----> راز قانون جاذبه : The Secret <----

وضعیت
موضوع بسته شده است.
لایک ها
521
سلام به همه ی دوستان و ممنون بایت نظراتی که دادن...
................................................................................................................
اول یه گلایه میکنم از بعضی ها که اصلا نمیفهمم چرا اینقدر جو رو بهم میزنن... به نظر من درستش اینه که اگر هم با نظر یا ایده یا فکری مخالف هستیم، خیلی دوستانه نظرمون رو بگیم... اینطوری میتونیم توقع داشته باشیم که دیگران هم به ما احترام بذارن و دوستانه برخورد کنن... در نتیجه جوی آروم خواهیم داشت... اینطوری به کسی هم برنمیخوره و کدورتی پیش نمیاد...
................................................................................................................
من نظرم رو با نتیجه گیری از یه مثال تجربی خدمتتون عرض میکنم:
یه خلبانی بوده که توی یه سانحه ی هوایی به شدت مجروح میشه طوری که بعدها پزشکا تشخیص میدن که تا آخر عمرش فقط میتونه پلکش رو تکون بده...( یعنی در حد جانباز 99,99%!!!) حتی نفس کشیدنش هم به کمک دستگاه باید صورت بگیره... این آدم فلج کامل(!) با خودش فکر میکنه و میگه: "من باید با پای خودم از بیمارستان برم بیرون..." و بعدش خودشو تصور میکنه که داره با پای خودش از روی صندلی بلند میشه و از بیمارستان میره بیرون... اما آیا فقط فکرشو کرد؟! نخیر، با اون چیزی که میخاست همسو و همجهت شد... یعنی چی؟ یعنی اینکه سعی کرد خودش نفس بکشه... سعی کرد دست و پاشو تکون بده... و سعی کرد و سعی کرد... خوشو تجسم کرد که میتونه نفس بکشه راه بره... مثل آدمای عادی... و بازم سعی کرد و سعی کرد... با وجود اینکه دکترا میگفتن هیچ امیدی بهش نیست و ... ولی اون تونست... تنها چیزی که در اختیارش بود چی بود؟ یه جسم ناقص ولی یه ذهن و روح قدرتمند... اون با ذهنش خودش رو درمان کرد.. طوری که دقیقا به خواستش رسید و در سلامت کامل از بیمارستان با پاهای خودش خارج شد...
این آدم یکی از اوناییه که توی این فیلم صحبت میکنه و هیچ فرقی با آدمای عادی نداره...
من میخام بگم این قانون، فرضیه، خرافه، ... یا هر چیزی که اسمشو شما میذارین چیزی جدا از ما نیست... یعنی هیچکس نمیتونه وجود یه نیروی خارق العاده در وجود خودش رو انکار کنه... یه نیرویی که خاص انسانه...
این قانون نمیگه برو واسه خودت توهم بزن و فقط به توهمت فکر کن و مطمئن باش یه روز بهش میرسی... این قانون میگه درست زندگی کن... یعنی تصمیم بگیر و بدون هدفت چیه... بدون میخای به چی برسی... میخای توی این زندگیت چه چیزایی داشته باشی... این قانون میگه خواستت رو مشخص کن... به چیزایی که نمیخای فکر نکن... به چیزایی که میخای و از داشتنشون و رسیدن بهشون لذت میبری فکر کن... با خواسته هات همسو و همجهت شو... یعنی در جهت تحقق اونا تلاش کن... واسه رسیدن بهشون سعی کن... خودتو تصور کن طوری که به خواسته هات رسیدی و از داشتنشون لذت میبری و داری احساسشون میکنی...
آیا این حرف درستی نیست؟ زندگی ما غیر از این چیزا میتونه به چه چیز دیگه ای ربط داشته باشه؟ اگه تمام وقایع زندگی یک انسان رو بررسی کنید میبینید که توی زندگیش یه سری از اتفاقات بودن که بیشتر از همه به چشم میان و اونا اتفاقای سرنوشت سازن که به زندگی آدم جهت میدن و خیلی وقتا از این رو به اون رو میکنن... حالا چه قدر خوب میشه که این اتفاقای سرنوشت ساز توی زندگی ما اتفاقای خوبی باشن و اون چیزایی باشن که خودمون میخایم... یعنی خودمون انتخابشون کنیم... خودمون جذبشون کنیم... اون موقعس که از این زندگی لذت میبریم... چون اون چیزیه که خودمون میخایم... اینطوری انگیزمون واسه ادامه چندین برابر میشه و سعی میکنیم هر چه بهتر و بهترش کنیم... با انتخابای بهتر... با ایده های بهتر ... کارای بزرگتر و ... قانون جذب هم میگه این اتفاقای مهم رو که زندگی تو رو میسازن خودت جهت بده به سمتی که میخای و اونا هدفای تو هستن...
نظر شخصی خودم: "همه ی اینا ریشه در وجود خدا داره و بوسیله ی خدا در وجود انسان قرار داده شده... از اونجایی که این جهان هستی، نظامی دقیق و قانون مند داره، پس انسان میتونه با نیرویی که منشأ خدایی داره پی به این قوانین ببره... قوانینی که اول اثباتشون نه با قلم و کاغذ و ریاضیات بلکه با تجربه و مشاهده و... انجام شده." مثل همین SeCrEt... که به نظرم هیچ چیز جدیدی نمیگه و از واقعیتهایی حرف میزنه که وجود دارن و ما انسانها احساسشون میکنیم..."
ببخشید که طولانی شد...

Goharshady

New Member
لایک ها
166
amir-tavakoli گفت
من میخام بگم این قانون، فرضیه، خرافه، ... یا هر چیزی که اسمشو شما میذارین چیزی جدا از ما نیست... یعنی هیچکس نمیتونه وجود یه نیروی خارق العاده در وجود خودش رو انکار کنه... یه نیرویی که خاص انسانه... (1)
این قانون نمیگه برو واسه خودت توهم بزن و فقط به توهمت فکر کن و مطمئن باش یه روز بهش میرسی... این قانون میگه درست زندگی کن... یعنی تصمیم بگیر و بدون هدفت چیه... بدون میخای به چی برسی... میخای توی این زندگیت چه چیزایی داشته باشی... این قانون میگه خواستت رو مشخص کن... به چیزایی که نمیخای فکر نکن... به چیزایی که میخای و از داشتنشون و رسیدن بهشون لذت میبری فکر کن... با خواسته هات همسو و همجهت شو... یعنی در جهت تحقق اونا تلاش کن... واسه رسیدن بهشون سعی کن... خودتو تصور کن طوری که به خواسته هات رسیدی و از داشتنشون لذت میبری و داری احساسشون میکنی...
آیا این حرف درستی نیست؟(2) زندگی ما غیر از این چیزا میتونه به چه چیز دیگه ای ربط داشته باشه؟(3) اگه تمام وقایع زندگی یک انسان رو بررسی کنید میبینید که توی زندگیش یه سری از اتفاقات بودن که بیشتر از همه به چشم میان و اونا اتفاقای سرنوشت سازن که به زندگی آدم جهت میدن و خیلی وقتا از این رو به اون رو میکنن... حالا چه قدر خوب میشه که این اتفاقای سرنوشت ساز توی زندگی ما اتفاقای خوبی باشن و اون چیزایی باشن که خودمون میخایم... یعنی خودمون انتخابشون کنیم(4)... خودمون جذبشون کنیم... اون موقعس که از این زندگی لذت میبریم... چون اون چیزیه که خودمون میخایم... اینطوری انگیزمون واسه ادامه چندین برابر میشه و سعی میکنیم هر چه بهتر و بهترش کنیم... با انتخابای بهتر... با ایده های بهتر ... کارای بزرگتر و ... قانون جذب هم میگه این اتفاقای مهم رو که زندگی تو رو میسازن خودت جهت بده به سمتی که میخای و اونا هدفای تو هستن...
نظر شخصی خودم: "همه ی اینا ریشه در وجود خدا داره و بوسیله ی خدا در وجود انسان قرار داده شده... از اونجایی که این جهان هستی، نظامی دقیق و قانون مند داره، پس انسان میتونه با نیرویی که منشأ خدایی داره پی به این قوانین ببره (5)... قوانینی که اول اثباتشون نه با قلم و کاغذ و ریاضیات بلکه با تجربه و مشاهده و... انجام شده.(6)" مثل همین SeCrEt... که به نظرم هیچ چیز جدیدی نمیگه و از واقعیتهایی حرف میزنه که وجود دارن(7) و ما انسانها احساسشون میکنیم(8)..."
ببخشید که طولانی شد...

(1) ما داریم کلی بحث می کنیم و می گیم چنین چیزی وجود نداره و اگه وجود داره اثباتش کنید ، اونوقت شما می گید هیچکس نمی تونه انکارش کنه
(2) اثبات کنید که درست است! آیا فقط با احساسات آن را قبول می کنید؟
(3) ببخشید که اینطوری می گم ولی اگه زندگی ما فقط به این چیزها ربط داشته باشه خیلی زندگی بی ربطی داریم

(4) از کجا معلوم که بتوانیم؟ از کجا معلوم که با این روشی که شما می گویید انجام شود؟
(5) نیرویی به نام عقل که به ما می گوید هیچ چیز را بدون اثبات نپذیرید
(6) خودتون هم خوب می دونید که با تجربه چیزی ثابت نمی شه و فقط احتمال درست بودن یک موضوع کلی به دست می آید. آیا شما که ریشه ی این موارد را خدا می دانید حاضرید تعالیم دینی و الهی را کنار بگذارید و در راهی قدم بگذارید که معلوم نیست دقیقا به کجا می رود و فقط احتمال می دهیم خوب باشد؟
(7) اگر وجود دارند به ما هم نشان بدهید. وقتی ما یک چیز سخت می خواهیم شما می گویید این قانون برای چیزهای غیرممکن نیست و وقتی چیز آسانی بخواهیم هم به این خرافات نیازی نخواهیم داشت
(8) در نهایت نتیجه می گیریم که همه ی اینها بر اساس احساسات نوشته شده است. احساس خوبی است و میشه بر پایه ی این یک فیلم تخیلی ساخت ولی نمی شه باهاش زندگی کرد.

خیز تا خرقه ٔ صوفی بخرابات بریم
شطح و طامات ببازار خرافات بریم

یک نکته ی مهم: تا این لحظه هیچ منبع موثقی برای وجود چنین قانونی ارائه نشده است. ببینیم از این به بعد توانایی ارئه ی منبع دارید یا سعی می کنید با طولانی نوشتن از این کار شانه خالی کنید

mahdisaj

New Member
لایک ها
3
mohammad_72 گفت
اینم یه اثبات منطقی !!!!!!! :

فرض کنین این قانون درست باشه.

می‌دانیم خدا وجود دارد و اسلام دین خداست. بنابراین طبق
دین خدا یک انسان هیچ قدرتی از خودش نداره و همه‌ی قدرتها از خداست.

از طرفی این قانون داره میگه که خود اراده‌ی انسان منبع قدرته.

تناقض حاصله نشون میده این قانون غلطه !!!
منبعشونو ننوشتی پس غلطه
منبع این صحبت ها چیه ؟

Goharshady

New Member
لایک ها
166
mahdisaj گفت
mohammad_72 گفت

منبعشونو ننوشتی پس غلطه
منبع این صحبت ها چیه ؟
به این لینک بروید و حدیث هیجدهم و نوزدهم را بخوانید:
http://hadis.monajat.org/mozooi/M/marefat.php
منبع: غررالحکم و دررالکلم ، باب معرفت خداوند

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17
mahdisaj گفت
mohammad_72 گفت

منبعشونو ننوشتی پس غلطه
منبع این صحبت ها چیه ؟
از عقل خود استفاده کنید. به نظر شما نوشته ی mohammad_72 پدیده ی غیر علمی یا تخیلی یا خرافاتی میباشد؟ نوشته ی mohammad_72 مثل قانون قانون جاذبه هستش که بگه شما به هرچی فکر میکنید جذبش میکنید؟

منبع نوشته ی mohammad_72 قرآنه. یعنی شما قبول ندارید که خدا وجود داره و اسلام دین خداست؟ شما قبول ندارید که تمام قدرت ها ازآن خداست؟
باز هم منبع میخواید؟

Goharshady

New Member
لایک ها
166
mahdisaj گفت
mohammad_72 گفت

منبعشونو ننوشتی پس غلطه
منبع این صحبت ها چیه ؟
راستی یادم رفته بود:
یدالله فوق ایدیهم

saeedkh

New Member
لایک ها
3
بیایید با طبیعت اشتی کنیم
شامپو سدر صحت
ببخشید اشتباه شد ولی خدایی تو این بحثی که انجام شد هیشکی قانع نشد که این قنون وجود نداره

لایک ها
521
روحیه برخی دوستان، روحیه مناسبی نیست... گاهی وقتها بهتره به جای چرا گفتن و سوالای بی مورد کردن یه ذره بیشتر فکر کنیم و به همه چیز با دید انکار نگاه نکنیم...
................................................................................................
1) اگه تو قبول نداری که یه نیروی خارق العاده در درونت وجود داره، باید به خودت شک کنی!!!
2) به بند قبلی مراجه کن...
3) خیلی واضحه...
4) تو میخای با چه روشی این کار رو انجام بدی؟ من میگم خدا توی قرآن هم فرموده است که: لیس للانسان الا ما سعی... پس اگه برای رسیدن به چیزی تلاش کنیم و بخایم که بهش برسیم، مانعی وجود نداره جز کج فهمی های خودمون!!!
5) تو شاید نتونی ولی کسایی بودن که تونستن و حتی اکثر دانشمندان جهان(که توی این فیلم هم از اونا یاد میشه و صحبتهاشون راجع به این قانون و نیروی خارق العاده انسان موجوده و توی فیلم هم آورده شده) پی به این نیروی درونی بردن و ازش استفاده کردن و تونستن کارای بزرگ کنن...
6) لازم نیست تعالیم دینی را کنار بگذاریم، تعالیم دینی هیچ تناقضی ندارن با این قانون... تو داری این قانون رو جدا میکنی و تفاوت قائل میشی... ما در راهی قدم میگذاریم که فکر میکنیم درسته و میخایم به این وسیله به اهدافمون برسیم... کاملا مشخصه و معلومه که دقیقا میخایم به کجا برسیم... سوال کاملا بی مورده...
7) در بالا ذکر شده و سوال کاملا بی مورده...
8) نتیجه گیری شخصی توه دوست عزیز...
مشکل تو اینه که به هر چیزی به جنبه ی فرمول و عدد و رابطه و الگوریتم نگاه میکنی... منبع علمی کیلویی چنده؟... همه ی اینا ساخته ی دست انسانه... منبع علمی و این دفتر و دستک بازیا چیه؟ چیزی فراتر از اینها وجود داره که تو داری انکارش میکنی... تمام منابع علمی هم اعلام کردن که اون خلبان نمیتونه تا آخر عمر هیچ کاری جز پلک زدن انجام بده... یعنی علم پزشکی و یه سری دکتر که فقط بلدن همه چیز رو با یه سری آزمایش و تجربیات کنار هم بذارن و نتیجه بگیرن (که البته هیچ ایرادی هم نداره)... ولی اون فلج تونست روی پای خودش وایسه و همه ی نتیجه گیری های اونا رو ببره زیر سوال... یعنی یه سری حرف و حدیث و قانون که ساخته دست بشره رو نقض کنه به همین سادگی... کدوم منبع علمی این قضیه رو تأیید میکنه... حالا بدو برو دنبال منبع علمی...

saeedkh

New Member
لایک ها
3
به به علم هم زیر سوال میبری اقای توکلی

لایک ها
521
نه به هیچ وجه... منظور من رو اشتباه متوجه شدی... من میگم علم توی این جور مواقع کم میاره و مثل اون مثالی که خدمتتون عرض کردم، حرفی برای گفتن نداره و دهنش وا میمونه!!!!... علمی که انسانها با عقل خودشون تعریف کردن...

mohammad_72

New Member
لایک ها
5
من نمی‌گم امکان نداره که اون خلبان تونسته باشه بلند بشه.
حرف من اینه که منبع قدرت به هیچ وجه اراده‌ی انسانها نیست و هر چقدر
هم اراده داشته باشی دلیل نمی‌شه موفق به انجام اون کار بشی.
دلیل می‌خوای؟ اینم دلیل :
یه آیه‌ی معروف از قرآن میگه : «و ما رمیت اذا رمیت ولکن الله رمی»
(نمی‌دونم این آیه تو کدوم سوره ست ولی میدونم هست، اگه کسی
برنامه‌ای قرآنی با قابلیت جستجو داره میتونه چک کنه)
این آیه به پیامبر داره میگه که وقتی تو تیر زدی (تو یه جنگی) تو نبودی که
تیر زدی بلکه خدا تیر زد (یعنی هیچکس قدرتی از خودش نداره حتی پیامبر)

به نظر تو اراده‌ی اون خلبان بیشتر از اراده‌ی پیامبر بوده ؟
تنها کاری که از دست انسان برمیاد اینه که سعی خودشو بکنه و طبق
همون آیه‌ای که گفتی (لیس للانسان الا ما سعی ) چیزی که تو اون دنیا در انتظارشه
فقط به تلاشش مربوطه و اطلا به این ربط نداره که به چیزی که برای رسیدن بهش تلاش می‌کرده
رسیده یا نه. چون هدفش تلاش کردنه.

طبق استدلال من کاملا امکان داره که یه نفر اراده‌ای و اعتقادی بیشتر از اون خلبان داشته باشه
و تو اون شرایط قرار بگیره و نتونه پا شه.

saeedkh

New Member
لایک ها
3
برهان زورکی نمیخوایم نمیخوایم

saeedkh

New Member
لایک ها
3
اگه اینا منطقین ابدا نمیخوام

miladkvr

New Member
لایک ها
841
Goharshady گفت
sanag گفت
*********گلیم انسان به اندازه ی یه دنیاست
پاتو اندازه ی گلیمت وردار*******

طمع انسانها بی نهایت است (گوته)
دو چیز بی نهایت است ، کهکشان و حماقت انسان ، راجع به اولی مطمئن نیستم (آینستاین)

این دو تا جمله جواب همه ی کسانی است که به این خرافات اعتقاد دارند.
+

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

[JUSTIFY]آقای گوهرشادی به نظرم شما دیگه دارین زیادی تند میرین....[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]آقای توکلی یه موضوعی رو که خودشون بش اعتقاد راسخ داشتن لطف کردن زحمت کشیدن تایپ کردن بعد شما و بعضی دوستان اومدین زدین تو سر این موضوع جهانی و انکارش کردین....[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]خوب این قانون رو قبول ندارین ، قبول نداشته باشین...هرکس آزاده هر قانونی رو که دوست داره قبول داشته باشه...آقای توکلی ، من و بقیه دوستانی که این قانون رو قبول داریم نظرات خودمون گفتیم...تجارب شخصی رو گفتیم و......[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]آدم وقتی بخواد یه چیزی رو قبول نداشته باشه جون به جونش کنی قبولش نمیکنه....حالا من و بقیه بیایم تا یه سال همینطور براتون از این قانون بنویسیم و بنویسیم......[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] [/JUSTIFY]
[JUSTIFY]سمیرا خانم به شما گفتن یه سرچ ساده بکنین تو گوگل شما حتی گوگلم زیر سوال بردین....بابا قانون کفر که نگفتیم ، حرف از قانونی زدیم که الان ه نظر ما( بازم میگم به نظر ما) بر جهان حاکمه....[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]حالا شما دوست داری قبول کن دوست داری قبول نکن......[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]اما در انتخاب حرفات دقت بیشتری به خرج بده...این جوابایی که دادی درست نیست[/JUSTIFY]

saeedkh

New Member
لایک ها
3
خب اینجا محل بحث است اگر این جا بحث نکنیم کجا کنیم

CallofDuty

New Member
لایک ها
0
تو قران سخنانی درباره ی عرفان گفته شده ولی خیلی کم! شاید غیر کامل به نظر رسیدنش به این دلیله که بیشتر درباره ی مسائل کم اهمیت مثل چندتا زن داشتن و ... که بیشتر به درد عربا میخوره حرف زده.
دست داشتن یه قدرت مافوق بشری تو سرپا موندن این دنیا ثابت شده ولی تا اونجایی که من میدونم وحدت وجود خدا ذره ای به اثبات نزدیک هم نشده! توجه داشته باشین که این قدرت رو هرجوری بخوایین میتونین تعریف کنین
کم خرد خوندن دیگران هم اصلا کار درستی نیست اونا هم دلایل خودشون رو دارن. من با چندتا اتئیست خیلی بحث کردم نه اونا تونستن منو قانع کنن نه من اونارو. البته متوجه شدم نفرتی که از دین دارن اکثرا به خاطر مبلغ های دین و ظلم هایی که کردن و عقب موندگی هاییه که به وجود اوردنه
در کل به نظر من انسان موجود پیچیده و قدرتمندیه و هر کاری میتونه انجام بده حتی اگه غیر ممکن به نظر برسه حالا اسمشو هرچی میخواین بذارین

samira22

New Member
لایک ها
2
Goharshady گفت
samira22 گفت
مهم نیست! بحث کردن فایده ای نداره! نمی شه به زور به کسی که خودش نمی خواد، چیزی رو تحمیل کرد و اعتقاد هرکس هم مربوط به خودش هست! درمورد اون مطلب هم فقط خواستم بگم اگه می خواید قبول یا ردش کنید و حرف هیچ کس رو هم قبول ندارید خب خودتون برید دنبالش! من فرصت گشتن پی سایت معتبر رو ندارم به خاطر مطلبی که خودم باورش دارم، ولی اگه بخواید می تونم باور خودم رو توضیح بدم! بعضی واقعیت هارو که هنوز شاید اثبات تئوری براشون وجود نداره نمی شه گفت که واقعا درست نیستن، و البته ما منکر این هم نیستیم که مسئله ای رو هم که به صورت تئوری اثبات نشده نمی شه قطعا قبولش کرد، ما هم که می گیم اینو باور داریم به خاطر اعتقادات خودمون و شاید گاها تجربه هایی هست که کردیم، وگرنه خیلی باورها هست که عملا اثباتی براشون وجود نداره! مثل همه ی چیزهایی که آقا/خانم sanag گفتن، ولی ما به صورت شهودی می تونیم براشون توضیحاتی داشته باشیم! شاید اثبات تئوری نباشه ولی منطقی هستن! اینجا هم کسی نمی خواد نظرش رو به کس دیگه ای تحمیل کنه که شما انقد بحث می کنید راجع بهش؛ همه فقط نظرشون رو می گن! بهتره به نظرات هم احترام بذاریم و دوستانه و با آرامش بیشتری بحث (اگه لازم باشه) کنیم
مهم نیست؟ اگر مهم نیست چه طوری بر پایه ی اون زندگی می کنید؟ نکنه زندگی تون هم مهم نیست؟
بحث کردن چرا فایده نداشته باشد؟ مگر نه این است که باعث روشن شدن حقایق می شود
اعتقاد هر کسی به خودش مربوطه اما این تا زمانی است که اعتقادش را علنی نکرده است. وقتی علنی شد باید تحمل نظرات مخالف را هم داشته باشد. شما فرصت گشتن دارید ولی مشکل این است که منبعی پیدا نکردید، خودتون هم اینو می دونید ولی می خواهید بر خرافاتتان اصرار کنید، درست مثل همه ی کسانی که عقاید خرافی دارند. من معتقدم هر چیزی که اثبات نشده است تا قبل از اثبات باید غلط فرض شود. اما حتی اگر این طور نباشد ، آیا شما بر پایه حدس و گمانی که اثبات نشده است زندگی می کنید و دیگران را هم به آن دعوت می کنید؟ آیا می توان با شهود زندگی کرد؟ یعنی شما تا این حد به شهود خود مطمئنید؟ شما چه مشکلی با طولانی شدن بحث دارید؟ جز این است که مشکل شما پیدا شدن نقایص زیاد در اعتقاداتتان است؟ ما به نظرات همدیگر احترام می گذاریم ولی هیچ ابایی از مخالفت با هم نداریم.
موفق باشید

1. من منظورم این بود که مهم نیست که یه سری افراد قبول نمی کنن اینجا و الکی بحث می کنن!
2. ما بر پایه ی صرفا اینا زندگی نمی کنیم!
3. بحث کردن باعث روشن شدن حقایق می شود ولی نه دعوا کردن و به زور مخالفت کردن با همه!
4. اعتقاد هرکسی مربوط به خودشه و من گفتم اینجا کسی نمی خواد نظرشو تحمیل کنه به شما که این همه با همه... و ما هم کسی رو به زور به چیزی دعوت نمی کنیم! این تاپیک هم مطمئنا جهت این بوده که کسانی که نمی دونن بدونن که همچین موضوعی هم وجود داره... فقط جهت اطلاع!
5. بله منبع پیدا نکردم چون نگشتم! خودتون هم دیدید که همون لحظه ای که شما گفتید اون منبع رو پیدا کردم و گذاشتم، دیگه نگشتم چون نیازی نبود!
6. ما با شهود زندگی نمی کنیم! اگر می کردیم همچین مسائلی رو هم ول می کردیم و ازشون می گذشتیم!
7.مشکل طولانی شدن بحث اینه که فقط همه دارن با یه نفر بحث می کنن که ایشون هم می گن باور ندارم و خرافات است و بس... پس باور نداشته باشید و بحث این تاپیک هم تمام شود

