وضعیت
موضوع بسته شده است.

enzymes

New Member
لایک ها
25
پاسخ : چگونه به زیست علاقه مند شویم؟

لطفا بحث دیگه کافیه، خسته شدم... باشه هرجوری دوست دارین فکر کنین. به نظرم ادامه دادنش درست نیست...
خسته نباشید،خدا قوت
ونبود. تا اینجا هم نباید پیش میومد...

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127

چرا زیستو دوست ندارید؟(فکر کنم توش استعداد ندارید!!!!!!)شاید توش به یه جایی بالاتر از جایی الانی که هستید برسید!!!!!!!
كلا از چيزايي كه به مقدار تقريبا زيادي حفظي باشن خوشم نمياد. من مي دونم كه زيست قسمت تحليلي و محاسباتي و اينا هم داره ولي قسمت حفظيش به نسبت رياضي و فيزيك خيلي زياده.

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

چرا زیستو دوست ندارید؟(فکر کنم توش استعداد ندارید!!!!!!)شاید توش به یه جایی بالاتر از جایی الانی که هستید برسید!!!!!!!
امیدوارم منطق همه زیستیا مثل شما نباشه! +به چه جایی برسن ایشون؟! الان آقای دادگرنیا تو ریاضی میشه گفت از خیلی از سال سوما جلوترن! بنظرتون اومدن به زیست خریت نیست؟!
---- دو نوشته به هم متصل شده است ----
چون دوستم خیلی از زیست متنفره ولی استعدادش تو زیست نسبت به درسای دیگه بالاتره(استدلالش خیلی قویه!!!)و همچنین زیستو خیلی نقض میکن!!!!!!!!!
بازم با منطق شما روبرو شدیم!:
1-از زیست متنفره ولی استعدادش تو زیست زیاده دقیقا میشه نقض حرفی که به آقای دادگرنیا زدید! آخر علاقه نداشتن مگه با استعداد نداشتن رابطه مستقیم نداشتن؟!
2-استدلال قوی فقط مخصوص زیست نیستا! توی ریاضی و فیزیک هم استدلال داریم وبرهان.
3-بنظرشما کسی با این خصوصیات به زیست علاقه مند میشه؟

میشه دیگه بحثو تموم کنی؟؟!!اگه ریاضی علم باشه یا نباشه چه سودی برای شما و ما داره؟؟!!هرکس بره به رشته مورد علاقش برسه!!!!
ببینید اینجا هم باز خراب کردید! :4: خب هر کس بره سراغ علاقش دیگه، ها؟ پس به اون دوستتون هم گفت برو سراغ علاقت نه هر چی این دوستت میگه!(زیست) هرچند توش قوی ای!
جواباب من بلده بقیه نقل قوله.

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

جواباب من بلده بقیه نقل قوله.
به ترتیب جوابات.1-اولا من نگفتم بیاد الان زیست بخونه و رشتشو تغییر بده.خودمم از وضعیتشون خبر دارم.2-ببخشید دستم خورد تو اونجا یه کلمه پاک شد منظورم این بود استدلالش تو زیست خیلی قویه و یه چیز دیگه که این حرفو طلای المپیاد شیمی(استاد زمانی نسب) به من گفته. ینم اونه که هر کسی که تو درسی استعداد داشته باشه به ندرت علاقه هم براش تو اون درس به وجود میاد و اینم بگم هر کاری تو این جهان شدنیه شاید علاقه مند بشه.3-ببینم اینجا منظورم از علاقه این بود که هر کی بره برسه به درس و مشقش و یه چیز دیگه من نگفتم الان بیام بگم دوست من تو حتما باید زیست بخونی میخوام دید یه نفرو نسبت به زیست تغییر بدم همین. امید وارم این دفعه کل منظورمو گرفته باشید!!!!!!!

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

خب نظر منو بخواید اینه که زیست رو به عنوان یه کتاب داستان بش نگاه کنه!

Poria1999

Active Member
لایک ها
29

براي قسمت اول:
من اشتباه كردم. تنها نتيجه اي كه ميشه گرفت اينه كه تعداد اعضاي دو مجموعه با هم برابره ولي به نظر شما اگه از يه مجموعه ي نامتناهي يه چيز متناهي رو كم كنيم چقدر روي اون مجموعه ي اوليه تاثير ميذاره؟ ماكسيمم تاثيرش اينه كه جمله ي فيزيك كاملا زير مجموعه ي رياضيه رو به جمله ي فيزيك تقريبا زير مجموعه ي رياضيه تبديل مي كنه.
براي قسمت دوم:
به نقل از ويكي پديا:
Mathematical method
1- Understanding
2- Analysis
3- Synthesis
4- Review/Extend
آيا توي روش علمي از اينا استفاده نميشه؟ پس روش رياضياتي يه زير مجموعه از روش علميه پس روش رياضياتي هم يه نوع روش علميه.
تنها در صورتی می تونیم ریاضیات رو نامتناهی در نظر بگیریم که همه ی اصول فرض شده و قابل فرض رو[تا اینجا برای نامتناهی شدن کافیه،ولی این به تنهایی چیزی نیست که ما بهش می گیم ریاضیات] به علاوه ی همه ی قضایای استنتاج شده و نشده از این فروض رو جزء ریاضیات در نظر بگیریم که در این صورت می تونیم کاری مشابه در حق فیزیک هم انجام بدیم.
به این ترتیب که همه ی تعریفات احراز شده و نشده در فیزیک رو به علاوه ی تمام مقدار های اندازه گیری شده و نشده ی ممکن رو جزءی از فیزیک بدونیم!
که در این صورت فیزیک - ریاضیات به ما یک مجموعه ی نامتناهی خواهد داد که به هیچ وجه نمیشه ازش صرف نظر کرد.
درباره ی مورد دوم:
من این چیزی که تو ویکی پدیا ارایه شده رو به عنوان «روش ریاضی» قبول ندارم! و فکر هم نکنم فراتر از روش استنتاج منطقی در ریاضیات روشی عمومی وجود داشته باشه.
به همین دلیل می تونیم در طول تاریخ روش های بسیاری مختلف و گوناگونی در راستای پیشرفت در بسیاری از شاخه های ریاضیات ببینیم که با هم تفاوت های تا حدودی اساسی داشته اند!
مورد بعد هم اینکه ما به یک روش می گیم روش علمی اگر اون روش شامل آزمایشات تجربی بشه.
حالا با فرض وجود چیزی به نام روش ریاضی با مصادیقی که بهش اشاره کردی در زیر نشون میدم که این روش الزاما حتی زیر مجموعه ی روش علمی هم نیست!
1.معنای فهمیدن نه در ریاضیات و نه در علوم مشخص نیست و حتی در هر یک دیدگاه هایی وجود داره که ذاتا با هم متفاوته!کلا خیلی مبهمه
مثلا جان فون نویمن[ریاضیات] میگه:«ما در ریاضیات مطالب را نمی‌فهمیم، بلکه تنها به آنها عادت می‌کنیم.»
و هایزنبرگ به نقل از ولفگانگ پاولی [فیزیک]میگه:«فهمیدن یک نظریه یعنی دانایی بر محدوده ی کارایی آن و قابلیت پیشبینی یک پدیده در آن محدوده با آن.»[1]
و...
2.میشه گفت این مورد تو روش علمی وجود داره.
3.میشه گفت ین مورد تو روش علمی وجود داره.
4.بازنگری در روش علمی وجود داره ولی گسترش یک نظریه در محدوده ای که قرار نیست نظریه مون پاسخگو باشه تنها به شکل فرضیه سازی وجود داره و از مراحل روش علمی برای اثبات یک نظریه ی خاص نیست.
[1]من دقیق این جمله یادم نیست،ولی اطمینان میدم از نظر معنا کاملا با متن اصلی یکسانه،اگه دقیقشو می خواید برید به فصل «معنای فهمیدن در فیزیک نوین» از کتاب جزء و کل(فیزیک و ماورا) از ورنر کارل هایزنبرگ ترجمه ی حسین معصومی همدانی،مرکز نشر دانشگاهی
پ.ن:این احتمالا آخرین پست من در این تاپیک خواهد بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Mahtab

Member
لایک ها
21

خب من یه چیز بگم این ادم در اینده به جایی نمیرسه تو المپیاد زیست چون المپیاد زیست علاقه تو خیلی از جاهاش زیاد میخواد و همچنین پشتکار بی نهایت که از علاقه به وجود میاد.حلا هدف دوستتون چی بوده که اومده المپیاد زیست؟؟!!!

نه تنها من نمیدونم هدفش چیه، بلکه خودشم نمیدونه! استعدادش تو شیمی فوق العاده بالاست. هرچی بهش گفتم بره شیمی گوش نکرد تا وقتیکه این دوره، مرحله اول، هم زیست قبول شد هم شیمی، با اینکه اصلا شیمی نخونده بود. تو دوراهی بدی گیر کرده بود که واسه مرحله دوم کدوم رو بخونه! اونیکه دوستش داره ولی تا حالا نخوندتش، یا اونیکه خیلی خونده ولی دوستش نداره! آخرم زیست خوند. تنها مزیتش این بود که مسائل بیوشیمی رو خیلی خوب حل میکرد. ولی کم پیش میومد بره سراغ تکامل و فیزیولوژی!
:2:

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

پ.ن:این احتمالا آخرین پست من در این تاپیک خواهد بود.
خوشحال شدم :4: #شوخی
دیگه بقیم آخرین پستاشونو بدن تا زیستیا رو با خودشون تنها بزاریم :4:

ak2000014

New Member
لایک ها
43

در یک کلام...
کسی که هماهنگی ساختار با عملکرد حیات رو درک کرد، هیچ چیز را زیباتر از زیست نخواهد دید...

در یک کلام...
کسی که هماهنگی ساختار با عملکرد حیات رو درک کرد، هیچ چیز را زیباتر از زیست نخواهد دید...

زمینی

Active Member
لایک ها
159

دقت کردین این تاپیک که مال زیستیاست فقط خود زیستیا دفاع نمیکنن

zizo.h

New Member
لایک ها
7

علاقه باید تو خود فرد وجود داشته باشه...نمیشه بنظرم بوجود آورد

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

دقت کردین این تاپیک که مال زیستیاست فقط خود زیستیا دفاع نمیکنن
ما نظاره گر باشیم زیباتره!بچه های رشته های دیگه درحال کتک کاری ان اینجوری ما سالم میمونیم احتمال بقامون بیشتر میشه! :4:!:4:!

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

تاپیک داره از بحث اصلی منحرف میشه ! سوال این بود که چگونه به زیست علاقه مند بشیم ؟ نه اینکه کدوم رشته از رشته ی دیگه بهتره !! بیشتر بحث دو نفره ست تا راهنمایی!!!
با احترام بسته شد.
زندگی تان سپید:53:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا