IBO 2017

New Member
لایک ها
28
پاسخ : مشاوره کنکور 95 ... ستاره قرشی رتبه 10 منطقه 2

سلام
من تا دوم المپیاد شیمی بودم ولی الان دیگه میخوام کنکور بخونم
طی سال تحصیلی لایه کتابای وزارتیو وا نکردم حدودا اندازه یه هفتم سر کلاس نرفتم تو کل سال!!!
حالا بنظره شما طی سال درسای سومو خوب بخونم یا با درسای مدرسه درسای دومم بخونم
اگه میشه یه کتابم واسه اینکه امتحان نهایی فیزیکو بیست شم معرفی کنید
کنکور چیز شاخی نیس................قبولی

لایک ها
367

سلام

یه سوالی داشتم در خصوص شیمی 3 مسائل محاسباتی محلول و نامحلول برای تسلط بر تست هاش چگونه تست می زدید ؟؟؟

چون واقعا تسلط بر این بخش یه مقدار برای من سخت تره نسبت به بخش های دیگر شیمی با اون همه فرمول !!!

یعنی تست های مبتکران رو خودم می تونم حل می کنم چون عنوان تیپ سوال معلومه و یه الگوریتم خاصی براش دارم ولی مثلا می خوام برم یه سوال رو حل کنم که عنوان تیپ سوالش معلوم نیست و اینکه یه ذره ای سوال رو تغییر داده باشند نمی دونم از کجا باید شروع کنم!!!و بعدش چطور حلش کنم

گاهی اوقات خیلی مساله وقت می گیره تا بدونم از کجا باید شروع کنم !!

برای تسلط به این بخش چه راهی رو پیشنهاد می کنید ؟؟؟

سلام. وقت بخیر... در مورد سوالتون من خودم روش خاص متفاوتی برای این فصل نداشتم اما به نظرم برای چنین مباحثی که تنوع سوال در اون ها زیاد هست باید تا جایی که امکانش هست سوال زیاد و متنوع حل کنید . مثلا سوال های ازمون ها یا کتاب های مختلف. البته این بستگی داره که چقدر زمان برای خوندنش دارید... همچنین نوشتن راه حل سوال های با سبک جدید میتونه مفید باشه تا بتونید سوال های مشابه رو حل کنید. اما غیر از تمرین زیاد راه حل دیگه ای به ذهنم نمیرسه . فقط سعی کنید تست ها رو با حوصلا و دقت زیاد بزنید تا سبک سوال ها و شیوه ی حلشون به خوبی در ذهنتون بمونه و همچنین سوال رو به درستی متوجه بشید تا اگر کمی صورت سوال تغییر کرد مشکلی در حلش نداشته باشید.
موفق باشید.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام برای کتاب ایات و روایات کدوم کتاب از همه بهتره برا کنکور منظورم کدوم انتشارات

سلام برای کتاب ایات و روایات کدوم کتاب از همه بهتره برا کنکور منظورم کدوم انتشارات

سلام.من خودم ایات و نکات گاج رو داشتم و به نظرم خوب بود. بقیه ی انتشارات ها رو ندیدم.
موفق باشید

لایک ها
7

سلام
ببخشید میدانم که ممکنه این دو کتاب را ندیده باشید ولی از تجربه خوب شما در زمینه کنکور بیشتر میخواستم کمک بگیرم....از بین دو کتاب جدید IQ دیف و ریاضی پایه گاج و کتاب دیف و ریاضی پایه پیشرفته خیلی سبز بعد از مشاهده نمونه فایل pdf اونها کدومو پیشنهاد میکنید و بنظرتون برای تست مکمل و قوی دیف و ریاضی پایه خوبه ؟ ممنون میشم...مرسی.:53:

*لینک معرفی کتاب دیف و ریاضی پایه IQ گاج:

انتشارات بین المللی گاج|گاج منتشر کرد: IQ دیفرانسیل +دانلود

**لینک صفحه نمونه فایل pdf کتاب IQ دیف و ریاضی پایه گاج:

http://www.filand.ir/?page=major/41&mode=branch&sec=161

***نمونه فایل pdf کتاب دیف و ریاضی پایه پیشرفته خیلی سبز:

http://kheilisabz.com/shop/%D8%AF%DB%8C%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87?added-to-cart=33218

سایت خیلی سبز.

