتابیه که ما خوشبختانه نداریم
...اگه نیست بگین روش فکر کنم!

Selena_R

New Member
لایک ها
24
دوستان تجربی...

جواب سوال آخر زیست رو 128و288و384 به دست آوردین؟!!!به نظرتون سوال اشکال نداشت؟؟!!!

meriom

New Member
لایک ها
23
Selena_R گفت
دوستان تجربی...

جواب سوال آخر زیست رو 128و288و384 به دست آوردین؟!!!به نظرتون سوال اشکال نداشت؟؟!!!

نه....!!من جوابم مثل صورت سوال شد!آخه نوشته بود بدون انتخاب طبیعی

Selena_R

New Member
لایک ها
24
meriom گفت
Selena_R گفت
دوستان تجربی...

بله شما درست می فرمایید...کاملا تاکید کرده بود(بدون اثر انتخاب طبیعی)،یعنی اینکه ما اصلا شایستگی تکاملی رو در نظر نگیریم و جواب قسمت ب رو از روی اطلاعات صورت سوال پیدا کنیم!که میشد همون عددهای داده شده!!!

ولی تو راهنمای تصحیحی که خودشون دادن جواب رو با اثر انتخاب<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /><v:shapetype id=_x0000_t75 stroked="f" filled="f" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" o:preferrelative="t" o:spt="75" coordsize="21600,21600"> </v:shapetype> طبیعی پیدا کردن!!!!!!!!که شده 128 و...!!!!!!!!

drali

New Member
لایک ها
34
Selena_R گفت
meriom گفت
Selena_R گفت
دوستان تجربی...

بله شما درست می فرمایید...کاملا تاکید کرده بود(بدون اثر انتخاب طبیعی)،یعنی اینکه ما اصلا شایستگی تکاملی رو در نظر نگیریم و جواب قسمت ب رو از روی اطلاعات صورت سوال پیدا کنیم!که میشد همون عددهای داده شده!!!

ولی تو راهنمای تصحیحی که خودشون دادن جواب رو با اثر انتخاب<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /><v:shapetype id=_x0000_t75 stroked="f" filled="f" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" o:preferrelative="t" o:spt="75" coordsize="21600,21600"> </v:shapetype> طبیعی پیدا کردن!!!!!!!!که شده 128 و...!!!!!!!!
من کلید رو ندیدم
اما جواب درست 128 و 288 و 384 بود ( یه چیزی تو همین مایه ها )
به نظرم سوال درست بود و اشکالی نداشت
اخه برا نسل جدید بایدفراوانی گامتی جدید رو درنظر گرفت
وگرنه که بدست اوردن تعداد با معیارهای قبلی کاری نداره
مشکلی نیست

Selena_R

New Member
لایک ها
24
drali گفت
Selena_R گفت
meriom گفت
Selena_R گفت
دوستان تجربی...

من کلید رو ندیدم
اما جواب درست 128 و 288 و 384 بود ( یه چیزی تو همین مایه ها )
به نظرم سوال درست بود و اشکالی نداشت
اخه برا نسل جدید بایدفراوانی گامتی جدید رو درنظر گرفت
وگرنه که بدست اوردن تعداد با معیارهای قبلی کاری نداره
مشکلی نیست
من خودم با فراوانی اللهای بعد از انتخاب طبیعی حساب کردم!معلمام میگن اشتباهه و جواب 200و...میشه!!
اگه میگید سوال اشکالی نداره... (بدون اثر انتخاب طبیعی)ی روی سوالو همین طوری نوشتن؟؟؟/!!یا هم شاید اشتباه تایپی بوده که یعد خودشون جواب رو با اثر انتخاب طبیعی محاسبه کردن!

در کل سوال جالبی بود

zek

New Member
لایک ها
124
وااای. این چیزایی که میگین چقدر به نظر سخت میان !!!!

abdi

New Member
لایک ها
171
meriom گفت
اولی فکر کنم 1 میشه...دومیم به نظرم اومد حرکت پرتابیه که ما خوشبختانه نداریم
...اگه نیست بگین روش فکر کنم!
سوال اول درسته، 1 مي‌شه. سوال دوم تقريباً حركت پرتابيه، ولي شما هم با كمي دقت مي‌تونين از پسش بر بياين.

baran-h

Active Member
لایک ها
98
abdi گفت
سلام به همگي
يه سوال سينماتيك: گلوله A از ارتفاع h رها مي‌شود و يك ثانيه بعد گلوله B از سطح زمين در راستاي قائم رو به بالا پرتاب مي‌شود. اگر اندازه سرعت گلوله‌ها موقع عبور از كنار يكديگر با هم برابر باشد، بيشترين فاصله‌اي كه گلوله B از سطح زمين پيدا مي‌كند كدام است؟ (مقاومت هوا ناچيز است و g=10)
1) h
2) h-5
3)h+5
4) h(راديكال2)!

يه سوال ديگه: دو ديوار قائم به ارتفاع 20 متر و به فاصله 0.5 متر به طور موازي قرار گرفته‌اند. توپي را با سرعت اوليه 4 متر بر ثانيه به طور افقي از بالاي يك ديوار به طرف ديگر ديوار پرتاب مي‌كنيم. توپ پس از برخوردهاي متوالي با ديوارها به زمين مي‌رسد. تعداد برخوردها به دو ديوار كدام است؟ (از اتلاف انرژي توپ در برخوردها چشم‌پوشي كنيد)
1) 8 2) 12 3) 16 4) 20

سوال 2 میشه 16؟

یه سوال از کتاب درسی داشتم:
صفحه 122 سوال 10 قسمت الف میشه موج طولی یا عرضی؟؟

مشکل اینجاست که ننوشته Ux یا Uy !؟

zek

New Member
لایک ها
124
موج عرضی هست به نظر من

zek

New Member
لایک ها
124
نه ، من روی سوال دقت نکردم و فکر کردم پیکان چیز دیگه س دوباره که خوندم ... دیدم اون چیزی که فک میکردم نیس.

من جلسه آخر که اینارو دبیرمون حل کردن غائب بودم ، از دوستم می پرسم ببینم دبیرمون چی گفتن !

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
baran-h گفت
abdi گفت
سلام به همگي
1) h
2) h-5
3)h+5
4) h(راديكال2)!

1) 8 2) 12 3) 16 4) 20

سوال 2 میشه 16؟

موج عرضی ، چون راستای ارتعاش و نوسان بر هم عمودند! (فکر کنم توضیحش همین باشه!)

baran-h

Active Member
لایک ها
98
maral-riazi گفت
baran-h گفت
abdi گفت
سلام به همگي
1) h
2) h-5
3)h+5
4) h(راديكال2)!

1) 8 2) 12 3) 16 4) 20

سوال 2 میشه 16؟

موج عرضی ، چون راستای ارتعاش و نوسان بر هم عمودند! (فکر کنم توضیحش همین باشه!)
از کجا معلوم بر هم عمودن؟؟
نگفته که Ux یا Uy ؟

zek

New Member
لایک ها
124
من به دوستم اس ام اس زدم ولی فعلا جواب نداده.در اسرع وقت اگه جواب داد میذارم

سوال 2 آقای عبدی منم 16 تا آوردم

چند تا سوال ادبیات و فیزیک جالب هم هست ، حالا که اینا حل شدن ایشالا وقت کردم حتما میذارم... ایشالا فردا بعد از امتحان که اومدم....
ای کاش زبان هم نهایی بود .... این معلمی که ما داریم ..... خدا خودش رحم کنه

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
zek گفت
نه ، من روی سوال دقت نکردم و فکر کردم پیکان چیز دیگه س دوباره که خوندم ... دیدم اون چیزی که فک میکردم نیس.

من جلسه آخر که اینارو دبیرمون حل کردن غائب بودم ، از دوستم می پرسم ببینم دبیرمون چی گفتن !
منم همین فکر رو کردم و همچنین جلسه ی اخر غائب بودم!

هر کدوممون جواب رو فهمیدیم همینجا بگیم.منم سعی میکنم به دوستام زنگ بزنم.

zek

New Member
لایک ها
124
الان دوستم بهم زنگ زد ولی نپرسیدم جواب خودته یا معلممون!جواب زیاد به دل خودم ننشست ولی خوب بگم دیگه چی گفت .

گفت که : این متحرک آ داره رو نمودار پایین و بالا میره (با توجه به شکل الف و ب آ حرکت میکنه از مثبتها رفته منفیا بعد هم دوباره رفته مثبتها) پس راستای ارتعاش(نوسان) اون محور y هست پس عرضیه

zek

New Member
لایک ها
124
آخه اینطوری هم نمیشه گفت که. اون وقت تو موج طولی نمودار مثلا یه خط موازی محور ایکس هاس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب فک کنم اشتباس

بالا