سفر به گذشته امکانپذير است (پارادکس دوقلو ها)

m-s

New Member
لایک ها
129
چقدر جالبه!!!نمیفهمن منظور من چیه
موفق باشین همگی( دسته جمعی )کل سایت

bihamta

New Member
لایک ها
345
ای بابا بفهمید خانم دکتر چی میگه دیگه!!!!مثلا موندم این پوریا قجری چجوری طلا شده...پوریا بفهم خانم دکترم ناراحت نشه دیگه

ما موفقیم

شمام موفق باشی

.
.
.
(خودت گفتی کل سایت،منم یکی از اعضای سایتم دیگه...البته با اجازه ی خانم مشاور
)

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
bihamta گفت
ای بابا بفهمید خانم دکتر چی میگه دیگه!!!![HIGHLIGHT=#ffff00]مثلا موندم این پوریا قجری چجوری طلا شده[/HIGHLIGHT]...پوریا بفهم خانم دکترم ناراحت نشه دیگه

ما موفقیم

شمام موفق باشی

.
.
.
)

شانسی دیگه..شانسی طلا شدم..

من تقدیم می کنم به خانوم دکتر..

bihamta

New Member
لایک ها
345
p-ghajari گفت
bihamta گفت
ای بابا بفهمید خانم دکتر چی میگه دیگه!!!![HIGHLIGHT=#ffff00]مثلا موندم این پوریا قجری چجوری طلا شده[/HIGHLIGHT]...پوریا بفهم خانم دکترم ناراحت نشه دیگه

ما موفقیم

شمام موفق باشی

.
.
.
)

کجایند مردان بی ادعا...

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
bihamta گفت
p-ghajari گفت
bihamta گفت

ما موفقیم

شمام موفق باشی

.
.
.
)

کجایند مردان بی ادعا...

داداش ما همینجاییم..زیر پات رو نگا کنی می بینی..

liliom-chem

New Member
لایک ها
4
arash501 گفت
دوست من یا اینجا کلاس قرآن است و من به اسم تالار علمی اشتباهی اومدم اینجا یا شما دنبال مسجد یا جلسه ختم قران بودید که اشتباهی اومدید اینجا...!
عزیزم من 100 بار گفتم و باز هم میگم که دین از سیاست و مهمتر از اون از علم جداست و هیچ ربطی نداره!البته منظورم از علم اونی علمی نیست که الان دارن توی دانشگاها تدریس میکنن.چون لین علمی که الان داره توی دانشگاها تدریس میشه به اطمینان میگم که حدلقل 20% آن غلط است چون تراوش ذهنی باورهای غلطی از این دنیا و قوائدش است که سینه به سینه چون فکر میکنن درست میگن دارن تدریسش میکنن!در صورتی که خیلی از واقعیتهای کائنات اون چیزی نیست که الان بسیاری از به اصطلاح دانشمندان دنیا دارن راجبش نظر میدن و بحث میکنن!و متاسفانه چهارچوبهای علمی خودشون را محکم کردن و هیچ اجازه ای نمیدن که کسی بخواد اونا رو تغییر بده!
منظورم از علم واقعیتهای اصلی دنیاست که باعث شروع و پایان دنیاست!که همه اینا خلق کسی نیست جز آفریدگار مطلق...!
عقاید دینی یک مسئله اعتقادی و شخصیه که هر کسی فقط این اجازه را داره برای خودش معیار کنه نه برای دیگری و تو یک اجتماع!چه برسه تو مسائل علمی...!
یکی از فرضیه هام رو فقط سربسته بگم که با عنوانش و اثباتش همه دنیا بهم میریزه!در مورد اعداد و ریاضیات و در کل در کائنات بینهایت وجود نداره و مثلا وقتی در ریاضیات میگن +بینهایت و - بینهایت اشتباه مطلق است!چون تمام اعداد از صفر شروع میشن و دوباره به صفر برمیگردن...!یعنی منبت بینهایت و منفی بینهایت وجود ندارد...!
به نظر شما مطرح این قضیه و اثباتش دنیا رو بهم نمیریزه؟میدونید چرا؟چونکه تا الان تمام دانشمندان با این فکر چهارچوبهای علمیشون رو ساختن که مسیر اعداد از صفر است به سمت مثبت بینهایت و همینطور منفی بینهایت!در صورتی که من به چیز دیگه ای رسیدم...
حالا شما با قران مطابقت کن ببین درسته یا نه...

