علاقه شما نسبت به درس عربی چگونه است؟

• علاقمندم

رای 69 29.7%
  • فرقی نمی کند

رای 52 22.4%
  • دوست ندارم

رای 111 47.8%

• مجموع رای دهندگان
    232

zahra

New Member
لایک ها
609
پاسخ : عربی درس مورد علاقه من....؟؟؟؟! (لطفا همه دانش اموزان شرکت کنند)

عربی واقعا شیرینه!به عنوان درس قبولش ندارم!اما واقعا لذت بخش!
اگر عربی رو خوب درس بدن وخوب یاد بگیری عالیه!
اما امسال معلمه ما تعریفی نداره!
معلمای راهنمایی ما خصوصا اول و دوم عالی بودن به خاطر همین بر خلاف خیلیا من عربی رو خیلی دوس دارم و هیچ وقتم ازش بدم نیومده!
همین باعث شده خیلی راحت بخونم و امتحاناشم راحت بگذرونم!

abrang

New Member
لایک ها
748

به نظر من تنها کاربرد عربی شاید فقط تو خوندن قران باشه و غیر اون هیچ کاربردی نداره...! مثلا هیچ کدوم کتاب های دانشگاهی به زبان عربی نیس. نه رشته های مهندسی و نه انسانی و پزشکی.
چرا هیچ کدوم از کتابای دانشگاهی به عربی نیس!!!!!!!؟؟؟؟؟

اکثر کتابای ابن سینا که الان داره تو بهترین دانشگاه های آمریکا تدریس می شه، درسته به انگلیسی م ترجمه شده ولی اصلش که عربی ان.( اکثر کتابای اولیه تو علم پزشکی)

مخصوصا تو زمینه ی انسانی.... کتابای اولیه مربوط به جامعه شناسی ( که اونمام نوشته ی ابن سینا بوده ) به زبان عربی ان اکثرا.

یه پرس و جوی ساده یا حداقل یه سرچ سریع تو اینترنت کاملا مشخص می کنه ارزش کارای دانشمندای ایرانی رو که به عربی می نوشتند!

من فقط حرفم یه چیزه... ما به زبان عربی به چشم یک زبان بیگانه نمی نگریم.(پشت جلد کتاب عربی دوم انسانی:4:)

ولی

در هر صورت پارسی را پاس می داریم!

tressa

New Member
لایک ها
128

من تا پارسال عربیم خیلی خوب بود ولی امسال نمیدونم چرا افت پیدا کرده. یهویی میای اول همه ی مزیدا و مشتقات جدیدن. یه خورده زده شدم از عربی.

لایک ها
841

اونوقت به چه دردی میخوره دوست عزیز؟؟
شما رو که نمی دونم ولی فیزیک تو فوتبال و بسکتبال به دردم خورده.(جدی می گم!)
فرمولای ظرفیت خازن به درد کسایی می خوره که به ساخت وسایل الکترونیکی علاقه دارن.
تو گیم های جنگی، حرکت پرتابی به درد می خوره.(فرمولاش نه ولی موضوع کلی به درد می خوره)
چیزایی که قبلا از توجیهشون عاجز بودین، حالا می تونین با چندتا شکل و فرمول ساده توجیه کنین(مثلا چرا بندبازا از رو طناب نمی افتن و ...)
و خیلی چیزای دیگه از جمله حساب کردن مساحت یه زمین و ...

البته این نظر شخصی منه

س.ا.

matin75

New Member
لایک ها
151

شما رو که نمی دونم ولی فیزیک تو فوتبال و بسکتبال به دردم خورده.(جدی می گم!)
فرمولای ظرفیت خازن به درد کسایی می خوره که به ساخت وسایل الکترونیکی علاقه دارن.
تو گیم های جنگی، حرکت پرتابی به درد می خوره.(فرمولاش نه ولی موضوع کلی به درد می خوره)
چیزایی که قبلا از توجیهشون عاجز بودین، حالا می تونین با چندتا شکل و فرمول ساده توجیه کنین(مثلا چرا بندبازا از رو طناب نمی افتن و ...)
و خیلی چیزای دیگه از جمله حساب کردن مساحت یه زمین و ...

البته این نظر شخصی منه

س.ا.
ببخشید اگه یه کم زیاده

با تشکر از شما
اگر کسی بدون اطلاعات فیزیکی مدت زیادی بسکتبال بازی کنه و تمرین کنه بسیار قوی میشه و از شما که با قوانین فیزیکی کار کردین هم ممکنه قویتر بشه. اون مربوط به استعداد و ارادشه و در ضمن همه ی مردم والیبال و بسکتبال بازی نمی کنن که بخواهد به درد بخوره یانهو اضافه: کسانی هم که بسکتبال و والیبال بازی میکنند به تکنیک ها و تاکتیک های اون ها توجه می کنند نه به قوانین فیزیکی
خیلی از مردم به ساخت وسایل الکترونیکی علاقه ندارند و فرمول ظرفیت خازن به دردشان نمی خوره
اینکه در گیم های جنگی .................
اولا گیم های جنگی مطلب آنچنان مهمی در زندگی انسان نیست
دوم اینکه خیلی ها از این بازی ها نمی کنند و در کل این بازی ها خیلی به درد نمی خورند
علاه بر آن فیزیکی که ما میخونیم مطرحه و الا میتونیم خلال دندان را هم به فیزیک ربط بدهیم. هر انسان بیسواد معمولی که کوچکترین علمی درمورد فیزیک نداره هم میتواند به راحتی گیم های جنگی بازی کنه و از خیلی از فیزیکی ها جلو بزنه
در ضمن تمرکز روی مطالب فیزیکی در والیبال و بسکتبال و بازی های جنگی تمرکر شما روی بازی رو کم میکنه لذا بنده پیشنهاد میکنم بازیتونو بکنین و کاری به فیزیک نداشته باشین
برای اون مطلب چهارمتون هم اگه یک نفر بدونه بسه و لقیه می تواند ازش بپرسن نه اینکه همه فیزیک یاد بگیرن

اما یک مطلب کلی :
کسی که میگه ریاضی در زندگی روزمره به درد میخوره مثلا شمردن پرتغال و مساحت زمین باید بدونه که چند مفهوم اولیه مثل اعداد طبیعی و جمع و ضرب و ... کفایت میکنه
کسی که میگه فیزیک مثلا در قسمت بلند کردن یک شی سنگین که توسط اهرم بلند میکنیم کاربرد داره باید بدونه که یک کارگر ساده که از فیزیک چیزی نمیدونه خودش اینکار رو میکنه و نیازی به اون فرمول ها و ... نیست
.
.
.

یک مطلب کلی دیگر:
اگر ادعا کنید که فیزیک و ریاضی و دیگر علوم در ساخت وسایل و .... کاربرد داره می گوییم خب شاید یه نفر بخواد آخوند بشه پس عربی به دردش میخوره.
این درست نیست که چون 5نفر مهندس میشن همه ریاضی و فیزیک بخونن و چون 2نفر شیمیدان میشن همه شیمی بخونن و...

در کل نظر من اینه که اصلا این درس ها لازم نیست خوانده بشه و هرکس باید درس مخصوص به خودش و رشته تخصصی خودش رو مطالعه کنه

ممنون

Golnaz

New Member
لایک ها
784

عربی جداً و بی شوخی عالیییییییییییییه !

من خیلیییی دوست دارم !

و البته اصلا معلم خشک نمی تونه جذابیتش رو کم کنه ! چون امسال یه معلم عزیزی داریم ما که توی جزوه َ رو ِ نوشته باشی بی اغراق می گم جزوه رو پاره می کنه و اگر درس رو اندکی بلد نباشی باید پنجاه بار از رو قواعد بنویسی و قالبا نمره های کلاسیش رو دور سیزده و این حرفاست البته اگر غلط فاحشی در پاسخگویی باشه 1 میده !

از جانبی تمام مسئولین از ایشون می ترسن و لی معلم خوبیه !

در کل عربی بسیاررررر جذابه به نظرم ؛ منعطف باشید دوستان !

Rezvan.gh

Active Member
لایک ها
132

من کلا از عربی بدم نمی یاد و به نظرم ریدینگ(!) عربی یه کم سخته.
منظورتون درک مطلبه؟!؟!؟:4:

منم باهاتون موافقم ی کم دقت میخواد((ی کم ک ن خیلی))

به نظرمن عربی وقت و حوصله میخواد ک اغلب بچه ها ندارن!!!!:4:و اینکه ی جو بد نسبت به عرب ها و خصوصا زبونشون حاکمه:3:

آخرین ویرایش توسط مدیر

NAVID_DH

New Member
لایک ها
176

چه قدر جالبه که یهو عربی اینجا محبوب شد تا جایی که من میدونم هر وقت از هر کسی درباره عربی میپرسیدم میگفت متنفرم:207:
البته من خودم هم از عربی و دینی و پرورشی واینجور چیزها کلا بدم میاد واقعا هم نمیدونم چرا باید درسی رو یاد بگیرم که به هیچ دردم نمیخوره.اصلا یادگیری زبان یه مشت عرب...به چه درد من میخوره؟همون وقتی که باید واسه یادگرفتن عربی هدر بدم خب یه کار مفیدتر انجام میدم یا این که رو یادگیری یه زبان دیگه تمرکز میکنم!!

amideoxy

New Member
لایک ها
400

عربی درس قشنگیه به شرط اینکه فسفر برا سوزوندن داشته باشی

لایک ها
841

ببخشید اگه یه کم زیاده

با تشکر از شما
اگر کسی بدون اطلاعات فیزیکی مدت زیادی بسکتبال بازی کنه و تمرین کنه بسیار قوی میشه و از شما که با قوانین فیزیکی کار کردین هم ممکنه قویتر بشه. اون مربوط به استعداد و ارادشه و در ضمن همه ی مردم والیبال و بسکتبال بازی نمی کنن که بخواهد به درد بخوره یانهو اضافه: کسانی هم که بسکتبال و والیبال بازی میکنند به تکنیک ها و تاکتیک های اون ها توجه می کنند نه به قوانین فیزیکی
خیلی از مردم به ساخت وسایل الکترونیکی علاقه ندارند و فرمول ظرفیت خازن به دردشان نمی خوره
اینکه در گیم های جنگی .................
اولا گیم های جنگی مطلب آنچنان مهمی در زندگی انسان نیست
دوم اینکه خیلی ها از این بازی ها نمی کنند و در کل این بازی ها خیلی به درد نمی خورند
علاه بر آن فیزیکی که ما میخونیم مطرحه و الا میتونیم خلال دندان را هم به فیزیک ربط بدهیم. هر انسان بیسواد معمولی که کوچکترین علمی درمورد فیزیک نداره هم میتواند به راحتی گیم های جنگی بازی کنه و از خیلی از فیزیکی ها جلو بزنه
در ضمن تمرکز روی مطالب فیزیکی در والیبال و بسکتبال و بازی های جنگی تمرکر شما روی بازی رو کم میکنه لذا بنده پیشنهاد میکنم بازیتونو بکنین و کاری به فیزیک نداشته باشین
برای اون مطلب چهارمتون هم اگه یک نفر بدونه بسه و لقیه می تواند ازش بپرسن نه اینکه همه فیزیک یاد بگیرن

اما یک مطلب کلی :
کسی که میگه ریاضی در زندگی روزمره به درد میخوره مثلا شمردن پرتغال و مساحت زمین باید بدونه که چند مفهوم اولیه مثل اعداد طبیعی و جمع و ضرب و ... کفایت میکنه
کسی که میگه فیزیک مثلا در قسمت بلند کردن یک شی سنگین که توسط اهرم بلند میکنیم کاربرد داره باید بدونه که یک کارگر ساده که از فیزیک چیزی نمیدونه خودش اینکار رو میکنه و نیازی به اون فرمول ها و ... نیست
.
.
.

یک مطلب کلی دیگر:
اگر ادعا کنید که فیزیک و ریاضی و دیگر علوم در ساخت وسایل و .... کاربرد داره می گوییم خب شاید یه نفر بخواد آخوند بشه پس عربی به دردش میخوره.
این درست نیست که چون 5نفر مهندس میشن همه ریاضی و فیزیک بخونن و چون 2نفر شیمیدان میشن همه شیمی بخونن و...

در کل نظر من اینه که اصلا این درس ها لازم نیست خوانده بشه و هرکس باید درس مخصوص به خودش و رشته تخصصی خودش رو مطالعه کنه

ممنون
حرفایی که شما گفتین درست. البته اونایی که من یاد کردم فقط مثال بودن.
می دونم کسی که فیزیک بلد نیست هم می تونه فوتبال بازی کنه ولی اون تجربه ی شخصی خودم بود.
گیم جنگی رو هم فقط برا علاقمندان به اونجور بازیا یاد کردم!
من با این کاری ندارم چند نفر کلا به الکترونیک علاقه دارن یا کارشونه. ولی چیزی که یاد کردم، اونا رو شامل میشه.
ولی یه سوال، مگه خودتون نمی خواین مهندس شین؟ مگه مهندسی نیازی به فیزیک و ریاضی نداره؟
کار آدم هم جزئی از زندگیشه، مگه نه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

Ss_20

New Member
لایک ها
452

من که عاشق عربیم
شبا کتاب عربی رو بغل میکنم میخوابم
آخ اینم شد درس ؟ :4:
دوست من دلیلتو هم بگی ممنونت میشم:67:

baback

New Member
لایک ها
60

سلام
من هنوز آشنایی زیادی از این زبان ندارم ولی واقا با این حال ، من خیلی خوشم نمیاد و در واقع تقریبا بدم میاد:183:
اما قرآن و خوندنش رو خیلی دوست دارم برای همین نمی تونم بگم خیلی از این زبان بدم میاد...
موفق باشی:89:

Ss_20

New Member
لایک ها
452

منم عربی خیلی دوست دارم
از اول راهنمایی خیلی دوست داشتم
مخصوصا که امسال معلم عربیم عالیه
علاقم بیشتر شد
من میدونم بچه ها چرا عربی رو دوس ندارن
بهتره مطرح نکنم
ولی امیدوارم با دید مثبت بهش نگاه کنن
خیلی جذاب و شیرینه:89:
باورت نمیشه با دیدن نظرت خیلی خوشحال شدم..مثل خودم هستی..موفق باشی..

Ss_20

New Member
لایک ها
452

من مشكلي با عربي ندارم.. از پيچيدگيهاي قواعدش خوشم مياد.. ترجمهاشم كه خيلي تابلوه..
با اينكه اوايل عربي رو خوب نميزدم.. اوت بودم تو عربي!!:207:
الان خوب شده اوضاع..:d
چرا عربیت خوب شده..میشه برای دیگرانم توضیح بدی چیکار کردی؟؟

Ss_20

New Member
لایک ها
452

من هم از عربی خوشم میاد! ولی به خاطر این که به نظر بقیه عجیبه معمولا به کسی نمی گم :10:
حالا که تا اینجا امدی و نظرتو گفتی لطفا دلیلتم بگو...مشتاق شدم بدونم:53:

Ss_20

New Member
لایک ها
452

من عربی رو تا سال پیش دوس داشتم ولی الان نه !!!!!!!!!!!!!!!
واقعا؟؟ دلیل خاصی داره؟

Ss_20

New Member
لایک ها
452

منم قبول دارم عربی درس بدرد نخوریه!ولی خودم به شخصه بین درسای عمومی عربی رو از همه بیشتر دوست می دارم!
چون به نظرم توی قواعد و تشخیص نقش کلمات و اینا یه سری خلاقیت داره !یعنی همش حفظیات محض نیست !
لازمه آدم توی جواب دادن سوالات و تستا "فکرش" رو هم بکار بندازه...
به نظر من کسی که غربیش توپه دانش اموز قوی هستش چون عربی اگر کل نکات تستیشو ببینی هم زیاده هم فراره هم کمی سخت...

Ss_20

New Member
لایک ها
452

من عاشق عربی ام!!!!!!!!!!:122: البته قبول دارم که گاهی تستای عربی شبیه تست هوشن! اما خودش درس شیرینه...
بازم ممنونم که باعث ذوق زده شدن بنده شدی...

Ss_20

New Member
لایک ها
452

من تا پارسال عربیم خیلی خوب بود ولی امسال نمیدونم چرا افت پیدا کرده. یهویی میای اول همه ی مزیدا و مشتقات جدیدن. یه خورده زده شدم از عربی.
با تست زدن و تمرین تشریحی خیلی راحت حل میشه...مشتقات شاید پیچیده باشه اما شیرینه..خواستی میتونم کمکت کنم.:53:

Ss_20

New Member
لایک ها
452

عربی جداً و بی شوخی عالیییییییییییییه !

من خیلیییی دوست دارم !

و البته اصلا معلم خشک نمی تونه جذابیتش رو کم کنه ! چون امسال یه معلم عزیزی داریم ما که توی جزوه َ رو ِ نوشته باشی بی اغراق می گم جزوه رو پاره می کنه و اگر درس رو اندکی بلد نباشی باید پنجاه بار از رو قواعد بنویسی و قالبا نمره های کلاسیش رو دور سیزده و این حرفاست البته اگر غلط فاحشی در پاسخگویی باشه 1 میده !

از جانبی تمام مسئولین از ایشون می ترسن و لی معلم خوبیه !

در کل عربی بسیاررررر جذابه به نظرم ؛ منعطف باشید دوستان !
بهت تبریک میگم نسبت به این درس به ظاهر خشک دید خیلی مثبتی داری....:67:

بالا