sanag

New Member
لایک ها
21
samira22 گفت
Goharshady گفت
samira22 گفت
مهم نیست! بحث کردن فایده ای نداره! نمی شه به زور به کسی که خودش نمی خواد، چیزی رو تحمیل کرد و اعتقاد هرکس هم مربوط به خودش هست! درمورد اون مطلب هم فقط خواستم بگم اگه می خواید قبول یا ردش کنید و حرف هیچ کس رو هم قبول ندارید خب خودتون برید دنبالش! من فرصت گشتن پی سایت معتبر رو ندارم به خاطر مطلبی که خودم باورش دارم، ولی اگه بخواید می تونم باور خودم رو توضیح بدم! بعضی واقعیت هارو که هنوز شاید اثبات تئوری براشون وجود نداره نمی شه گفت که واقعا درست نیستن، و البته ما منکر این هم نیستیم که مسئله ای رو هم که به صورت تئوری اثبات نشده نمی شه قطعا قبولش کرد، ما هم که می گیم اینو باور داریم به خاطر اعتقادات خودمون و شاید گاها تجربه هایی هست که کردیم، وگرنه خیلی باورها هست که عملا اثباتی براشون وجود نداره! مثل همه ی چیزهایی که آقا/خانم sanag گفتن، ولی ما به صورت شهودی می تونیم براشون توضیحاتی داشته باشیم! شاید اثبات تئوری نباشه ولی منطقی هستن! اینجا هم کسی نمی خواد نظرش رو به کس دیگه ای تحمیل کنه که شما انقد بحث می کنید راجع بهش؛ همه فقط نظرشون رو می گن! بهتره به نظرات هم احترام بذاریم و دوستانه و با آرامش بیشتری بحث (اگه لازم باشه) کنیم
مهم نیست؟ اگر مهم نیست چه طوری بر پایه ی اون زندگی می کنید؟ نکنه زندگی تون هم مهم نیست؟
اعتقاد هر کسی به خودش مربوطه اما این تا زمانی است که اعتقادش را علنی نکرده است. وقتی علنی شد باید تحمل نظرات مخالف را هم داشته باشد. شما فرصت گشتن دارید ولی مشکل این است که منبعی پیدا نکردید، خودتون هم اینو می دونید ولی می خواهید بر خرافاتتان اصرار کنید، درست مثل همه ی کسانی که عقاید خرافی دارند. من معتقدم هر چیزی که اثبات نشده است تا قبل از اثبات باید غلط فرض شود. اما حتی اگر این طور نباشد ، آیا شما بر پایه حدس و گمانی که اثبات نشده است زندگی می کنید و دیگران را هم به آن دعوت می کنید؟ آیا می توان با شهود زندگی کرد؟ یعنی شما تا این حد به شهود خود مطمئنید؟ شما چه مشکلی با طولانی شدن بحث دارید؟ جز این است که مشکل شما پیدا شدن نقایص زیاد در اعتقاداتتان است؟ ما به نظرات همدیگر احترام می گذاریم ولی هیچ ابایی از مخالفت با هم نداریم.
موفق باشید

1. من منظورم این بود که مهم نیست که یه سری افراد قبول نمی کنن اینجا و الکی بحث می کنن!
3. بحث کردن باعث روشن شدن حقایق می شود ولی نه دعوا کردن و به زور مخالفت کردن با همه!
4. اعتقاد هرکسی مربوط به خودشه و من گفتم اینجا کسی نمی خواد نظرشو تحمیل کنه به شما که این همه با همه... و ما هم کسی رو به زور به چیزی دعوت نمی کنیم! این تاپیک هم مطمئنا جهت این بوده که کسانی که نمی دونن بدونن که همچین موضوعی هم وجود داره... فقط جهت اطلاع!
5. بله منبع پیدا نکردم چون نگشتم! خودتون هم دیدید که همون لحظه ای که شما گفتید اون منبع رو پیدا کردم و گذاشتم، دیگه نگشتم چون نیازی نبود!
6. ما با شهود زندگی نمی کنیم! اگر می کردیم همچین مسائلی رو هم ول می کردیم و ازشون می گذشتیم!
7.مشکل طولانی شدن بحث اینه که فقط همه دارن با یه نفر بحث می کنن که ایشون هم می گن باور ندارم و خرافات است و بس... پس باور نداشته باشید و بحث این تاپیک هم تمام شود

بله .... بله .....
آتش بس اعلام شد

sanag

New Member
لایک ها
21
samira22 گفت
Goharshady گفت
samira22 گفت
موفق باشید

بله .... بله .....
آتش بس اعلام شد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا