علاقه شما نسبت به درس عربی چگونه است؟

• علاقمندم

رای 69 29.7%
  • فرقی نمی کند

رای 52 22.4%
  • دوست ندارم

رای 111 47.8%

• مجموع رای دهندگان
    232
لایک ها
116
پاسخ : عربی درس مورد علاقه من....؟؟؟؟! (لطفا همه دانش اموزان شرکت کنند)

به جز اون به دلیل این بوده که در زبان عربی ظرافت ها ودقت هایی است که در زبان های دیگر نیست. همه میدونن که عربی کامل ترین زبانه
بعدشم : خب عزیزم جامعه نپذیره اینکه دلیل نیست. جامعه پیامبر رو نپذیرفت. جامعه علی رو نپذیرفت. جامعه نوح رو نپذیرفت.جامعه هارون رو نپذیرفت. جامعه عیسی رو نپذیرفت.
جامعه حسین رو نپذیرفت اما چون حرفش درست بود بعد از 1400 سال مردمی اومدن که بخوانش و دوسش داشته باشن

نمیگم عربی هم مثل نوح و حسینه شاید عربی مثل ریگی و صدام باشه اما حرف من اینه که جامعه ملاک نیست چون جامعه خیلی اوقات اشتباه میکنه
آخه برادر من داری قیاس مع الفارق میکنی ,عربی یه زبانه اسلام یه دینه هیچ ربطی به هم ندارن.
1400 سال دیگه که هیچی 14000 سال دیگه هم کسی نمیگه آفرین به آموزش و پرورش که عربی رو بزور به بچه ها یاد داد (اگه کسی یاد بگیره)
همون اسلام رو هم آخر سر مردم خودشون پذیرفتن و بزور به کسی تحمیل نشد ولی الان 1400 سال از ورود عربی به کشور ما میگذره و اگه جامعه لازم میدید تا الان یاد گرفته بود.

(قیاس تون واقعا بی ربط بود )

matin75

New Member
لایک ها
151

آخه برادر من داری قیاس مع الفارق میکنی ,عربی یه زبانه اسلام یه دینه هیچ ربطی به هم ندارن.
1400 سال دیگه که هیچی 14000 سال دیگه هم کسی نمیگه آفرین به آموزش و پرورش که عربی رو بزور به بچه ها یاد داد (اگه کسی یاد بگیره)
همون اسلام رو هم آخر سر مردم خودشون پذیرفتن و بزور به کسی تحمیل نشد ولی الان 1400 سال از ورود عربی به کشور ما میگذره و اگه جامعه لازم میدید تا الان یاد گرفته بود.

(قیاس تون واقعا بی ربط بود )
اصلا هم قیاس مع الفارق نبود. بحث بر سر قبول یک مساله بود

در ضمن من الان هم نمیگم آفرین به آموزش و پرورش
تورو به هر کسی و هرچیزی که می پرستی قسمت میدم بری پست های قبلی رو بخونی

بنده به صراحت عرض کردم که با این روند مخالفم اما با اینکه میگی تشخیص مردم حقه مخالفم

گفته ام که به نظر من هم عربی نباید تدریس بشه با این عناوین در کشور اما با اینکه کلا عربی رو کنار بگذاریم چون تشخیص جامعه اینه به صراحت مخالفمن و قیاسم هم در این باب بود. مهم نیست زبان باشه یا دین یا نحوه غذا خوردن. مهم اینه که پذیرش جامعه نمیتونه ملاک اصلی باشه

sepid.h

New Member
لایک ها
146

فک نمیکنم عربی طوری باشه که من بتونم عاشقش بشم ولی بد نیست...
قواعدشون خیلی زیاده این از یه نظر خوبه از یه نظر بد!!!
ولی از لحن و بیان عربی اصــــــــلا خوشم نمیاد...
فارسیو انگلیسیو فرانسویو... حتی آلمانیم از لحاظ گفتاری از عربی قشنگترن!!!
ولی خب درس مهمیه بهتره که دوسش داشته باشیم!!!:91:

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

سلام.من عربي برام فرقي نداره.مثل يه درس عاديه.البته اگه فقط بهش به چشم يه درس نگاه كنم

sina1376

New Member
لایک ها
508

سلام. من عربیم نسبتا خوبه ودرحد یه کتاب که مجبورم واسه کنکور بخونمش دوسش دارم. درصدامم معمولا بالای85 هست.همشهری عزیز:آقاسینا خب اگه شما صرفا بخاطراینکه عربی توزندگیتون کاربرد نداره ازش بدتون میاد پس اون موقع این حرف شما دقیقا درمورد ادبیاتمونم صدق میکنه (منظورم برا آذری زبانها و کلا هر کسیه که فارسی صحبت نمیکنه!)واسه ما تو تبریز خیییییییییییییلی کم پیش میاد زبان بسیییییییاربسییییییار زیبا و اصیلمون رو که در جهان خییییییییییییییییییلی بیشتراز فارسی رایجه بذاریم بریم فارسی صحبت کنیم ولی چون زبان رسمی و البته بسییییییییار پرمحتوا و ریشه داروکهن و زیباو عزیزمون هست هم خیلی دوسش داریم هم یادمیگیریمش.ایشالا بلایی که تو المپیاد پارسال سر ما المپیادشیمیای بدبخت اومد سر شمانیادو به راحتی طلا بیارین و کنکور ندین ولی یک درصدم احتمال بدین خدایی نکرده.....در ضمن عزیزان لطف کنین هیچ کس نظرخودشو تحمیل نکنه به دیگران.نظر همه محترمه چه مخالف باشن چه موافق.
سلام جناب هم شهری در مورد اینکه شما میگید تو تبریز همه تورکی حرف میزنن قبول دارم (ولی متاسفانه در این چند سال بالا شهر فرق کرده). ومیگید چرا فارسی یاد میگیریم:چون زوری هست همه باید یاد بگیرن مثل همین عربی ولی عربی شدتش کمتره!خوب کسی که فارسی یاد نگیره نمی تونه کتاب بخونه و اگه تورکی یاد بگیره(که از عربی خیلی سخت تر و قواعدش زیاد تر و تنها زبان دنیا است که کامله).باید بره به کشور ترکیه از اونجا کتاب بگیره بخونه که کار سختی هست و کلا این امر محاله.
اگه برا هر کس زبان خودش رو آزاد کنن که هر کس میخواد هر زبون رو بخونه بره بخونه اونوقت فکر نکنم تو تبریز بیش تر از 100نفر فارسی بلد باشن.
من فارسی یاد میگیرم چون تلوزیونم فارسیه،کتابام،تو اداره ها،مدرسه ها ،کار خانه هاو...
ولی کجای ایران عربی هست؟(به غیر از استان های جنوب که همشون فارسی رو بلدن)
اصلا شما چند درصد آدم پیدا میکنید که بگن من بدون عربی کارام راه نمی افته(البته فارسی مون به عربی وابستس ولی در اون حد یاد میگیرم فارسی رو دیگه لزومی برا عربی نیست)

میدون چی میگید. ولی ما شهرستانی ها همیشه اینجوری تو مضیقه ایم. تو فوتبال تو امکانات تو کتاب تو مدرستو...(البته تبریز یکم وضعش خوبه)
هرجا میرم کتاب بخرم میگه:اگه برا المپیاد میخونی باید خیلی فول باشی اونجا برا شهرستانیا خیلی سخت میگیرن.
ولی من میخونم نمی دونم چی میشه !!

از دوستام هم خواهش دارم برید اون نظر سنجی رو تو فامیل انجام بدید ببینیم چند چند ایم؟؟؟
از کنکوری ها از زن از مرد از ...بپرس!

تا نتایج آشکار شه و فقط شعار ندیم که اگه عربی نخونیم ال میشه بل میشه !!امیدوارم اون روز ها براتون بیاد ببینید چی میگفتم!
این جامعه ی ماست باید قبول کنیم 90درصد کارا درست نیس پس زیاد سخت نگیریم

من نظر خودم رو گفتم و میگم بهتره دیگه بسش کنیم !!((((((((((به نتیجه نمی رسیم الکی وقت هدر ندیم)))))))))))))))))))))

Ss_20

New Member
لایک ها
452

بچه ها میتونید یه لطفی کنید و اگر ازمون میرید درصدای عربیتونو ب بنده بگید؟
دوست دارم بدونم

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

77
90
67
ازمون اخر هم وقت کم اوردم. از 20 تا سوال عربی 5 تاشو زدم که اون 5 تا درست بود شد 25 درصد :4:

sina1376

New Member
لایک ها
508

اونیکی یادمه:46.6

من از 50-60بالا تر نمیام.از50 بیشتر بزنم کل فامیل شاخ در میارن!:4:

کلا دوس ندارم!یه چیز بی کاربرد و باکاربردی هست!:202::4:

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

منم بين 60-80 نوسان داره درصد عربيم(از نوع هارمونيك:p!!!!).كلا يهو اومد بالا.تو تابستون بيشتر از 50 نبود
حالا ببينيم اين هفته چه اتفاقاتي مي افتهههههه:171::97:

frahmani110

New Member
لایک ها
163

عربی رو حقیقتا دوست دارم چون عربی هم یه زبانه و من کلا به زبانهای دیگه علاقه مندم...
در ضمن فکر میکنم عربی در آزمونها و احتمالا در کنکور نقطه قوتم محسوب میشه

frahmani110

New Member
لایک ها
163

عربی رو حقیقتا دوست دارم چون عربی هم یه زبانه و من کلا به زبانهای خارجی و البته ادبیات فارسی علاقه مندم...
فکر میکنم عربی در آزمونها و احتمالا در کنکور نقطه قوتم محسوب میشه

saiedeh

New Member
لایک ها
180

وای من عشق عربیمممممممممممممم!!!!!!!!!!!!!!!!!:123:
دلیلش هم اینه که معلم عربیمون خیلی تحویلم میگیره!!!!!!!!!!!!!:126:
ولی واقعا این رو میگم اگه معلمم رو دوست نداشتم عربی رو هم دوست نداشتم!:196: در کل به نظر من همه چیز بستگی به معلم داره من خودم که الآن از ریاضی متنفرم سال قبل عاشق زریاضی بودم فقط به خاطر معلمش .
در کل این معلمه که باعث علاقه دانش آموز به یه درس میشه موافقین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:rolleyes:

MH74 HABIBI

New Member
لایک ها
11

به خاطر معلم این درسه...:211:

kimia af

New Member
لایک ها
86

وای من عشق عربیمممممممممممممم!!!!!!!!!!!!!!!!!:123:
دلیلش هم اینه که معلم عربیمون خیلی تحویلم میگیره!!!!!!!!!!!!!:126:
ولی واقعا این رو میگم اگه معلمم رو دوست نداشتم عربی رو هم دوست نداشتم!:196: در کل به نظر من همه چیز بستگی به معلم داره من خودم که الآن از ریاضی متنفرم سال قبل عاشق زریاضی بودم فقط به خاطر معلمش .
در کل این معلمه که باعث علاقه دانش آموز به یه درس میشه موافقین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:rolleyes:
تا حده زیادی باهاتون موافقم اما فک میکنم علاقه اگه واقعا از ته دل باشه با معلم بد هم کم نمیشه بلکه اون معلم میتونه باعث بشه بیشترتوی اون درس تلاش کنیم.
موفق باشید.:54:

gh_moradi

New Member
لایک ها
183

تا حده زیادی باهاتون موافقم اما فک میکنم علاقه اگه واقعا از ته دل باشه با معلم بد هم کم نمیشه بلکه اون معلم میتونه باعث بشه بیشترتوی اون درس تلاش کنیم.
موفق باشید.:54:
با حرف تو موافق دوست عزیز
مثلا خود من عاشققق فیزیکم اما از شانس یه معلم افتضاحی امسال گیرمون اومده ک حتی نمیتونید فکرشو بکنید...اما من هنوز فیزیکو دوست دارم با همه ی اینا
بعضی درسا هستن ک به دل آدم میشینن مثل: فیزیک و ریاضی و شششششششیمی اما بعضی درسای دیگه مثل "عربی"اصلا به هیچ وجه و به دلیل نامعلومی(درمورد خودم)نمیتونی باهاشون حتی کنار بییای.من خودم در جستوجوی دلیلشم!!!!پیدا کردید منم خبر کنید...:17:

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

من از عربی بدم نمیاد......هرچند به خاطر المپ مجبورم باهاش کنار بیام.....اما کلا فک میکنم که اگه عربی رو سخت بگیری واست سخت میشه.....
نمونه ش معلم عربی پارسال ما که اینقدر عربی رو سخت میگرفت که همه بچه ها تنشون سر کلاس می لرزید....
من فکر میکنم عربی به اون سختی ها که خیلی از ما باهاش برخورد میکنیم نیست

daryab

New Member
لایک ها
163

راستش من عربیو زیاد دوست ندارم از رواجبار می خونم ولی خوب عربیم بد نیس هروق وق کنم بخونم خوب میزنم تو تستاو امتحانای مدرسه.ولی خوب معلم نمیتونه علاقه رو کم کنه ولی می تونه رو توجه تاحد زیادی کمو زیادکنه مثل امسال ریاضی من که اصلا نمی خونمش با این همه بیس گرفتمو ولش کردم ولی خودمم می دونم کار خوبی نبوده ولی خوب سخت گیری معلما خیلی وقتا خوبه:confused:

"Farima"

New Member
لایک ها
16

من زیاد عربی رو دوست ندارم اما ازش متنفر هم نیستم علت ایکه عربی رو دوست ندارم اینکه عربی درس فراری و تکرار و تمرین زیادی هم میخواد و سر امتحانش با کوچکترین بی دقتی نمره زیادی از دست میره

amj66

New Member
لایک ها
3

خوبه اما همه جاش خوب نيست ولي در كل من درساي ديگه رو ترجيح
ميدم و مي تونم موفق تر بشم

:176::223::206:
بعدشم ما كه عرب نيستيم درباره ي زبان اونا نظر بديم زبان فارسي
مگه چشه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164

من ی نظر بدم؟! من کنکورمو دادم تو عربی هم درصدم 95% بود و واقعا عربی رو دوس داشتم...به نظر من عربی واسه خودش ی درس کاملا اختصاصیه... عربی درسیه که دقت ریادی میخواد...
به هیچ عنوان درس حفظی نیست و واسه کنکور حتی لازم نیست معنی ی لغت رو حفظ کرد... عربی رو باید فهمید... وقتی که بفهمید واقعا علاقه مند میشین بهش...
عربی فرمول داره...عین ریاضی و فیزیک... عربی ی درسیه که همه میتونن دوسش داشته باشن ب شرطی که بتونن تو عربی موفق باشن...و اینم مستلزم وقت گذاشتن رو این درسه...
موفق باشین...

بالا