سلام
استفاده از تجربه شما در کنکور در مورد درس هندسه تحلیلی:
ببخشید کتاب تست هندسه تحلیلی خیلی سبز چاپ جدید تالیف سروش موئینی و مودب ....بعد از مشاهده و بررسی نمونه فایل pdf آیا به نظر شما برای درسنامه و آموزش و یادگیری بدون دبیر به عنوان کتاب اول و سطح تستای متناسب با کنکور کتاب مناسبی است و پیشنهاد میکنید؟....ممنونم و تشکر.:53:

**در مورد این کتاب و دو کتاب دیف قبلی میدانم که کتاب جدیده و ممکنه ندیده باشید و سخت باشه برای شما بیان نظر....ولی تجربه شما بیشتر از بنده داوطلب کنکور است و با تکیه به تجربه موفق شما در کنکور....با دیدن فایل هم قطعا تا حدود زیادی میتوانید متوجه سطح و حد و اندازه یک کتاب از نظر وضعیت درسنامه و سطح تست ها و پاسخ تشریحی آن در مقایسه با سایر کتاب های انتشارات مختلف و قبلی بازار شوید....:53:

**دانلود فایل pdf کتاب تست هندسه تحلیلی خیلی سبز:

http://kheilisabz.com/wp-content/uploads/2015/09/HendeseTahliliZarbDKh_Opti_Comp.pdf

http://kheilisabz.com/shop/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D8%AC%D8%A8

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
7

سلام
ببخشید که سوالام زیاده...شرمندم...چیزی که مد نظرمه بیشتر اینه که یک محدوده و حدود درستی در ذهنم شکل بگیره در این موارد و خیلی دقیق لازم نیست اگر خاطرتون نمیاد و بیشتر با توجه به تجربتون پیشنهادتون برای بنده اهمیت داره.... و نه اینکه دقیقا شما اون موقع به چه شکلی عمل میکردید ......همینکه بطور حدودی پیشنهاد بفرمائید بنده جوابمو میگیرم....و بدانم که تقریبا شکل انجام کار به نحوه صحیح از دید شخصی که این راه را همراه با موفقیت طی کرده و الان از این تجربه برخورداره چگونه بوده است.:53:

**ببخشید برای دو هفته آزمون قلم چی ....به عنوان مثال در درس فیزیک مثلا با منبع گاج یا خیلی سبز.... به طور میانگین با توجه به بودجه بندی آزمون حدودا چند جلسه برای مطالعه و چند جلسه برای تست زدن در این دو هفته اختصاص پیشنهاد میکنید؟....اول همه درسنامه ها را در یک فصل با توجه به بودجه بندی آزمون مطالعه بشه و بعد تست زده بشه ؟...یا بعد از هر درسنامه تستای مربوط به آن درسنامه را بزنیم ؟.....یا در یک فصل با چند بخش برای هر بخش اول درسنامه های اون بخش مطالعه و بعد تست هارو بزنیم؟....یا بهتره بپرسم که به کدام شکل را توصیه و پیشنهاد میکنید با توجه به تجربتون ؟....

**در این دو هفته در هر جلسه چند تست فیزیک بطور میانگین پیشنهاد میکنید؟ 25 تا 30 تا 35 تا یا.... ؟.....و در طول دو هفته بطور میانگین چند تست فیزیک حدودا پیشنهاد میکنید که بزنیم ؟.....تست هارو زماندار میزدید یا نه ؟ اگر زماندار برای زدن هر تست فیزیک یا ریاضی چه تایمی در نظر میگرفتید برای حل و سپس چقدر زمان برای بررسی پاسخ تشریحی ؟....تست هارو دو نه دونه حل میکردید و جوابشو و پاسخ تشریحی را بررسی میکردید؟.... یا چندتا چندتا مثلا 5 تا 5 تا یا 10 تا 10 تا یا 20 تا 20 تا حل میکردید و بعد جوابشو بررسی میکردید؟....

**برای آزمون قلم چی در دروس عمومی به خصوص عربی و ادبیات زدن حدودا چند تست را در هر درس در طول دو هفته مناسب میدانید و پیشنهاد میکنید؟...

*** برای آزمون قلم چی در طول دو هفته حدودا زدن چند تست 1-دیف و ریاضی پایه و 2-هندسه تحلیلی و 3-گسسته و 4-هندسه پایه و جبرواحتمال را در هر جلسه مناسب میبینید و پیشنهاد میکنید؟.... و بطور میانگین حدودا در مجموع در کل این دو هفته چند تست میزدید و یا مناسب میبینید و پیشنهاد میکنید در هر کدام از این درس ها ؟...

*** هر جلسه مطالعه شما حدودا برای درس های عمومی و درس های اختصاصی چند ساعته یا چند دقیقه ای بود و یا پیشنهاد میکنید؟....1/5 یا 2 یا 3 ساعت و بعدش چند دقیقه استراحت مابین دو درس باشه ؟...

***سرعت مطالعه شما برای خواندن و مطالعه در هر ساعت میانگین چند صفحه بوده ؟....و چند صفحه مطالعه در ساعت را پیشنهاد میکنید و بنظر شما خوب و نرماله ؟.....یکی از رتبه های خوب نظرشون اینه که 2 تا 3 صفحه در ساعت خوندن یعنی فاجعه انسانی !!....ولی حدودا 10 صفحه در ساعت میتونه خوب و نرمال باشه....نظر شما چیه؟...

خیلی ممنونم و تشکر میکنم.:53:

امیر75

New Member
لایک ها
30

کتاب آیات و روایات کنکور انتشارات خیلی سبز که جدید تالیف شده

لایک ها
367

سلام
ببخشید میدانم که ممکنه این دو کتاب را ندیده باشید ولی از تجربه خوب شما در زمینه کنکور بیشتر میخواستم کمک بگیرم....از بین دو کتاب جدید iq دیف و ریاضی پایه گاج و کتاب دیف و ریاضی پایه پیشرفته خیلی سبز بعد از مشاهده نمونه فایل pdf اونها کدومو پیشنهاد میکنید و بنظرتون برای تست مکمل و قوی دیف و ریاضی پایه خوبه ؟ ممنون میشم...مرسی.:53:

*لینک معرفی کتاب دیف و ریاضی پایه iq گاج:

انتشارات بین المللی گاج|گاج منتشر کرد: Iq دیفرانسیل +دانلود

**لینک صفحه نمونه فایل pdf کتاب iq دیف و ریاضی پایه گاج:

سرزمین دانلود فایلند | |تیزهوشان IQ

***نمونه فایل pdf کتاب دیف و ریاضی پایه پیشرفته خیلی سبز:

http://kheilisabz.com/shop/%d8%af%db%8c%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%db%8c%d9%84-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%87?added-to-cart=33218

سایت خیلی سبز.

سلام
استفاده از تجربه شما در کنکور در مورد درس هندسه تحلیلی:
ببخشید کتاب تست هندسه تحلیلی خیلی سبز چاپ جدید تالیف سروش موئینی و مودب ....بعد از مشاهده و بررسی نمونه فایل pdf آیا به نظر شما برای درسنامه و آموزش و یادگیری بدون دبیر به عنوان کتاب اول و سطح تستای متناسب با کنکور کتاب مناسبی است و پیشنهاد میکنید؟....ممنونم و تشکر.:53:

**در مورد این کتاب و دو کتاب دیف قبلی میدانم که کتاب جدیده و ممکنه ندیده باشید و سخت باشه برای شما بیان نظر....ولی تجربه شما بیشتر از بنده داوطلب کنکور است و با تکیه به تجربه موفق شما در کنکور....با دیدن فایل هم قطعا تا حدود زیادی میتوانید متوجه سطح و حد و اندازه یک کتاب از نظر وضعیت درسنامه و سطح تست ها و پاسخ تشریحی آن در مقایسه با سایر کتاب های انتشارات مختلف و قبلی بازار شوید....:53:

**دانلود فایل pdf کتاب تست هندسه تحلیلی خیلی سبز:

http://kheilisabz.com/wp-content/uploads/2015/09/hendesetahlilizarbdkh_opti_comp.pdf

پرسش های چهار گزینه ای هندسه تحلیلی و جبر خطی | انتشارات خیلی سبز
سلام ... وقت بخیر .
من فایل هایی رو که فرستاده بودید دیدم و واقعیتش این که بخوام نظر دقیق بدم با توجه به چند صفحه ی کتاب کار ساده ای نیست و در ضمن چون یه مدت هم از کنکوری بودنم گذشته ممکنه درست سوال ها و سبک اونها یادم نباشه . اما در کل به نظرم کتاب خیلی سبز دیفرانسیل اگر تست سطح بالا بخواین شاید سخت تر از گاج باشه و فکر میکنم سطح دیفرانسیل iq که گذاشتین تقریبا مشابه گاج نقره ای باشه و میتونید این کتاب رو به جای گاج نقره ای بخونید چون به نظرم توضیحاتش روان تر از نقره ای بود. در مورد تحلیلی هم من خودم گاج نقره ای رو ترجیح میدم چون توضیحاتش بهتر از خیلی سبز بود به نظرم و من خودم هم کامل همه ی مباحث رو از روی درسنامه های گاج یاد گرفتم.
موفق باشید انشا...

سلام
ببخشید که سوالام زیاده...شرمندم...چیزی که مد نظرمه بیشتر اینه که یک محدوده و حدود درستی در ذهنم شکل بگیره در این موارد و خیلی دقیق لازم نیست اگر خاطرتون نمیاد و بیشتر با توجه به تجربتون پیشنهادتون برای بنده اهمیت داره.... و نه اینکه دقیقا شما اون موقع به چه شکلی عمل میکردید ......همینکه بطور حدودی پیشنهاد بفرمائید بنده جوابمو میگیرم....و بدانم که تقریبا شکل انجام کار به نحوه صحیح از دید شخصی که این راه را همراه با موفقیت طی کرده و الان از این تجربه برخورداره چگونه بوده است.:53:

**ببخشید برای دو هفته آزمون قلم چی ....به عنوان مثال در درس فیزیک مثلا با منبع گاج یا خیلی سبز.... به طور میانگین با توجه به بودجه بندی آزمون حدودا چند جلسه برای مطالعه و چند جلسه برای تست زدن در این دو هفته اختصاص پیشنهاد میکنید؟....اول همه درسنامه ها را در یک فصل با توجه به بودجه بندی آزمون مطالعه بشه و بعد تست زده بشه ؟...یا بعد از هر درسنامه تستای مربوط به آن درسنامه را بزنیم ؟.....یا در یک فصل با چند بخش برای هر بخش اول درسنامه های اون بخش مطالعه و بعد تست هارو بزنیم؟....یا بهتره بپرسم که به کدام شکل را توصیه و پیشنهاد میکنید با توجه به تجربتون ؟....

**در این دو هفته در هر جلسه چند تست فیزیک بطور میانگین پیشنهاد میکنید؟ 25 تا 30 تا 35 تا یا.... ؟.....و در طول دو هفته بطور میانگین چند تست فیزیک حدودا پیشنهاد میکنید که بزنیم ؟.....تست هارو زماندار میزدید یا نه ؟ اگر زماندار برای زدن هر تست فیزیک یا ریاضی چه تایمی در نظر میگرفتید برای حل و سپس چقدر زمان برای بررسی پاسخ تشریحی ؟....تست هارو دو نه دونه حل میکردید و جوابشو و پاسخ تشریحی را بررسی میکردید؟.... یا چندتا چندتا مثلا 5 تا 5 تا یا 10 تا 10 تا یا 20 تا 20 تا حل میکردید و بعد جوابشو بررسی میکردید؟....

**برای آزمون قلم چی در دروس عمومی به خصوص عربی و ادبیات زدن حدودا چند تست را در هر درس در طول دو هفته مناسب میدانید و پیشنهاد میکنید؟...

*** برای آزمون قلم چی در طول دو هفته حدودا زدن چند تست 1-دیف و ریاضی پایه و 2-هندسه تحلیلی و 3-گسسته و 4-هندسه پایه و جبرواحتمال را در هر جلسه مناسب میبینید و پیشنهاد میکنید؟.... و بطور میانگین حدودا در مجموع در کل این دو هفته چند تست میزدید و یا مناسب میبینید و پیشنهاد میکنید در هر کدام از این درس ها ؟...

*** هر جلسه مطالعه شما حدودا برای درس های عمومی و درس های اختصاصی چند ساعته یا چند دقیقه ای بود و یا پیشنهاد میکنید؟....1/5 یا 2 یا 3 ساعت و بعدش چند دقیقه استراحت مابین دو درس باشه ؟...

***سرعت مطالعه شما برای خواندن و مطالعه در هر ساعت میانگین چند صفحه بوده ؟....و چند صفحه مطالعه در ساعت را پیشنهاد میکنید و بنظر شما خوب و نرماله ؟.....یکی از رتبه های خوب نظرشون اینه که 2 تا 3 صفحه در ساعت خوندن یعنی فاجعه انسانی !!....ولی حدودا 10 صفحه در ساعت میتونه خوب و نرمال باشه....نظر شما چیه؟...

خیلی ممنونم و تشکر میکنم.:53:
سلام . وقت بخیر....
1. من خودم در درس های اختصاصی اول چند تا درسنامه رو میخوندم و بعد تست هاشو میزدم تا فرمول هایی که خونده بودم با حل تست ها تو ذهنم بمونه. معمولا تست ها رو دسته بندی میکردم مثلا 45 تایی که مشابه شرایط کنکور باشه و بعد درسنامه های این تست ها رو میخوندم و تست ها رو شروع میکردم.کلا به نظرم خیلی تفاوتی نداره. اما در کل چون درس های اختصاصی حفظی نیست بهتره بعد از خوندن درسنامه با فاصله ی زمانی کم تست ها رو بزنید که فرمول ها و مفاهیم در ذهنتون تثبیت بشه.
2.من سعی میکردم تعداد تست هایی که هر بار میزدم نزدیک به تعداد کنکور باشه مثلا 45 تا که به شرایط کنکور عادت کنم و خسته نشم. در کل هم بستگی به مباحث ازمون داره که چند تا تست لازم باشه بزنید در طول دو هفته.تست ها رو اکثرا زماندار میزدم. زمانش رو هم مطابق کنکور در نظر میگرفتم و گاهی کمتر تا سرعتم بالا بره.تست ها رو هم یه تعداد حل میکردم بعد جوابشون رو بررسی میکردم...
3.بستگی به مباحث ازمون داره. نمیشه تعداد دقیقی گفت...
4. کلا به نظرم بستگی داره که مبحث ازمون چی باشه و کتاب که کار میکنید چند تست داشته باشه. برای هر جلسه هم همینطور. اما ررای تعداد تست هایی که پشت سر هم میزنید بهتره به اندازه کنکور نزدیک باشه که به شرایطش عادت کنید و خسته نشید چون مثلا 55 تست ریاضی پشت سر هم در کنکور اگر از قبل تمرین نکرده باشید ممکنه خسته کننده باشه.
5. به نظرم برای اختصاصی ها هر جلسه حداقل دو ساعت باشه چون در زمان کمتر هنوز ذهنتون کامل وارد موضوع نشده و متمرکز نشدید . برای عمومی هم خیلی ساعت خاصی توی ذهنم نیست . و بستگی به خودتون داره. برای استراحت اگر بین خواندن یه درس هست بهتره خیلی طولانی نشه(حداکثر نیم ساعت) اما اگر بین دو درس متفاوت هست به اندازه نیاز میتونید زمان استراحت بذارید.
6. نمیدونم واقعا! تا به حال خیلی دقت نکردم. اما خب من خودم در شرایط مختلف سرعتم متفاوت بود... در ضمن به درسش هم بستگی داره. به نظرم بیشتر از سرعت به دقت و تمرکزتون در خواندن توجه کنید چون مهم تر هست و حتی اگر ساعتی 3 صفحه ولی خوب و کامل بخونید بهتر از 10 صفحه بدون توجه و تمرکز کافی هست.
موفق باشید

کتاب آیات و روایات کنکور انتشارات خیلی سبز که جدید تالیف شده
سلام. من این کتاب رو ندیدم و نمیتونم نظری بدم اما به نظرم همان گاج کافیه .

ADENINE

New Member
لایک ها
115

سلام
یکی از مشکلاتی که من سر جلسه قلمچی دارم غافلگیر شدنه مخصوصا تو درس شیمی و فیزیک
منظورم اینه که آدم هر چقدر هم تو یه مبحث مثل سینتیک تست بزنه بازم تو قلمچی طوری ازش سوال میاد که نمیتونه بزنه یا به سختی به جواب میرسه
میخواستم ببینم آیا شما هم این مشکل رو داشتید ؟؟؟؟
ممنون میشم منو در این مورد راهنمایی کنید

لایک ها
367

سلام
یکی از مشکلاتی که من سر جلسه قلمچی دارم غافلگیر شدنه مخصوصا تو درس شیمی و فیزیک
منظورم اینه که آدم هر چقدر هم تو یه مبحث مثل سینتیک تست بزنه بازم تو قلمچی طوری ازش سوال میاد که نمیتونه بزنه یا به سختی به جواب میرسه
میخواستم ببینم آیا شما هم این مشکل رو داشتید ؟؟؟؟
ممنون میشم منو در این مورد راهنمایی کنید
سلام.در کل این موضوع عادیه چون به هر حال یه سری از سوال ها سبک جدید هستن و طبیعیه که همه ی سوال ها براتون ساده و قابل حل نباشه. این موضوع چه در ازمون ها و چه در جلسه ی کنکور وجود داره و برای خود من هم همینطور بود. مهم اینه که اعتماد به نفستون رو از دست ندید و سعی کنید با اطلاعاتی که دارید سوال های جدید رو حل کنید... ولی این که نتونید بعضی سوال ها رو در ازمون ها حل کنید کاملا عادیه چون شما اگر درصد های رتبه های 1 تا 10 رو هم ببینید درصد هاشون 100 نیست معمولا چون به هر حال سوال هایی هست که جدیده و راحت نمیشه حل کرد. فقط مهم اینه که غافلگیر نشید و انتظار این سوال ها رو داشته باشید و با مدیریت زمان تا جایی که میتونید این سوال ها رو حل کنید...
موفق باشید.

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

سلام به نظر شما برای عربی گاج بهتره یا خیلی سبز؟؟

لایک ها
367

سلام به نظر شما برای عربی گاج بهتره یا خیلی سبز؟؟
سلام.وقت بخیر... من خودم گاج رو خوندم و به نظرم کافی بود. خیلی سبز اگر منظورتون فوت و فن هست که به نظرم سطحش بالاتر از کنکوره و ممکنه باعث بشه بیشتر گیج بشید ...

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

ممنون از پاسختون ... منظورم از خیلی سبز عربی جامعش هست... اون چطوره؟؟؟

amir007

New Member
لایک ها
120

سلام
من ازمون های غیر حضوری کانون رو توی خونه که حل میکنم بلا استثنا در صدام بین 80 الی 100 هستش
اما توی ازمون ورق بر میگرده
استرس و نگرانی هم واقعا ندارم!
ولی نمیدونم چکار کنم دیگه!!!

p.cosmologist

New Member
لایک ها
367

ممنون از پاسختون ... منظورم از خیلی سبز عربی جامعش هست... اون چطوره؟؟؟
خواهش میکنم... من خودم خیلی سبز جامع رو ندیدم و به خاطر همین نمیتونم نظری بدم...

سلام
من ازمون های غیر حضوری کانون رو توی خونه که حل میکنم بلا استثنا در صدام بین 80 الی 100 هستش
اما توی ازمون ورق بر میگرده
استرس و نگرانی هم واقعا ندارم!
ولی نمیدونم چکار کنم دیگه!!!
سلام .وقت بخیر... به نظرم اول باید مشکل رو پیدا کنید. مثلا بعد از ازمون بررسی کنید که چرا نتونستید بعضی سوال ها رو حل کنید . اگر دلیلش استرس و شرایط ازمون نیست شاید مشکل بی دقتی هست یا اینکه تسلط کافی نداشتید و ... چون واقعا اگر تسلط کافی و تمرکز داشته باشید نباید تفاوتی بین ازمون حضوری و غیر حضوری وجود داشته باشه.شاید مثلا سوال های ازمون های غیر حضوری برای شما تکراری باشه سبکش ولی ازمون ها سوال های جدید هم داره... فکر میکنم با کمی بررسی میتونید مشکلتون رو پیدا کنید...

fazel.k

New Member
لایک ها
7

سلام

امیدوارم تو مراحل تحصیل دانشگاهی موفق بوده باشید.

یییی سوالی داشتم...

شمای که واردی...(آقای همساده)

ببخشید به نظر شما بهتره با برنامه مدرسه جلو رفت یا کانون؟
آخه بعضی از دوستان عنوان میکنن که رو برنامه کانون جلو میرن و خیلی رو برنامه درسی دبیر جلو نمیرن.

ممممممنون

ADENINE

New Member
لایک ها
115

سلام
امیدوارم تو زندگیتون همیشه بهترین باشید
یه تشکر خیییلییی مخصوص هم میکنم به خاطر راهنمایی های خوبتون
چندتا سوال داشتم ازتون
اولیش اینه که مرور سوال های نزده و مخصوصا تست های غلط چقدر اهمیت داره؟؟؟
دومیش هم در مورد حفظیاته واقعا لازمه تمام واکنش های شیمیایی و تمام آیات دین و زندگی حفظ بشن
آخریش هم در مورد کتب درسیه من خودم اغلب درسا(به جز یکی دو تا) رو از روی درسنامه های کتابای تستی میخونم میخواستم بدونم این کارم اشتباهه که کمتر سراغ کتاب درسی میرم؟؟؟

لایک ها
367

سلام

امیدوارم تو مراحل تحصیل دانشگاهی موفق بوده باشید.

یییی سوالی داشتم...

شمای که واردی...(آقای همساده)

ببخشید به نظر شما بهتره با برنامه مدرسه جلو رفت یا کانون؟
آخه بعضی از دوستان عنوان میکنن که رو برنامه کانون جلو میرن و خیلی رو برنامه درسی دبیر جلو نمیرن.

ممممممنون
سلام . وقت بخیر...ممنون... من خودم با برنامه ی کانون پیش میرفتم و برنامه ی مدرسه رو فقط در حد قابل قبول در نظر میگرفتم... مثلا اگر امتحان داشتیم کمی مطالعه میکردم. اما در کل برنامه ی اصلی ام برنامه ی ازمون بود. نمیدونم این کار درست هست یا نه ولی به نظر من چون قراره که با ازمون ها خودتون رو بسنجید بهتره امادگی کامل داشته باشید...
موفق باشید...

سلام
امیدوارم تو زندگیتون همیشه بهترین باشید
یه تشکر خیییلییی مخصوص هم میکنم به خاطر راهنمایی های خوبتون
چندتا سوال داشتم ازتون
اولیش اینه که مرور سوال های نزده و مخصوصا تست های غلط چقدر اهمیت داره؟؟؟
دومیش هم در مورد حفظیاته واقعا لازمه تمام واکنش های شیمیایی و تمام آیات دین و زندگی حفظ بشن
آخریش هم در مورد کتب درسیه من خودم اغلب درسا(به جز یکی دو تا) رو از روی درسنامه های کتابای تستی میخونم میخواستم بدونم این کارم اشتباهه که کمتر سراغ کتاب درسی میرم؟؟؟
سلام. ممنون...
در مورد سوال اولتون به نظر من مرور سوال های نزده و غلط خیلی مهم هست .چون سوال هایی که به راحتی حل میکنید چیزی به اطلاعاتتون اضافه نمیکنن اما سوال های غلط و نزده نشون دهنده ی نکته ی جدید هستن یا این که شما یه بخش رو درست یاد نگرفتید . بعد وقتی شما پاسخ رو بخونید ممکنه همان موقع متوجه بشید اما بعد از مدتی این مطالب فراموش میشن و در واقع خوندنتون نتیجه ای نداشته... بنابراین باید این سوال ها مرتب مرور بشن تا نکاتشون رو فراموش نکنید و برای حل سوال های مشابه مشکلی نداشته باشید.
در مورد مطالب حفظی هم به نظرم لازم نیست کاملا ایات و.. رو حفظ کنید اما مثلا برای دین و زندگی یه سری نکات کلیدی در ایات هست که باید یاد بگیرید یا مثلا با دیدن اول ایه بدونید در ادامه چه مطلبی رو بیان کرده. کلا بعد از مدتی که تستی کار کنید کم کم خودتون متوجه میشید که چه مطالبی مهم هستن و لازمه حفظ کنید و چه مطالبی رو فقط در حد کلی باید بدونید. البتا فکر میکنم در مورد شیمی حفظ کردن معادلات واکنش ها ضروریه اما نه این که بخواین معادلات رو مثل درس تاریخ بخونید و تکرار کنید تا حفظ بشید . برای یاد گرفتن واکنش های شیمی باید انقدر سوال حل کنید و واکنش ها رو به کار ببرید تا خود به خود توی ذهنتون بمونه...
در مورد کتاب درسی هم من خودم بیشتر درس نامه های کتاب های تست رو میخوندم مخصوصا برای درس های ریاضی و فیزیک. اما به نظرم خوندن حداقل یه دور متن کتاب به طور سریع کار مفیدی هست چون احتمال این که از نکات متن کتاب سوال بیاد وجود داره. مثلا سال 92 یه تست از عکسی در کتاب فیزیک 1 طرح شده بود! بنابراین می تونید با صرف وقت کمی متن کتاب های درسی رو هم یه بار بررسی کنید تا نگرانی ای در این مورد نداشته باشید.
موفق باشید...

آخرین ویرایش توسط مدیر

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

سلام هندسه رو چه طوری میخوندید؟؟

من تو هندسه خیلی مشکل دارم

لایک ها
367

سلام هندسه رو چه طوری میخوندید؟؟

من تو هندسه خیلی مشکل دارم
سلام. وقت بخیر...
من خودم چون فکر میکردم در هندسه مشکلی ندارم خیلی دقیق و زیاد هندسه رو نمیخوندم بنابراین فکر نمیکنم بتونم در این زمینه کمکی کنم مخصوصا که هندسه پایه ی کنکور 94 واقعا سخت شده بود. من کتاب انرژی اتمی برای هندسه 1 و گاج برای هندسه 2 رو خوندم و به نظرم کتاب های خوبی بودن.اما در کل بهتره در این مورد با بقیه هم مشورت کنید...
موفق باشید .

razieh.ze

New Member
لایک ها
45

سلام خسته نباشید
ببخشید من تو دینی خوندن خیلی اشکال دارم
همه کتاب گاج و پیام آیاتش و میخونم و نگات و یادداشت میکنم تست های خودش رو هم خوب میزنم
حتی وقتی بعد 2 الی 3 روز دوباره میرم سروقت تست ها باز هم خوب میزنم اما قلم چی ...:|
همش درصد زیر 50 میشه .. چیکار کنم؟ :)

fazel.k

New Member
لایک ها
7

سلام...
نه خسته (به زبان شیرازی)

ببخشید دروس سال چهارم رو چجوری تست زمان دار میزدین؟
مثلا بعضیا میگن اول یه بار حل کنیم برا بار دوم زمان دار بزنیمشون.

امیدوارم سوالم واضح بوده باشه.

بالا