meriom

New Member
لایک ها
23
اون ایکس بیرون رو بردم داخل رادیکال،چند جمله ای هارو به هم تقسیم کردم بعدشم اون هم ارزی رادیکالیو نوشتم(اسمشو نمیدونم
)(ریاضی ای شو بلد نیستم اینجا بنویسم!!)...احتمالا باید یه دلیلی باشه که فقط از +بینهایتش بشه حد گرفت ولی من که چیزی به ذهنم نرسید

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
abdi گفت
سلام به همگي
در مورد نمره‌ها، من ديني رو فكر كنم 20 بشم، ولي ادبيات 18.5، 19 اينا.
maral-riazi گفت
راستی چند ساعته نشستم ثابت کنید میخونم!جواب ها رو ندارم.مجبور شدم بشینم همه رو اثبات کنم.
منظورتون جواب سوالاي سالاي قبله؟ تو همون سايت كليد امتحاناي سال قبل رو هم داره. اگه يه جا گير كردين از اونجا دانلودشون كنيد. كلاً بعضي از اثباتياش خيلي چرنده. پارسال سوال داده اگه b>a، اونوقت ثابت كنيد عكس b از عكس a كوچيكتره![SUP]
[/SUP]
نه منظورم این نبود . . . جواب اثباتی های تمرینات کتاب درسی رو گفتم ! یه سری رو سر کلاس نبودم و بعضی ها رو هم اثبات نکردیم تو کلاس

واسه همین مجبور شدم بشینم همش رو اثبات کنم!

meriom

New Member
لایک ها
23
mozhgan گفت
abdi گفت
meriom گفت
abdi گفت
سلام به همگي
در مورد نمره‌ها، من ديني رو فكر كنم 20 بشم، ولي ادبيات 18.5، 19 اينا.
maral-riazi گفت
راستی چند ساعته نشستم ثابت کنید میخونم!جواب ها رو ندارم.مجبور شدم بشینم همه رو اثبات کنم.
منظورتون جواب سوالاي سالاي قبله؟ تو همون سايت كليد امتحاناي سال قبل رو هم داره. اگه يه جا گير كردين از اونجا دانلودشون كنيد. كلاً بعضي از اثباتياش خيلي چرنده. پارسال سوال داده اگه b>a، اونوقت ثابت كنيد عكس b از عكس a كوچيكتره![SUP]
[/SUP]

معلممون يه نكته گفت درباره مجانب مايل كه به نظرم خودم نكته جالبي بود. ديدم بد نيست اينجا هم بگم شايد يه زماني به درد يكي بخوره:

تابع
داراي مجانب مايل به معادله
است.

به عنوان مثال:
پس مجانب مايلش مي‌شه:

خیلی نکته خوبی بود...فقط من یه این مثالیو که نوشتین با روش معمولی که حل کردم 2تا مجانب مایل پیدا کردم یعنی همین جواب شما شد اما تو قدر مطلق
خب اينطوري كه چيزي نمي‌شه گفت. راهتون رو هم بذاريد تا بهتر روش بحث كنيم.

سلام به همگی..
فک کنم meriom اینجاشو اشتباه کرده ...درسته که جواب قدرمطلقی میشه ولی باید دقت کنیم که فقط یکی از جوابا قابل قبوله چون x و y هم علامتن...

ممنون برا سوال و جواب خوبتون آقای abdi!

دقیقا!

baran-h

Active Member
لایک ها
98
meriom گفت
اون ایکس بیرون رو بردم داخل رادیکال،چند جمله ای هارو به هم تقسیم کردم بعدشم اون هم ارزی رادیکالیو نوشتم(اسمشو نمیدونم
)(ریاضی ای شو بلد نیستم اینجا بنویسم!!)...احتمالا باید یه دلیلی باشه که فقط از +بینهایتش بشه حد گرفت ولی من که چیزی به ذهنم نرسید
این اصلا درست نیست که جواب آخر با قدر مطلق در بیاد. منظورم اینه که وقتی x رو میبریم توی رادیکال اگر x منفی باشه باید یه منفی بیرون رادیکال بذاریم یعنی x رو بنویسیم (x-)- بعدم که حساب کردیم قدر مطلقی که در میاد منفیه و یک منفی داره و با این منفی با هم میرن.
در مورد مثبت بی نهایت هم که معلومه.

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
mersadchem گفت
Ali1993 گفت
mersadchem گفت
زهره سازي خوش نميسازد مگر عودش بسوخت.
فكر كنم تو تعريف ايهام تناسب باشه [HIGHLIGHT=#ff0000]معني دور [/HIGHLIGHT]با بعضي كلمات در جمله مراعات نظير داشته باشد.
عود دو معني دارد.چوب خوشبو و نوعي ساز كه دومي معناي قوي ميباشد.
ولي با هر دو معنا در جمله تناسب به وجود مي آيد .حالا چي ؟!
به نظر من یکی از دلایلی که بچه ها ایهام و ایهام تناسب رو با هم قاطی می کنن استفاده از عبارات معنی دور و معنی نزدیکه . دور و نزدیک رو بیخیال شید ، به جاش بگید معنی ای که می خوره و معنی ای که نمی خوره . اگه هر دو معنی کلمه ( به قول شما دور و نزدیک ) به معنی جمله خوردن ( یعنی باتوجه به معنی اون کلمه شد جمله رو معنی کرد . ) ایهام داریم نه ایهام تناسب . حالا اگر اون کلمه در یکی از معنیاش با یکی دیگه از اجزای جمله تناسب داشته باشه ، تناسب هم داریم . یعنی هم ایهام داریم ، هم تناسب ، ولی ایهام تناسب نداریم .
اگه یکی از معنیای کلمه بخوره و اون یکی نخوره ، و اون معنی ای که نمی خوره با یکی از اجزای جمله تناسب داشته باشه ، ایهام تناسب داریم . دقت کن که در این حالت نه ایهام داریم نه تناسب .
اگه با توجه به این توضیحا نتونستی مثال بالا رو حل کنی بگو تا روی مثال هم بحث کنم .
ممنون
خب عود با هر دو معني در جمله معني ميده!
و با هر دو معني با بعضي از كلمات مراعات نظير داره!
حالا چي.
بايد بگيم ايهام؟
جواب من چي شد؟!

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
mersadchem گفت
mersadchem گفت
Ali1993 گفت
mersadchem گفت
زهره سازي خوش نميسازد مگر عودش بسوخت.
فكر كنم تو تعريف ايهام تناسب باشه [HIGHLIGHT=#ff0000]معني دور [/HIGHLIGHT]با بعضي كلمات در جمله مراعات نظير داشته باشد.
عود دو معني دارد.چوب خوشبو و نوعي ساز كه دومي معناي قوي ميباشد.
ولي با هر دو معنا در جمله تناسب به وجود مي آيد .حالا چي ؟!
به نظر من یکی از دلایلی که بچه ها ایهام و ایهام تناسب رو با هم قاطی می کنن استفاده از عبارات معنی دور و معنی نزدیکه . دور و نزدیک رو بیخیال شید ، به جاش بگید معنی ای که می خوره و معنی ای که نمی خوره . اگه هر دو معنی کلمه ( به قول شما دور و نزدیک ) به معنی جمله خوردن ( یعنی باتوجه به معنی اون کلمه شد جمله رو معنی کرد . ) ایهام داریم نه ایهام تناسب . حالا اگر اون کلمه در یکی از معنیاش با یکی دیگه از اجزای جمله تناسب داشته باشه ، تناسب هم داریم . یعنی هم ایهام داریم ، هم تناسب ، ولی ایهام تناسب نداریم .
اگه یکی از معنیای کلمه بخوره و اون یکی نخوره ، و اون معنی ای که نمی خوره با یکی از اجزای جمله تناسب داشته باشه ، ایهام تناسب داریم . دقت کن که در این حالت نه ایهام داریم نه تناسب .
اگه با توجه به این توضیحا نتونستی مثال بالا رو حل کنی بگو تا روی مثال هم بحث کنم .
ممنون
خب عود با هر دو معني در جمله معني ميده!
و با هر دو معني با بعضي از كلمات مراعات نظير داره!
حالا چي.
بايد بگيم ايهام؟
جواب من چي شد؟!
به نظر من هیچی نداره . در جمله ی چوب سوخت . آرایه ی تناسب وجود داره که شما می گین عود در معنی چوب خوشبو با سوختن تناسب داره ؟
ولی اگه بخوایم به زور آرایه درست کنیم باید بگیم ایهام تناسب

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
به نظر منم ایهام تناسب داره !

