orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168
پاسخ : کنکوری های 92

آّبی های قلمچی خوبن؟؟زرداش چی؟؟

mohammadi9

New Member
لایک ها
336

انتشارات فار رو تائید می کنم :دی

انتشارات خوبیه .... دیفرانسیلش هم معلم ما نوشته و هندسه و ...

استاد هاشمی. فوق العادن ایشون

Moonlight

New Member
لایک ها
533

معلومه که خوبن چون سوالای کنکورهای سالهای پیش هستن !مثلن واسه فیزیک به نظرم اول باید از آبی تست زد بعد خیلی سبز و درنهایت بنفش که سخت ترین کتابه .

Ashkan31194

New Member
لایک ها
54

معلومه که خوبن چون سوالای کنکورهای سالهای پیش هستن !مثلن واسه فیزیک به نظرم اول باید از آبی تست زد بعد خیلی سبز و درنهایت بنفش که سخت ترین کتابه .
به نظر من (هر 2 تا کتاب سبز و بنفشو کامل حل کردم ) سبز از بنفش سخت تره ولی بازم ترتیب اول سبز بعد بنفش رو ترجیح میدم خودم همین کارو می کردم ولی آبی زدن زیاد درست نیست به نظرم سؤالای کنکور های خیلی اخیر برای شما 89 90 91 داخل و خارج رو سعی کنین نبینین تو خرداد می خواین امتحان بدین اگه دیده باشین واقعی در نمیاد ولی خیلیم وسواس به خرج ندین 88 به قبل رو بزنین 89 رو هم زدین تو تستا بزنین ولی 90 و 91 رو دیگه لاقل نگه دارین
بعد یعنی شما این قدر وقت دارین که هر 3 تای این کتابا رو بزنین ؟

لایک ها MUTE

c.r_Mehran

New Member
لایک ها
28

من چون عضو کانون بودم خیلی از کتابای آبی رو گرفته بودم ولی سال چهارم که رسیدم خیلی پشیمون شدم طوری که مجبور شدم دوباره برم و به قول معروف خانه تکانی بکنم ، شاید بهتر باشه اول درس ها رو به مفهمومی همراه تست های تالیفی متنوع یاد بگیرید و توی دو سه ماه مونده به کنکور تست های کنکور رو حل کنید که واسه این هم میتونید از کتاب " دور دنیا در 4 ساعت " استفاده کنید ، یکی از ایرادهای کتاب های آبی این هست که لابه لای تست هاش تست تالیفی خیلییییی کم داره و حتی تست های کنکور 53 رو داره !!!!!!!!!!!!!!! کنکور عهد عتیق :21: حالا این نظر بنده حقیر بود و ممکنه که اشتباه باشه

لایک ها
1,316

کتابهای آبی و زرد همون سوالهای کنکور هستند،پس اگر کتاب دیگه ای دیدید که اون هم سوالات کنکور رو پوشش میداد فرقی ندارن!فقط میمونه سلیقه شخصی شما
من به شخصه از نوع تایپ و نگارش و ... آبی ها خوشم نمیومد و نمی تونستم باش ارتباط برقرار کنم
اما زرد ها خوب بودند واسه دوره جمع بندی!زرد ها زوده الان...مال 1 ماه قبل از کنکوره
الان اینقدر ناشر های خوب با هم رقابت دارند که خیلی فرقی نمی کنن با هم چه برسه اینکه سوالات همون سوالات کنکور باشه
موفق باشید

arianaboy

New Member
لایک ها
6

سلام.
نكته ي خيلي مهمي كه توي دروس عمومي بيشتر از كتاب خوب بايد اهميت بديد و رعايت كنيد اينه كه به صورت پيوسته درس بخونيد .هر درس شيوه خوندن خاصي داره. كه اگه با اونا اشنا بشيد شما رو راه ميندازه .يه كتاب هر چقدر هم خوب باشه اگه درست استفاده نشه تل انبار ميشه و باعث درد سر.
من فعلا چند تا كتاب مفيد معرفي ميكنم شيوه هاي خوندنشون هم اگه خواستيد واستون ميگم
ادبيات:تشكيل شده از چند تا مبحث خيلي مهم
1-
املا و لغت:2تا كتاب خيلي خوب و مفيد املا و لغت نشر الگو تاليف عليرضا عبدالمحمدي و املا و لغت نشر دريافت تاليف هامون سبطي (به نظر من جفتش لازمه اولي واقعا تو لغت خوب كار كرده متن هاي املاي خوبي هم داره دومي لغت هاي املايي خوبي داره در كل مكمل هم هستند(
2-
تاريخ ادبيات :كتاب نميخواد بهتره كه خود كتاب درسي رو بخونيد حافظه تصويريتون كمكتون ميكنه
3-
ارايه :ارايه ادبي الگو استاد عبدالمحمدي بهترين كتاب كنكور
4-
قرابت:(يه نكته خيلي مهم اينه كه تو قرابت نبايد درس به درس تست بزنيد و ديگه واقعا بايد قرابت رو با شيوه خودش بخونيد) كتاب قرابت استاد عبدالمحمدي نشر الگو
5-زبون فارسي:يا كتاب 5 مبحث الگو كه خيلي بهتر و مناسبه يا كتاب خيلي سبز كه خيلي حجيمه
اگه تونستي تستهاي جامع هم بزن.
عربي:بايد ببينيد در چه سطحي هستيد در كل كتاب پرسشهاي چهار گزينه الگو تاليف خاكبازان خوبه و كتاب ديگه اي كه حتما بايد تهيه بشه كتاب جمع بندي الگو تاليف خاكبازان هستش كه كمك ميكنه نكات مهم رو مرور كنيد و با شيوه سوالات اشنا بشيد.
ديني:مهمترين منبع كتاب درسي.بايد سطر به سطر كتاب رو بخونيد و ايات رو با مفاهيمشون ملكه ذهنتون كنيد. واسه تست هم كتاب ميكرو گاج كتاب خوبيه.اگه هم خواستيد(مهم نيستا)كتاب ايات روايات گاج بد نيست.
واسه زبان3تا مبحث مهم داريم
لغت:كتاب خوب زياده خواستي شبقره تهيه كنيد.
گرامر :توصيه اكيد :پارسال انتشارات گاج واسه ازمونهاش يه سري دي وي دي اموزشي ارائه ميكرد به صورت رايگان. يه دي وي دي زبان گرامر داشت واقعا محشر اونو از اطرافيانتون پرس و جو كنيد حتما بگيريد البته فقط گرامر پيش بود سوم هم كه زياد مهم نيست.
واسه متن هم مثل قرابت ادبيات بايد زياد تمرين كنيد . اين كه ميگن متن خوني مهارت ميخواد واقعا درسته. كتاب نترسيم از متن شبقره كتاب خوبيه.
اينا كتابايي بود كه از نظر من ميتونه مفيد باشه البته با ديگران هم حتما مشورت كنيد باز هم ميگم تو عمومي كار اصلي رو خودتون بايد انجام بدي.
موفق باشيد.

لایک ها
1,316

سلام.
نكته ي خيلي مهمي كه توي دروس عمومي بيشتر از كتاب خوب بايد اهميت بديد و رعايت كنيد اينه كه به صورت پيوسته درس بخونيد .هر درس شيوه خوندن خاصي داره. كه اگه با اونا اشنا بشيد شما رو راه ميندازه .يه كتاب هر چقدر هم خوب باشه اگه درست استفاده نشه تل انبار ميشه و باعث درد سر.
من فعلا چند تا كتاب مفيد معرفي ميكنم شيوه هاي خوندنشون هم اگه خواستيد واستون ميگم
ادبيات:تشكيل شده از چند تا مبحث خيلي مهم
1-
املاو لغت:2تا كتاب خيلي خوب و مفيد املا و لغت نشر الگو تاليف عليرضاعبدالمحمدي و املا و لغت نشر دريافت تاليف هامون سبطي (به نظر من جفتشلازمه اولي واقعا تو لغت خوب كار كرده متن هاي املاي خوبي هم داره دوميلغت هاي املايي خوبي داره در كل مكمل هم هستند(
2-
تاريخ ادبيات :كتاب نميخواد بهتره كه خود كتاب درسي رو بخونيد حافظه تصويريتون كمكتون ميكنه
3-
ارايه :ارايه ادبي الگو استاد عبدالمحمدي بهترين كتاب كنكور
4-
قرابت:(يهنكته خيلي مهم اينه كه تو قرابت نبايد درس به درس تست بزنيد و ديگه واقعابايد قرابت رو با شيوه خودش بخونيد) كتاب قرابت استاد عبدالمحمدي نشر الگو
5-زبون فارسي:يا كتاب 5 مبحث الگو كه خيلي بهتر و مناسبه يا كتاب خيلي سبز كه خيلي حجيمه
اگه تونستي تستهاي جامع هم بزن.
عربي:بايد ببينيد در چه سطحي هستيد در كل كتاب پرسشهاي چهار گزينه الگو تاليف خاكبازان خوبه و كتاب ديگه اي كه حتما بايد تهيه بشه كتاب جمع بندي الگو تاليف خاكبازان هستش كه كمك ميكنه نكات مهم رو مرور كنيد و با شيوه سوالات اشنا بشيد.
ديني:مهمترين منبع كتاب درسي.بايد سطر به سطر كتاب رو بخونيد و ايات رو با مفاهيمشون ملكه ذهنتون كنيد. واسه تست هم كتاب ميكرو گاج كتاب خوبيه.اگه هم خواستيد(مهم نيستا)كتاب ايات روايات گاج بد نيست.
واسه زبان3تا مبحث مهم داريم
لغت:كتاب خوب زياده خواستي شبقره تهيه كنيد.
گرامر :توصيه اكيد :پارسال انتشارات گاج واسه ازمونهاش يه سري دي وي دي اموزشي ارائه ميكرد به صورت رايگان. يه دي وي دي زبان گرامر داشت واقعا محشر اونو از اطرافيانتون پرس و جو كنيد حتما بگيريد البته فقط گرامر پيش بود سوم هم كه زياد مهم نيست.
واسه متن هم مثل قرابت ادبيات بايد زياد تمرين كنيد . اين كه ميگن متن خوني مهارت ميخواد واقعا درسته. كتاب نترسيم از متن شبقره كتاب خوبيه.
اينا كتابايي بود كه از نظر من ميتونه مفيد باشه البته با ديگران هم حتما مشورت كنيد باز هم ميگم تو عمومي كار اصلي رو خودتون بايد انجام بدي.
موفق باشيد.

من که فکر نمی کنم این همه کتاب لازم باشه واسه عمومی،زیادی وقت میبره!
قطعا واسه یه کنکوری زمان اهمیت زیادی داره...که شاید لازم باشه نصف بیشترشو به اختصاصی ها بده(حداقل)
درسته که همه ی این کتابها کتابهای خوبین اما کتاب خوب کم نیست توی بازار به نظر من دانش آموز باید هوشمندانه مفید ترین حرکت رو انجام بده
برای یک دانش آموز سال دومی و کمتر از اون برای سال سوم میتونه این کتابها پایه قوی ای بسازه اما اونم نه واسه هر کسی
نظر من: اگه فک میکنید تو هر کدون از این آیتم ها مثل قرابت،گرامر و ... جداگانه به طور جدی مشکل دارید این کتابها میتونن گزینه خوبی باشن اگه فک می کنید که مشکل حادّی وجود نداره پیشنهاد من ایناست:

ادبیات- آموزش: گاج سبز- تست: خیلی سبز-تستهای خیلی سبز خصوصا برای قرابت فوق العاده است در سایر بخش های آرایه،املا،تاریخ و ... هم تست های قوی ای داره

زبان- اصلا نیازی به این همه کتاب نیست، من همشو داشتم و فقط و فقط یک کتاب به کمکم اومد:مبتکران از شهاب اناری(البته واسه کسانی که سطح زبان خیلی ضعیفی نداشته باشن،اونا بدون کلاس کارشون سریع راه نمی افته)
عربی آموزش:گاج سبز- تست:اگر سطح متوسط یا ضعیف دارید گاج سفید-برای سطح بالاتر:فوت و فن عربی از خیلی سبز

دینی: خیلی سبز خیلی خوبه

فراموش نکنید که در دروس ادبیات و عربی نقش اصلی را خود کتاب های درسی بازی می کنند،واسه همین گاج سبز که کلّ کتاب رو پوشش داده و هیچ چیزی رو جا ننداخته برای آموزش خیلی خوبه(خصوصا در درس عربی که کتاب به فراموشی سپرده میشه اما تمامی تست ها از تمرین های خود کتاب طرح میشن)

آخرین ویرایش توسط مدیر

Moonlight

New Member
لایک ها
533

به نظر من (هر 2 تا کتاب سبز و بنفشو کامل حل کردم ) سبز از بنفش سخت تره ولی بازم ترتیب اول سبز بعد بنفش رو ترجیح میدم خودم همین کارو می کردم ولی آبی زدن زیاد درست نیست به نظرم سؤالای کنکور های خیلی اخیر برای شما 89 90 91 داخل و خارج رو سعی کنین نبینین تو خرداد می خواین امتحان بدین اگه دیده باشین واقعی در نمیاد ولی خیلیم وسواس به خرج ندین 88 به قبل رو بزنین 89 رو هم زدین تو تستا بزنین ولی 90 و 91 رو دیگه لاقل نگه دارینبعد یعنی شما این قدر وقت دارین که هر 3 تای این کتابا رو بزنین ؟
من الان دو جلسه کلاس فیزیک رفتم .معلممون یه جزوه داره که سوالای جزوش از بنفشه .بعد هر چی که درس میده میگه واسه جلسه بعد مثلن تست 1-33از آبی و تست 1-47 از خیلی سبز حل کنید .فعلن که این دوجلسه کاری که ایشون فرمودن انجام دادم و مشکلی هم پیش نیومد کتاب ده سال قلمچی ک سوالاش کمن .واسه همین خیلی وقت گیر نیست.خیلی سبز سه جلده (پیش) ولی ده سال دو جلد کوچولو!معلممون معتقده اینا مکمل هم هستن .

Ashkan31194

New Member
لایک ها
54

من الان دو جلسه کلاس فیزیک رفتم .معلممون یه جزوه داره که سوالای جزوش از بنفشه .بعد هر چی که درس میده میگه واسه جلسه بعد مثلن تست 1-33از آبی و تست 1-47 از خیلی سبز حل کنید .فعلن که این دوجلسه کاری که ایشون فرمودن انجام دادم و مشکلی هم پیش نیومد کتاب ده سال قلمچی ک سوالاش کمن .واسه همین خیلی وقت گیر نیست.خیلی سبز سه جلده (پیش) ولی ده سال دو جلد کوچولو!معلممون معتقده اینا مکمل هم هستن .
اگه معلمتون گفته همون کار. کنین ولی بازم 90 و 91 رو نزنین.

physics

New Member
لایک ها
104

من چون عضو کانون بودم خیلی از کتابای آبی رو گرفته بودم ولی سال چهارم که رسیدم خیلی پشیمون شدم طوری که مجبور شدم دوباره برم و به قول معروف خانه تکانی بکنم ، شاید بهتر باشه اول درس ها رو به مفهمومی همراه تست های تالیفی متنوع یاد بگیرید و توی دو سه ماه مونده به کنکور تست های کنکور رو حل کنید که واسه این هم میتونید از کتاب " دور دنیا در 4 ساعت " استفاده کنید ، یکی از ایرادهای کتاب های آبی این هست که لابه لای تست هاش تست تالیفی خیلییییی کم داره و حتی تست های کنکور 53 رو داره !!!!!!!!!!!!!!! کنکور عهد عتیق :21: حالا این نظر بنده حقیر بود و ممکنه که اشتباه باشه
کاملا باهاتون موافقم .
زرد قلمچی غلط زیاد داره ، دور دنیای گاج بهتره
.

موفق باشید

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

من یه سوال دارم: واسه آزمون ها چی کار کنیم؟ من تاپیک سال های قبل رو نخوندم..اگه نوشتین بگید کدوم صفحه هست که دیگه زحمتی واستون نباشه :d واسه آزمونای سنجش هم توضیح بدین....یه سری ها میگن که آزموناش (غیر از جامع) آزمونای خوبی نیستو پر از غلط و...یه سری ها پیشنهاد میکنن که حتما شرکت کنیم.

یه سوال دیگه این که: معمولا تست زدن هندسه (پایه) مثه خوندن هندسه واسه امتحانای تشریحی نیس! به قولی بد قلقه!!:d
چجوری باید بخونیم؟؟:67:

لایک ها
1,316

من یه سوال دارم: واسه آزمون ها چی کار کنیم؟ من تاپیک سال های قبل رو نخوندم..اگه نوشتین بگید کدوم صفحه هست که دیگه زحمتی واستون نباشه :d واسه آزمونای سنجش هم توضیح بدین....یه سری ها میگن که آزموناش (غیر از جامع) آزمونای خوبی نیستو پر از غلط و...یه سری ها پیشنهاد میکنن که حتما شرکت کنیم.

یه سوال دیگه این که: معمولا تست زدن هندسه (پایه) مثه خوندن هندسه واسه امتحانای تشریحی نیس! به قولی بد قلقه!!:d
آزمون های سنجش جامع هم پره غلط و سوال کلیشه ایه چه برسه آزمون های عادی!فقط جامعه آماری داره که اونم مهم نیست
توصیه نمی کنم من اصلا
در مورد هندسه: به نظر من زیاد فرقی نمی کنن!در هر دو مورد کاملا به استدلال نیاز دارید!در تست زدن حتی اگه واسه یه سوال خیلی زیاد حتی چندین و چند دقیقه هم وقت میگذارید اشکال نداره به مرور این زمان کمتر و کمتر میشه!تنها رمزش همینه که صبر و حوصله به خرج بدید و حتی اگر سوالی رو هم فکر می کنید بلد نیستید تمااام تلاشتون رو در حلش بکنید و از هیچ ایده ای نگذرید...به مرور با بررسی ایده های خودتون و مقایسه با جواب ها سرعت و دقت بیشتری پیدا می کنید

arianaboy

New Member
لایک ها
6

من که فکر نمی کنم این همه کتاب لازم باشه واسه عمومی،زیادی وقت میبره!
قطعا واسه یه کنکوری زمان اهمیت زیادی داره...که شاید لازم باشه نصف بیشترشو به اختصاصی ها بده(حداقل)
درسته که همه ی این کتابها کتابهای خوبین اما کتاب خوب کم نیست توی بازار به نظر من دانش آموز باید هوشمندانه مفید ترین حرکت رو انجام بده
برای یک دانش آموز سال دومی و کمتر از اون برای سال سوم میتونه این کتابها پایه قوی ای بسازه اما اونم نه واسه هر کسی
نظر من: اگه فک میکنید تو هر کدون از این آیتم ها مثل قرابت،گرامر و ... جداگانه به طور جدی مشکل دارید این کتابها میتونن گزینه خوبی باشن اگه فک می کنید که مشکل حادّی وجود نداره پیشنهاد من ایناست:

ادبیات- آموزش: گاج سبز- تست: خیلی سبز-تستهای خیلی سبز خصوصا برای قرابت فوق العاده است در سایر بخش های آرایه،املا،تاریخ و ... هم تست های قوی ای داره

زبان- اصلا نیازی به این همه کتاب نیست، من همشو داشتم و فقط و فقط یک کتاب به کمکم اومد:مبتکران از شهاب اناری(البته واسه کسانی که سطح زبان خیلی ضعیفی نداشته باشن،اونا بدون کلاس کارشون سریع راه نمی افته)
عربی آموزش:گاج سبز- تست:اگر سطح متوسط یا ضعیف دارید گاج سفید-برای سطح بالاتر:فوت و فن عربی از خیلی سبز

دینی: خیلی سبز خیلی خوبه

فراموش نکنید که در دروس ادبیات و عربی نقش اصلی را خود کتاب های درسی بازی می کنند،واسه همین گاج سبز که کلّ کتاب رو پوشش داده و هیچ چیزی رو جا ننداخته برای آموزش خیلی خوبه(خصوصا در درس عربی که کتاب به فراموشی سپرده میشه اما تمامی تست ها از تمرین های خود کتاب طرح میشن)

سلام دوست عزيز . از بيانات شما اينطور ميشه استنباط كرد كه درباره ي كتاب ها اطلاعات كافي نداريد. به طور مثال كتاب هاي ادبيات محوري گاج خيلي وقته كه نقش مهمي در پيشرفت دانش اموز كنكوري ندارن.
جالبه كه بگم من عربي كنكور رو 100 زدم و اينم بگم كه هيچ كدوم از اساتيد برجسته كنكور كتاب فوت و فن رو براي كنكور اصلا پيشنهاد نميكنن چون واقعا نكاتي گفته شده كه خيلي هاش تو كنكور تاثير خاصي ندارن. در ضمن بنده هم گفتم كه در هر كدوم از مباحث چه كتابهايي ميتونن مفيد باشن نگفتم كه همش لازمه تهييه بشه. ضمنا خوندن همه ي اين كتابها اونقدر وقت دانش اموز رو نميگيره كه زمان رو از دست بده.
اين تجربه ي بهترين اساتيد كنكور بوده كه من ميگم.
ممنون.

لایک ها
1,316

من که حرف های شما رو نقض نکردم صرفا توضیح تکمیلی دادم که بگم واسه هر کسی نیاز نیست!
اطلاعات کمی از کتابها ندارم و منن هم همه عمومی ها رو بالای 80 زدم،دینی رو هم 100 زدم!
بنده هم همین اساتید برجسته رو میشناسم و بعضا با خیلی هاشون هم کلاس داشتم و فوت و فن رو هم ذکر کردم که واسه کسی که قویه خوبه(مثل خیلی از کتابهای خوب دیگه مانند خوشخوان و ... که خیلی از نکاتشون خارج از کنکوره!چه ربطی داره؟دانش اموزای قوی سطحشون از کنکور مطمئنا بالاتره ;) )
ولی به نظر من وقت گیره چون همشو خوندم خودم و تجربه خودمه( واسه هر درس تمام کتابهای خوب بازارو داشتم_شاید 7-8 کتاب واسه هر درس!!)

راستی میشه بفرمایید طبق چه مدرک و سندی دیگه کتابهای گاج سبز نقشی در پیشرفت دانش آموز ندارن؟ :دی

آخرین ویرایش توسط مدیر

physics

New Member
لایک ها
104

آزمون های سنجش اصلا خوب نیستن ، فقط جامع هاش رو شرکت کنید ، اونم به خاطر جامعه آماری بالاش ، نه سوالاش .

برای هندسه هم باید وقت بذارید . هر تست کلی وقتتون رو میگیره ، به مرور سرعتتون میره بالا . برای هر تست ارزش قائل باشید ، حیفه که با کم فکر کردن روی یه تست ، اون رو از دست بدید .

موفق باشید

لایک ها
600

خب من تازه اومدم این تاپیک ،اول تخلیه تحربه هام ُ بکنم بعد...
کتابا:
ادبیات :لغت و معنی سبز رو خوندم خوب بود ،با تاریخ ادبیات کلک معلم...از دوتاشونم راضیم...آرایه ها و قرابت ُ املا چیزی نخوندم...

عربی:فوت و فن رو خوندم اونم فقط درسنامه هاش ُ....با تست کنکور عربی...اما خیلی زیاد بود فوت و فن...تا تابستون عربی الگو رو بخونین...از همه بهتره...

دین و زندگی:من خیلی سبز خوندم...اما ناقصه...بچه ها گاج میخوندن راضی بودن...اما الگو غلط داره...

زبان:درک متن به زبان ساده را توصیه کردند (خودم نخوندم چون زبانم خوب بود معمولا) با از متن نترسیم ،در طول سالم کتاب سال چهارم قرمز مبتکران میزدیم...

ریاضی:جامع سبز خیلی راحته...وایه تابستون خوبه فقط تا مثلا امتحانای ترم اول ...یا واسه اینکه دستون راه بیقته...تو دوران جمع بندی مبتکران بزنین...من از سبز وحشتناک ضربه خوردم...

زیست:من سبزو کامل زدم...8000 تست پیش 1 و2 ...و تانک تست تخته سیاه...البته تخته سیاه واسه جمع بندی...چون تستاش کمه...و گاهی میکرو گاج...+تستای آخر جزوه زیست دبیمون...5000 تایی میشد...اونا عالی بودن....ـآخر اردیبهشتم 22 تا آزمون زیست جامع دادم....خیلی خوب بودن...

فیزیک:کلا الگو رو خوندم ،راضیم هستم کاملا...!

شیمی:شیمی 2 مبتکران ،شیمی 3 خیلی سبز (تقریبا معلممون آخر سال پیش گفت خیلی سبز بهتره )پیش 1 مبتکران ،پیش 2 سبز (پیش 2 مبتکران خیلی زیاد تر از حد نیازه!)
زمین :دی نخوندم چیزی

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

سلام دوستان من یه چند تا پیشنهاد دارم که خیلی کمکم کرد اول اینکه اگه تونستید آیه های کتاب های دین و زندگی رو حفظ کنین ....خیلی کمکتون میکنه ...واسه ادبیات چیزایی مث کلمه و تاریخ ادبات رو بذارید واسه قبل خواب حسابی میچسبه... و اینکه واسه عمومیا از الان شروع کنید درسایی مثل عربی یا زبان چیزایی نیس که بشه تو 2 ماه یا مثلا بعد عید رشد باورنکردنی داشته باشن ولی از الان میشه روشون سرمایه گذاری کرد...موفق باشین

Dr.ge

New Member
لایک ها
46

سلام دوستان یه سایت خوب کنکوری:حتما عضو شید.. با مدیریت آقای میثم شریفی رتبه 33 کنکور 89 منطقه 2

.:کنکوریها و المپیادیها:.

بالا