zek

New Member
لایک ها
124
abdi گفت
zek گفت
آقای عبدی:
جواب سوال اول : بیست رادیکال سه ( منظورم : بیست تا رادیکال سه ) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب سوال دوم : 27pi/200 متر مکعب بر ثانیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
(منظورم از pi همون عدد پی هست!)
سوال دوم خیلی شک برانگیز بود!!!
شرمنده ولي جواب سوال اول اين نيست. بازم روش فكر كنيد.سوال دوم رو خودم هم هنوز حل نكردم، ولي راه حلش خيلي شبيه سوال اوليه.
خواهش میکنم

الان که دیگه فسفری واسم نمونده که بشینم سوال حل کنم
، ولی حتما فردا روش فکر میکنم !!!

شما ها رو کجا می برن ، ما رو کجا !!!!!!!!!!!!!!!!
خدایا،ما ها چقدر بدبختیم

ما رو کلا اردو بخوان ببرن می برن تبریز !! انگار تبریزو ندیدیم !!! دو سال هم هست که کلا اردو نداریم.تابستون هم که قبولیای المپیادارو میخواستن ببرن مشهد اونم 10 روز یا بیشتر، مدیر مدرسمون به اداره زنگ زده گفته از مدرسه ما هیشکی نمیره !!!
نامرد.. نامرد.. نامرد.
کلا قبولیا مال 4تا مدرسه بودن ، اون یکی مدرسه ها همشون رفتن ولی ما نرفتیم

من این مدیرمون رو حلالش نمیکنم.مسافرت با دوستامون، چقدر قرار بود خوش بگذره ولی این مدیر نامرد ما .....

mozhgan

New Member
لایک ها
127
سلام...
جواب سوال اول میشه 80 ؟؟!!!
البته فک کنم...چون من شعاع داره رو 2 سانتی متر گرفتم ....چون تو صورت سوال واحد نداشت!

monzavi

New Member
لایک ها
0
یه چیزی!
نمره های شماها چقدر زیاده

هدف من که قبولی بود،میسرم شد

abdi

New Member
لایک ها
171
mozhgan گفت
سلام...
جواب سوال اول میشه 80 ؟؟!!!
البته فک کنم...چون من شعاع داره رو 2 سانتی متر گرفتم ....چون تو صورت سوال واحد نداشت!
كاملاً درسته
. البته جواب اصلي 0/8 هست و من يادم رفت سانتي‌متر رو ذكر كنم. مي‌شه راه‌حلتون رو هم بذاريد؟

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
abdi گفت
سلام به همگي

يه سوال آهنگ تغيير قشنگ: خطي در يك امتداد ثابت با سرعت 0/2 متر در ثانيه به يك دايره به شعاع 2 نزديك شده، دايره را در نقاط A و B قطع مي‌كند. در
لحظه‌اي كه فاصله اين خط از مركز
سانتي‌متر است، سرعت افزايش مساحت قطاع OAB چند سانتي‌متر مربع در ثانيه است؟

بعد از اين كه سوال بالا رو حل كرديد، روي سوال پايين فكر كنيد. اين سوال تو كتاب حسابان جديد اومده:

يك منبع گازوئيل به شكل استوانه در اختيار داريم كه به شكل خوابيده روي زمين قرار دارد. قطر دايره قاعده آن 2 متر و ارتفاع آن كه به طور افقي روي زمين است 3 متر است. اگر منبع خالي را به گونه‌اي پر كنيم كه ارتفاع گازوئيل با سرعت 3 سانتي‌متر در ثانيه افزايش يابد، سرعت افزايش حجم گازوئيل را بيابيد؟
من این هفته دو روز اومدم دیفرانسیل بخونم ، شنبه و 5 شنبه ، در هر دو روز وقتی به وسطای درسنامه ی خوشخوان رسیدم ، چنان سردردی گرفتم که مجبور شدم تا ظهر فرداش ( یعنی یه شنبه و امروز ) خوابیدم .(همین الانا بیدار شدم . ) هنوز به آهنگ تغییر نرسیدم . خیلی این مشتق لعنتی سخته . خدا می دونه که کاربرد مشتق چقدر سخت خواهد بود !
اینارو نوشتم برای عذر خواهی ، عذر خواهی برای این که این دفعه توی مباحث علمی شرکت نکردم و این چند روز فقط درباره ی سینما و پینت بال و این جور چیزا صحبت کردم .

mozhgan

New Member
لایک ها
127
راه حلم اینه:
یه دایره میکشیم و خط d رو باهاش قطع میدیم..محل برخورد رو با دایره A و B میگیریم...از مرکز به A و B وصل میکنیم.الان مثلث OAB متساوی الساقینه...اگه از مرکز دایره یه عمود روی خط d رسم کنیم..زاویه OAB نصف میشه..من این نصفه زاویه رو آلفا گرفتم..و فاصله O یعنی مرکز رو تا این خط x گرفتم...الان ادامه حل:

S(OAB)=2α ∕2p (pr²) = 4 α<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
α =Arc cos x ∕2<o:p></o:p>
S(OAB)= 4 Arc cos x ∕2

→<o:p></o:p>

الان از طر فین مشتق می گیریم نسبت به t

:<o:p></o:p>

S′t = 4 * (-1/2∕√1 - x²∕4 ) * x′t<o:p></o:p>
بعدش داریم :<o:p></o:p>
x =√3cm

و
cm/s

20=

x′t
<o:p></o:p>

اگه تو معادله جاگذاری کنیم :<o:p></o:p>
S′t = 80 cm²<o:p></o:p>
<o:p> معذرت اگه خوب ننوشتم..هر کاری میکنم درست نمیشه
!!!!
</o:p>

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
سلام .
3 تا سوال از گسسته ی خوشخوان :
یک- به چند طریق می توان 5 جایزه ی متمایز را بین احمد و بابک و سعید تقسیم کرد به شرطی که به احمد حداقل یک و به بابک دقیقا دو جایزه برسد ؟
1- 80
2- 70
3- 60
4- 50
دو - به چند طریق می توان 6 جایزه ی متمایز را بین احمد و بابک و سعید تقسیم کرد به شرطی که اولا لازم نباشد به همه ی افراد جایزه برسد و ثانیا جوایز احمد بیشتر از جوایز سعید باشد ؟
1- 272
2- 312
3- 364
4- 294
سه - مجموع ضرایب چند جمله ای حاصل از بسط عبارت ( دو ایکس به علاوه ی زد به توان 2 منهای 2 ) به توان 6 کدام است ؟
1- منفی 1
2- 0
3- 1

4- 64
لطفا پاسخ کاملا تشریحی بذارین چون نتونستم حلشون کنم .

zek

New Member
لایک ها
124
منم میخواستم دو تا سوال دیف بذارم ولی بمونه بعد از سوالات گسسته شما

سوال اول : 70
سوال دوم:294
سوال سوم: من دقیق نفهمیدم منظورتون از عبارت داخل پرانتز چیه ولی اونطوری که خودم خوندم جواب میشه عدد 1
اگه درستن راهمو بگم اگه غلطن بگین تا دوباره چکشون کنم چون تازگیا در شمارش خیلی سوتی میدم !!!!

abdi

New Member
لایک ها
171
Ali1993 گفت
دو - به چند طریق می توان 6 جایزه ی متمایز را بین احمد و بابک و سعید تقسیم کرد به شرطی که اولا لازم نباشد به همه ی افراد جایزه برسد و ثانیا جوایز احمد بیشتر از جوایز سعید باشد ؟
1- 272
2- 312
3- 364
4- 294
كل حالات جايزه دادن مي‌شه 3[SUP]6[/SUP] = 729 تا (هر جايزه 3 حالت داره). اول مي‌يايم تعداد حالاتي كه جوايز احمد با جوايز سعيد برابره رو حساب مي‌كنيم و از كل كم مي‌كنيم. بعد تعداد باقيمونده رو تقسيم بر 2 مي‌كنيم (چون تو نصفش سعيد بيشتره و تو نصفش احمد).
تعداد حالات مساوي بودن:

پس تعداد حالات مطلوب مي‌شه 294!

