وضعیت
موضوع بسته شده است.

r_dh

New Member
لایک ها
3
parinaz گفت
ما که میریم ان شاالله!
انشاا...همتون
.منظورم این نبودکه بترسونمتون.چون همتون ماشاا...درس خون هستید.اطلاعات درحاشیه ی مطالبی بودکه توی تاپیک گفته شد.
موفق باشید
درپناه حق

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
dar edameye harfaye aghaye soleimani bayad begham ke avvalan mamnoon ke tablighe com mikonin
sanian har gherayesh(sakht narm IT ) 25 nafar dar kol 75 ke ba olamp o heyat elmi alan taghriban 90 nafarim

r_dh

New Member
لایک ها
3
راستی باعرض پوزش.رشته ی مهندسی هوافضا رو هم به مواردی که گفتم اضافه می کنم.

irmath

Member
لایک ها
4
اولا من که رتبه ام به برق شریف می خوره دیگه چکار کنیم .(جای پینوکیو خالی)

ولی علاقه دارم برم پلیمر امیرکبیر آخه شریف پلیمر نداره

دوما واقعا ازتون انتظار نداشتم حتی یک یاد کوچک هم در بین کتابهای دیفرانسیل از مبتکران نکنید.من که دارم مبتکران می خونم وبرای دور دوم و سوم خوشخوان و اندیشه فائق را گذاشتم .شما هم بهتره با هر کتابی که حال می کنید اونو بذارید برای دور اول و بقیه را بذارید برای دور دوم و سوم....(ولی مبتکران توپه برای دور اول)
بهتره از این سرگردانی در بیایید و یک کتاب را انتخاب کنید و با آن جلو برید
سوما من الآن 2 روز با یکی از بچه های همین سایت و همچنین یکی از دوستان مدرسه ام قرار گذاشتیم این هفته بالای 50 بخونیم. با هم و رقابتی و رفاقتی می خونیم اینجوری خیلی جواب میده.البته برای افزایش جذابیت رقابت ، برای کسی که کمتر 50 بخونه تنبیهات خاصی از جمله کارت شارژ و پیتزا و .... از این ها گذاشتیم .(ما ایرانی ها بدون زور کاری نمی کنیم)

bihamta

New Member
لایک ها
345
ما که سال بعد میریم دانشکده شیمی اگه خدا بخواد البته..زیر سایه ی کامپیوتری های عزیز.
عمران- راه هم دوس دارم.

baghbagho

New Member
لایک ها
0
سلام.ایا حساسیت خاصی برای حفظیدن لغات عربی باید داشته باشیم؟منظورم اینه تکلیف ما برای یادگیری لغات زبان وادبیات کاملن معلومه ایا با همان وسواس باید ترجمه لغات عربی رابخونیم؟ حس می کنم چون تاکید سوالهای کنکور عربی روی قواعد هست میشه یک کم در یادیگری معنی لغات تخفیف بدهیم.

ali_iq

New Member
لایک ها
2
دلم برات می سوزه از بس که نظر برات فرستادن
ولی استفاده از کتاب گاج و تستهای میکرو طبقه بندی شده رو پیشنهاد میکنم
البته یه با دیدن حجم این کتابها روحیه تو از دست ندی ولی به نظر من اگه فقط کتابو بخونی خیلی بهتره

parinaz

New Member
لایک ها
2
سلام به baghbaghoo. یه سوال کی گفته سوالای کنکور بیشتر درباره ی قواعده!؟ اگه نظرت اینه پیشنهاد میکنم یه سری به سوالای کنکور بزنی! که هر سال که میگذره درصد معنی مفهوم میره بالا! من به عنوانه یکی از پیشکسوتان عربی حرفتو تکذیب میکنم چون بدون قواعد عربی رو میشه 80 زد اما بدون معنی بالاتر از 15 یا 20 نمیشه! لطف کنین قبل از بیان بررسی داشته باشین!

mecha

New Member
لایک ها
0
حسین جان سلام تو هم اینجایی؟

والا زیاد نباید واسه ی لغات حساسیت داشت،واسه ی ترجمه ها کاربرد ندارن اما واسه ی متن هایی که میدن می تونه مفید باشه.

pirate17

New Member
لایک ها
40
در مورد عربی یه چیزی بگم!شاید به نظر خیلیاتون خنده دار بیاد ولی قران خوندن واقعا به این عربی کمک می کنه!بعضی از جاخالیا عین ایه هاست و بدون فکر یاد ادم میاد!تازه تو این حرکه گذاریام ادم رند میشه ! و سرعت ادم تو خوندن روی سوالا و متنا زیاد می شه!بازم می گم فک کنم خیلیاتون با خوندن این حرفم بخندین ولی من تو راهنمایی هیچی از عربی حالیم نمی شد!با این که اونقد اسون بود!حتی تا 2 سال قبلم اسم عربی میومد گریم می گرفت!ولی الان تو ازمونای کانون میتونم گلیممو از اب بکشم بیرون!گرچه تو 2 هفته 1 ساعت بیشتر واسه خوندن عربی وقت نمی ذارم!

bihamta

New Member
لایک ها
345
آره به شدت با pirate موافقم.به شدت.معلم عربیمونم همینو میگفت.هم اینکه بعد یه مدت بدون خوندن ترجمه خودتون در حین خوندن ترجمشم میکنین.اعرابشم یادتون میمونه.
تو خوندنم روون میشین.

mshf

New Member
لایک ها
10
قران خوندن خوبه ولی نه برای سال کنکور مثل اینه که برا ادبیات بریم دیوان حافظ بخونیم به نظرم تاثیر قواعد اونقدر ها هم کم نیست و معنی کلمات بیشتر وقت ها دقیق نمیاد ولی گاهی تو ی نحوه ی قرار دادن کلمات کنار هم خیلی گیر میدن که کار بیخودیه

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
هرچیزی جای خودش..مثلا باید بدونی که اگه (قد) بیاد جمله نقلی میشه...از لغات که نمیشه...به نظرم (با اینکه عربیم ضعیفه) جفتشون رو آدم باید بلد باشهو

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
man fek mikonam gavaed kheili mohem tare aghe ye bar tak tak jomlehaye ketaba ro tajzie o tarkib konin (hata sorate solae tamrina ro)kheili komaketoon kone man arabim sale 3 eftezah bood farghe mostasna o monada ro ham nemidonestam!!!!!! yani asan class nemiraftam vali in tajzie komakam kard man hata 1 dor ham loghataye akhare ketaboo nakhundam hata 1 door! faghat gavaed kar kardam albate shuma hadeaghal ye baro bekhunin
hamin baes shud ke oon ye soalam to tarjome galat shud!

r_dh

New Member
لایک ها
3
امان ازلغات عربی!!!یه چیزی می گم حداقل شماروشوبلدباشیدولی هیچ وقت فقط این کاررونکنید.سوالای ترجمه معمولاروی یه سری ازقواعدخاص تکیه دارن(گفتم معمولا!یعنی ازنصف بیشتر)مثلامی گم:کان+مضارع=ماضی استمراری (نمی دونم درست گفتم یانه!)که توی گزینه هامثلایکیشون روبصورت ماضی نقلی داده،یکیشون روبصورت ماضی بعیدواون یکی هم که کلاچرت و پرته!!!یامثلاتوی نقش ضمیرهاکه این موردخیلی زیاده.یعنی توی اکثرسوالای ترجمه ی عربی فقط یه دونه گزینه درسته واین فرق بین عربی و سایردروسه!امامعمولایه دونه سوال ترجمه صرفادونستن لغاته.راستشوبخوایدمن که هیچ وقت لغات رو کامل نخوندم.یادمه یه زمانی جوگرفتم گفتم بشینم ازروی گاج بخونمشون دو یا سه درسوکه خوندم(اونم فقط ازعربی2!) دیگه حوصله نداشتم و نخوندم.عربی روهم فقط یه دوره ی سه ماهه یا شایدم کمترتوی تابستون پیش خوندم و دیگه نخوندم!قبلشم نمی دونستم عربی باعین نوشته می شه یاالف!!!
توامتحان نهایی هم کمترین نمره ام عربی بودکه گندزدبه معدلم.نمی گم چون خیلی ضایعه.
امابه عنوان یه کسی که توی این راه ضایع شدمی گم شماهانکنیداین کارارو!شماهابخونیداین عربی روبه راحتی هرچه تمام ترمی شه100زد.بسیارآسون ترازسایردروس عمومی.اگه قواعدرودرحدکتاب فول بلدباشید+لغات مطمئن باشیدکه به راحتی می تونید100بزنید.تازه عربی ضریب سختی هم داره(می گن)وهرچه بیشتررتبه ی بهتر.
موفق باشید

mecha

New Member
لایک ها
0
سلام
یه سوال داشتم:
وقتی آدم بعضی موقع ها بی حوصله می شه از دست درس خوندن باید چی کار کرد؟

zhrs

New Member
لایک ها
0
هیچی یه کم دست نگهدار بعد فراموش کن که حوصله نداشتی...فکر کن یه قسمتی از کارت بوده که شاید لازم بوده باشه...بعدشم حسرت لحظه هایی که از دست دادی رو نخور...همین

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
mshf گفت
قران خوندن خوبه ولی نه برای سال کنکور مثل اینه که برا ادبیات بریم دیوان حافظ بخونیم به نظرم تاثیر قواعد اونقدر ها هم کم نیست و معنی کلمات بیشتر وقت ها دقیق نمیاد ولی گاهی تو ی نحوه ی قرار دادن کلمات کنار هم خیلی گیر میدن که کار بیخودیه
دقیقا خرقی که من در مورد ابیات خارج از کتا زده ام من امثال و حکم رو پیشنهاد کردم ولی به شرط وقتش که فکر نکنم سال کنکور وقتش باشه

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
hcaebbb گفت
man fek mikonam gavaed kheili mohem tare aghe ye bar tak tak jomlehaye ketaba ro tajzie o tarkib konin (hata sorate solae tamrina ro)kheili komaketoon kone man arabim sale 3 eftezah bood farghe mostasna o monada ro ham nemidonestam!!!!!! yani asan class nemiraftam vali in tajzie komakam kard man hata 1 dor ham loghataye akhare ketaboo nakhundam hata 1 door! faghat gavaed kar kardam albate shuma hadeaghal ye baro bekhunin
hamin baes shud ke oon ye soalam to tarjome galat shud!
میبینم که خانم شریفی هم از روش پیشنهادی من واسه عربی استفاده میکرده اند!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا