لایک ها
141
پاسخ : مشاوره کنکور 95 ... ستاره قرشی رتبه 10 منطقه 2

سلام مجدد!

چطور می فهمیدید در یک فصل مثلا فیزیک به اون مبحث مسلط شدید ؟؟؟

یه آزمون از خودتون می گرفتید ؟؟؟

تعریفتون از مسلط شدن به یه مبحثی چیست ؟؟؟

fazel.k

New Member
لایک ها
7

سلام

آخه میدونین من هنوز چک لیست رو نه دیدم نه میدونم چیه
گفتم اگه شما فک میکنین میتونه موثر باشه راجع بش اگه میشه لطفا توضیح بدین.
مرسی
معذرت میخوام اون قرص و آمپول و... فقط من باب مزاح بود.
یه ضرب المثل هس ماهیتش دقیقا نمی دونم کجایی هس میگه
" بخشش از بزرگانه"
(فک کنم مال همی ایران خودمونه)

لایک ها
367

سلام مجدد!

چطور می فهمیدید در یک فصل مثلا فیزیک به اون مبحث مسلط شدید ؟؟؟

یه آزمون از خودتون می گرفتید ؟؟؟

تعریفتون از مسلط شدن به یه مبحثی چیست ؟؟؟

سلام... وقت بخیر... من وقتی در زدن تست های سطح متوسط تقریبا مشکل زیادی نداشتم و همچنین درصدم در ازمون نسبتا خوب میشد و خودم حس میکردم مطلب رو متوجه شدم می فهمیدم که مسلط شدم. معمولا برای این که مطمئن بشم روی مباحث ازمون به تسلط رسیدم روز های قبل از ازمون، ازمون غیر حضوری رو حل میکردم و همچنین از بخش ازمون های مبحثی سایت کانون استفاده میکردم که به نظرم خیلی خوب بود. در کل شما وقتی مطلب رو متوجه شدید و تست های متنوع رو هم می تونید در حد قابل قبولی پاسخ بدید بدون اینکه راه حل رو حفظ کرده باشید و...یعنی مسلط شدید.منظورم از حفظی نبودن راه حل اینه که اگر سوال رو کمی تغییر بدن باز هم بتونید حل کنید یعنی در واقع مفهومش رو متوجه شده باشید.
موفق باشید.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام

آخه میدونین من هنوز چک لیست رو نه دیدم نه میدونم چیه
گفتم اگه شما فک میکنین میتونه موثر باشه راجع بش اگه میشه لطفا توضیح بدین.
مرسی
معذرت میخوام اون قرص و آمپول و... فقط من باب مزاح بود.
یه ضرب المثل هس ماهیتش دقیقا نمی دونم کجایی هس میگه
" بخشش از بزرگانه"
(فک کنم مال همی ایران خودمونه)
سلام... من هم نمیدونم دقیقا منظور از چک لیست چیه ! ولی اگه همان نوشتن کارهایی که می خواین انجام بدین و علامت زدنشون باشه که من خودم گاهی اوقات مثلا درس ها و تعداد تست هایی که می خواستم بزنم رو می نوشتم و هر کدام رو که انجام میدادم جلوش علامت میزدم. حالا نمی دونم چک لیست هم همینه یا نه!
بله متوجه شدم که شوخی بود اما باز هم توضیح دادم که کسی چنین اشتباهی نکنه و کنکوری ها دنبال دارو های بیدار ماندن و افزایش انرژی نباشن...
موفق باشید

سلام به همه امیدوارم که تا اینجا موفق بوده باشید و از این به بعد هم با انرژی و انگیزه ی بیشتر برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید.
من از روز جمعه باید برم تهران برای ثبت نام دانشگاه و بعد هم اردوی معارفه ی شریف و... و ممکنه تا اول مهر نتونم زیاد به سایت سر بزنم و سوال ها رو جواب بدم. انشا... در اولین فرصت از اول مهر سعی میکنم دوباره برگردم به سایت و از اون به بعد هم یه زمان در هفته رو مشخص میکنم و مرتب به سایت سر میزنم تا انشا.. اگر سوالی بود پاسخ بدم.
فعلا خداحافظ ... با ارزوی موفقیت و سلامتی برای همه...

آخرین ویرایش توسط مدیر

fazel.k

New Member
لایک ها
7

سلام

میتونم یه درخواست ازتون داشته باشم؟
.
.
.
اگه میشه،
اگه امکانش هس،
اگه صلاح میدونین،
اگه براتون مقدور هس

لطفا یه آدرس ایمیل بذارین
(فک کردم اینطوری وقت کمتری نسبت به تاپیک ازتون بگیره)<br>

اگه خودتون صلاح میدونین

(فرمایش شاعر:
صلاح کار خویش خسروان دانند؛
*دقیقا یادم نیس'خسروان' بود یا 'خسرو خان'

لایک ها
367

سلام

میتونم یه درخواست ازتون داشته باشم؟
.
.
.
اگه میشه،
اگه امکانش هس،
اگه صلاح میدونین،
اگه براتون مقدور هس

لطفا یه آدرس ایمیل بذارین
(فک کردم اینطوری وقت کمتری نسبت به تاپیک ازتون بگیره)<br>

اگه خودتون صلاح میدونین

(فرمایش شاعر:
صلاح کار خویش خسروان دانند؛
*دقیقا یادم نیس'خسروان' بود یا 'خسرو خان'
سلام... این ادرس ایمیل برای پاسخ به سوال ها هست اما باز هم همانطور که توضیح دادم تا اول مهر احتمالا نمی تونم جواب بدم به ایمیل ها...
cosmologist_alien@yahoo.com
*فقط سوال های درسی و مرتبط با کنکور پاسخ داده میشه...
موفق باشید

لایک ها
1

با سلام
بابت رتبتون بهتون تبریک میگم
من میرم سوم ریاضی و تا دوم دبیرستان المپیاد ریاضی میخوندم ولی چون مرحله دوم قبول نشدم واسه همین ول کردم ولی ریاضیم عالیه و مرحله اول کامپیوتر و ریاضی رو در سال اول و دوم قبول شدم
حالا ک تصمیم کنکوره میخوام ریاضیه کنکورو صد بزنم اگه میشه بگین چه کتابایی رو بخونم ک مطمین بشم ک صد میزنم(البته اگه اتفاقی نیوفته و سوتی ندم)
راستی شنیدم اگه تو کنکور یک درسو صد بزنیم صدوسی درصد حساب میشه درسته آیا؟؟؟؟
با تشکر

لایک ها
367

با سلام
بابت رتبتون بهتون تبریک میگم
من میرم سوم ریاضی و تا دوم دبیرستان المپیاد ریاضی میخوندم ولی چون مرحله دوم قبول نشدم واسه همین ول کردم ولی ریاضیم عالیه و مرحله اول کامپیوتر و ریاضی رو در سال اول و دوم قبول شدم
حالا ک تصمیم کنکوره میخوام ریاضیه کنکورو صد بزنم اگه میشه بگین چه کتابایی رو بخونم ک مطمین بشم ک صد میزنم(البته اگه اتفاقی نیوفته و سوتی ندم)
راستی شنیدم اگه تو کنکور یک درسو صد بزنیم صدوسی درصد حساب میشه درسته آیا؟؟؟؟
با تشکر
سلام. وقت بخیر...در مورد ریاضی نمی خوام نا امیدتون کنم و... و امیدوارم که حتما بتونید ریاضی کنکور رو صد بزنید اما خب چون من خودم هم المپیادی بودم و سال اول تا سوم مرحله ی اول رو قبول شدم تا جایی که من خودم دیدم سوال های ریاضی کنکور خیلی شباهتی به المپیاد نداره و این که شما در ریاضی المپیاد قوی باشید دلیلی نداره که کنکور هم بدون خوندن بتونید راحت جواب بدین. اما خب اگر به اندازه ی کافی وقت بذارین و تلاش کنید انشا... به درصد دلخواهتون میرسید . منابع همان کتاب هایی هست که همه و خودم معرفی کردیم و کتابی نیست که با خوندنش تضمین بشه که صد میزنید . عوامل زیادی وجود داره . مهم اینه که درست مطالعه کنید و دقیق... کتابش خیلی فرقی نداره.
در مورد صد زدن و ... من که چیزی نشنیدم اما اگر چنین امکانی وجود داشت باید در سایت سنجش و ... در موردش توضیح داده باشه.
موفق باشید.

لایک ها
1

ینی شما اگه دو برابر زمان پیشنهادی واسه ریاضی داشتی با این منابعی که خوندی میتونستی ریاضیو صد بزنی؟؟
اگه میشه دلایلی ک صد نزدیو بگو ک یکم تجربیاتم بره بالا تو این زمینه!!!

لایک ها
367

ینی شما اگه دو برابر زمان پیشنهادی واسه ریاضی داشتی با این منابعی که خوندی میتونستی ریاضیو صد بزنی؟؟
اگه میشه دلایلی ک صد نزدیو بگو ک یکم تجربیاتم بره بالا تو این زمینه!!!
نمیدونم! به هر حال هر سال یه سری سوال ها با سبک جدید در ازمون هست که ممکنه تا به حال مشابهش رو ندیده باشین. بعد در زمان محدود ازمون هم نمیشه راه حل های جدید پیدا کرد و فرصت کافی برای فکر کردن نیست .کلا اگر دقت کنید حتی رتبه های یک هم ریاضی رو صد نمیزنن. برای رتبه ی برتر شدن نیازی نیست درصداتون خیلی بالا باشه . بستگی به سطح بقیه داره ...

a physics

New Member
لایک ها
0

سلام
من تا دوم المپیاد شیمی بودم ولی الان دیگه میخوام کنکور بخونم
طی سال تحصیلی لایه کتابای وزارتیو وا نکردم حدودا اندازه یه هفتم سر کلاس نرفتم تو کل سال!!!
حالا بنظره شما طی سال درسای سومو خوب بخونم یا با درسای مدرسه درسای دومم بخونم
اگه میشه یه کتابم واسه اینکه امتحان نهایی فیزیکو بیست شم معرفی کنید

p.cosmologist

New Member
لایک ها
367

سلام
من تا دوم المپیاد شیمی بودم ولی الان دیگه میخوام کنکور بخونم
طی سال تحصیلی لایه کتابای وزارتیو وا نکردم حدودا اندازه یه هفتم سر کلاس نرفتم تو کل سال!!!
حالا بنظره شما طی سال درسای سومو خوب بخونم یا با درسای مدرسه درسای دومم بخونم
اگه میشه یه کتابم واسه اینکه امتحان نهایی فیزیکو بیست شم معرفی کنید
سلام.وقت بخیر... به نظرم اگر بخواین درسای دوم رو هم بخونید فرصت کافی نه برای دوم دارید و نه سوم و اینطوری هیچ کدام رو نمیتونید خوب بخونید. فکر میکنم اگر امسال وقتتون رو بیشتر روی سوم بذارین با توجه به این که اهمیت بیشتری هم در کنکور داره و امتحان نهایی هم دارین کار بهتری هست. در طول تابستان هم میتونید درس های دوم رو بخونید که برای کنکور اماده بشید...
امتحان های نهایی کلا ساده هستن. به نظرم اگر نمونه سوال های سال های قبل رو بخونید مشکلی برای نهایی ها ندارید . یه کتاب هست که نمونه سوال های نهایی سال های قبل رو داره فکر کنم گاج زرد بود.میتونید اون کتاب رو تهیه کنید یا سوال ها رو از اینترنت بگیرید .به هر حال در همین حد برای نهایی کافیه. برای کنکور هم که گاج نقره ای کتاب مناسبی هست.
موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

a physics

New Member
لایک ها
0

خوب آخه معلم فیزیک مدرسمون امسال چندان عالی نیست واسه همین بنظر خودم باید خودخوانی کنم حالا بنظر شما اگه فقط گاج میکرو رو بخونم میفهمم چی به چیه
ینی آموزشش کامله؟؟؟

p.cosmologist

New Member
لایک ها
367

خوب آخه معلم فیزیک مدرسمون امسال چندان عالی نیست واسه همین بنظر خودم باید خودخوانی کنم حالا بنظر شما اگه فقط گاج میکرو رو بخونم میفهمم چی به چیه
ینی آموزشش کامله؟؟؟
گاج یه حالت اموزش کنکوری داره و خیلی بعضی مطالب رو توضیح نداده. نمیدونم میتونه برای شما مفید باشه یا نه... اما در کل توضیحاتش خوبه . کتاب خیلی سبز هم تقریبا خوب توضیح داده اما هر دوی اینها کتاب های کنکوری هستن و شاید برای این که بخواین مطالب رو کامل توضیح داده باشن خیلی کامل نباشه. به نظرم این دو کتاب رو یه بررسی بکنید مثلا اول از کتابخونه بگیرید. بعد تصمیم بگیرید که چه کتابی رو تهیه کنید . البته کتاب های دیگه هم هست که من چون خودم نخوندم اطلاعی ندارم. موفق باشید

fazel.k

New Member
لایک ها
7

سلام

وقتتون بخیر
من حیث یاد آوری:گفتین از هفته اول مهر یه روز رو برا پاسخ گویی مشخص میکنین!

اگه میشه لطفا در باره خوندن دروس پایه در فصل مدارس کمی روشنگری کنید.
منظورم:الان که رفتیم مدرسه نمیدونم کی باید پایه بخونم کی پیش یعنی تناسبشون رو بلد نیسم نمیدونم چهدجوری شروع کنم.
اگه راهنمایی کننید ممنونتون میشم.

موفق باشید.

fazel.k

New Member
لایک ها
7

سلام

وقتتون بخیر

منظورم:الان که رفتیم مدرسه نمیدونم کی باید پایه بخونم کی پیش یعنی تناسبشون رو بلد نیسم نمیدونم چه جوری شروع کنم.
اگه راهنمایی کنید ممنونتون میشم.

موفق باشید.

p.cosmologist

New Member
لایک ها
367

سلام

وقتتون بخیر

منظورم:الان که رفتیم مدرسه نمیدونم کی باید پایه بخونم کی پیش یعنی تناسبشون رو بلد نیسم نمیدونم چهدجوری شروع کنم.
اگه راهنمایی کننید ممنونتون میشم.

موفق باشید.
سلام...وقت بخیر...
برای پاسخ دادن به سوال ها من روز های سه شنبه عصر وقت ازاد دارم. البته در کل چهارشنبه تا شنبه کلاس ندارم و هر زمان که بقیه موافق باشن میتونم به سایت سر بزنم و به سوال ها پاسخ بدم.
در مورد سوالتون هم به نظرم شما هر دو هفته با توجه به برنامه ی ازمون و برنامه ی کلاسیتون تعیین کنید که هر روزی چه درس هایی بخونید . مثلا اگر در برنامه درسی مثل گسسته هست شما روز قبلش می تونید درسی مثل جبر رو هم مطالعه کنید . البته خیلی ضروری نیست که حتما درس ها مرتبط باشه . شما میتونید یه زمان نسبتا کوتاه برای برنامه مدرسه بذارید و بعد بقیه ی زمانتون رو هر طور که راحت تر هستید بین دروس پیش و پایه ی ازمون تقسیم کنید. در کل به نظرم نمیشه یه نسبت خاص رو مشخص کرد. باید با توجه به زمانی که هر درس و مبحث برای یادگیری و تست زدن نیاز داره برنامه ریزی کنید و تعداد ساعات و نسبت مطالعه ی پیش و پایه میتونه برای هر فرد متفاوت باشه .
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

razieh.ze

New Member
لایک ها
45

سلام خسته نباشید
ببخشید ی سوال !
نظر شما درباره اینکه تو دوران پیش دانشگاهی مدزسه بریم یا نریم چیه؟
والا مدرسه ما از 30 نفر هر کلاس 13 نفر میان و من نگرانم نسبت ب بقیه عقب بمونم
میشه راهنمایی کنید؟

p.cosmologist

New Member
لایک ها
367

سلام خسته نباشید
ببخشید ی سوال !
نظر شما درباره اینکه تو دوران پیش دانشگاهی مدزسه بریم یا نریم چیه؟
والا مدرسه ما از 30 نفر هر کلاس 13 نفر میان و من نگرانم نسبت ب بقیه عقب بمونم
میشه راهنمایی کنید؟
سلام. ممنون.
نظر شخصی من این هست که حتما در همه ی کلاس های مدرسه حضور داشته باشید چون اولا جو مدرسه باعث انگیزه گرفتن میشه و شما در واقع بیشتر از زمانی که دور از محیط مدرسه هستید درس میخونید چون در جو درسی قرار میگیرید . دوم این که بعضی مباحث درسی زمانی که توسط دبیر اموزش داده میشه قابل فهم تر هست و بهتر و سریع تر میتونید اونها رو از طریق تدریس دبیر یاد بگیرید. نگران این هم نباشید که نسبت به بقیه عقب بمونید چون مطمئنا کسانی که مدرسه نمیان نمیتونن تمام این زمان رو در خانه درس بخونن و خیلی زود خسته میشن و از این نظر تاثیر منفی هم داره.به نظر من شما در کلاس ها شرکت کنید و به طور متعادل هم در خانه مطالعه کنید و مطمئن باشید که میتونید موفق بشید.

لایک ها
141

سلام

یه سوالی داشتم در خصوص شیمی 3 مسائل محاسباتی محلول و نامحلول برای تسلط بر تست هاش چگونه تست می زدید ؟؟؟

چون واقعا تسلط بر این بخش یه مقدار برای من سخت تره نسبت به بخش های دیگر شیمی با اون همه فرمول !!!

یعنی تست های مبتکران رو خودم می تونم حل می کنم چون عنوان تیپ سوال معلومه و یه الگوریتم خاصی براش دارم ولی مثلا می خوام برم یه سوال رو حل کنم که عنوان تیپ سوالش معلوم نیست و اینکه یه ذره ای سوال رو تغییر داده باشند نمی دونم از کجا باید شروع کنم!!!و بعدش چطور حلش کنم

گاهی اوقات خیلی مساله وقت می گیره تا بدونم از کجا باید شروع کنم !!

برای تسلط به این بخش چه راهی رو پیشنهاد می کنید ؟؟؟

لایک ها
61

سلام برای کتاب ایات و روایات کدوم کتاب از همه بهتره برا کنکور منظورم کدوم انتشارات

سلام برای کتاب ایات و روایات کدوم کتاب از همه بهتره برا کنکور منظورم کدوم انتشارات

بالا