در كنكور سراسري 89 كدام شهر، كدام رشته و كدام دانشگاه قبول شدي؟؟!!

bihamta

New Member
لایک ها
345
سلام دوست عزیز zahra74
سنت قانونی شده؟
پستات به 10 تا رسیده؟
یکم یزار تعداد پستات بره بالا،بدون سایت چی به چیه اونوقت نظر بده
باشه؟

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
zahra74 گفت
چرا اينقدر به شاهد گير ميدين شما ميدونين اونها توچه وضعين ؟خيليهاشون به خاطر اينكه فكر ميكنن وظيفه شون بوده هيچ انتظاري از بنياد شهيد ندارن وجاننبازيشون اصلا ثبت نشده ببخشيد من نه كنكوريم نه دركنكور سهميه اي خواهم داشت آخه اون سهميه فقط جانبازان 50درصد به بال رو شامل ميشه كه باباي من جانباز15 درصده حالا خودتون قضاوت كنيد چند تا جانباز بالاي 50درصد هست كه بچه ش كنكوري باشه واقعا چند تا ؟همين جانبازا زندگي من وتو رو نجات دادن كه ما الان باشيم .سهميه داره آره سهميه اينكه نگاه باباشو ديگه هيچوقت نميتونه ببينه آره سهميه اش اينه كه وقتي باباش موجي ميشه همه چي رو ميزنه اون بچه شه كه عذاب ميكشه چون به جاي خنده هاي شيرين باباش بايد اين صحنه رو ببينه سهميه اش اينه كه باباش هيچوقت نتونسته به آغوش بكشه وهميشه حسرت اين كه باباش فقط يه روز فقط يه روز دست داشته باشه كه بتونه بغلش كنه كه از جيبش پول در بياره بهش بده (آخه اين لذت بخشه براش)خودتونو يه لحظه بذاريد جاي اونا.بعدم سهميه مناطق محروم كه بيشتره كه با بيسواديش ميره ميشينه رو صندلي دانشگاه تهران
دوست عزیز
اگر منظورتون پست منه باید بگم دوباره بخونیدش
همونطور که اوونجا هم گفتم من مخلص همه ی جانبازا و خانوادشون هستم و موافق تسهیلات برای اوونا و خانوادشون چون اوونا از عزیزترین چیزشون که جونشون باشه گذشتن و این رو هم گفتم که در جریان مشکلاتشون هستم.
محور بحث من 2 چیزه:
1:چند روزیه تو سایت بحث سره این سهمیه هست و خیلی ها نظر دادن نظره منم در چند صفحه قبل هست نقل قول از bihamta می تونید برید بخونید من فکر می کنم بدون اینکه به کس توهینی کرده باشم نظرمو گفتم اما بعضی ها همه ی کسایی که راجبه این سهمیه نظر دادن رو احمق و..خطاب کردن بدون اینکه نظری تو سایت بدن من حرفم اینه درستتر نیست که اینجا محترمانه بحث بشه و نظرا گفته شه تا این که یه هرکی راجبه سهمیه حرف می زنه احمق خطاب بشه؟؟؟
2:من حرفم با اوونایی که استعداد حتی برق شریف خوندنم دارن ولی به دلیل شرایط نتونستن رتبه اوونو بیارن و با سهمیه رفتن نیست!
نوشه جانشون!من حرفم اینکه یه طوری سهمیه بزارن که اووونی که چه شرایطش خوب باشه چه نباشه نه استعدادشو داره نه پشتکارشو نره بشینه تو کلاس برق شریف!(من راجبه کسی که می شناسم میگم)و جای یکی دیگه رو که میتونه با اوونجا و اوون رشته خوندن بعدنا به مملکت خدمت کنه.
همه ی این بحث ها برای اینه که بفهمیم ایا این سهمیه به این شکل و تا این حد درسته یا باید نوع و حدودش تغییر کنه؟
که اگه باید تغییر کنه چه طوری بشه بهتره ؟؟؟وگرنه کسی مخالف تسهیلات واسه جانبازا نیست بازم می گم من مخلص همه ی جانبازای فداکار ایران هستم.
موفق باشید

afshin

New Member
لایک ها
71
Fiboonatchi گفت
zahra74 گفت
چرا اينقدر به شاهد گير ميدين شما ميدونين اونها توچه وضعين ؟خيليهاشون به خاطر اينكه فكر ميكنن وظيفه شون بوده هيچ انتظاري از بنياد شهيد ندارن وجاننبازيشون اصلا ثبت نشده ببخشيد من نه كنكوريم نه دركنكور سهميه اي خواهم داشت آخه اون سهميه فقط جانبازان 50درصد به بال رو شامل ميشه كه باباي من جانباز15 درصده حالا خودتون قضاوت كنيد چند تا جانباز بالاي 50درصد هست كه بچه ش كنكوري باشه واقعا چند تا ؟همين جانبازا زندگي من وتو رو نجات دادن كه ما الان باشيم .سهميه داره آره سهميه اينكه نگاه باباشو ديگه هيچوقت نميتونه ببينه آره سهميه اش اينه كه وقتي باباش موجي ميشه همه چي رو ميزنه اون بچه شه كه عذاب ميكشه چون به جاي خنده هاي شيرين باباش بايد اين صحنه رو ببينه سهميه اش اينه كه باباش هيچوقت نتونسته به آغوش بكشه وهميشه حسرت اين كه باباش فقط يه روز فقط يه روز دست داشته باشه كه بتونه بغلش كنه كه از جيبش پول در بياره بهش بده (آخه اين لذت بخشه براش)خودتونو يه لحظه بذاريد جاي اونا.بعدم سهميه مناطق محروم كه بيشتره كه با بيسواديش ميره ميشينه رو صندلي دانشگاه تهران
دوست عزیز
اگر منظورتون پست منه باید بگم دوباره بخونیدش
همونطور که اوونجا هم گفتم من مخلص همه ی جانبازا و خانوادشون هستم و موافق تسهیلات برای اوونا و خانوادشون چون اوونا از عزیزترین چیزشون که جونشون باشه گذشتن و این رو هم گفتم که در جریان مشکلاتشون هستم.
محور بحث من 2 چیزه:
1:چند روزیه تو سایت بحث سره این سهمیه هست و خیلی ها نظر دادن نظره منم در چند صفحه قبل هست نقل قول از bihamta می تونید برید بخونید من فکر می کنم بدون اینکه به کس توهینی کرده باشم نظرمو گفتم اما بعضی ها همه ی کسایی که راجبه این سهمیه نظر دادن رو احمق و..خطاب کردن بدون اینکه نظری تو سایت بدن من حرفم اینه درستتر نیست که اینجا محترمانه بحث بشه و نظرا گفته شه تا این که یه هرکی راجبه سهمیه حرف می زنه احمق خطاب بشه؟؟؟
2:من حرفم با اوونایی که استعداد حتی برق شریف خوندنم دارن ولی به دلیل شرایط نتونستن رتبه اوونو بیارن و با سهمیه رفتن نیست!
نوشه جانشون!من حرفم اینکه یه طوری سهمیه بزارن که اووونی که چه شرایطش خوب باشه چه نباشه نه استعدادشو داره نه پشتکارشو نره بشینه تو کلاس برق شریف!(من راجبه کسی که می شناسم میگم)و جای یکی دیگه رو که میتونه با اوونجا و اوون رشته خوندن بعدنا به مملکت خدمت کنه.
همه ی این بحث ها برای اینه که بفهمیم ایا این سهمیه به این شکل و تا این حد درسته یا باید نوع و حدودش تغییر کنه؟
که اگه باید تغییر کنه چه طوری بشه بهتره ؟؟؟وگرنه کسی مخالف تسهیلات واسه جانبازا نیست بازم می گم من مخلص همه ی جانبازای فداکار ایران هستم.
موفق باشید

man ham taghriban ba nazare fibonatchi movafegham

bihamta

New Member
لایک ها
345
دوست من با 1010 رفته عمران خواجه نصیر!!!!

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
bihamta گفت
دوست من با 1010 رفته عمران خواجه نصیر!!!!
بله خوب ایشون بومی اند!!!پس بااین حساب من جزو نفرات اول کلاسم!!!!!!!!!

لایک ها
12
zahra74 گفت
.بعدم سهميه مناطق محروم كه بيشتره كه با بيسواديش ميره ميشينه رو صندلي دانشگاه تهران

واقعا خیلی کوته فکرید!!!
(خیلی مودبانش این میشه!!!!!!!!)

بچه های منطقه محروم چکار به شما دارن؟!!!!!!!!
اونا بین خودشون سنجیده میشن.....

بعدشم محض اطلاع شما شهر ما جزو مناطق محرومه و امسال یکی از بچه های مدرسمون رتبش شد 1 منطقه 3 و 19 کشور(ریاضی)

Elham_p

New Member
لایک ها
8
در كنكور به هر كسي به نوعي ظلم ميشه. با اين بومي گزيني ها بيشتر از هر كسي به بچه هاي منطقه 3 استان هاي محروم.ما كل دوران تحصيلمون مشكلاتي داشتيم كه در حالات كلي يه دانش آموز تهراني هيچ وقت نداشته مثلا امسال سوماي رياضي مدرسه خودمون اصلا دبير هندسه نداشتن،دبير حسابانشون كلي مشكل داشت با كتاب درسي ،يا دبير شيمي خودمون كه همون اول سال متوجه شدم اگه به صحبتاش گوش ندم خيلي به سودمه چون گاها عرايض ايشون با كتاب و حقيقت متناقض بود(اضافه مي كنم كه من در بهترين مدرسه شهرمون درس مي خونم)...شايد اگه بچه هاي منطقه 3 در منطقه مرفه تري زندگي مي كردن خيلي بهتر نتيجه مي گرفتن.حالا با اين بومي گزيني ها ما مي گيم اصلا سهميه نخواستيم چون عملا به ضرر ماست.سال گذشته رتبه 4 منطقه 3 و 48 كشور دانشگاه تهران قبول نشد اما رتبه 170 منطقه 3 از نظرآباد يا 679 از كرج (منطقه2)قبول شدن، چرا؟به اين دليل ساده كه اونا بومي بودن.رتبه 17 منطقه 3( 400كشوري )و رتبه 610 منطقه 1 هر دو بايد برق امير كبير بخونن چون دومي بومي تهرانه و اولي نيست...حالا وضعيت اين رشته ها چون جز 13 رشته هستن خوبه.فيزيك شريف از 40 نفر ظرفيتش بايد 36 نفر بومي باشن! واقعا مضحكه!

infinity31

New Member
لایک ها
0
بچه هاااااااااااااااااااااا دلم خیلی گرفتههههههههههههههههههههههههههههههههه...

رتبه 200 منطقه 2 می تونه سخت افزار شریف قبول شه...270 نمی تونه IT شریف قبول شه که به مراتب پایین تره؟؟؟؟؟

همه کلی ذوق زده ان و حال و هوای دانشگاه و ... من هیج حسی ندارم... IT تهران حقم نبووووووووووووووووووووووووود

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
Elham_p گفت
در كنكور به هر كسي به نوعي ظلم ميشه. با اين بومي گزيني ها بيشتر از هر كسي به بچه هاي منطقه 3 استان هاي محروم.ما كل دوران تحصيلمون مشكلاتي داشتيم كه در حالات كلي يه دانش آموز تهراني هيچ وقت نداشته مثلا امسال سوماي رياضي مدرسه خودمون اصلا دبير هندسه نداشتن،دبير حسابانشون كلي مشكل داشت با كتاب درسي ،يا دبير شيمي خودمون كه همون اول سال متوجه شدم اگه به صحبتاش گوش ندم خيلي به سودمه چون گاها عرايض ايشون با كتاب و حقيقت متناقض بود(اضافه مي كنم كه من در بهترين مدرسه شهرمون درس مي خونم)...شايد اگه بچه هاي منطقه 3 در منطقه مرفه تري زندگي مي كردن خيلي بهتر نتيجه مي گرفتن.حالا با اين بومي گزيني ها ما مي گيم اصلا سهميه نخواستيم چون عملا به ضرر ماست.سال گذشته رتبه 4 منطقه 3 و 48 كشور دانشگاه تهران قبول نشد اما رتبه 170 منطقه 3 از نظرآباد يا 679 از كرج (منطقه2)قبول شدن، چرا؟به اين دليل ساده كه اونا بومي بودن.رتبه 17 منطقه 3( 400كشوري )و رتبه 610 منطقه 1 هر دو بايد برق امير كبير بخونن چون دومي بومي تهرانه و اولي نيست...حالا وضعيت اين رشته ها چون جز 13 رشته هستن خوبه.فيزيك شريف از 40 نفر ظرفيتش بايد 36 نفر بومي باشن! واقعا مضحكه!
من که هی می خوام به این ظلم ها فکر نکنم اما هر ساعت قبولی های جالب دوستان و اشنایان و فامیل ها رو می شنوم دوباره اعصابم می ریزه به هم!!!!!!!!

اخه یکی نیست به اینا بگه مگه تهرانیا کم امکانات دارن که این بومی ام گذاشتن ؟؟؟؟؟؟
بومی گزینی تو شهرستان فقط به درد ضعیف ها می خوره!!!!!!!!!!
کجا اند اووووووووووونایی که شعار عدالت می دن؟؟؟؟؟؟؟
حالا بومی گزینی گزاشتین جهنم!چرا ظرفیت فنی های تهرانو کم کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هی می خوام فکر نکنم اما نمی شه!!!!!!!!
بعد می گن چرا فرار مغزها داریم!!!همین کارارو می کنن که یه سری می رن پشت سرشونم نگا نمی کنن دیگه!!!!!!!!!!

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
infinity31 گفت
بچه هاااااااااااااااااااااا دلم خیلی گرفتههههههههههههههههههههههههههههههههه..

همه کلی ذوق زده ان و حال و هوای دانشگاه و ... من هیج حسی ندارم..

me too.....

Elham_p

New Member
لایک ها
8
که هی می خوام به این ظلم ها فکر نکنم اما هر ساعت قبولی های جالب دوستان و اشنایان و فامیل ها رو می شنوم دوباره اعصابم می ریزه به هم!!!!!!!!

اخه یکی نیست به اینا بگه مگه تهرانیا کم امکانات دارن که این بومی ام گذاشتن ؟؟؟؟؟؟
بعد می گن چرا فرار مغزها داریم!!!همین کارارو می کنن که یه سری می رن پشت سرشونم نگا نمی کنن دیگه!!!!!!!!!!
انتخاب اين 13 رشته و كم كردن بومي گزيني در اين رشته ها هم نوع ديگر بي عدالتيه،شايد يه نفر يه رشته اي رو بخواد كه خيلي محبوب نيست صرفا همين دليل بايد شانس قبوليش كمتر بشه!اينه دولت عدالت محور ما...
اگه بخوايم غصه اينا رو بخوريم كه تنها چيزي رو كه داريم هم از دست مي ديم...
پ.ن زندگي سخته اما من از اون سر سخت ترم...

drali

New Member
لایک ها
34
نمیدونم چرا اکثر بچه های منطقه3 از معلماشون بد میگن!!

اما برعکس بقیه به نظر من ما معلمای خیلی خوبی یا بهتر بگم عالی داریم

و سطح علمی همشون بالاست ( حتی من باور دارم که معلمامون اگه از خیلی معلمای منطقه1 دیگه بهتر نباشن , حداقل چیزی از اونا کم ندارن )

معلمای ما همشون ( به جز معلم فیزیکمون که لیسانسه و البته اونم معلم خیلی خوبیه ) کارشناسی ارشد دارن ( بعضیاشون از دانشگاه تهران )

مثلا تستای تالیفی معلم زیستمون خیلی خیلی مفهومی تر از تستای کتابای بازار حتی کتاب سبزه ( سوالی ژنتیکشون هم خیلی سوالای قشنگین )
جزوشون هم خیلی کامل و دقیقه ( راستش بعضی از قسمتهای کتاب که ابهام دارن و قابل درک نیستن مثل گیاهی دوم تو جزوه ایشون خیلی کامل و دقیق توضیح داده شده )
اینا رو گفتم که بدونید همه ی معلمای منطقه3 بد نیستن

و در انتها :
به نظر من معلممون هر چقدر هم بد باشه بازم استاد ماست و نباید ازش بد بگیم

امام علی (ع) : هر کس یک کلمه به من بیاموزد یک عمر مرا بنده خویش کرده است

لایک ها
12
Elham_p گفت
که هی می خوام به این ظلم ها فکر نکنم اما هر ساعت قبولی های جالب دوستان و اشنایان و فامیل ها رو می شنوم دوباره اعصابم می ریزه به هم!!!!!!!!

انتخاب اين 13 رشته و كم كردن بومي گزيني در اين رشته ها هم نوع ديگر بي عدالتيه،شايد يه نفر يه رشته اي رو بخواد كه خيلي محبوب نيست صرفا همين دليل بايد شانس قبوليش كمتر بشه!اينه دولت عدالت محور ما...
اگه بخوايم غصه اينا رو بخوريم كه تنها چيزي رو كه داريم هم از دست مي ديم...
پ.ن زندگي سخته اما من از اون سر سخت ترم...

البته بی عدالتی در این زمینه خیلی وقته که حکم فرماست........
من نمی دونم چه خیری از بومی گزینی دیدن؟!!!!!!!!!
به نظر من تقصیر مجلسه ..

اگه یادتون باشه وقتی وزیر جدید علوم وقتی رفته بود مجلس واسه گرفتن رای اعتماد اونجا گفت که از جمله برنامه هاش اینه که بومی گزینی تا زمانی که همه ی دانشگاههای کشور در سطح قابل قبولی بشن متوقف بشه.........
که البته همون جا نزدیک بود نماینده ها خرخرشو بجوئن!!!!!!!!!

marvel

New Member
لایک ها
1
فکر کنم اسم رستگار رحمانی برای بستن دهن افرادی که بهونه ی نداشتن امکانات رو میارن کافی باشه

liliom-chem

New Member
لایک ها
4
zahra74 گفت
.بعدم سهميه مناطق محروم كه بيشتره كه با بيسواديش ميره ميشينه رو صندلي دانشگاه تهران
دوست عزیز اصلا شما میدونی سهمیه منطقه محروم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الان میخوام کامل توضیح بدم که اگه ابهامی هست برطرف شه!!!!!
سهمیه منطقه محروم در قسمتی از دفترچه معرفی شده بود(برای ما که بود-پارسال-امسال دفترچه رو ندیدم) که بنابر اون برای بعضی استانهایی که محروم شناخته میشن تعدادی سهمیه در نظر میگیرن مثلا استانی که 4 تا رشته داشت هرکدوم یک یا دو نفر- که اولین نفر بعد از آخرین نفر قبولی در همون استان،که این کد رو زده باشه هست تاکید میکنم اولین نفر!و اصولا یک نفر پسر هست و یک نفر دختر یا فقط یکی پسر!-میتونن در یک رشته ی خاصی در یک دانشگاه خاصی و البته یک گرایش خاص! تحصیل بکنن.
این میدونی میشه چند درصد از کل ورودی های یک رشته؟؟؟ مثال میزنم، سال ما یک رشته 150 نفر گرفته بود که کلا فکر میکنم 2 نفر با این سهمیه بودن اونم کاملا پس از قبولی ورودیها!یعنی 1.3%تقریبا!اینو میگی خیلی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته بگم اینم که هر رشته و هر دانشگاهی رو نداره که بگیم تنوع داره مثلا یه استان ممکنه هیچی تهران نداشته باشه یا فقط از یکی از استانای همسایه یا حتی خود همون استان رو داشته باشه!
و حتی سالهای پیش شرط کار به مدت 2 برابر سالهای تحصیل در استانشون رو هم داشت که برش داشتن.
در کل اگر موضوع سنجش بچه های یک استان محروم رو با هم برای انتخاب بهترینشون بعد از آخرین فرد قبولی در نظر بگیریم واقعا اعتراض برای بقیه استانا جایی نداره به نظرم!
تازه سال ما 15 تا منطقه رو پوشش میداد!!!!!!!! که میشد 10تا استان!!!!!!!
به هر حال فکر میکنم کاملا مشخص شد چیزی که ازش نام بردید به عنوان سهمیه منطقه محروم دقیقا چیه و اینکه اگر منظورتون این نبود(عزیز، اونی که میدونه سهمیه منطقه محروم به این نام وجود داره رو در نظر بگیر که با این طرز صحبت شما ممکنه چه ذهنیتی براش ایجاد بشه!)هم در هر حال این مطلب میتونه روشن سازی باشه برا از این به بعد که وقتی کسی رفت دانشگاه و گفتن سهمیه منطقه محروم نگه آره طرف با سهمیه اومده!!! این اون سهمیه ای که شما فکر میکنی نیست!!یه جرعه عدالته!

با تشکر از اینکه وقت گذاشتید و اینو خوندید!

zahra74

New Member
لایک ها
0
من از همه ي دوستان عذر ميخوام منظور من شخص خاصي نبود خوب خود شما به من بگيد واقعا چند تا جانباز بالاي 50هست كه بچه اش كنكوري باشه در مورد اينكه گفتين كسي كه استعداد برق شريف رو نداره ميره ميشينه سر كلاس تا حدودي موافقم ولي اونم مجبور ميشه خودشو بكشه بالا كه ديگران با نگاه تمسخر آميز بهش نگاه نكنن بازم ببخشيد دوستي كه گفته بودين بذار پستهات 10تابشه بعد نظر بده مگه از اول پست هاي شما بيشتر از 10تا بود؟

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
zahra74 گفت
من از همه ي دوستان عذر ميخوام منظور من شخص خاصي نبود خوب خود شما به من بگيد واقعا چند تا جانباز بالاي 50هست كه بچه اش كنكوري باشه در مورد اينكه گفتين كسي كه استعداد برق شريف رو نداره ميره ميشينه سر كلاس تا حدودي موافقم ولي اونم مجبور ميشه خودشو بكشه بالا كه ديگران با نگاه تمسخر آميز بهش نگاه نكنن بازم ببخشيد دوستي كه گفته بودين بذار پستهات 10تابشه بعد نظر بده مگه از اول پست هاي شما بيشتر از 10تا بود؟
دوست عزیز
من نمی دونم تعداد جانبازای بالای 50% رو!
راجبه برق های شریف:
دو حالت داره:1-استعدادشو داره ولی به دلیل شرایط نتونسته رتبشو بیاره که می ره اوونجا خودشو می کشه بالا!
2-در هر صورت نه استعدادشو داره نه پشتکار که جای یکی دیگه رو گرفته!!!خیلی از رتبه های دو رقمی برق شریف می خواستن که شدن مکانیک!!!!!
موفق باشید

irangirl

New Member
لایک ها
5
من بعد از كلي فكر كردن به اين نتيجه رسيدم كه مشكل از قوانين ماست
اين سهميه ها باعث رنج و عذاب دو طرفه
باور كنيد من هم اصلا با اين قبوليم خوشحال نشدم شما از يك طرف به ماجرا نگاه مي كنيد خودتون را بذاريد جاي من
باور كنيد شنيدن هر يك كلمه توهين براي من خيلي سخته الان دلم ميخواست هيچي قبول نميشدم و اين نگاه ها و حرف ها را تحمل نميكردم
البته من با نقد عقلاني مخالف نيسم ولي جو سايت خوب نيست يعني بعضي آدم ها فقط قصد توهين دارند غير از اين بود خودم وارد بحث ميشدم

بابا تو را خدا موقع قضاوت خودتون را جاي اون طرفم بذاريد نمي گم حقم بوده ولي بعضي اين حرفا هم حقم نيست
اميدوارم همگي به آرزوشون برسند و همين جا كسايي را كه گفته بودم نمي بخشم ميبخشم (عصباني بودند مهم نيست) و بهترين ها را براي همه ميخوام

pozitrone

New Member
لایک ها
21
البته بی عدالتی در این زمینه خیلی وقته که حکم فرماست........
من نمی دونم چه خیری از بومی گزینی دیدن؟!!!!!!!!!
به نظر من تقصیر مجلسه ..

اگه یادتون باشه وقتی وزیر جدید علوم وقتی رفته بود مجلس واسه گرفتن رای اعتماد اونجا گفت که از جمله برنامه هاش اینه که بومی گزینی تا زمانی که همه ی دانشگاههای کشور در سطح قابل قبولی بشن متوقف بشه.........
که البته همون جا نزدیک بود نماینده ها خرخرشو بجوئن!!!!!!!!!
دوستان عزیز!لطفا اول اطلاعاتتونو بالا ببرین.بعد نظر بدین.
قانون بومی گزینی که 20 ساله تصویب شده.
ولی اتفاقی که در سال 87 افتاد به خاطر مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که شخص رییس جمهور رییس این شوراست!
مثل اینکه یادتون رفته سال 87 مجلس بود که کمی اثرات فاجعه ی بومی گزینی شدید اون سال رو کاهش داد.
جالب بود وقتی رییس جمهور زمستان سال 87 بازدید سرزده ای!از خوابگاه دختران دانشگاه تهران داشت دانشجویی پرسید که چرا بومی گزینی و سهمیه بندی جنسیتی این قدر زیاده؟جواب ایشون هم شنیدنی بود!"” اگر بومی گزینی و سهمیه بندی جنسیتی وجود دارد پس شما این جا چه کار می کنید؟”
ضمنا من به عنوان یه کنکوری 88 که اخبار بومی گزینی رو دقیقا دنبال می کردم یادم هست که پیگیری های آقای عباسپور(نه پور عباس!)رییس کمیته ی آموزش و تحقیقات مجلس باعث شد که بومی گزینی واسه سال 88 و 89 و سال های بعد اصلاح شه!

سال 87 به علت قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی بومی گزینی به میزان 88درصد!!! انجام شد!!!
ولی در سال 88 با اصلاح قانون این رقم به 54 درصد کاهش یافت !

بالا