وضعیت
موضوع بسته شده است.

parinaz

New Member
لایک ها
2
تجزیه و ترکیب کتا عربی شرط لازم و کافی برا 100 زذن عربیه! حالا شما یه بار این کاری که من میگمو بکنین! جونه من ضرر نداره! من اینجوری عربی که 20 میزدم 100 شد! برای نقش یابی یا همون ترکیب جمله رو معنی کنین. این جوری همه چیز میاد دستتون حتی فرق بین مفعولا و حالو .....! منظورم از اینکه قواعدو بیخیال این نبود که بیخیال! در حد معمول کافیه! حالا من گفته باشم!

pirate17

New Member
لایک ها
40
mjbbaha گفت
mshf گفت
قران خوندن خوبه ولی نه برای سال کنکور مثل اینه که برا ادبیات بریم دیوان حافظ بخونیم به نظرم تاثیر قواعد اونقدر ها هم کم نیست و معنی کلمات بیشتر وقت ها دقیق نمیاد ولی گاهی تو ی نحوه ی قرار دادن کلمات کنار هم خیلی گیر میدن که کار بیخودیه
دقیقا خرقی که من در مورد ابیات خارج از کتا زده ام من امثال و حکم رو پیشنهاد کردم ولی به شرط وقتش که فکر نکنم سال کنکور وقتش باشه
درسته حق با شماست!ولی این با ادبیات یکم فرق داره!فرقشم اینه که ادبیات از چندین کتاب شعر و اینا می دن ولی این فقط یه دونس!من نمی خوام با کسی بحث کنم همون وقتم که اینو نوشتم مطمئن بودم خیلیاتون قبولش ندارین!ولی تو 24 ساعت یه ربع چیز زیادی نیس!فقط اینو بگم تا این حد رو من تاثیر گذاشت که متنا رو راحت درک می کنم!تند می خونم!حرکه گذاریارو بدون فکر می کنم و 98% درست در میان!خیلی از جاخالیا رو فکر نمی کنم و درست جواب می دم!!!

ولی روشای خودتونم عالین!هر کسی با یه روشی بهترین نتیجه رو می گیره!
منم فقط گفتم شاید به درد کسی بخوره!

mecha

New Member
لایک ها
0
سلام
دوستان شما کنکور هنر و زبان رو هم ثبت نام می کنید؟غیرانتفاعی پیام نور رو چطور؟

r_dh

New Member
لایک ها
3
parinaz گفت
تجزیه و ترکیب کتا عربی شرط لازم و کافی برا 100 زذن عربیه! حالا شما یه بار این کاری که من میگمو بکنین! جونه من ضرر نداره! من اینجوری عربی که 20 میزدم 100 شد! برای نقش یابی یا همون ترکیب جمله رو معنی کنین. این جوری همه چیز میاد دستتون حتی فرق بین مفعولا و حالو .....! منظورم از اینکه قواعدو بیخیال این نبود که بیخیال! در حد معمول کافیه! حالا من گفته باشم!
البته بایدبرای اجرای این کارخیلی حرفه ای باشی.اتفاقاکسی رو می شناسم که ازهمین راه عربی رو100زد!به نظرمن دونستن قواعدکتاب نه کمترونه بیشترامابه طورکامل خیلی موثره.
موفق باشید

afshin

New Member
لایک ها
71
pirate خان چقد خوشگل شدی!!!!!!!!!!111
(آواتورتو می گم
)

m-s

New Member
لایک ها
129
pirate17 گفت
در مورد عربی یه چیزی بگم!شاید به نظر خیلیاتون خنده دار بیاد ولی قران خوندن واقعا به این عربی کمک می کنه!بعضی از جاخالیا عین ایه هاست و بدون فکر یاد ادم میاد!تازه تو این حرکه گذاریام ادم رند میشه ! و سرعت ادم تو خوندن روی سوالا و متنا زیاد می شه!بازم می گم فک کنم خیلیاتون با خوندن این حرفم بخندین ولی من تو راهنمایی هیچی از عربی حالیم نمی شد!با این که اونقد اسون بود!حتی تا 2 سال قبلم اسم عربی میومد گریم می گرفت!ولی الان تو ازمونای کانون میتونم گلیممو از اب بکشم بیرون!گرچه تو 2 هفته 1 ساعت بیشتر واسه خوندن عربی وقت نمی ذارم!

منم واسه عربي اين راه کارو توصيه ميکنم
واقعا جواب ميده
من اصلا عربي نميخونم سالاي قبل امتحان ترم فقط ميخوندم ولي به برکت خوندن قران با عربي خو گرفتم
واسه ادبيات قبل خواب ديوان حافظ ميخونم
1فال ميگيرم واسه هيجانش بعد سعي ميکنم تا حد امکان معنيش کنم
رو قرابتم واقعا تاثير داشت

afshin

New Member
لایک ها
71
من همیشه عمومی وقت کم میارم........

m-s

New Member
لایک ها
129
اخ گفتي!!!
من سرعت خوندنم وحشتاک پايينه

رو 1 مطلب گير ميدم تهشو در ميارم
بعد واسه ازمون نميرسم کامل بخونم
زمين شناسي رو هم بوسيدم گذاشتم کنار

بعد ميرم ازمون کانون
اعتماد بنفسم مياد پايين
چون اينقد کند خوندم نرسيدم به همه مطالب

واقعا اگه 1راه حل خوبي دارين بگين جايزه بگيرين

shey2nak

New Member
لایک ها
27
سلام منم کنکوری 89 هستم...تجربی...تازه عضو سایت شدم

najafi2020

New Member
لایک ها
195
سلام m-s

اگه اینجوری که شما می گید باشه، دوستانی که از فیزیک بدشون میاد باید برن فیزیک هالیدی و یا دوستانی که از شیمی بدشون میاد باید برن مورتیمر بخونند هرکس هم از تاریخ بدش میاد بره بشینه کتب تاریخ از جمله ایران جاوید اثر استاد پیرنیا را بخونه!!!!!!!!!!!!!

راستش نمی دونم!

r_dh

New Member
لایک ها
3
najafi2020 گفت
سلام m-s

اگه اینجوری که شما می گید باشه، دوستانی که از فیزیک بدشون میاد باید برن فیزیک هالیدی و یا دوستانی که از شیمی بدشون میاد باید برن مورتیمر بخونند هرکس هم از تاریخ بدش میاد بره بشینه کتب تاریخ از جمله ایران جاوید اثر استاد پیرنیا را بخونه!!!!!!!!!!!!!

راستش نمی دونم!
امادوست عزیزمن خیلی هارومی شناسم که این کارروکردن!!!!!البته شدیدابااین موضوع مخالفم اماممکنه موثرباشه.مثلامبحث حرکت شناسی ودینامیک که عمومایه نموره نسبت به سایرمباحث مشکل ترن توی هالیدی بسیارعالی بیان شدن ودرواقع می تونه به عنوان یه مرجع برای جاهایی استفاده بشه که توی فهمشون مشکل هست.امانه به عنوان اینکه بریدبشینیدکل وقتتون رو بذارید روی چیزی که عملاتموم شدنی نیست!!راستشو بخوایددبیرادبیات مابهمون می گفت برید بشینیدکتاب تاریخ بیهقی روبخونیدبرای املاتون موثره!!!!!!درکل وقت گذاشتن روی کتاب های دیگه به جزکتب درسی برای کنکوربه نظرمن اشتباهه.(منظورم به هیچ عنوان کتاب قرآن نیست.این کتاب روازسایرکتب جداکنید.چون نگاه کردن به کلماتش هم به آدم آرامش می ده.)

najafi2020

New Member
لایک ها
195
منم پارسال فیزیک را از کتاب فیزیک بلت( اصول فیزیک که به نام فیزیک پایه ترجمه شده) خوندم و یک کم هم هالیدی خوندم .

تاثیر که خیلی داشت اما خیلی از مباحثش به درد نخورد و خیلیاشم یادم رفت. راستش حق با شماست درستش همینه اما ما در ایران زندگی می کنیم. به این کاری ندارن که شما چقدر مطالعه کردی بلکه فقط رتبه و تراز مطرحه پس بهتره آدم فقط همون کتاب درسی را بخونه.

در مورد قرآن گفتید، راستش منم معمولا قرآن می خونم اما هرگز قرآن را به عربی نمی خونم و بیشتر ترجمه ی قرآن را می خونم و اصلا هم برام جذاب نیست و دوست ندارم به اون عادت کنم حالا زبان قرآن باشه یا نباشه. وقتی تفسیر و ترجمه ی قرآن هست دیگه چرا عربیشو بخونم. شاید شما بگی بعضی جاها بد ترجمه شده! منم پاسخ می دم که آدم به یه ترجمه ی دیگه هم مراجعه می کنه.

m-s

New Member
لایک ها
129
من فکر کنم بد منظورمو رسوندم
منم خودم فقط تو 2 3 تا درس جز کتاب چيز ديگه اي ميخونم
البته سال پيش حسابانو خوندم(رشتم تجربيه)خيلي به دردم خورد
امسال خواستم به طور سطحي ديفرانسيل بخونم بقيه منصرفم کردن
در کل منم منبع خارج از کتاب خيلي نميخونم
جز ادب و عربي

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
یکی از بچه های کلاسمون هم از بچگیش رمان و کتاب سعدی و حافظ و از این چیزا می خوند...حالا هم همیشه این ادبیاتشو 100 می زنه ترازش میشه 8000....
خوندن اونجور کتاب ها تاثیر داره ولی فقط واسه وقتهای اضافی مثلا سر ظهر یا شب قبل از خواب...فعلا مرجع ما کتاب درسی هست ، به نظر من آدم فقط باید از توضیحات کتاب درسی استفاده کنه و کتابهایی مثل مبتکران که توضیح داره هم توضیحاتش به درد نمی خوره، فعلا مرجع ما کتاب درسی هست..

baghbagho

New Member
لایک ها
0
پیشنهاد شما برای انتخاب ترتیب زدن دروس امتحانی عمومی و اختصاصی در کنکور چیه؟خودتون چطور اولویتها را را انتخاب کردین وبا چه دلیلی؟البته بازهم میشه گفت سلیقه شخصی هم دخیل هست در جواب به این سوال مثلن خودم زودتر زدن تستهای فیزیک را ترجیح می دهم به تستهای ریاضی با اینکه ضریب فیزیک برای دارو کمتر هم هست. اما حقیقتش بین اینکه شیمی را اول بزنم یا زیست گاهی اوقات شک می کنم چون فکر می کنم شیمی را خیلی خوب می تونم بزنم یک جور روحیه بخشه ولی از طرفی فکر می کنم اکثر بچه ها اختصاصی را بازیست شروع می کنندوشاید تصمیم من اشتباه باشه نکته دیگه اینکه تو عمومیها زبانم خیلی خیلی بهتره تا عربی حالا زبان را بذارم اخر یا عربی؟این ردینگهای وقت گیر بیشتر پیغام می ده زبان را بذار .

irmath

Member
لایک ها
4
من عمومی ها را به ترتیب میزنم ولی برای اختصاصی ها اول ریاضی را کامل میزنم بعد صفحه ی اول فیزیک را حل می کنم بعد میرم شیمی تا اول سوالات استوکیومتری شیمی را می زنم که یه استراحتی بکنم بعد بر میگردم ادامه ی فیزیک و بعد هم ادامه ی شیمی اینجوری برای من جواب میده و کمتر خسته میشم . ما ریاضی هستیم و زیست نداریم بابت اون نمی تونیم کمکی بهتون بکنیم.

pirate17

New Member
لایک ها
40
ریدینگا شاید صورتشون وقت گیر باشه ولی یه روشی هست واقعا به صرفه جویی وقت تو ریدینگا کمک می کنه!شما می تونین اول سوالا رو بخونین بعد شروع کنین ریدینگو بخونین!این طوری امکان داره تا ته ریدینگ نرسیده سوالا تموم شن!

راجع به ترتیب درسام منم واقعا نمی دونم!دقت ادم اولای ازمون وقتی وقت داره و خسته نیست خیلی بیشتره!فک کنم بهتره اونایی که مهم ترنو اول بزنین و به روحیه دادن کاری نداشته باشین!!ولی تو اختصاصیا حتی عمومیا اگه دیدین تو یه درسی هنگ کردین و مغزتون نمی کشه به نظرم بهتره کانالو عوض کنین و یه درس راحت تریو بزنین!
البته اونایی که کنکور دادن فک کنم نظرات مفید تری بتونن بدن تا من!

mecha

New Member
لایک ها
0
سلام دوستان
یه سوال فوری:برای آموزش دیفرانسیل چه کتابی خوبه؟

r_dh

New Member
لایک ها
3
سلام و خسته نباشید.والامن که توکنکور به ترتیب زدم.البته توی اختصاصیاوقتی ریاضی روشروع کردم یه ذره جاخوردم!(یه خورده بیشترازیه ذره!)وقتی دیفرانسیل هاروتموم کردم خسته شدم آخه خیلی ازانرژیم روگرفت.بعدرفتم سربخت فیزیک.بعدش شیمی.آخرکارهم دوباره برگشتم ادامه ی ریاضیاروزدم.خودم این کارروپیشنهادنمی کنم.یعنی همه روبه ترتیب تاآخربزنید.من وقتی تست ریاضی حل می کردم دوبرابرفیزیک یاهردرس دیگه خسته می شدم.اماترتیب سوالای کنکورروانشناسی شدن.خیلی روشون کارشده که اول چه درسی بعدش چی و....بنابراین حداقل تواین یه مورد به طراح های کنکوراطمینان کنید.آزمون های آزمایشی هم که ازروی کنکور کپ می زنن.پس ترتیب رو رعایت کنید.درمورد ریدینگ های کنکورهم من زیراون قسمت هایی که فکرمی کردم مهم ترازسایرقسمت هاهستن خط می کشیدم.این موردروبازیادریدینگ خوندن راحت بهش می رسید.یعنی می فهمید که سوژه ی سوالای ریدینگ بیشترازکدوم قسمتاشه.درضمن توی ریدینگ خوندن مهم ترین قسمت سریع خوندنه که برای اینم بایدخیلی کارکرده باشین.من خودم کتابanecdotes in american english رو کارکرده بودم.(البته اول دبیرستان که بودم-بصورت داستانه که توش سوال هم داره)
توی تست های عربی هم وقتی برای اولین بارعمومی هاروزدم متن عربی رونزدم.دست آخرکه وقت اضافه اوردم پخشش کردم بین سوالایی که نزده بودم که متن عربی هم توشون بود.این طوری خیالتون راحته که حداقل یه بارسوالای آسون رو زدید.
موفق باشید

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
همه جا می گن به ترتیب بزنین...تو کانونم به ترتیب می زنم مگر مواقع اضطراری که وقت کم بیارم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا