SABB

New Member
لایک ها
25
پاسخ : ماراتن گراف

خوب سوال بعد رو خودم میذارم :37::37::58:

3

ثابت کنید در گراف دو بخشی k-منتظم یال برشی نداریم​
مثال نقض: K2

آخرین ویرایش توسط مدیر

1995parham

New Member
لایک ها
3

اگر k زوج باشد سوال بدیهی است . اگر k فرد باشد آنگاه میتوان با دوگونه شماردن یال های یک مولفه همبندی به تناقض رسید البته زوجیت k در این دو گونه شمردن اثری ندارد .
ببخشید یک سوال داشتم میخواستم بدونم که من هر موقع سوالی از این مراتن را حل کردم که کسی هنوز حل آن را ننوشته بود میتوانم حل خود را بنویسم یا خیر ؟
ممنون

Olympiad

New Member
لایک ها
134

اگر k زوج باشد سوال بدیهی است . اگر k فرد باشد آنگاه میتوان با دوگونه شماردن یال های یک مولفه همبندی به تناقض رسید البته زوجیت k در این دو گونه شمردن اثری ندارد .
ببخشید یک سوال داشتم میخواستم بدونم که من هر موقع سوالی از این مراتن را حل کردم که کسی هنوز حل آن را ننوشته بود میتوانم حل خود را بنویسم یا خیر ؟
ممنون
خوب بدیهیه که میتونید حلتون رو بذارید !!! ماراتن ها برای همین کار به وجود اومدن دیگه :58: فکر کنم راهتون درسته ولی کامل تر توضیح میدادید بهتر بود .

حالا یکی سوال بعد رو بذاره .... :58:

1995parham

New Member
لایک ها
3

من یک سوال گذاشته بودم !!!!!

C

counterexample

Guest

:218:

آخرین ویرایش توسط مدیر

bgo

New Member
لایک ها
397

برای همه n های غیر 4 میشه برای اثباتشم به وضوح برای فردها درسته برای زوجاشم دو راس که درجه شون برابره و همسایه هاشون بقیه گرافو افراز کردنو در نظر می گیریم(حتما چنین چیزی وجود داره چون دو راس با درجه برابر داریم) و روی n استقرا میزنیم(از n به n+2) فقط باید برای 6 چک کنیم که اونم بدیهیه:3:

لایک ها
268

سوال 5)
الف) ثابت کنید اگر گرافی ساده و n رأسی داشته باشیم و حداقل 2n -1 یال داشته باشد، آن گراف دوری زوج دارد.
ب)ثابت کنید اگر گرافی ساده و n رأسی داشته باشیم و حداقل 3n-1/2 یال داشته باشد، آن گراف دوری زوج دارد.

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74

فکر کنم باید مینوشتی3n/2-1اون موقع یه استقرا میزنیم یه دور رو در نظر میگیریم داریم از هیچ راسی تو این دور نمیشه از یه راه دیگه به یه راسی تو اون دور رسید با جمع کردن یال های تمام مولفه ها میتوان به اون نتیجه رسید.

لایک ها
268

درسته مجتبی. 3n/2-1 یال بود که من اشتباه نوشتم. راهت هم دست است. البته راه های ساده تری هم وجود دارد. مثلا برای قسمت الف می توانیم از این استفاده کنیم که هر گراف ساده یک زیر گراف دو بخشی با حداقل نصف یال ها دارد( خود این لم هم تمرین قشنگی است و اگر خواستید می توانید بعدا آن را هم حل کنید). همچنین برای قسمت ب می توانیم با استفاده از طولانی ترین مسیر و استقرا به راحتی مسئله را حل کنیم. همچنین به عنوان یک تمرین خوب می توانید روی این هم کار کنید که کران گفته شده در قسمت ب بهترین است.
حالا مجتبی سوال بعدی را بگذار

mahanmath

New Member
لایک ها
701

فکر کنم باید مینوشتی3n/2-1اون موقع یه استقرا میزنیم یه دور رو در نظر میگیریم داریم از هیچ راسی تو این دور نمیشه از یه راه دیگه به یه راسی تو اون دور رسید با جمع کردن یال های تمام مولفه ها میتوان به اون نتیجه رسید.
اینجارو هم ببینید :
http://www.irysc.com/forum/t5267/

ایده حلشون کاملا مشابه .

لایک ها
268

مجتبی سوال بعدی رو بذار. منتظرم.

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74

یه گراف nراسی دوهمبند داریم ثابت کنید برای هر m دو زیر گرافmوn-m راسی از گراف اصلی وجود دارد که همبند باشند.
(اگه میشه از سوال 2000 روسیه استفاده نکنید چون اون تمام سوالات مربوط به دوهمبندی رو پودر میکنه.)

لایک ها Aref

mahanmath

New Member
لایک ها
701

یه گراف nراسی دوهمبند داریم ثابت کنید برای هر m دو زیر گرافmوn-m راسی از گراف اصلی وجود دارد که همبند باشند.
(اگه میشه از سوال 2000 روسیه استفاده نکنید چون اون تمام سوالات مربوط به دوهمبندی رو پودر میکنه.)
میشه این رو ثابت کرد که اگه G یه گراف k-همبند باشه و
، اون موقع میشه گراف رو به گراف های همبند
راسی تقسیم کرد .
سعی کنید این رو ثابت کنید .

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74

میشه این رو ثابت کرد که اگه g یه گراف k-همبند باشه و
، اون موقع میشه گراف رو به گراف های همبند
راسی تقسیم کرد .
سعی کنید این رو ثابت کنید .
فک کنم اینی که گفتی تعمیم مسئله باشه این مگه با همین مسئله اثبات نمیشد؟

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74

راستی برای اطلاعات بیشتر بچس اون سوال روسیه: اگه یه گراف دو همبند باشه میشه یه راس و تمام یال های متصل بهش رو حذف کرد به طوری که گراف همچنان دو همبند بمونه با این لم میشه تقریبا تمام سواللات دو همبندی رو له کرد .برای kهمبندی هم حکم درسته یعنی میشه یه راس رو حذف کرد به طوری که همچنان k همبندبمونه.

لایک ها
268

سلام
یک سوال خفن گراف گیرم اومد. گفتم شما رو هم بی نصیب نذارم.
سوال)
یک اثبات ترکیبیاتی ارایه دهید که اگر
درخت با مجموعه رأس های 1و2و...وn وجود داشته باشند، رابطه ی بازگشتی زیر درست است:

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

مطمئنی صورت سوالو درست نوشتی؟؟ انتخاب n-2 از k-1 که همیشه صفره!!!

بالا