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
zek گفت
منم میخواستم دو تا سوال دیف بذارم ولی بمونه بعد از سوالات گسسته شما

سوال اول : 70
سوال دوم:294
سوال سوم: من دقیق نفهمیدم منظورتون از عبارت داخل پرانتز چیه ولی اونطوری که خودم خوندم جواب میشه عدد 1

اگه درستن راهمو بگم اگه غلطن بگین تا دوباره چکشون کنم چون تازگیا در شمارش خیلی سوتی میدم !!!!
درسته .
خدا رو شکر امروز تو مدرسه با کمک بقیه ی بچه ها اشکالام رفع شد .
سوال 3 رو هم کافیه ایکس و زد رو بذاریم یک تا جواب به دست بیاد !

zek

New Member
لایک ها
124
سلااااام بر همه.این سوالات کمیتهای وابسته واقعا سوالات خوبین
سوال 1 و 2 زیاد سخت نیستن. سوال یکو گذاشتم چون خودم با دو راه مختلف دو تا جواب متفاوت آوردم واسش. ولی دو سوال آخر خیلی جالبن.
شکل سوال 3و4 رو هم گذاشتم !
عکس 5 کیلوبایتی هم میذارم میگه بیشتر ار سهمیه آپلودته ! 2shared هم فیلتر شده واسه همین اینجا آپلودش کردم هرچند شکلشون زیاد هم لازم نیستن !
http://up.iranblog.com/images/dat4nizeod4bmcl9nq.png

سوال 1:ذره ای در امتداد خم (y=x^(1.5 به طریقی حرکت میکند که فاصله آن از مبدا با آهنگ رادیکال 5 واحد در ثانیه افزایش می یابد در موقعی که x=4 است سرعت تغییر مولفه x چند واحد در ثانیه است ؟
2 5 2/7 5/7

سوال2 :شخصی با قد 180 به تیر برقی به ارتفاع 600 سانتیمتر با سرعت ثابت 70 سانتیمتر برثانیه نزدیک میشود.انتهای سایه فرد با چه سرعتی بر حسب سانتیمتر بر ثانیه به تیر نزدیک میشود؟ 30 ، 70 ، 90 ، 100

سوال3:در شکل مقابل AO=100 سانتیمتر و B روی محور y ها به طرف بالا حرکت میکند.اگر در موقعی که OB=200 سانتیمتر باشد زاویه آلفا با سرعت 2deg/s افزایش یابد نقطه B به چه سرعتی بر حسب سانتیمتر بر ثانیه بطرف بالا میرود؟
100 17 34 57

سوال 4 : یک اتومبیل مسابقه با سرعت 90km/h روی یک مسیر دایره ای شکل در حرکت است.منبع نوری در مرکز مسیر و دیواری مماس بر مسیر در نقطه A وجود دارد سرعت سایه اتومبیل روی دیوار وقتی 1/8 دور از نقطه A دور شود چقدر است؟
90 120 180 135

golabi

New Member
لایک ها
1
سلام.يه سوال داشتم.در پروفاز 2 ميوز سلول هاپلوييد است يا ديپلوئيد؟چرا؟
در ضمن تو عكس صفحه 138 تصوير كروموزوم به صورت جفت شده است.

apvrya

New Member
لایک ها
7
سلام به همگی
abdi گفت
سلام به همگي
بعد از اين كه سوال بالا رو حل كرديد، روي سوال پايين فكر كنيد. اين سوال تو كتاب حسابان جديد اومده:

يك منبع گازوئيل به شكل استوانه در اختيار داريم كه به شكل خوابيده روي زمين قرار دارد. قطر دايره قاعده آن 2 متر و ارتفاع آن كه به طور افقي روي زمين است 3 متر است. اگر منبع خالي را به گونه‌اي پر كنيم كه ارتفاع گازوئيل با سرعت 3 سانتي‌متر در ثانيه افزايش يابد، سرعت افزايش حجم گازوئيل را بيابيد؟
اگه درست نبود بگین تصحیحش کنم
تتصحیح شد: شکله رو برین به آدرس زیر
http://www.pic.iran-forum.ir/images/pqyqixuq1gjga72prm5g.bmp
اندازه ی مساحت اشغال شده رو سطح قاعده( قطاع AOB )توسط گازوئیل pr^2a/360-xrsin(a/2که مشتق بگیریم و ضرب در ارتفاع بکنیم میشه افزایش حجمش ( pR^2a'/360-x'Rsin(a/2)-xR(a'/2)cos a/2 ) ضرب در ارتفاع استوانه البته این چیزی که من نوشتم دو مجهولیه یکی آلفا زاویه ی بین دو شعاع که از سطح گازوئل به مرکز میره و x فاصله ی بین سطح گازوئیل و مرکزه دیگه خودتون جاگزاری کنین دیرم شده
فورمول استفاده شده: اندازه ی قطاع دایره برابر میشه با pR^2*a/360 که aزاویه بین دو شعاع
باورم نمیشه که این جور سوالی تو کتاب حسابان اومده باشه!!!!!!! خدا بخیر کنه امتحانات چند ساله دیگه حتما دست المپیادارو از پشت میبنده
اگه متغییر ها تغییر کرد معذور

zek

New Member
لایک ها
124
apvrya گفت
سلام به همگی
abdi گفت
سلام به همگي

اگه درست نبود بگین تصحیحش کنم
بلد نیستم شکل بزارم توضیح میدم تجسم کنین:یه استوانه خوابیده که یه مقدارگازوئیل وجود داره از دو سطح گازوئیل کناره های دیواره دو خط به مرکز وصل کنین و زاویش رو آلفا بزارین و بعد فاصله ی سطح مایع رو تا مرکز قاعده اکس بنامین
اندازه ی مساحت اشغال شده رو سطح قاعده توسط گازوئیل pr^2a/360-xrsin(a/2که مشتق بگیریم و ضرب در ارتفاع بکنیم میشه افزایش حجمش ( pR^2a'/360-x'Rsin(a/2)-xR(a'/2)cos a/2 ) ضرب در ارتفاع استوانه البته این چیزی که من نوشتم دو مجهولیه یکی آلفا زاویه ی بین دو شعاع که از سطح گازوئل به مرکز میره و x فاصله ی بین سطح گازوئیل و مرکزه دیگه خودتون جاگزاری کنین دیرم شده
فورمول استفاده شده: اندازه ی قطاع دایره برابر میشه با pR^2*a/360 که aزاویه بین دو شعاع
باورم نمیشه که این جور سوالی تو کتاب حسابان اومده باشه!!!!!!! خدا بخیر کنه امتحانات چند ساله دیگه حتما دست المپیادارو از پشت میبنده
اگه متغییر ها تغییر کرد معذور
من قسمت قرمز رنگ رو متوجه نشدم(آلفا )!! اگه کسی فهمیده بی زحمت بگه. مرسی

apvrya

New Member
لایک ها
7
دو سطح گازوئیل کناره های دیواره دو خط به مرکز وصل کنین و زاویش رو آلفا بزارین
چرا سه ساعت بنویسم واستون آپلود کردم برین به
http://www.pic.iran-forum.ir/images/pqyqixuq1gjga72prm5g.bmp
حالا رو این تو ضیح میدم مساحت قطاع oabرو از فرمول میریم بعد از اون منهای مساحت مثلث میکنیم و ضرب در ارتفاع میشه حجم

monzavi

New Member
لایک ها
0
[font=Arial,sans-serif]برای سوال گازوئیل راه ساده تری هم هست.کاری که میخواهیم بکنیم اینه که حجم رو بر حسب ارتفاع بنویسم.میدونیم حجم استوانه برابره با مساحت قاعده در ارتفاع.ارتفاع 3 هست.مساحت قاعده رو باید بر حسب[/font]h
[font=Arial,sans-serif]بنویسیم.با توجه به شکل مساحت قاعده میشه 2تا مساحت مثل [/font]OAM
[font=Arial,sans-serif]به اضافه ی 2تا مساحت قطاع [/font]OAB
[font=Arial,sans-serif]در ضمن برای زاویه ی [/font]a [font=Arial,sans-serif]میشه نوشت[/font]Sin(a)=h-1
S{OAM}=1/2*OM*AM=1/2*(h-1)*Cos(a
S{OAB}=1/2*(P/2+a)*1*1
پس
S=(h-1)*Cos(arcSin(h-1))+P/2+arcSin(h-1

anishtain71

New Member
لایک ها
9
بچه ها به جواب این سوال فورا احتیاج دارم:
توی فیزیک در حرکت های دو بعدی میشه در مورد نوع حرکت (یعنی تندی و کندی حرکت)اظهار نظر کرد؟

bihamta

New Member
لایک ها
345
منظورت تند شونده یا کند شونده بودنه حرکته؟

anishtain71

New Member
لایک ها
9
bihamta گفت
منظورت تند شونده یا کند شونده بودنه حرکته؟

بله منظورم همینه،میشه تعیین کرد یا نه؟(سوالش رو به صورت پیغام شخصی میفرستم واستون)

بالا