S@n@m

New Member
لایک ها
42
پاسخ : انجمن برترین رتبه های کنکور 90

سلام
یه سوال:
وقتی مثلا رتبه ی کشوری بخوای 1000 بشی اگه از منطقه 1 باشی باید چه رتبه ای بیاری؟
اینا چه جوری حساب میشه؟ کسی میدونه؟

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693

سلام
یه سوال:
وقتی مثلا رتبه ی کشوری بخوای 1000 بشی اگه از منطقه 1 باشی باید چه رتبه ای بیاری؟
اینا چه جوری حساب میشه؟ کسی میدونه؟
طبق کنکور89 حدودای رتبه 400الی 600 منطقه1

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693

سلام
دوستان عزیز بنده سال دیگه کنکور دارم میخواستم بدونم باید "برای مطالعه" ها رو هم بخونم؟ یا "یک توضیح" های درس تاریخ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
این بخشها جز حذفیات محسوب میشه وتاحالاازش سوالی نیومده...:103:

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

زبان
آنچه گذشت :
عبدی
زبان: کتابی که من داشتم زبان الگو بود که دیگه چاپ نمی شه. البته اونم خیلی استفاده نمی کردم چون معلممون زیاد بهمون تست می داد. اگه زبانتون خوبه خیلی کتاب نیاز ندارید اما اگه زبانتون ضعیفه کتاب های انتشارات مبتکران و شبقره از بقیه بهترن.
بیهمتا:
زبان پیش 1و2 ،دکتر شهاب اناری،انتشارات مبتکران....واقععععععععععععا کتاب کاملی هست برید صفا کنید:4:

زبان کنکور،رضا کیاسالار،انتشارات شبقره

*تیک 8 گاج هم ...

تووو جفت کتابا ریدینگ داره...اما خواستید جدا بگیرید ریدینگ گاج و عند ریدینگ خیلی سبز.

من ، یک سال و 5 روز پیش
زبان :انتشارات شبقره نویسنده : دکتر کیاسالار (2تا کتاب ، یکی درس یکی هم ریدینگ و این جور چیزا )هر کدوممون هم یه معلم خوب داریم که کلی باهامون کار می کنه . پس برا زبان همین کافیه .
من ، الآن
3 مدل کتاب وجود داره ، یکی کتابای جامع ، که تقریبا همه چی توش هست .
یکی کتابای ریدینگ و کلوز
یکی هم کتابای لغت
چیزی که بهتره همین الان بدونید ، اینه که چه از هر 3 مدل بخرید ، چه 2 تا ، چه یه دونه ، همه ی این کتابا رو در طول سال کامل نخواهید خوند .
چون که هر 2 هفته به 2 هفته که آزمون میدید ، فیزیک هست ، دیف و گسسته و تحلیلی هست ، و شما با توجه به وقتی که دارید ، این که 20 تا تست اضافه ی فیزیک رو بزنید ، ترجیح خواهید داد به این که 60 تا تست گرامر سرفصل اون آزمون رو بزنید . ولی ، معنی چیزی که گفتم این نیست که شما به کتاب کمک درسی زبان نیازی نخواهید داشت ، باید کتاب رو بخرید تا آموزش گرامر رو بخونید ، حتی اگه وقت نکنید تستاش رو بزنید .
کتابای جامع :
کتاب نشر شبقره ( رضا کیاسالار ) و مبتکران ( شهاب اناری ) از بقیه بهترن .
من از هر کسی که می پرسم ، همین 2 تا کتاب رو میگه . نمی دونم چرا کتاب جامع سبز در این سطح نیست ، خودم هم ندیدمش ، شاید چون زیادی کلفته .
چیزی که مهمه اینه که جوگیر نشید و هر 2 تاش رو بخرید . یه دونه کافیه .
مزیتی که شبقره نسبت به مبتکران داره اینه که هم پیش و هم سوم تو یه کتابه . ولی مبتکران نه . این برای شبای آزمون که می خواید گرامر رو دوره کنید خیلی مهمه .
کتابای ریدینگ :
2 مدل کتاب وجود داره ، یکی کتاب end reading ( خیلی سبز ) ، یکی بقیه ی کتابا .
کتاب اند ریدینگ ، گفته که برای خوب شدن ریدینگ ، 5 ، 6 تا مهارت رو باید یاد گرفت .
و هر کدوم رو جداجدا بررسی کرده ، و در نهایت ته کتاب ، 7 ، 8 تا ریدینگ کامل گذاشته .
کتابای دیگه ، این طورین که یه مشت ریدینگ و کلوز گذاشتن ( کتابی که من داشتم ، 80 تا ریدینگ و 40 تا کلوز ) و در طول ریدینگ ها ، مهارت ها رو هم بررسی کردن و یاد دادن .
حالا ، کدوم یک از این 2 تا روش ، بهترن ؟
جواب این سوال ، خیلی سلیقه ای نیست ، دومی بهتره ، به این دلایل :
1- خود کتاب سبز هم گفته که ما نمی دونیم شما الان که دارین این کتاب رو می خونین ، کلاس چندمین . دومین ؟ سومین ؟ پیشین ؟ الان چه موقع از ساله ؟ درس چندین ؟
برای همین گفته که کتاب لغت ما رو هم بردارین ، هر لغتی که بلد نبودین برید ببینید جزء لغاتیه که در آینده خواهید خواند ( چون کتاب فرض کرده که همه ی لغات کتاب درسی رو باید بلد باشید ، حتی اگه هنوز نخونده باشید ) یا این که جزء لغاتیه که تو کتاب نیست و باید معنیش رو حدس بزنید ( به عنوان یک مهارت ) یعنی اگه بخواید این کتاب رو بخونید ، باید برای هر خطی که می خونید ، چند بار به دیکشنری مراجعه کنید !
2- کتاب سبز ، خیلی نازکه ، اگه 7 ، 8 ساعت وقت بذارید ، تموم میشه . خب بعدش چی ؟ دیگه ریدینگ کار نکنیم ؟ مگه این که بگین که قبل از این که یه کتاب پر ریدینگ و کلوز رو شروع کنیم ، اند ریدینگ رو بخونید ، که می گم اصلا لازم نیست . چون مهارت هایی رو که اند ریدینگ یاد داده ، میشه در طول زمان و با ریدینگ هایی که حل می کنید ، یاد گرفت .
3- تا اون جایی که یادمه ، اصلا کلوز نداره .
کتابی که من داشتم ، و نترسیم از متن بود . ( نشر شبقره ، رضا کیاسالار )
درس به درس بود ، یعنی اگه الان درس یک پیش هستین ، یا از درسای جلوتر کلمه ای نبود ، یا اگه بود ، طوری بود که باید با توجه به سایر کلمات ، معنیش رو حدس می زدین . ( به عنوان یک مهارت )
و سایر مهارت ها رو هم ، در صفحه ی پاسخ به ریدینگ یا کلوز ، کم کم یاد داده بود .
کتابای ریدینگ دیگه رو هم ندیدم . ولی احتمالا خوب هستن . مبتکران ، نوبل و ...
کتابای لغت
بیشتر این کتابا ، قطع کوچکی دارند .
2 تا کتاب رو دیدم ،
نشر شبقره :
درس به درس داره پیش رو . بعد زبان 3 الفبایی . بعد هم اول و دوم الفبایی .
و بعد هم لیست لغاتی که تو کتاب نیست ، ولی توی سراسری و آزاد اومده .
3 این 1 ( خیلی سبز ) :
پیش رو درس به درس داره . سوم رو هم درس به درس
زبان 1 و 2 رو نداره ( که اصلا مهم نیست )
توی قسمت درس به درس ، کنار هر کلمه ، 5 تا مربع گذاشته که بتونید روش لایتنر رو اجرا کنید . ( یعنی این قدری که تبلیغ اجرای روش لایتنر رو کرده ، کاری برای اجرای روش نکرده به نظرم . )
بعد از همه ی اینا ، همه ی لغات رو به صورت الفبایی آورده ، و لغات تکراری رو هم بدیهیه که فقط یه بار آورده . یعنی با این کار حجم کتاب 2 برابر نشده . در پایان هم افعال مرکب رو آورده که در کنار هم دیدنشون و یه بار دیگه مرور کردنشون خیلی مفیده .
حالا اگه بخوایم این 2 تا کتاب رو مقایسه کنیم :
این که هر 2 تا کتاب لغات پیش و سوم رو آوردن که عین همه.
این که سبز 5 تا مربع کنار هر کلمه گذاشته تا توش تیک بزنید و کلی هم تبلیغش رو کرده هم حسن خاصی نیست ، چون می تونید کنار هر کلمه در شبقره هم 5 تا تیک بزنید .
می مونه لیست لغات خارج از کتاب و داخل کنکور شبقره و لیست الفبایی و افعال مرکب سبز .
خب هر 2 خوبن ، ولی ، به چند دلیل می گم 3 این یک .
یه ریدینگ کنکور ، درباره ی شیر دوشیدن از گاو بوده ، اصطلاح شیر دوشیدن گاو هم ، یه کلمه 2 ، 3 کلمه ایه . و با توجه به کلیت متن ، می شد فهمید که اون چند تا کلمه معنی شیر دوشیدن می ده . بعد ، کیاسالار ، توی لیست کلماتش ، این رو ( که فقط در یه متن خاص کاربرد داره و به هیچ درد دیگه ای نمی خوره ) آورده ، و کلماتی که زیاد کاربرد دارن رو هم آورده . و هیچ تمایزی هم بین این دو گروه قائل نشده . و لیستش شده پر از کلی کلمه . و اصلا به درد یکی مثل من که زبانش خوب نیست نمی خوره . چون یکی مثل من که نمی تونه در روزای آخر کلی کلمه ی جدید حفظ کنه .
و اما 3 این یک :
همه ی کلمات رو پشت سر هم و به صورت الفبایی آورده . و کلماتی مانند as well و as well as که هر کدوم یه گوشه ی یه کتاب بودن و امکان قاطی شدنشون وجود داره ، در کنار هم قرار گرفتن . و در دوران جمع بندی چه خوبه که کاری کنیم که قاطی نکنیم .
و افعال 2 کلمه ای که با وجود این که ظاهرشون شبیه همه ، معنیشون از زمین تا آسمون فرق می کنه . و هر کدوم هم یه گوشه ی کتابن .
3 این 1 یه cd هم داره که برخلاف بعضی از cd ها ، خیلی هم خوبه .
توش همه ی درسا رو ( یعنی هر 8 تای پیش و هر 6 تای سوم ) کلمات رو یه نفر می خونه ، و بلافاصله معنیش رو یه نفر دیگه می خونه . فقط بدیش اینه که اگه مثل من تلفظ صحیح کلمات رو بلد نباشید ، اگه کتابش جلوتون نباشه ، هیچی نمی فهمید . چون cd تلفظاش درسته .
یه چیزی : من ، زبانم در حد کتاب درسی بوده و هست ، چون بیرون کلاس زبان نرفتم . این چیزایی هم که نوشتم ، با توجه به شرایط خودم نوشتم . اگرکسی زبانش خوبه ، خیلی کمتر باید کار کنه . ولی به نظر باز باید از هر 3 کتاب بخره ، با وجود این که از هر کدوم هم کمتر کار کنه . (یه ریدینگ کنکور از سالای قبل بود ، من در آزمون 4 غلط زدم و یه درست ، اون یه درست هم سوالی بود که یه کلمه ی خارج کتاب تو متنه و میگه با توجه به متن ، معنیش به کدوم یک از گزینه ها می خوره ، (یعنی سوالی که به مضمون و کلیت متن ربطی نداره ) بعد از آزمون ، رفتم از کتاب پاسخ تشریحی ، ترجمه ی ریدینگ رو خوندم ، و 2 باره به سوالا جواب دادم . باز هم هر 4 تا رو غلط زدم . ) این رو نوشتم که بگم که بعضی از ریدینگا در زبان و بیشتر ریدینگا در عربی ، به قدری سوالاش گنگ هستن که اگه فارسیش رو هم بخونین ، باز نمی تونید به سوالا جواب بدید . و این یعنی که هر چقدر هم که یه درستون خوب باشه ، باز بهتره که اون درس رو کار کنید .

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
75

من یه سوالی برام پیش اومده:
واقعا اگر کتابای ریدینگ رو بخونیم می تونه به ریدینگ کنکور کمک کنه؟؟؟؟با توجه به این که کلاس زبان هم شرکت نکرده باشیم اینو می گم
من چون خودم واسه کنکور اصلا کتاب زبان نخوندم اطلاعی ندارم و به خاطر همین این سوالو پرسیدم...

ممنون می شم جواب بدید...

physics

New Member
لایک ها
104

این یه هفته ی آخر چه استرسی داره ! من خوابم نمیبره ... حوصله ی هیچ کاری هم ندارم ... کسی پیشنهادی داره ؟

فکر کنم سخت ترین روزای مربوط به کنکور ، همین روزای مونده به اعلام نتایج باشه ...

physics

New Member
لایک ها
104

من یه سوالی برام پیش اومده:
واقعا اگر کتابای ریدینگ رو بخونیم می تونه به ریدینگ کنکور کمک کنه؟؟؟؟با توجه به این که کلاس زبان هم شرکت نکرده باشیم اینو می گم
من چون خودم واسه کنکور اصلا کتاب زبان نخوندم اطلاعی ندارم و به خاطر همین این سوالو پرسیدم...

ممنون می شم جواب بدید...
سرعتت رو میبره بالا . یه چیزایی رو با تجربه متوجه میشی ، مثل اینکه همه ی سوالات رو بخونی بعد سریع از تو متن جوابشون رو پیدا کنی . در کل اگر ریدینگت ضعیف باشه ، تنها کاریه که میتونی انجام بدی و جواب میده .

mehdisoft

New Member
لایک ها
223

این یه هفته ی آخر چه استرسی داره ! من خوابم نمیبره ... حوصله ی هیچ کاری هم ندارم ... کسی پیشنهادی داره ؟

فکر کنم سخت ترین روزای مربوط به کنکور ، همین روزای مونده به اعلام نتایج باشه ...
این مطلب آموزنده وطنز رو دیدم گفتم اینجا هم بزارم! :d

چگونه استرس را ناک اوت کنیم:

بخونيم و حتما عمل کنیم که به همین سادگی تغییری بزرگ رو تجربه کنیم

[FONT=times new roman, new york, times, serif]اول اینکه از استرسهایتان [FONT=times new roman, new york, times, serif]حرف بزنید:

[FONT=times new roman, new york, times, serif]یک آدم صبور و دهن قرص، گیر بیاورید و کل بدبختی ها و جفتکهایی که از "الاغ زندگی" خورده اید را با او تقسیم کنید…

[FONT=times new roman, new york, times, serif]بازگو کردن مشکلات، وزن آنها را کم میکند… علاوه بر آن معمولا وقتی سفره دلتان را جلو کسی باز می کنید، اوهم [/FONT][FONT=times new roman, new york, times, serif]سفره خودش را برایتان باز میکند و یحتمل می فهمید که شما در این دنیا، تنها آدم کتک خورده نیستید... و این یعنی آرامش..[/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]دوم اینکه فقط به زمان حال فکر کنید: [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]گذشته تان و آینده تان را خیلی جدی نگیرید… [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif][FONT=times new roman, new york, times, serif]اصلا پاپیچ خرابکاریها و کوتاهی هایی که در گذشته در حق خودتان کرده اید، نشوید. [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]همه همینطور بوده اند وانگشت فرو کردن در زخمهای قدیمی، هیچ فایده ای جز چرکی شدن آنها ندارد. [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]آینده را هم که رسما باید به هیچ کجایتان حساب نیاورید. [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]ترس از حوادث و رخدادهای احتمالی، حماقت محض است..[/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]فکر هر چیزی، از خود آن چیز معمولا سخت تر و دردناک تر است…[/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]سوم اینکه به خودتان استراحت بدهید:[/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif][FONT=times new roman, new york, times, serif]حالامی گویم استراحت، یکهو فکرتان نرود به سمت یک ماه عشق و حال وسط سواحل هاوایی…! وسط همه گرفتاریها واسترسها و بدبختی هاتون...!!! [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]آدم میتواندخیلیشیک به خود، مرخصی چند ساعته بدهد… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]کمی تنهایی، کمی بچگی کردن، کمی خریت یا هر چیز نامتعارفی که شاید دوست داشته باشید…. [/FONT][FONT=times new roman, new york, times, serif]که کمی از دنیای واقعی دورتان کند و خستگی را بگیرد… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]مثل نهنگ ها که هر از چندگاهی به بالای آب می آیند و نفسی تازه می کنند و دوباره به زیر آب برمی گردند…[/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]چهارم اینکه تنتان را بجنبانید [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]ورزش قاتل استرس است...[/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]لزومی هم ندارد که وقتی میگوییم ورزش، خودتان را موظف کنید روزی هزار بار وزنه یک تنی بزنید و به اندازه گوریل بازو دربیاورید… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]همچین که یک جفتک چارکش منظم وخفیف در روز داشته باشید، کلی موثر است… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]از من به شما نصیحت…[/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]پنجم اینکه واقع بین باشید: [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]ما ملت شریف، بیشتر استرسمان بابت چیزهایی است که کنترلی روی آنها نداریم…[/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]داستان، مثل آمپول زدن میماند وقتی اصغر آمپولزن، [/FONT][FONT=times new roman, new york, times, serif]قرار است ... مریض را نوازش کند، حتما این کار را می کند و حالا اگر عضله را بخواهی سفت کنی، هیچ خاصیتی ندارد الا اینکه درد آمپول بیشتر می شود… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]گاهی مواقع باید واقع بین بود و عضله ها را شل کرد که دردش کمتر شود…[/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]: ششم اینکه زندگی تان، میدان و مسابقه اسب دوانی نیست [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]خودتان را دائم با دیگران مقایسه نکنید… مقایسه کردن و"رقابت پیشگی"، استرس زا است… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]اینکه جاسم فوق لیسانس دارد و من ندارم و قاسم لامبورگینی دارد و من ندارم [/FONT][FONT=times new roman, new york, times, serif]و عبود فلان دارد و من ندارم، شما را دقیقا می کند همان اسب مسابقه که همه عمرش را بابت هویج ِ سر چوب، دویده وبه هیچ کجا هم نرسیده… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]زندگی مسخره تر از چیزی است که شما فکرش رامی کنید… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]هیچ دونفری لزوما نباید مثل هم باشند… [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]خودتان باشید…[/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]هفتم اینکه از مواجهه با عوامل "ترس زا" هراس نداشته باشید: [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]مثال ساده آن، دندان پزشک است… [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]وقتی دندان خراب دارید، یک کله پیش دکتر بروید و درستش کنید… نه اینکه مثل بز بترسید و یک عمر را از ترس دندان پزشک، [/FONT][FONT=times new roman, new york, times, serif]بادرد آن بسازید و همه لقمه هایتان را با یکطرفتان بجوید… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]نیم ساعت جنگیدن با درد، بهتر از یک عمر زندگی با ترس ِ درد است… [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]ترس، استرس می زاید.[/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]هشتم اینکه خوب بخورید و بخوابید [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]و شعارتان "قبر بابای دنیا " باشد: [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]آدمی که درست نخوابد و نخورد، مغزش درست کارنمیکند… [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]مغز علیل هم، عادت دارد همه چیز را سخت و مهلک نشان دهد… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]آدم وقتی گرسنه و خسته است، یک وزنه یک کیلویی را هم نمی تواند بلند کند، چه برسد به یک فکر چند کیلویی…!![/FONT]بازگو کردن مشکلات، وزن آنها را کم میکند…

[FONT=times new roman, new york, times, serif]نهم اینکه بخندید: [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]همه مشکل دارند… [/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif]من دارم، شما هم دارید… همه بدبختی داریم، گرفتاری داریم و این موضوع تابع محل جغرافیایی آدمها هم نیست[/FONT]
[FONT=times new roman, new york, times, serif][FONT=times new roman, new york, times, serif]یاد بگیرید بخندید… به ریش دنیا و مشکلات بخندید… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]به بدبختی ها بخندید… به من که دو ساعت صرف نوشتن این موضوع کردم،بخندید… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]به خودتان بخندید… [/FONT]

[FONT=times new roman, new york, times, serif]دو بار اولش سخت است، اما کم کم عادت میکنید و می بینید که رابطه خنده و گرفتاری، مثل رابطه خیار است و سوختگی پوست… درمانش نمی کند اما دردش را کم میکند.[/FONT]

[/FONT]

[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]

[/FONT]
[/FONT]

آخرین ویرایش توسط مدیر

J-J

New Member
لایک ها
113

من خودم برای زبان ابتدا فقط یک کتاب داشتم،کتاب آبی انتشارات شبقره(دکتر کیاسالار).به نظرم همون کافیه برای کسی که چند سالی کلاس رفته و فقط نیاز داره که چارچوب کتاب رو بدونه.گرامر(پیش و سوم) رو به صورت مختصر و مفید توضیح داده.برای هر درس هم حدود 150 200 تا تست گرامر و همین مقدار هم تست لغت (پیش و سوم)داره. ریدینگ هم به اندازه کافی داره.
در دو ماه آخر هم می تونین کتاب جمع بندی انتشارات مبتکران رو بگیرین یا اگه می خواین خیلی کمتر واسه جمع بندی وقت بذارین کتاب جمع بندی انتشارات دریافت(اناری) خیلی خوبه که توی 5 تا جلسه 3 ساعته تموم میشه.

ولی کاری که من اگه برگردم به پارسال انجام میدم ، حل کردن ریدینگ به مقدار فراوونه !!!

Mahe11om

New Member
لایک ها
2

در مورد ریدینگ زبان بگم که کتاب درک متن به زبان ساده مبتکران رو یادتون رفت که خیلی کتاب خوبیه!
و ریدینگ و کلوز نباید یهویی خونده بشه کم کم و مداوم باشه جواب میده 99%!
در مورد داوطلب هم من ریاضیمو بالای 90 زدم. ولی هرچی بلد بودم از هندسه و گسسته همش به همت المپیاد ریاضی بوده!
فکر کنم در مورد بقیه هم همین طور باشه چون گسسته و مخصوصا هندسه پایه چیزی نیست که بشه به راحتی تو کمتر از یه سال جمعش کرد.
احساس میکنم بیشتر از دو نفر داوطلب میخواد! البته هندسه تحلیلی که خیلی حرف برا گفتن نداره!

Mahe11om

New Member
لایک ها
2

راستی یه سوال!
نمیشه زودتر بریم سراغ انتخاب رشته؟!

miladkvr

New Member
لایک ها
841

در مورد داوطلب هم من ریاضیمو بالای 90 زدم. ولی هرچی بلد بودم از هندسه و گسسته همش به همت المپیاد ریاضی بوده!
فکر کنم در مورد بقیه هم همین طور باشه چون گسسته و مخصوصا هندسه پایه چیزی نیست که بشه به راحتی تو کمتر از یه سال جمعش کرد.
احساس میکنم بیشتر از دو نفر داوطلب میخواد! البته هندسه تحلیلی که خیلی حرف برا گفتن نداره!

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام..اول از همه ورودتون رو به سایت المپیادهای علمی تبریک میگم...

کنکوریای نود فردا ما تو تاپیک جشن داریم ، یه کیکم میگیریم روش نودتا شمع میزاریم...:10:

واقعا آدم میمونه بعضیا چه حرفا که نمی زنن!!!!! کی گفته هندسه پایه و گسسته رو نمیشه تو یه سال جمع کرد ، این نظر شماس و به نظر من نظر اشتباهیه!!!!!!!!

بهترین آرزوها:53:

آخرین ویرایش توسط مدیر

mopi

New Member
لایک ها
4

سلام خسته نباشید،می خواستم اگه اشکال نداره یه لیست در مورد کتابهایی که استفاده کردم رو براتون بنویسم شاید به درد کنکوریهای 91 بخوره.ادبیات: هفت خوان عباس براری انتشارات خیلی سبز، یه خورده هم رو اشعار حافظ تسلط داشته باشید!
عربی:
کانون سهیلا خاکباز(فوق العاده است)
بینش: دیگه جای بحث نداره همگامان!
زبان:
کتاب فوق العاده عالی شبقره دکتر رضا کیاسالار
ریاضی: ریاضی پایه و حسابان رمزینه و دیفرانسیل و انتگرال 1و2 رمزینه (کتاب کلاس)، هندسه 1 گاج، هندسه2 مبتکران فرهاد ابوالقاسمی جبر مبتکران جواد ترکمن گسسته الگو و تحلیلی گاچ که عالیست!
آمار خوشخوان!
فیزیک: ببین انقلاب فیریک یعنیفار یعنی رضا سبز میدانی هم کتابهای پایه و هم پیش.
شیمی : فقط کتاب درسی رو قورن بدین +تست کنکور سالهای قبل

sanag

New Member
لایک ها
21

سلام به نظرتون این همه کتاب واقعا لازمه!!!!!!!!:35:
زبان دینی وشیمی که تست نمیخواد!!!!!!!!!!!!!!:3:
ریاضی الگو ...رمزینه
فیزیک گاج..الگو
ادبیات هم زبان فارسیشو از الگو بخونین بقیش خدا کریمه(من دیوان حافظ میخوندم)لغت هم پشت کتاب
خیلی سخت میگیرین ها!!!!!!!!!!الان که کنکور دادم اینقدر نتایجه عجیب دورو برم ریخته که میگم این همه کتاب فقط 60% رو تضمین میکنه بقیش شانسیه :180:
راستی عربی هم جزوه خوب گیر بیارین تست هم همگامان+کانون+گاج(که همش یکیه تستاش)
موفق باشین

لایک ها
75

سلام به نظرتون این همه کتاب واقعا لازمه!!!!!!!!:35:
زبان دینی وشیمی که تست نمیخواد!!!!!!!!!!!!!!:3:
ریاضی الگو ...رمزینه
فیزیک گاج..الگو
ادبیات هم زبان فارسیشو از الگو بخونین بقیش خدا کریمه(من دیوان حافظ میخوندم)لغت هم پشت کتاب
خیلی سخت میگیرین ها!!!!!!!!!!الان که کنکور دادم اینقدر نتایجه عجیب دورو برم ریخته که میگم این همه کتاب فقط 60% رو تضمین میکنه بقیش شانسیه :180:
راستی عربی هم جزوه خوب گیر بیارین تست هم همگامان+کانون+گاج(که همش یکیه تستاش)
موفق باشین
نه دیگه اینجوری هم که شما میگین نیست...
کتاب خیلی مهمه،من که با کتاب ها تونستم با چهارچوب تست ها آشنا بشم...
البته خب همین 60 درصد هم خیلیه ها...البته بقیه اش هم خیلی هم شانس نیست ولی چون بر اساس مدرک می گین،
ما دیگر هیچ نمی توانیم بگوئیم و فعلا قبول می کنیم...
ولی دینی تستو می خوادا...

موفق باشید
chemistry_world

physics

New Member
لایک ها
104

بله ، میگن تا 15ام . سایت گزینه2 که گفته بود تا 13ام ... هرچه زودتر ، بهتر !

من هم تعجب کردم که هنوز تک رقمی ها رو اعلام نکردند ... اما خب یکی از منابع تا الان حرفش نقض نشده ! شاید اینبار نقض بشه !

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
1,316

هم زمان با اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1390، چهارمین همایش آشنایی با رشته های فنی مهندسی و علوم پایه دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
به گفته سینا جعفرزاده دبیر همایش آشنایی با رشته ها، همانند سنوات گذشته این همایش در فاصله اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری و انتخاب رشته به مدت چهار روز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می¬شود.
وی با اشاره به تقارن زمانی همایش با ماه مبارک رمضان گفت: "امسال با توجه به این مهم، پیش بینی های لازم جهت استفاده هرچه بهتر و مفیدتر داوطلبان از برنامه انجام گرفته و رشته ها در قالب دو دسته و در دو نوبت صبح و بعدازظهر ارایه می شوند و داوطلبان عزیز می توانند در هریک از دسته هایی که تمایل دارند ثبت نام نموده و شرکت نمایند."
جعفرزاده با تأکید بر اینکه این همایش مخصوص رتبه های برتر آزمون سراسری (رتبه های زیر 5000 کشوری) می باشد افزود:" اطلاعات کامل در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در همایش در سایت رسمی برنامه www.sutstudents.ir میباشد و عزیزانی که تمایل به شرکت در این برنامه را دارند بعد از اعلام نتایج اولیه حد اکثر به مدت سه روز می توانند با مراجعه به پایگاه ارتباط با دانش آموزان اقدام به ثبت نام نمایند."
چهارمین همایش آشنایی با رشته‌های فنی‌مهندسی و علوم پایه در دانشگاه برگزار می‌شود.

بالا