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
من ميگم براي هر دو معني هم مراعات نظير داره و هر دو معني هم به جمله ميخوره!

miladkvr

New Member
لایک ها
841
به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام...
بچه ها جواب سوال آخر میشد:
y=2x+5
y=-2x+5

آره؟

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
milad_imo09 گفت

سلام...
بچه ها جواب سوال آخر میشد:
y=2x+5
y=-2x+5

آره؟

بله ! فکر کنم همین میشد!

mozhgan

New Member
لایک ها
127
آره!

zek

New Member
لایک ها
124
سلام
خسته نباشید دوستان
امتحان خوبی بود ولی خیلی زیاد بود.من که خسته شدم از بس که نوشتم !!!!خدا رحم کنه لااقل اینو 20 شیم !!!!
ادبیات که نیم نمره همینحوری مفتکی پرید ، حالا بقیشم خدا میدونه که باز هم می پره یا نه !!!آخه سوال دو ادبیات هم سوال بود!!!! نامردا !!!!!!!!

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
zek گفت
سلام
خسته نباشید دوستان
امتحان خوبی بود ولی خیلی زیاد بود.من که خسته شدم از بس که نوشتم !!!!خدا رحم کنه لااقل اینو 20 شیم !!!!
ادبیات که نیم نمره همینحوری مفتکی پرید ، حالا بقیشم خدا میدونه که باز هم می پره یا نه !!!آخه سوال دو ادبیات هم سوال بود!!!! نامردا !!!!!!!!
من اینم 20 نمیشم . . .
19.5 اینا میشم فکر کنم!

خدا رحم کنه حداقل فیزیک رو 20 بشم !!!!!!!

miladkvr

New Member
لایک ها
841

من فکر کنم این امتحان رو 18 بشم یا 18/5 ....... غلطایی که دارم اعصاب خوردین.......واقعا حیف........

راستی سوال 9 رو چی دراووردین؟

mozhgan

New Member
لایک ها
127
بین 0 و 2/5 ! فک کنم!
من همش یه سوال میخوام بپرسم روم نمیشه!
شما امضاتون چه جوری اون بالا میشینه؟! یا هر بار تایپش میکنین؟!

miladkvr

New Member
لایک ها
841
mozhgan گفت
بین 0 و 2/5 ! فک کنم!

اول من سوال بپرسم: بین صفر و دو پنجم یا بین صفر و دو و نیم؟

خواهش می کنم ، در جواب سوالتون باید بگم که بله ، هر بار تایپش می کنم.

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
milad_imo09 گفت
mozhgan گفت
بین 0 و 2/5 ! فک کنم!

اول من سوال بپرسم: بین صفر و دو پنجم یا بین صفر و دو و نیم؟

خواهش می کنم ، در جواب سوالتون باید بگم که بله ، هر بار تایپش می کنم.
بین صفر و دو پنجم !

abdi

New Member
لایک ها
171
سلام به همگي
من كليدشو كه نگاه مي‌كردم، تو سوال آخر براي نوشتن تابع مشتق 0.5 نمره گذاشته، ولي تو صورت سوال فقط نوشته بود دامنه مشتق رو بنويسيد. اين نامردي نيست؟

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
سلام
خوشحال شدم که هممون خوب امتحان دادیم .
من هم 19 نمره ی غیر سوال اثباتی رو می گیرم . اون 1 نمره هم بستگی داره به کرم مصحح . می دونستم یه ربطی به ارشمیدس داره ، برای همین در طول راه حل و بین چرت و پرت هایی که از خودم نوشتم دو سه بار نوشتم : طبق اصل ارشمیدسی .

بالا