ma.biolife

New Member
لایک ها
357
پاسخ : زیستی های دوره هجده

بچه ها یه چیزی ذهنم رو شدید مشغول کرده واسه همون میخوام بپرسم:شما و بچه های المپیادی مدرسه تون به مدرسه میرین و سر کلاس ها میشینین؟(منظورم اونایی که هدفشون فقط المپیاد هست نه اینکه در کنار کنکور المپیادم میخونن)
شما سال دومید جریانتون با سال سومیا فرق داره ودر واقع یه سالی پیش رو دارید که زیاد از بابت معدل نگرانی نخواهید داشت.اگه در هفته روزی هست که برنامه کلاسیتون سبکه اون روزارو نرید.درسای حفظی رو هم گه گاهی نرید مشکلی پیش نمیاد ولی از درسای تخصصی تون غافل نشید.کلاس زیستم نرید ترجیحا چون حاصلش فقط ازبین رفتنه ارامشتونه واینکه مرتبا یه روز خاص رو غایب نشید.سغی کنید متغییر باشه تا مشکلی با دبیرا نداشته باشید.و اینکه الان اوایل ساله اگه زیاد از کلاسا جیم بزنید نزدیکای مرحله یک و دو شاید با دبیران و مدرسه مشکل داشته باشید.اینارم در نظر بگیرید که مهمترین زمان همون نزدیکای مرحله ی یک و دو هست که باید ارامشداشته باشید . اون ارامشم فقط توخونه و نزد مامانتون پیدا میشه.این بود تجربه یک سال من.:)

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

بچه ها کیا این جا طرف بیوشیمی ووت یا سلولی لودیش رفتن :) ؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نظر من هم راجب اینکه جیم زدن کار درستیه یا نه...اینه که:
آزاد است!ولی مراقب باشین که اسراف نکنید :4:!
جوری نباشه که همش باعث استرس روتون بشه
مثلا نشستی سر آزمون م2 , اولین سوالو که دیدی یاد این نیفتی که وای!جواب معلمارو چی بدم!
ای حالا به ناظم چی بگم! وای آقای ممدی پور رو چیکار کنم ! هیچی از کلاسا نفهمیدم 10 روز دیگه امتحانه!
هر کاری که باعث میشه استرس پیدا کنید رو انجام ندین :)
این هم تجربه دو ساله من! :)

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

کلا بستگی به جو مدرسه تون داره اگه کادر مدرسه درکتون کردن که با خیال راحت مشغول المپیاد شین ، ما سال پیش معلم ریاضی مون متوجه وضعیتمون بود و گیر نمیداد عوضش یه دونه معلم دفاع داشتیم،طرف نه متوجه بود المپیاد چیه و نه درراستای متوجه شدن تلاش میکرد.پدرمونو درآورد.
بچه های سال اول هم که دیگه اصلا نباید جیم بزنید چون بزرگ شین درسال های بالاتر بی شک مشکل خواهید داشت سال اول مشغول این باشید که خودتونو در دل مدیر و ناظم و اینا جا کنید سالای بعد لازمتون میشه:87:

بچه ها کیا این جا طرف بیوشیمی ووت یا سلولی رفتن! :)
ما یه سلام و احوال پرسی باهاشون داشتیم،البته از دورها زیاد واردش نشدیم،جریان چیه؟

S.E.J

New Member
لایک ها
175

سلام به همگی

بچه ها اگه رادیو المپیاد 19 مهر رو گوش داده باشین میدونین ک آقای کوشا پایداری گفتن در المپیاد زیست ک بیشتر مطالب فرار هست خلاصه نویسی میتونه راه خیلی خوبی باشه

خــــب الان سوالا من اینه ک کلا خلاصه نویسی باید ب چ صورت باشه؟

اصلا ما اگه در دفترچه خلاصه برداری کنیم موفق تریم ؟ یا دفتر ؟ یا برگه ؟

شما کتابایی ک برای المپ میخونین رو خلاصه نویسی میکنین؟

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

سلام به همگی

بچه ها اگه رادیو المپیاد 19 مهر رو گوش داده باشین میدونین ک آقای کوشا پایداری گفتن در المپیاد زیست ک بیشتر مطالب فرار هست خلاصه نویسی میتونه راه خیلی خوبی باشه

من توی این مورد مشکل داشتم :) یه بار سلولی رو خلاصه نویسی کردم ! آخرش دیدم خلاصم پره از اسمای قلنبه سلنبه و مساعل حاشیه ای! و اون خلاصه هه اصن به درد بخور نبود :) اگر دوستان تجربه دارن مارو هم راهنمایی کنن! هر چند از من که گذشت وقت اینکارو دگ ندارم ولی بگن باز راهشو بلد بشیم :)

Sadegh.Mo

New Member
لایک ها
40

سلام به همگی

هر ادمی فرق میکنه.بعضی ها خلاصه نویسی رو باهاش حال میکنن و بعضی ها نه.شما هر جور خودت راحت تری باید عمل کنی..(معمولا میگن بهتره دور دومی که چیزی رو میخونید ازش خلاصه بردارید)

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

ما یه سلام و احوال پرسی باهاشون داشتیم،البته از دورها زیاد واردش نشدیم،جریان چیه؟
یه روبوسی هم با فصول مربوط به آنزیمش داشته باشین اگر آنزیم لنینجر رو تسلط دارین روش :)
در کل من عاشق این کتاب شدم جدیدا :) خیلی کتاب جالبیه :) دوستانی که حرفه ای میخونن از نظر من جای وقت تلف کردن سر هارپر و Basic Concepts in Biochemistry A Student Survival Guide و .... بعد از اینکه رو لنینجر تسلط کافی داشتن شروع کنن به ووت خوندن :)
پیش زمینه لازم برای درک مطالبش اطلاعات پایه لنینجره :)
ولی فصول آنزیمشو اونایی که همه فکرشون المپیاده بخونن حسابی :)

این ووت تصاویر خیلی قشنگی توی کتابش داره :) آدم روحش شاد میشه وقتی میبینتشون :)

آخرین ویرایش توسط مدیر

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

اولا که چه فرقی داره رو چی بنویسی خواهر من؟؟؟؟مهم اینه که خونده هاتو بفهمی.جمعا دوجور خلاصه نویسی داریم یا میخونی فقط نکته هاشو مینویسی یا شروع میکنی پاراگراف پاراگراف میخونی بعد بازبان خودت چیزی که فهمیدی رو مینویسی.دومی زمان بره ولی مفید شمام که وقت دارین.من دومی رو توصیه میکنم.اولی برا ماها خوبه.
در ضمن روش هارو از خودم در نیاوردم هر دونوع قبلا تجربه شدن توسط مدال دارها.

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

انتقاد من از خلاصه نویسی:
آقای سهرابی تو همین تالار گفتند که : " با یه بار یک کتاب رو خوندن هیچوقت نمیتونید خوب درکش کنید...حتمن مبحث یک کتاب رو چندین بار بخونین تا خوب بتونین درکش کنید :)
شما بار اولی که یه مطلب رو میخونی...فوق فوق 40 درصدشو بتونی درک کنی و یاد بگیری...حالا کار درستیه از این 40درصد ورداری بنویسی و دفعه های بعد از رو همین بخونی؟ :) اینجوری که 20درصد هم درک نمیکنی و یاد نمیگیری از اون مبحث :)
تازه احتمالشم خیلیه که اصن یه مطلب رو اشتباه بفهمی بعد همونو بنویسی و بخونی هی! :)
من نظرم اینه که شما باید دو سه بار هر مبحث رو تو برهه های زمانی مختلف از روی خود کتاب با جزییات خونده باشی...بعدش تازه اگ دلت خواست خلاصه نویسی کنی
نظر بقیه دوستان چیه؟!

S.E.J

New Member
لایک ها
175

اولا که چه فرقی داره رو چی بنویسی خواهر من؟؟؟؟مهم اینه که خونده هاتو بفهمی.جمعا دوجور خلاصه نویسی داریم یا میخونی فقط نکته هاشو مینویسی یا شروع میکنی پاراگراف پاراگراف میخونی بعد بازبان خودت چیزی که فهمیدی رو مینویسی.دومی زمان بره ولی مفید شمام که وقت دارین.من دومی رو توصیه میکنم.اولی برا ماها خوبه.
در ضمن روش هارو از خودم در نیاوردم هر دونوع قبلا تجربه شدن توسط مدال دارها.
مرسی...آقای پایداری گفتن مثلا هر 3 ص بشه 1 ص

انتقاد من از خلاصه نویسی:
آقای سهرابی تو همین تالار گفتند که : " با یه بار یک کتاب رو خوندن هیچوقت نمیتونید خوب درکش کنید...حتمن مبحث یک کتاب رو چندین بار بخونین تا خوب بتونین درکش کنید :)
شما بار اولی که یه مطلب رو میخونی...فوق فوق 40 درصدشو بتونی درک کنی و یاد بگیری...حالا کار درستیه از این 40درصد ورداری بنویسی و دفعه های بعد از رو همین بخونی؟ :) اینجوری که 20درصد هم درک نمیکنی و یاد نمیگیری از اون مبحث :)
تازه احتمالشم خیلیه که اصن یه مطلب رو اشتباه بفهمی بعد همونو بنویسی و بخونی هی! :)
من نظرم اینه که شما باید دو سه بار هر مبحث رو تو برهه های زمانی مختلف از روی خود کتاب با جزییات خونده باشی...بعدش تازه اگ دلت خواست خلاصه نویسی کنی
نظر بقیه دوستان چیه؟!
ok
یعنی نظرتون اینه بار اول ک کمپلو میخونم خلاصه برداری نکنم ..؟

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

مرسی...آقای پایداری گفتن مثلا هر 3 ص بشه 1 ص

ok
یعنی نظرتون اینه بار اول ک کمپلو میخونم خلاصه برداری نکنم ..؟
بار اول که به هیچ وجه :) بار دوم که خوندین و دیدین بلدین شروع کنین نکته برداری :)
شما قبلا برای دروس خودتون هم اینکارو میکردین؟ :)

S.E.J

New Member
لایک ها
175

بار اول که به هیچ وجه :) بار دوم که خوندین و دیدین بلدین شروع کنین نکته برداری :)
شما قبلا برای دروس خودتون هم اینکارو میکردین؟ :)
بسیار خوب

بله قبلا خلاصه نویسی میکردم در دفترچه

هر جا میرفتمم باهام بود ..هر از گاهی ، نگاهی بهش مینداختم

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

بسیار خوب

بله قبلا خلاصه نویسی میکردم در دفترچه

هر جا میرفتمم باهام بود ..هر از گاهی ، نگاهی بهش مینداختم
سلیقه ایه :) اگر شما احساس میکنین بهتون کمک میکنه انجام بدین :)

لایک ها
167

سلام بر همه دوستان٬ سال سومی هستم ٬ ترس من بیشتر از مرحله دوم از مرحله اول هست٬ چون بیشتر مطالب گایتون و لنینجر و ... زیاد به درد مرحله یک که نمیخوره هیچ ٬ بعضی مواقع ذهن آدم رو بیشتر از حد نیاز مرحله یک باز میکنه ٬ میتونید راهکار هایی جلوی پای من بزارید لطفا؟!

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

با سلام.

زیاد خودتان را در گیر خواندن کتب بیشتر نکنید. با ایده زنی و مسئله حل کردن کارتان را پیش ببرید. سواد اضافی، تمرکز دقیق را از بین میبرد.

پوريا

New Member
لایک ها
0

با سلام مي خواستم بدونم خوندن تخصصي اكولوژي (مثلا اكولوژي جي كربز) لازمه؟

S.E.J

New Member
لایک ها
175

[FONT=&quot] سلام بچه ها [/FONT]

[FONT=&quot]
از وزارت علوم برای باشگاه بخشنامه آمده سهمیه مدال دارا کم بشه باشگاه هم به وزارت علوم تقاضا داده چیزی تغییر نکنه[/FONT]

[FONT=&quot]
تا اواخر آبان نتیجه اش میاد [/FONT]

[FONT=&quot]
منم نمیدونستم زنگ زدم باشگاه پرسیدم[/FONT]

[FONT=&quot]
2عا کنین چیزی تغییر نکنه وگرنه خیلی بد میشه [/FONT]

[FONT=&quot]
برای اطلاعات بیشتر زنگ بزنین باشگاه [/FONT]

[FONT=&quot]
پ ن : شماره باشگاه رومیتونین از قسمت تماس با ما در سایت باشگاه دانش پژوهان بردارین[/FONT]:)

ysc.ac.ir

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

با سلام مي خواستم بدونم خوندن تخصصي اكولوژي (مثلا اكولوژي جي كربز) لازمه؟
سلام
نه اکولوژی درحد کمپبل و سولومون و کتاب الفبا تالیف کوشا پایداری به نظرم کافی باشه

FireAli

New Member
لایک ها
0

سلام دوستان
یه سوال داشتم:
چه جوری کتابا رو بخونم که پس از مدتی فراموش نکنم؟مفهومی خوندن یعنی چجوری؟میشه یه مثال بزنید؟:88:
یه سوال دیگه:
مرحله دوم باید 70 روز در باشگاه بمانیم و به خانه نیاییم؟(منظورم دوره تابستانی است)
خیلی خیلی ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر

Im Myself

New Member
لایک ها
22

ما اول 3 هفته رفتیم کلاس
بعد 2 هفته استراحت(خانه)
و بعد 5 هفته کلاس
و در آخر اعلام نتایج

بالا