اگه اینطوری پیش بره و سطح علمیه اینجا در حدی باشه که بخوان تایید علم را از دین بگیرن ترجیح میدم دیگه مزاحم این سایت نشم و سایت دیگه ای را برای ادامه تحقیقاتم انتخاب کنم و شما را با جلسات دینیتون راحت بذارم...!
بدرود...

از نظر من بین دین و علم جدایی نیست اما این اصلا ربطی به بحثای علمی نداره یعنی ممانعتی برای هرگونه نظریه حتی بر خلاف نظریه های قرآن به شرطی که به طور جدی مورد بحث قرار بگیره نیست.
با فرض غلط بودن نظریه هامون مثل اینه که بگیم اگه یه مسئله رو توی امتحان اشتباه نوشتیم ما کافر شدیم!!!!
در حالی که این مقدمه ایه برای اینکه درست فکر کنیم.
به هر حال من به شخصه نمیخوام الان بحث رو دینی کنم چون اصلا نمیتونم ! 90%کسایی که فکر میکنن قرآن رو بلدن در واقع اونقدر کم میدونن که انگار لب یک اقیانوس وایسادن!

..

میشه لطفا یکم از دلایل این فرضیه بگین؟خیلی جالبه...

mahdi3d

New Member
لایک ها
0
خوشم میاد بحث از پست اول مربوط به موضوع بودا

arash501

New Member
لایک ها
0
درود
دین سرجای خودش و علم هم سرجاش!
این دوتا اولش بهم مربوط نمیشن اما آخرش بهم میرسن و بهم ربط پیدا میکنن(منظور از دین هر دینی که در جهان وجود داره است و استثنا نداره).اما این دلیل نمیشه که مثلا فلان کسک از علم به دینش رسیده دلیلی باشه که منم در یک راه نرفته همان ادعا را بکنم و از اول این دورا بهم ربط بدم!

خوب امیدوارم این بحث دیگه ادامه پیدا نکنه...
حالا بریم سر بحث اصلی!
لطفا هر کسی سوالی داره سوالش رو واضح و کامل با ذکر دلیلش بگه یا اگر فرضیه ای هم داره بیاد و عنوان کنه...

liliom-chem

New Member
لایک ها
4
arash501 گفت
درود
دین سرجای خودش و علم هم سرجاش!
این دوتا اولش بهم مربوط نمیشن اما آخرش بهم میرسن و بهم ربط پیدا میکنن(منظور از دین هر دینی که در جهان وجود داره است و استثنا نداره).اما این دلیل نمیشه که مثلا فلان کسک از علم به دینش رسیده دلیلی باشه که منم در یک راه نرفته همان ادعا را بکنم و از اول این دورا بهم ربط بدم!

خوب امیدوارم این بحث دیگه ادامه پیدا نکنه...
حالا بریم سر بحث اصلی!
لطفا هر کسی سوالی داره سوالش رو واضح و کامل با ذکر دلیلش بگه یا اگر فرضیه ای هم داره بیاد و عنوان کنه...
سوال من در مورد خط فکری شما در رابطه با فرضیتونه.

arash501

New Member
لایک ها
0
درود
لطفا سوالتون را واضح تر بپرسید!
منظورتون کدوم فرضیه است و در مورد اینکه میخواهید خط فکریمو بدونید منظورتون چیه دقیقا؟
چون برای اینکه دقیق پاسخ بدم باید سوالتون را دقیق و شفاف متوجه بشم!
سپاس...

liliom-chem

New Member
لایک ها
4
arash501 گفت
درود
لطفا سوالتون را واضح تر بپرسید!
منظورتون کدوم فرضیه است و در مورد اینکه میخواهید خط فکریمو بدونید منظورتون چیه دقیقا؟
چون برای اینکه دقیق پاسخ بدم باید سوالتون را دقیق و شفاف متوجه بشم!
سپاس...
هميني که گفتيد بي نهايت وجود نداره .. خط فکريتون يعني چي باعث شد به اين نتيجه برسيد؟و دلايلتون براي اين فرض چين.

abdi

New Member
لایک ها
171
چه فرضيه جالبي! اعداد به سمت صفر مي‌رن! مي‌شه يه مقدار بيشتر و دقيق‌تر دربارش توضيح بديد.

arash501

New Member
لایک ها
0
کلیترین دلیلش دورانی بودن تمام کائناته که همه چیز یک روز به جای اولشون برمیگردن!
البته هنوز به اثبات کامل این فرضیه بصورت علمی که بتونم همه دنیا را قانع کنم نرسیدم(تا حدودی پیش رفتم که هنوز تکمیل نشده اثباتش)
با 2تا پروفسور در آلمان مکاتبه داشتم که هردوشون را به فکر انداختم و ازم خواستن برم اونجا تا در کنار هم بررسیش کنیم.
میبینید تورو خدا؟!
اونا اینهمه به این چیزا اهمیت میدن اما وقتی با بعضی از اساتید دانشگاههای خودمون در میون گذاشتم فقط لبخندی زدند...
اما من تمومش میکنم...

abdi

New Member
لایک ها
171
يعني شما منظورتون اينه كه اگه مثلاً توي يه نقطه از فضا يه سنگ رو پرتاب كنيم تا بره جلو، يه روزي دوباره برمي‌گرده به همون نقطه؟

liliom-chem

New Member
لایک ها
4
میشه کمی در مورد ارتباط دورانی بودن کائنات با عدم وجود مفهوم زمان صحبت کنید؟
این دورانهایی که میگید میتونن چندین بار در طول عمر زمین تکرار بشن ؟ مثلا وقتی یک نسل از انسانها از بین بره ...؟
اما در مورد روح ، ...؟

لایک ها
600
توضیح بیشتر لطفن!
یعنی این نظریه رو روی انبساط عالم بسطش بده!
یعنی الان که جهان داره منبسط میسه ممکنه قبلا هم روزی دوباره به این شکل منبسط شده باشه؟

arash501

New Member
لایک ها
0
پاسخ abdi:اشیاء در فضا حرکت نمیکنن بلکه معلقن!اما در کل متوجه منظورتون شدم!منظور اصلیه من این نیست اما این هم قطعا در این فرضیه میگنجه!
پاسخ liliom-chem:منظورم از دوران یعنی دورانی بودن یا چرخشی بودن نه کلمه دوران یا بازه زمانی!
پاسخ pg_fa:دقیقا همینطوره!ببینید همانطور که همه میدونن الان کتئنات رو به انبساطه!البته ممکنه واقعا انبساط به اون معنایی که ما میدونیم نباشه و چیزی باشه شبیح اون که ما اسمش رو انبساط میگذاریم!اما فرضیه ای هست که بعضی از دانشمندان نجومی بر آن معتقدن که تا یه جایی کائنات منبسط میشه و در یک نقطه دوباره رو به انقباظ میره!اما فرضیه من این رو کامل میکنه!همانند مسیر سیر اعداد کائنات از صفر شروع میشه و مسیرش را طی میکند و دوباره به صفر خواهد رسید و همینطور این چرخه ادامه خواهد داشت...

liliom-chem

New Member
لایک ها
4
میشه کمی در مورد انبساط عالم توضیح بدین...؟
ممنون.

لایک ها
600
خب درست!
منظورم اینه که جهانی که الان هست حاصل یه انبساط یا انقباض قبلی بوده دیگه؟
میخوام در مورد قبل ترش بدونم

arash501

New Member
لایک ها
0
قبلتر چی؟
نمودونم منظورتون چیه دقیقا!

بالا