kfxray13

New Member
لایک ها
201
پاسخ : تبریک و گزارش نانویی 93

ی قصار از شیوه نامه طراحی سوالای امسال :

آسان و دشواري سؤال: وقتی سؤالات خیلی سخت و یا خیلی آسان باشند بین افرادي که یاد دارند و افرادي که یاد ندارند تفاوت قائل نمی‌شود.

nanogirl

New Member
لایک ها
107

بچه ها خبرو شنیدین؟
برگزاری همایش نانو رو میگم!
اغا گفتن زمانشو عوض نمیکنن!اینطوری ما نمیتونیم شرکت کنیم...
بچه هابرین شماهم توصفحه ی باشگاه نظر بذارین به دبیرخانه همایشم زنگ بزنین عوضش کنن
منم اگر به این همایش نانوه نرسم قبل کنکور سکته میزنم خونم میفته گردن مسئولین این همایش!

love star

Moderator
لایک ها
942

همایش چی؟
از اونایی که پارسالم واسه المپیادیا گذاشته بودن؟

ali.a1375

New Member
لایک ها
60

سلام
جریان همایش چیه؟
کی و کجا قراره برگزار بشه که باید عوض شه؟؟؟!!!!!

aphu77-G

New Member
لایک ها
85

سلام !
بابا تاریخش که خیلی خوبه!!! من اگر بتونم حتما شرکت خواهم کرد
ولی تاریخش خیلی خوبه.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بچه ها خبرو شنیدین؟
برگزاری همایش نانو رو میگم!
اغا گفتن زمانشو عوض نمیکنن!اینطوری ما نمیتونیم شرکت کنیم...
بچه هابرین شماهم توصفحه ی باشگاه نظر بذارین به دبیرخانه همایشم زنگ بزنین عوضش کنن
منم اگر به این همایش نانوه نرسم قبل کنکور سکته میزنم خونم میفته گردن مسئولین این همایش!
سکتی
انشالله عمرت جنتی* مانند باشه...به همایشهم.میرسی!

shiiiiriiin

New Member
لایک ها
0

سلام ببخشین من سوال دارم ! تا چه میزان لازمه ازxrdاطلاعات داشته باشیم؟ تو المپیاد سوال خارج از منابع میاد برای xrdچطور؟

ali.a1375

New Member
لایک ها
60

سلام
xrd از اون موضوعاتیه که تقریبا هر سال تو المپیاد مطرح میشه و متاسفانه تو منابع المپیاد توضیحی در مورد اون داده نشده. ولی حتما لازمه برا المپیاد، مبانی xrd و تحلیل داده های حاصل از xrd رو بلد باشین. مثلا در مورد تغییر طیف xrd با تغییر اندازه ی ماده که خیلی موضوع مهمیه باید اطلاعات داشته باشین.

shiiiiriiin

New Member
لایک ها
0

از کجا میتونم به این مطالب دسترسی داشته باشم؟

ali.a1375

New Member
لایک ها
60

یه سری کتابا در مورد xrd هستن ولی حجمشون زیاده و بالا تر از حد المپیادن، بنابراین به نظرم مقالاتی رو تو اینترنت پیدا کنید و برا المپیاد امسال آماده شین. البته امیدوارم موضوع xrd تا چند وقت دیگه وارد مقالات باشگاه بشه. در ضمن سوالای دوره های قبل رو هم نگاه کنین تا موضوعات اصلی دستتون بیاد.

aphu77-G

New Member
لایک ها
85

سلام آقا انصاری ، شما اطلاعاتی از "فرایند نیتراسیون برای ایجاد تخلخل رو آلومینا" دارید؟؟ میشه برام توضیح کامل بدید؟! متاسفانه چیز بدرد بخوری اصلا گیرم نیومده برای این توضیح !!
یا اگر قاله ای درموردش تو نت هست لینکش رو بدید.ب
قیه دوستان اکر اطلاعاتی دارند لطفا بنویسند.
ممنون میشم:)

آخرین ویرایش توسط مدیر

ali.a1375

New Member
لایک ها
60

سلام، راستش من در همین حد بلدم که نیتراسیون فرآیندی است که برای اصلاح خواص سطحی مواد مثلا افزایش مقاومت به سایش و مقاومت به خستگی و کاهش ضریب اصطکاک و ... انجام میشود، به این صورت که نیتروژن یا گروه های عاملی نیتروژن دار را از ماده ای مانند نیتریک اسید گرفته و وارد ساختار سطحی نمونه ی مورد نظر میکنند.
لینک یه مقاله رو گذاشتم که شاید به دردتون بخوره:
http://www.ias.ac.in/chemsci/Pdf-Apr2003/Pc3236.pdf

آخرین ویرایش توسط مدیر

aphu77-G

New Member
لایک ها
85

ممنون.
2مقاله انگلیش دیگری هم برام گیر اوردن دوستان، در ترجمش عاجز بودمگ
وگل ترنسلیت هم داغون ترجمش کرد. کاش یه مختصر توضی میدادید از همین مقاله. :22:

ali.a1375

New Member
لایک ها
60

اگر می خواید تخصصی در مورد این موضوع کار کنید باید از سایت sciencedirect. com استفاده کنید و یه سری مقاله ی انگلیسی رو ترجمه کنید. ولی اگه اطلاعات عمومی می خواین، اجازه بدین تا خودم بخونم و توضیح بدم.

A...H

New Member
لایک ها
88

سلام مقاله ای که اینجا قرار دادید خیلی با موضوع ارتباط پیدا نمیکنه.
کلا فرایند نیتراسیون فرایندی که ما روی ماده ای no2 بشونیم
مثلا توی ترکیبات آروماتیک مثل تلوئن اگر ما از ترکیب hno3 و h2so4 استفاده کنیم tnt به دست میاد که خواص مشخصی داره.
شما از همین فرایند میتونید پنبه های سلولزی رو نیتراسون کنید و اون رو به سوخت جامد تبدیل کنید.
مقاله بالا اثر قفس زئولیتی رو روی ایزومی های نیتراسیون بررسی کرده چون به دلایل خیلی طولانی تمایل نیترایون تو این ترکیبات نشستن بر روی هر 3 استخلاف هر دو ارتو و پارا هست....
کارای که برای اصلاح سطح شده معمولا غیر کاربردی و آزمایشگاهی هست و در یک کلام بحث به درد بخوری برای المپیاد نیست ولی میتونه بحث جالبی برای پژوهش باشه...

aphu77-G

New Member
لایک ها
85

اگر می خواید تخصصی در مورد این موضوع کار کنید باید از سایت sciencedirect. com استفاده کنید و یه سری مقاله ی انگلیسی رو ترجمه کنید. ولی اگه اطلاعات عمومی می خواین، اجازه بدین تا خودم بخونم و توضیح بدم.

لطف میکنید
فقط یچیزی : اون نیتراسیونی که تو مقالات توضیح داده فرق داره با اون چیزی که من میخواستم.
موضوع تحقیق منم فرایند نیتراسیون برای ایجاد تخلخل روی آلومینا هست.
فردی که این موضوع رو به من داده ، بنظرم منظورشون بمباران نیتروژنی یا همون روشی که اقای بابایی میگن نباشه.
بهرحال من از ایشون پرسیدم'فردی که این موضوع رو داد' جواب ندادن بفهمم اصلا درست منظورشون چیه !! :/
لذا :)خواهشمندم شما توضیحاتتون رو بنویسید.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

آقای بابایی عزیز ، الان برای من فرق داره و میخوام از هر2جهت این موضوع برسی کنم. و الان ه اهمیتی برام نداره که اون فرد منظورشون دقیق چی بودهخ
ودم از روی علاقم مایلم از هر2جهت برسی شه.
توضیحاتشدرسته برای المپیاد زیاد مهم نباشه ولی کاره خدارو دیدید یکدفعه طراحان محترم توضیح کلی بدن بعد زید یک سوال!!والا بعیدم نیست! ولی ممنون میشم بهمنه دانش اموز کمک کنید که اگر2توضیح گوناگون براش پیداشده یا فرایندها متفاوتن برای من توضیح بدید.
واقعا دوست دارم بدونم.
ممنون :)

ali.a1375

New Member
لایک ها
60

سلام مقاله ای که اینجا قرار دادید خیلی با موضوع ارتباط پیدا نمیکنه.
کلا فرایند نیتراسیون فرایندی که ما روی ماده ای no2 بشونیم
مثلا توی ترکیبات آروماتیک مثل تلوئن اگر ما از ترکیب hno3 و h2so4 استفاده کنیم tnt به دست میاد که خواص مشخصی داره.
شما از همین فرایند میتونید پنبه های سلولزی رو نیتراسون کنید و اون رو به سوخت جامد تبدیل کنید.
مقاله بالا اثر قفس زئولیتی رو روی ایزومی های نیتراسیون بررسی کرده چون به دلایل خیلی طولانی تمایل نیترایون تو این ترکیبات نشستن بر روی هر 3 استخلاف هر دو ارتو و پارا هست....
کارای که برای اصلاح سطح شده معمولا غیر کاربردی و آزمایشگاهی هست و در یک کلام بحث به درد بخوری برای المپیاد نیست ولی میتونه بحث جالبی برای پژوهش باشه...
با سلام، اون مقاله ای که لینکشو گذاشتم فقط به عنوان یه نمونه از کاربرد نیتراسیون در اصلاح سطح بود.

sohrab.rz

New Member
لایک ها
49

سلام ... کجامیشه در باره این المپیاد نانو اطلاعات کسب کرد؟:207::d

shiiiiriiin

New Member
لایک ها
0

[MENTION=19059]sohrab.rz[/MENTION]سلام برای آشنایی کامل میتونید برید سایت المپیاد دوسolampiad.usبخش المپیاد نانو اونجا تمام سوالات ممکن پرسیده شده!جوابای اقای شهسواری که بخونین بهتره بعد میتونید برین سایت باشگاه نانوnanoclub.ir

sohrab.rz

New Member
لایک ها
49

@sohrab.rzسلام برای آشنایی کامل میتونید برید سایت المپیاد دوسolampiad.usبخش المپیاد نانو اونجا تمام سوالات ممکن پرسیده شده!جوابای اقای شهسواری که بخونین بهتره بعد میتونید برین سایت باشگاه نانوnanoclub.ir
اوکی ... مرسی

بالا