ash1374

New Member
لایک ها
422
پاسخ : بررسی سوالات مرحله دوم المپیاد ریاضی- دوره 31- بهار 1392

پس قبول نمیشم.:20::20::20::20:

اینو بیخیال ، سوال 5 چه جوری حل میشه؟؟؟؟؟
در صفحه ی 33 حلش رو گذاشتم

M_Sharifi

راهبر ریاضی
لایک ها
801

ببینید بیاین سال 90 رو با امسال مقایسه کنیم:
س 1 سال 90 (مورچه ها) خیییییلی از سوال 1 امسال آسون تر بود:9:
س2 سال 90 (هندسه)با سوال 5 امسال تقریبا برابر بودن
س3 سال 90 (دنباله ی an=n) از سوال 6 امسال آسون تر بود:9:
س4 سال 90 (جمعشون بود 0 و مجموع مربعاتشون میشد 20) از سوال 4 امسال واقا آسون تر بود:9:
س5 سال 90 (رنگین کمان)از سوا ل 2 امسال به مراتب آسون تر بود (فقط یه استقرای ساده):9:
س6 سال 90 (هندسه) تقریبا با س 3 امسال برابر بود شایدم یه ذره آسون تر

پس با همه ی اینا به نظر من کف امسال از سال 90 که 24 بود خییلی پایین تره (زیر 3) البته این فقط نظر منه:173:
ببینید حتی ما اگه قبول کنیم که آزمون امسال نسبت به سال 90 سخت تر بوده، باز هم دلیل نمیشه که کف پایین تر از اون سال باشه. در واقع بیشتر از اینکه سختی آزمون توی تعیین کف قبولی تاثیر گذار باشه، نمره نفرات قوی تاثیر گذاره. یعنی ممکنه آزمون سخت تر بشه ولی در عین حال به دلیل قوی تر بودن نفرات برتر، کف قبولی بالاتر بیاد. بنابراین فعلا بی خیال بشید تا نتایج اعلام بشه. تا اون زمان میتونید آیس پک، ذرت مکزیکی و هر نوشیدنی غیر الکلی ( :4: ) بخورید، تفریحات سالم (غیر از گیم نت :3: ) انجام بدید، آهنگ های ملایم گوش بدید ( :118: ) و خوتون رو با این روش ها کنترل کنید.

سلندر

New Member
لایک ها
2

ببینید حتی ما اگه قبول کنیم که آزمون امسال نسبت به سال 90 سخت تر بوده، باز هم دلیل نمیشه که کف پایین تر از اون سال باشه. در واقع بیشتر از اینکه سختی آزمون توی تعیین کف قبولی تاثیر گذار باشه، نمره نفرات قوی تاثیر گذاره. یعنی ممکنه آزمون سخت تر بشه ولی در عین حال به دلیل قوی تر بودن نفرات برتر، کف قبولی بالاتر بیاد. بنابراین فعلا بی خیال بشید تا نتایج اعلام بشه. تا اون زمان میتونید آیس پک، ذرت مکزیکی و هر نوشیدنی غیر الکلی ( :4: ) بخورید، تفریحات سالم (غیر از گیم نت :3: ) انجام بدید، آهنگ های ملایم گوش بدید ( :118: ) و خوتون رو با این روش ها کنترل کنید.
چرا گیم نت نه؟؟؟؟؟؟

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

چرا گیم نت نه؟؟؟؟؟؟
چون اونجا یه سری دوستان هستن که بی تربیتن :4:
البته قهوه خونه هم نرید !

mohy1376

Well-Known Member
لایک ها
311

بچه ها ،من امروز یه راه دیگه برای سوال 1 به ذهنم رسید.

نمیدونم درسته یا نه ولی بد نیست که دربارش نظر بدید:

اگر رابطه ی داده شده را طرفین وسطین کنیم جوری که باید a برابر عددی طبیعی شود داریم:

یا اگر

یا

.
.
.
اگر این سه دستگاه ها را حل کنیم فقط اولی جواب داره که :

نمی دونم اگه این معادله ها ادامه بدیم بازم جواب داریم یا نه ؟
ولی خودم از این راه و مخلوط چند تا راه رفتم که نمی دونم درسته یانه. نظر شما چیه این راه بد نیست؟؟؟؟:219::219:

sina1376

New Member
لایک ها
508

سوال 1رو من b.aرو به صورت:b+a/10^k
نوشتم بعد اثبات کردم کا برابر یک هستش!
البته راهش تقریبا درازه!
ولی به نتیجه میرسه!

m.khoshfekr

New Member
لایک ها
1

نتيجه نهايي مرحله دوم دهه سوم خردادماه سال جاري از طريق همين پايگاه به اطلاع شركت كنندگان خواهد رسيد. .

اینو باشگاه گذاشته

m.khoshfekr

New Member
لایک ها
1

ایده های من برای سوالات امروز:
مقدمه: چون حل سوالات امروز کمی طولانیه ممکنه یکم گنگ باشه. هر سوالی واضح نبود تا آخر امشب بگید، سعی می کنم حل کاملش را بنویسم

4. PT رو امتداد بدید تا دایره ی دیگر رو برای بار دوم در S قطع کنه. ثابت کنید ASبا PK موازیه. بعد نتیجه بگیرید AT میانه ی وارد بر PK در مثلث PAK هست و بعدش با میانخط توی مثلث PP'K و یه زاویه بازی ساده، حکم رو نتیجه بگیرید.

5. این یکم سخته نوشتنش اینجا. عدد خانه ی سطر i ام و ستون j ام رو با
نشون میدیم. اول ثابت کنید اگر یک جدول 3 در 3 رو بشه صفر کرد اونوقت
. اثبات این قسمت زیاد سخت نیس. فقط به مکان این خونه ها و عملیات های مجاز توجه کنید. بعد ثابت کنید برعکسش هم درسته. یعنی اگه تو یه جدول سه در سه رابطه ی بالا برقرار بود حتما میشه صفرش کرد. برای اثبات این قسمت اول جدول 3 در 3 ای که وسطش یکه و بقیه صفره رو دستی صفر کنید. این که این جدول رو میشه صفر کرد یعنی اگر همین عملیات رو روی یه جدول 3 در 3 دیگه پیاده کنیم، خونه ی وسطش یک واحد کم میشه و بقیه دست نمی خورن. و به این ترتیب خونه ی وسط هر 3 در 3 رو میشه صفر کرد و بقیه دست نمی خورن. بعد که خونه ی وسط صفر شد، بدون این که حرکتی انجام بدین که خونه ی وسط خراب بشه، 6 تا خونه ای که تو رابطه ی بالا هستن رو صفر کنید. آخرش هم خونه های گوشه ی راست بالا و چپ پایین رو صفر کنید.
تا حالا نتیجه شد جدول 3 در 3 صفر میشه اگر و فقط اگر اون رابطه برقرار باشه. حالا روی m+n استقرا بزنید... بقیش سادس از اون رابطه باید نتیجه بگیریم اگر یه سطر یا ستون اضافه به یه جدول صفر اونوقت بجز خونه ی گوشش بقیش همش باید عدد های مساوی توش باشه و ...
حالت 2درn هم به عهده ی خواننده می گذاریم. (همینطور حالت 1 در n رو:4:)

3. اول ثابت کنید دنباله کران داره. فرض کنید بزرگترین عضوش n باشه. حالا دو تایی a,b کلا n[SUP]2[/SUP] حالت داره. پس طبق لانه کبوتری یه دو تایی مثلث a,b هست که تو دنباله دو بار اومدن. یعنی مثلا دنباله این شکلیه :
حالا چون با دو عضو همه ی اعضای بعدی بدست میان پس دنباله متناوبه. یعنی اون چیزایی که بعد از a,b اولی میاد، بعد از a,b دومی هم دقیقا تکرار میشه. حالا لم زیر رو ثابت کنید و حکم رو به سادگی(البته نسبتاً به سادگی:4:) نتیجه بگیرید:
لم: اگر a,b,c طبیعی باشند و a>3 و
و
باشد آنگاه :

واقعا امروز آزمون سختی بود. خسته نباشید...
راه حل سوال 2 رو دقیقا مثل شما نوشتم ولی حالت 2*n و 1*n رو برسی نکردم.
به نظرت چند نمره میگیرم؟

ali.bsh

New Member
لایک ها
23

ای بابا.پس چرا پاسخنامه ریاضیو نمی زنن.
پس کی می زنن؟:45::194::220::176:

mohy1376

Well-Known Member
لایک ها
311

ای بابا.پس چرا پاسخنامه ریاضیو نمی زنن.
پس کی می زنن؟:45::194::220::176:
منم بی صبرانه منتظر پاسخ نامه هستم.

از هرکی می پرسم جواب فلان سوال چی میشه ،فقط میگن صب کن تا پاسخ نامه بیاد....:207::207:

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

من از خیلی ها شنیدم که میگن اکثرا همه اونایی که برای مرحله 2 می خوندن تونستن سه تا سوال رو حل کنن و برگ برنده سر حل کردن سه سوال به بالا بوده ....

این راسته؟

khafan74

New Member
لایک ها
0

نه بابا . کی گفته سه تا رو حل کرده ؟ از کیا پرسیدی ؟ مطمینا کف بین 20 تا 24 هست . آمار گرفتم که میگم .

khafan74

New Member
لایک ها
0

راستی کف پارسال 19 بود نه 18...
امتحان امسال استاندارد بود کف هم باید حدود 23- 25 باشه (البته احتمالا ) و زیاد هم به گفته ی دیگران توجه نکنید و کار خودتون رو بکنید
راستی هرکی هر سوالی رو گفته حل کرده لزومی نداره 7 بگیره برای مثال یه تعداد زیادی برای سوال 5 حالت 2*n رو جدا بررسی نکردن که خب ...
که خب؟ لازم نیست که؟ گفته بود بگید اگه تمام 3*3 های m*n بشه ، اونم میشه. 2*n که 3*3 نداره

ali.bsh

New Member
لایک ها
23

که خب؟ لازم نیست که؟ گفته بود بگید اگه تمام 3*3 های m*n بشه ، اونم میشه. 2*n که 3*3 نداره
تو پاسخنامه ی باشگاه حالت 2*m و 1*m رو هم بررسی کرده.در ضمن سوال گفته هر 3*3 رو که بشه انتخاب کرد می شه صفر کرد.حالا این جدولا 3*3 ندارن پس این فرض سوال براشون به انتفا مقدم درسته!!!یه نمره پرید.:115:

Farid-R

New Member
لایک ها
4

حالا اگر سؤالی را از راهی غیر از اینها حل کرده باشیم چی؟؟؟؟؟

لایک ها
3

بهت صفر مي دن!!!!!!!$

بالا