بررسي مرحله اول سيزدهيمن المپياد زيست شناسي (1388)

ali2000s

New Member
لایک ها
0
سوال 9 کد 1 چند میشه برگ و نیتروژن
سوالkinsin?
کلاد چه طور
31پروتیین های چرخه سلولی چه طور
41و 42 گربه ها چی میشد

Leon

New Member
لایک ها
0
hey friend,soale 1 ro 2ros hal kardi fek mikonam hamun 0.39 beshe,chon in soalo hal kardi maloome ke pesari

A

armansaeedi

Guest
من نمیدونم چه گناهی کردم، من فقط جوابای سوالارو که حاصل هم فکری چند تا از بچه ها بود زدم دیگه چرا اشتراکو قطع میکنین؟ من همون saeedi هستم.
در جوابه او عزیزی که گفتن شما بهتر کار کردید بگم شانس همه برابره
این کف 10 درصدی هم که همه میگن درست نیست ( یه دفعه بگین هر کی یه سواله درست داشت قبوله دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!)
ولی ان شاالله همه ی بچه های این تالار قبولن ضمن اینکه هر خبری یا تغییری شنیدید ما رو هم بی نصیب نذارین، منتظرم

Leon

New Member
لایک ها
0
de hamine dg,pas chi khial kardi,mikhan marhaleye avala 400 500 ta begiran dg

A_A

New Member
لایک ها
2
شايد بقيه سوالا رو مطمئن نباشم ولي اين سوال ژنتيك تستي كه پدر يا AA هس يا Aa بايد فراواني الل ها رو هم درنظر گرفت، با اين حساب شانس AA ميشه 3/1 و Aa ميشه 3/2 پس جواب ميشه گزينه ب (اگه كسي حرف منو قبول نداره ميتونه يه سري به ژنتيك ساسان اميني بزنه)
بچه ها من بعضي سوالا كد 1 فك كنم جواباشون اينا باشن اگه كسي نظر ديگه اي داره حتما بگه :
1.د (كم آبي گياه)
2.ج (درختان جنگل)
3.ج (اسپرم)
5.ب (نورون)
6.ج (تعريق)
7.ج (آوند چوبي)
8.ب (كلروفيل)
9.ج (افزايش نيتروژن)
10.الف (گونه فرصت طلب)
11.الف (پتانسيل عمل)
12.الف (pI پروتئين روش IEF )
19.ب (معادله fx=o )
20.ب (نمودار قلب)
21.الف (كلاد)
22.الف (برش آنزيم )
25.ب (ژنتيك )
28.د (ارزش زيستي)
29.ه (ارزش زيستي)
30.د به احتمال بيشتر بجاي ه (آنزيم و سوبسترا)
31.د (پروتئين جهش يافته )
33.الف (هورمون X )
35.الف (شبكه غذايي )
36.ه ( گياهان Bryophytes )
37.ب (رفتار اجتناب )
38.د شايدم ب (اجتناب رنگ قرمز )
39.الف (هم ارزي )
40.الف (شروع و خاتمه اثر ماده )
41.ه (گربه گزاره ها )
42.ج (گربه نظريه ها )
سوال تشريحي تيروكسين هم فك كنم بشه 2.56
اضافه مي كنم كه اين جوابا الزاما درست نيستند ولي من با مشورت با چندتا از بچه ها سعي كردم درست رين گزينه ها را بذارم

A

armansaeedi

Guest
دم این دوستمون A-A گرم، کارت خیلی درسته فکر میکنم حدودا با 50 درصد قبولی!!!!!!!!!

3033

New Member
لایک ها
0
سخت بود
هرکی تا اونجایی که مطمئنه درست جواب داده ( کد 2) لطفا ببنویسه تا چک کنیم

جواب سوال 42 چی میشه؟

A

armansaeedi

Guest
آقای 3033 هم من و هم دوستمون A-A جوابارو زدیم،(من کد دو رو زدم). صفحه ی یک رو نگاه کن لطفا!
بچه ها چند تا سوال بود که جواب ندادیم اونا رو هم جواباشو بذارین، جوابای من اینا بودن( احتمال زیاد با مال شما خیلی فرق دارن):
7- ه ( روش IEF )
10- ج
12-الف
13 تا 16( سوالای کرم حلقوی): 13- د 14- ج 15- د 16- ب
19(تری پپسین سوال اولش) : ج
22- نمودار قلب: ب
24- Clade: الف
29- کمان های آئورتی اجدادی: الف
30 - ارزش زیستی: اولی ه دومی د
32- ماده کاتالیزگر و سوبسترا: نمودار ه
33- رفتار اجتناب شکارچی: هر دو سوالش ب
35- تورو خدا اول شما بگین
37- سوال مربوط به هورمون ایکس : الف
38- هر دو سوال گربه گرسنه: اولی ج دومی د

سوالارو طوری زدم که هر دو کد جواب بدن، پس زودتر جوابا رو نگاه کنین!!!!!

ali2000s

New Member
لایک ها
0
:armansaeed

با سلام استدلالت برای سوال گربه ها چی؟ دلیل شرطی شدن کلاسیک چی ؟ اگه شرطی کلاسیک باشه باید محرک شرطی و پاسخ شرطی و محرک اصلی و پاسخ اصلی مشخص باشند اما من فکر کنم این فقط یک شرطی شدن فعاله تو گوگل هم سرچ کردم دیدم ٍور اندیک از ازمایشش به پاداش و یادگیری گربه(آزمونوخطا )رابطه برقرار کرده بود

سوال دوم چی یادگیری از طریق آزمون وخطا که درسته اما به نظر من الگو انتخاب طبیعی جهت دار تداعی میشه (تو کتاب پیش نوشته :اگر محیط جاندار تغییر کنه یا وارد محیط جدیدی بشه انتخاب جهت دار رخ میدهد.)

سوال ماهی ها رو چی زدی؟سوال آنزیم هم فک کنم د بشه تو شیمی پیش یک نمونه واکنش خطی را مثال زده نظرت چی؟

A_A

New Member
لایک ها
2
آقاي armansaeedi من با همه سوال هايي كه زدين موافقم، فقط اون سوال رفتار اجتناب شكارچي كه رنگ قرمز جانشين شده فك ميكنم بشه د (شايدم همون گزينه اي كه گفتين يعني ب)

ضمنا جواب هاي قبلي رو ويرايش كردم تا هردو كد بتونن چك كنن

samira20

New Member
لایک ها
0
آخیش بالاخره طلسم شکست و من وارد این سایت شدم! اول سلام! توروخدا یه خوش آمد بهم بگید تا خستگی ورودم به این سایت از تنم درآد!

- سوال 20 کد 1 که فکر کنم می شه22 کد 2 گزینه الف: نمودار فشار رو در یک" دوره قلبی" داده! ولی چون فشار خون رو نشون می ده درواقع تا حدی برعکسش می شه همون الکتروکاردیوگرام! شاید ارتفاع موج ها فرق کنه ولی موج های ایجاد شده (درواقع برعکس الکتروکاردیوگرام) همون موجهایی هستند که در الکتروکاردیوگرام هست! پس با کمی دقت می شه فهمید که1. نقطه ی A
درواقع آغاز سیستولی جدید در هر دوره هستش 2.نقطه ی F مربوط به آغاز انقباض دهلیزی وبرآمدگی بین E و F مربوط به پایان انقباض دهلیز و آغاز انقباض بطنی هست که دریچه های سینی بسته می شن!3.بیشترین انقباض بطن و فشار آئورت هم که دیگه مشخصه باید در نقطه D باشه!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>

حالا جوابای من از کد1:<o:p></o:p>
1-گزینه د<o:p></o:p>
2-گزینه ج (البته اگه رشد کلی رو درنظر بگیریم ج می شه ولی اگه فقط رشد طولی متوقف شه فکر کنم گزینه الف باشه! چون گیاهان برا رسیدن به نور رقابت می کنند وبلند می شن ولی وقتی رقابت نیست نیازی به بلندی زیاد ندارن، ولی با اطلاعات این سوال گزینه ج فکر کنم بهترین جواب باید باشه!)<o:p></o:p>
3-ج<o:p></o:p>
4-ه<o:p></o:p>
5-ب<o:p></o:p>
6-ج<o:p></o:p>
7-د<o:p></o:p>
8-ب<o:p></o:p>
9-الف<o:p></o:p>
10-الف<o:p></o:p>
11-الف<o:p></o:p>
12-در ظاهر گزینه ه ولی فکرکنم درستش ب <o:p></o:p>
20-که شد الف<o:p></o:p>
21-من ه زدم ولی انگار همه می گن الف!<o:p></o:p>
22-ج، نگید نه که دقیقا 15 دقیقه سر جلسه با این بازی کردم! مطمئنم ج<o:p></o:p>
23-من د زدم!

24-ج
25-ب
28-ه
29-ج
30-ه
31-ه
33-الف
34-ب زدم

35-ب
41-ه شرطی سازی کلاسیک که مسلما نمی شه
احتمالا همون ه باشه

42-ج شاید غلط زدم ولی درموردIIIدرواقع از طریق آزمون و خطا براش شرطی شده که در رو باز کنه و به ماهی برسه!

A

armansaeedi

Guest
اول یه چند موردو بگم: 1- خانم samira 20 خیلی خوش آمدید، قدم رنجه فرمودید.ضمنا اگه تو الپمیاد ادبی شرکت می کردین فکر کنم اول می شین( به دلیل طبع شاعرانه) 2- از آقا یا خانم A-A هم ممنونم واسه ویرایش، در مورد سوال اجتناب شکارچی راستشو بخوای خودم گزینه ی د رو انتخاب کردم چون به نظرم مسلما یه تغییری با اون حالت نور سفید داره که مطرحش کرده ولی دقیق نمیدونم. به هر حال اکثرا ب رو زدن.
3- برای آقای Ali2000s درباره ی سوال گربه (اولیش) رو مورد دو و سه که اصلا بحثی نداریم، 99% موافقم که این شرطی شدن فعاله چون همون طور که گفتی اجزای کلاسیکش وجود نداره( محرک و پاسخ) کاملا هم شبیه جعبه اسکینره، اما این جا یه فرقی داره. تو این سوال گربه با برخورد به اون چفت خودش از قفس آزاد میشه و با ازاد شدنشه که به اون غذا میرسه، تو جعبه اسکینر با برخورد به اون دکمه غذا خودش میومد، اما این جا غذای بیرون قفس برای گربه حکم محرک رو داره، به هر حال این یه استدلال کاملا الکیه و من هیچ تعصبی ندارم اگر هم تو گوگل دیدی که هیچ لابد درسته!
دوستان خواهشا برای بار صدم یکی جواب ائن کرم حلقویو به من بده منتظرم

AMAD

New Member
لایک ها
4
38هرچي نور قرمز بيشتر باشه بيشتر ميترسه فك كنم د ميشه

Leon

New Member
لایک ها
0
سلام به دختر پسرای با حال(هر کی بی حال سلامم بش نمیرسه).یه سلام مخصوص هم برای تو اسی

armanesaeedi عزیز من کرمرو اینجوری زدم.خدا میدونه درسته یا غلط:

کد 2:

13.ه 14.ه 16.د

Leon

New Member
لایک ها
0
راستی سوال 30 هم نظرم اینه که ج میشه

A

armansaeedi

Guest
من چون خیلی باحالم سلامت بهم رسید آقای leon ما ندیده ارادت داریم ولی درباره ی اون سوالای کرم حلقوی و سوال 30 وجه اشتراک نداریم، از بیخ و بن فرق داره.
سوال اولیش(13) تقریبا مطمئنم گزینه ی د میشه ولی برای بقیشون احتمالا حق با توئه، سوال 30 رو هم ببین گزینه ی ه نمیشه؟ استدلالتو بنویس برام.
واسه ی اون سوال اجتناب شکارچی هم فکر کنم هم نور قرمز و هم شکل های تودرتو پرنده رو تحت تاثیر قرار میده پس احتمالا گزینه ی د.

friend

New Member
لایک ها
0
dobare salam dustane nashenas!!!!!!!! be nazare man kollan azmonesh dorostohesabi nabod, age soale 7 ro ye negahi bendazid darmorede II motevaje mishid ke aslan malom nest ke ma gelutamat ro ba alanin avaz kardim ya alanin ro ba gelutamat!!!!!!! (peida konid porteghal forosho) !!!!! va soale 33 va 34 ma ke motevaje shodim ke amade gofte az samte rast be chap tars bishtar mishe ama goya shoma bardashteton barakse mast!!!!!!
(pyda konid......)

samira20

New Member
لایک ها
0
طبع شاعرانه؟!!!!
شاید! کاش اینو یکی زودتر بهم می گفت تا ادبی شرکت می کردم!
شایدم در آینده المپیادی به اسم "زیست شعر" افتتاح کردم!
راستی اینجا کلیدای زیستو نمی ذارن؟ آخه بقیه رو آماده دریافتم نباشه حداقل اسم المپیادو نوشتن ولی از زیست خبری نیست!

darwin

New Member
لایک ها
0
سلام به همگی.
- در مورد سوال آوند- تغییر فصل- کسی مطمئن نیست؟
-نمودار سوبسترا-آنزیم مطمئنید ه میشه؟ من بین د و ه شک دارم. و فکر هم میکنم که د درست باشه.
- در مورد سوال گربه: قطعا موارد I & II نمیشن. I اولی رو که اکثرا اتفاق نظر داریم.II هم به دلیل اینکه انتخاب طبیعی 2 دقیقه ای که اثر نمیذاره.

A

armansaeedi

Guest
خانم samira 20 شما مسینکه به غیر از طبع شاعرانه طنز پرداز هم هستین. زیست همیشه همین طوره خودشونم جوابای درست رو نمیدونن واسه همین سه چهار هفته طول میکشه تفکر بفرمایند بفهمند یه سری انسان الافشونن. به هر حال من از اینجا به همه ی بچه ها میگم که از یک منبع موثق شنیدم آخر این هفته نتایج داده میشه اکه به دست خودم هم زودتر رسید میزنم همین جا !!!!!! پس منتظر باشید.

و دور نخواهم شد از این خاک غریب
و همینجا منتظرم........................

بالا