Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
liliom-chem گفت
یه سوال داشتم:

توی کتاب سبزشیمی پیش صفحه ی 22 سوال 168 گفته ساختار پیچیده فعال واکنش no2 با co چیه بعدشم اومده یه شکل براش کشیده که بینno2 باco برخورد انجام شده
مگه این واکنش 2 مرحله ای نیست؟؟؟؟ مگه نه اینکه برای هر مرحله باید یک پیچیده فعال جدا رسم کنیم؟؟
تو کتاب من صفحه ی 22 سوال 168 نداره و سوال 168 هم ربطی به این موضوع نداره !
اگه منظورتون سوال 164 صفحه ی بیست و هشته ، راست می گید . سوال نباید این طوری باشه . ولی معلومه که بهترین گزینه ، گزینه ی یکه . همین طور که کنارش نوشته ، سوال کنکور سراسری سال هشتاد و چهاره و اگه سوال بعد کنکور اون سال حذف شده بود تو پاسخ نامه ی تشریحی می نوشت.
2 تا حالت داره : یا این که کتاب از اون سال عوض شده و اون موقع تو کتاب نگفته بوده که این واکنش 2 مرحله ایه .
یا این که همه با توجه به گزینه ها ، گزینه یکو انتخاب کردن و بعد کنکور اون سال هیچ حاشیه ای ایجاد نشده .

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
physics گفت
zek گفت
سلام
کیا امروز قلمچی دادن ؟؟؟ ( از بچه های ریاضی )
من فک میکنم یه مشکلی تو کارنامه ام هست
خودش گفته تحلیلی ترمی واحدی یا کل گسسته و تحلیلی سالی واحدی رو بزنین ، من مثل همیشه تحلیلی ترمی واحدی رو زدم حالا زده تحلیلی سالی واحدی: 0 % !!!!
یعنی اونوقت ترازمم با احتساب این 0% حساب کرده ؟!!!!!!!!!!!!!
در حالیکه آزمون قبلی اصلا از این خبرا نبود !!!تو کارنامه هم واسه تحلیلی سالی واحدی چیزی ننوشته بود.
کس دیگه ای هم مشکل منو داره ؟؟؟
اصلا آزمون امروز خیلی بد بود. بغل دستیم اونقدر پاشو تکون میداد که سرگیجه هم به سردردم اضافه شد !!!
حالام این تحلیلی !!!
منم این مشکل رو دارم ! به فیزیک1 جواب دادم ، فیزیک 3 رو 0 زدن ، تراز اختصاصیام کشید پایین ! تازه ، شیمی 2 رو 100 زدم ، الان تو کارنامم 87 شده ! من نمیدونم با این قلم چی چیکار کنم !
مجبورین قلم چی بدین ؟

monzavi

New Member
لایک ها
0
zek گفت
سلام
خودش گفته تحلیلی ترمی واحدی یا کل گسسته و تحلیلی سالی واحدی رو بزنین ، من مثل همیشه تحلیلی ترمی واحدی رو زدم حالا زده تحلیلی سالی واحدی: 0 % !!!!
در حالیکه آزمون قبلی اصلا از این خبرا نبود !!!تو کارنامه هم واسه تحلیلی سالی واحدی چیزی ننوشته بود.
اصلا آزمون امروز خیلی بد بود. بغل دستیم اونقدر پاشو تکون میداد که سرگیجه هم به سردردم اضافه شد !!!
حالام این تحلیلی !!!
سلام دیل گارداش یا باجی سی
تو این ازمون من کارنامه ی دوستامم دیدم.واسه اونایی که ترمی زدن سالی رو زده 0%.مثلاً من گسسته ی ترمی رو زدم 87% و سالی رو واسه من زده 0 و ترازش هم 4500 ه.من با توجه به ضریبا و اینا تراز میانگین در اوردم و با پشتیبانمم صحبت کردم متوجه شدم این % به صورت اشتباهی تو کارنامه نوشته شده و تو میانگین تراز تاثیر ندارهچون اون موقع امکان نداشت تراز اختصاصیم بشه 8050!
===========================================================
دوستان من یک مشکل عظیمی تو دوروس عمومی دارم.تو این ازمون اختلاف تراز عمومی و اختصاصیم 1850 تا بود!
مشکل اساسی من هم تو درسای عربی و زبان هست.عربی درصدم اصلا بالای 60 نرفته.با وجود اینکه این ازمون قواعد رو خیلی خوب کار کرده بودم و حدوداً 200تا تستم زده بودم بازم اینکه نتونستن چندتا از سوالای ترجمه رو جواب بدم باعث شد قواعد رو هم بد بزنم.دوستان اگه لطف کنین کمکم کنین که این مشکلم بهتر بشه ممنون.

لایک ها
12
بچه من به یه مشکل عظیم بر خوردم......

من وفتی می خوام طبق برنامه ازمون تست (کنکور و تالیفی) بزنم تو هر درس تقریبا با 200 یا 300 تا تست بزنم.
مثلا شیمی پیش که تعداد تستای خیلی سبز واسه ازمون 375 تاست و بقیه درسها هم به همین شکل هستن.... اونوقت میشه یه حجم عظیمی تست........
واسه همین وقت کم می ارم!!!
حالا می خوام بپرسم که شما هم تمام 375 تا تست رو می زنید؟؟؟؟؟؟؟
یا تستا رو گزینش می کنید؟

و یه سوال دیگه....
چه تستایی رو واسه مرور باید علامت زد؟(این تستا باید چه ویژگی داشته باشن؟)

abdi

New Member
لایک ها
171
pooyan101 گفت
بچه من به یه مشکل عظیم بر خوردم......

من وفتی می خوام طبق برنامه ازمون تست (کنکور و تالیفی) بزنم تو هر درس تقریبا با 200 یا 300 تا تست بزنم.
مثلا شیمی پیش که تعداد تستای خیلی سبز واسه ازمون 375 تاست و بقیه درسها هم به همین شکل هستن.... اونوقت میشه یه حجم عظیمی تست........
واسه همین وقت کم می ارم!!!
حالا می خوام بپرسم که شما هم تمام 375 تا تست رو می زنید؟؟؟؟؟؟؟
یا تستا رو گزینش می کنید؟

و یه سوال دیگه....
چه تستایی رو واسه مرور باید علامت زد؟(این تستا باید چه ویژگی داشته باشن؟)
خوب اگه وقت نشه همه تستا رو زد بايد يه مقداريشو انتخاب كنين ديگه. مثلاً فقط سراسري‌ها رو بزنيد (خودم همين كارو مي‌كنم) يا فقط تأليفي‌ها. اينكه به همه درسا برسيم و تست كمتر بزنيم، بهتره تا به چند تا درس نرسيم ولي تست بيشتر بزنيم (به نظر من البته)
براي مرور هم من قفط تست‌هايي كه غلط زدم يا نزدم رو علامت مي‌ذارم. چون اگه تستيو در اولين بار حل كنم، به احتمال 99 درصد بعداً هم مي‌تونم حلش كنم. اما اگه شما موافق نيستيد، پيشنهاد مي‌كنم حسي علامت بزنيد. يعني هر تستي كه خوشتون اومد و يا حستون مي‌گفت شبيه تستاي سراسريه رو علامت بذاريد.

mozhgan

New Member
لایک ها
127
<<دوستان من یک مشکل عظیمی تو دوروس عمومی دارم.تو این ازمون اختلاف تراز عمومی و اختصاصیم 1850 تا بود!
مشکل اساسی من هم تو درسای عربی و زبان هست.عربی درصدم اصلا بالای 60 نرفته.با وجود اینکه این ازمون قواعد رو خیلی خوب کار کرده بودم و حدوداً 200تا تستم زده بودم بازم اینکه نتونستن چندتا از سوالای ترجمه رو جواب بدم باعث شد قواعد رو هم بد بزنم.دوستان اگه لطف کنین کمکم کنین که این مشکلم بهتر بشه ممنون.<<

من خودم کتاب ترجمه و تعریب و درک مطلب کتاب موضوعی گاج رو می خونم و الن هم تقریبا تمام ترجمه ها رو بلدم جواب بدم!

zek

New Member
لایک ها
124
monzavi گفت
zek گفت
سلام
حالام این تحلیلی !!!
تو این ازمون من کارنامه ی دوستامم دیدم.واسه اونایی که ترمی زدن سالی رو زده 0%.مثلاً من گسسته ی ترمی رو زدم 87% و سالی رو واسه من زده 0 و ترازش هم 4500 ه.من با توجه به ضریبا و اینا تراز میانگین در اوردم و با پشتیبانمم صحبت کردم متوجه شدم این % به صورت اشتباهی تو کارنامه نوشته شده و تو میانگین تراز تاثیر ندارهچون اون موقع امکان نداشت تراز اختصاصیم بشه 8050!
.
سلام
چوخ ساغولون اما بیر اشتباه کارنامه لر ده واردی .
دوستم زنگ زد کانون تهران ، اونا گفتن باشه الان سه سوته درست می کنیم . تحلیلی درست شد بجاش اینبار زدن فیزیک 3 : 0 % ( ما نور رو زدیم )که البته رتبه ها یه دنیا عوض شد. ترازم پایین تر از اونی شده که تحلیلی سالیم رو %0 زده بودن !!!! یه بار دیگه زنگ بزنیم خدا میدونه چه اتفاقی میفته !!!!!!
پاک قاطی کردن این کانونیا ! این چه وضع کارنامه هست؟!!!

apvrya

New Member
لایک ها
7
سلا علی1993,و همه تون(اگه اینارو نمینوشتم دیگه نمیتونستم درس بخونم پیشاپیش از اینکه بی ربط گفتم معذورم البته جواب آقا علی تو صفحه ی 10یا9)
صفحه های قبل رو تا صفحه ی 10 خوندم دیدم گفتی سوال به بچه های شریف میدن 500جواب میده ولی 50نمیتونه بعدشم گفتی که استادا به سازمان سنجش گزارش دادن و اونا هم سوالای تحلیلی رو آوردن. درست ایناییرو که تو میگی خیلی مفیدن ولی باید بدونی سازمان با عموم کشور روبه رویه نه تهرانی ها و مرکز استانا که همه معلما و استاداشون تو سطح تیم ملی اند. نه واسه بقیه جاها که از معلم میپرسی :عدد نپر چیه مات میمونه و میگه فارسی صحبت کن ما بفهمیم بعد که متوجه میشه صوتی داده گوشیش رو در میاره میره بیرون . یا معلم ادبیات ساله دوم یا سوم که میاد به بچه فهش و خاطرات سکسی تعریف میکنه (اونقدر فهش ناموسی تو اون کلاس طبیعی شده بود که انگار I love….... بهشون میگفتی) . تو شهرستانای ما بچه میره سره کار بنایی(روزی8هزار) تا بتونه پوله کتاباشو جور کنه.آره این طور آدم ها هم هستن الان دقیقا مثله قدیمه که اشراف حق بهترین جاها رو داشتن باورت میشه یکی رو دیدم هنوز نمیدونه دانشگاه دولتی چیه و چیکار میکنه اصلا اسمشو بلد نیست میگفت دانشگاه ملی(دانش آموز رشته تجربی هم بود)!!!! انگار تیم ملیه . حالا با این وضع که همه ی معلمای خوب رو میبرن به تهران و مراکز استان رقابت اشرافی نیست. البته بعضی از معلما محبت کردن کتابای خوب به بازار ارائه دادن که اون هم اول پول میخاد دوم تو یه شهرستان یه کتاب فروشی بیشتر نیست که اونم پره قدم به قدم (گام به گام)و کتابای کانونه و گاجه. حال متوجه میشی که رقابت فقط بین مراکز استان و پولدارایه نه شهرستانا. غیر از اون معلما یی که خودشون سطحی یاد گرفتن تست میبری پیششون میگن تست واسه پیشه و جوابو بلد نیستن حال اینا میخان بیان مفهومی به بچه ها یاد بدن . هرچند که آقای خالو،شفیع زاده و... واسه تفهیم گام برداشتن ولی هر کتابی که تو شهرستان نیست. اگه با مولفا قولای آموزش ارتباط داری اینارو بهشون بگو علی جون(البته اگه به حرفت گوش بدن . مثله یه بقض تو گلوم گیر کرده بود اگه بعد از خوندن اون متنت اینارو نمینوشتم تا کنکور نمیتونستم بخونم) عذر خواه سیاسی شد.
امید وارم بحث رو به بیراهه نبرده باشم .
ممنون از همهتون بابت اینکه تا تهش خوندین.
.........................:::::::::::::::::::تا شقایق هست زندگی باید کرد:::::::::::::......................

monzavi

New Member
لایک ها
0
zek گفت
monzavi گفت
zek گفت
سلام
حالام این تحلیلی !!!
.
سلام
چوخ ساغولون اما بیر اشتباه کارنامه لر ده واردی .
دوستم زنگ زد کانون تهران ، اونا گفتن باشه الان سه سوته درست می کنیم . تحلیلی درست شد بجاش اینبار زدن فیزیک 3 : 0 % ( ما نور رو زدیم )که البته رتبه ها یه دنیا عوض شد. ترازم پایین تر از اونی شده که تحلیلی سالیم رو %0 زده بودن !!!! یه بار دیگه زنگ بزنیم خدا میدونه چه اتفاقی میفته !!!!!!
پاک قاطی کردن این کانونیا ! این چه وضع کارنامه هست؟!!!
بله!همین الان رفتم کارنامم رو دوباره ببینم.دیدم که اینبار فیزک1 زده سفید!!!و تراز فیزیک3م هم بسی زده بالا!8500!!!اما تراز کلمم اومده پائین!واقعا مثل اینکه اتفاقی افتاده!!!

apvrya

New Member
لایک ها
7
سلام چندتا سوال فیزیک خوب
سنگی از بالای صخره ای رها میشود 1ثانیه بعد سنگ دیگری از همان نقطه با سرعت اولیه ی 12.25 به طور قائم رو به پایین پرتاب میشود هردو سنگ در یک لحظه به زمین مرسند ارتفاع صخره چند متر است؟
19.6 34.6 39.2 44.1
معادلهی تکانه -زمان ذره ای که بر روی محور x در si به صورتp=t^2-2t-3است .نوع حرکت از لحظه ی t=0 تا لحظه ی t=3چگونه است.
گلوله ای در شرایط خلا با سرعت اولیه ی 30متر بر ثانیه تحت زاویه مثبت آلفا نسبت به افق از ارتفاع 45متری سطح زمین پرتاب میشود در این صورت ،گلوله با سرعت چند متر برثانیه به زمین میرسد
45 30رادیکال دو 90رادیکال دو زاویه ی آلفا باید معلوم باشد
.تا جمعه خدا نگهدار.

apvrya

New Member
لایک ها
7
راستی سوال دوم یادم رفت شکلشو بزارم شکلش چیز مهمی نیست با اطلاعات خود سوال میشه حل کرد

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
Ali1993 گفت
setareh-n گفت
Ali1993 گفت
amirs گفت
به نظر منم قلمچی الان از همه بهتره
آخه هم سوالاش استاندارده هم تو برگزاری آزمون از همه با تجربه تره
از 10 نفر اول امسال ، 7 نفرشونو اطلاع دارم که قلم چی شرکت نمی کردن . اون 3 نفر رو هم نمی دونم . میگن سوالای اختصاصیش مخصوصا ریاضیش خیلی آبکیه .کسی اون لیست پیش بینی کاظمو داره با 10 نفر اول تطبیقش بدیم ؟
ستاره گفته که سوالای قلم چی هم آسونه هم خیلی به کنکور نزدیکه . این که یعنی تناقض.
خوب سوالای کنکور هم آسونن دیگه. مگه اینطور نیست؟
وای ! اصلا انتظار نداشتم که یه همچین چیزی بنویسین . به سختی المپیاد نیست ولی سطحش از خیلی از آزمونایی که برگزار میشه و بیشتر شماها در اون ها شرکت می کنین بالاتره . علت هم داره . ( از این جا به بعدشو از مشاورمون نقل قول می کنم . ) ایشون گفتن که سالای قبل در ترم اول دانشگا که بیشتر درسا عمومی و مشترکه استادا سوال خوب و تحلیلی می دادن ، بعد دانشجوی رتبه ی 500 حل می کرد دانشجوی رتبه ی 50 نه . یعنی دانشجویی که توانایی تحلیلش بالاتر بود با اون کنکور برق و مکانیک قبول نشده بود و اونی که صرفا با خرخونی و حفظ کردن به برق و مکانیک رسیده بود ، نمی تونس یه سوال درست حسابی حل کنه . استادا اینو به سازمان سنجش گفتنو کنکور مفهومی و تحلیلی شد و الان این مشکل حل شده . ( من یه کمی قضیه رو ساده تر تعریف کردم )
این مطالب قدیمی رو این جا قرار دادم تا همه یادشون بیاد قضیه چی بوده .
سلا علی1993,و همه تون(اگه اینارو نمینوشتم دیگه نمیتونستم درس بخونم پیشاپیش از اینکه بی ربط گفتم معذورم البته جواب آقا علی تو صفحه ی 10یا9)
صفحه های قبل رو تا صفحه ی 10 خوندم دیدم گفتی سوال به بچه های شریف میدن 500جواب میده ولی 50نمیتونه بعدشم گفتی که استادا به سازمان سنجش گزارش دادن و اونا هم سوالای تحلیلی رو آوردن. درست ایناییرو که تو میگی خیلی مفیدن ولی باید بدونی سازمان با عموم کشور روبه رویه نه تهرانی ها و مرکز استانا که همه معلما و استاداشون تو سطح تیم ملی اند. نه واسه بقیه جاها که از معلم میپرسی :عدد نپر چیه مات میمونه و میگه فارسی صحبت کن ما بفهمیم بعد که متوجه میشه صوتی داده گوشیش رو در میاره میره بیرون . یا معلم ادبیات ساله دوم یا سوم که میاد به بچه فهش و خاطرات سکسی تعریف میکنه (اونقدر فهش ناموسی تو اون کلاس طبیعی شده بود که انگار I love….... بهشون میگفتی) . تو شهرستانای ما بچه میره سره کار بنایی(روزی8هزار) تا بتونه پوله کتاباشو جور کنه.آره این طور آدم ها هم هستن الان دقیقا مثله قدیمه که اشراف حق بهترین جاها رو داشتن باورت میشه یکی رو دیدم هنوز نمیدونه دانشگاه دولتی چیه و چیکار میکنه اصلا اسمشو بلد نیست میگفت دانشگاه ملی(دانش آموز رشته تجربی هم بود)!!!! انگار تیم ملیه . حالا با این وضع که همه ی معلمای خوب رو میبرن به تهران و مراکز استان رقابت اشرافی نیست. البته بعضی از معلما محبت کردن کتابای خوب به بازار ارائه دادن که اون هم اول پول میخاد دوم تو یه شهرستان یه کتاب فروشی بیشتر نیست که اونم پره قدم به قدم (گام به گام)و کتابای کانونه و گاجه. حال متوجه میشی که رقابت فقط بین مراکز استان و پولدارایه نه شهرستانا. غیر از اون معلما یی که خودشون سطحی یاد گرفتن تست میبری پیششون میگن تست واسه پیشه و جوابو بلد نیستن حال اینا میخان بیان مفهومی به بچه ها یاد بدن . هرچند که آقای خالو،شفیع زاده و... واسه تفهیم گام برداشتن ولی هر کتابی که تو شهرستان نیست. اگه با مولفا قولای آموزش ارتباط داری اینارو بهشون بگو علی جون(البته اگه به حرفت گوش بدن . مثله یه بقض تو گلوم گیر کرده بود اگه بعد از خوندن اون متنت اینارو نمینوشتم تا کنکور نمیتونستم بخونم) عذر خواه سیاسی شد.
امید وارم بحث رو به بیراهه نبرده باشم .
ممنون از همهتون بابت اینکه تا تهش خوندین.
سلام . فکر کنم یا من منظورمو اشتباه توضیح دادم یا شما اشتباه برداشت کردید . شریف یه مثال بود برای این بحث کلی .
همین اتفاق در گذشته در سایر دانشگاه ها هم افتاده قطعا . یعنی مثلا رتبه ی 1000 در کنکور سراسری در دانشگاه X برق قبول شده و رتبه ی 2000 در همون دانشگاه یه رشته ی دیگه . بعد در ترم اول اون دانشگاه هم کلاسا مشترکه . استاد یه سوال تحلیلی و مفهومی می ده ، 2000 حل می کنه ولی 1000 نه . چون قبلا کنکور بیش از حد حفظی بوده و رتبه 1000 با خرخونی چیزایی رو حفظ کرده که 2000 حفظ نکرده .

apvrya

New Member
لایک ها
7
سلام منم منظوری نداشتم ولی باور کن دوسته پارسالی دارم که روزی ماکزیمم دوازده ساعت و مینیمم8ساعت میخوند رتبه ی اون شد 36هزار کتاب فیزیکش رو خودم دیدم چند بار کنارش علامت زده بود یعنی چند دورش کرده بود به قوله ما اونو طوافش کرده بود یعنی 7دور که نه 5دور کرده بود همه ی کتابای اختصاصیش کانون بود ولی چه فایده سطحی یاد گرفته بود (نمیگم کانون بدرد نمیخوره)و رتبهش شد 36هزار حالا فکر کنم منظورم رو فهمیده باشی یه وقت نگی کند ذهن بوده طوری بوده که سوالای فیزیک و ریاضی رو بعد درس دادن معلم حل میکرده که دوستای دیگه دهنشون باز میمونده .
بحث به بیراه رفت برگردیم سر جواب سوالا بی جواب مونده

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
یه سوال ادبیات :
مفهوم امضای من چیه ؟
خودم خیلی فکر کردم تا معنی این بیت رو فهمیدم ولی بعد که فهمیدم عاشقش شدم .

davenchi

New Member
لایک ها
76
این بیت بابیت من و دل از دل و جان هردو خریدار توییم دل ندارد به خدا انکه خریدار تو نیست قرابت معنایی داره و مفهوش=اشاره به این داره که عاشق انتظار داره همه ی افراد معشوقشو مورد ستایش و عزیز بشمرن در واقع معتقد که معشوقش انقدر ارزش داره که همه باید در اون فنا بشن و فنا ونابودی رو برای بی توجه ها میخواد...................................................

elhamgol

New Member
لایک ها
0
سوال دارممممممممم..... من براي حساب ديفرانسيل خوشخوان دارم حالا ميخوام رمزينه هم بگيرم تست بگيرم يا تست+درس اونايي كه تجربه دارن بگن لطفا

لایک ها
12
درس+تست رمزینه تست کم داره......
اگه می خوای تست بزنی تست خالی رو بگیر..

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
Ali1993 گفت
یه سوال ادبیات :
مفهوم امضای من چیه ؟

حالا بگو چیه علی جون..

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
p-ghajari گفت
Ali1993 گفت
یه سوال ادبیات :
مفهوم امضای من چیه ؟

حالا بگو چیه علی جون..
تو تاپیک ما رو هم می خونی ؟
بسته مخفف وابسته س . یعنی کسی که به خدا وابسته نباشه درب و داغون میشه .

davenchi

New Member
لایک ها
76
ali1993 بهتره به بیت های بعد و قبل بیت امضاتم نگاهی بکنی <درب و داغون میشه> درست نیست این بیت دعاییه یعنی شاعر امیدوار که طرف درب و داغون بشه نه اینکه حکم این باشه که طرف داغون شه!!!!!!!گرفتی؟؟؟؟متاسفانه دستور زبانم داغونه نمیتونم منظورمو دقیق دقیق بگم.منم تو توضیح قبلم به جای خدا گفتم معشوق تا عمومی تر باشه

بالا