fereidoon

Active Member
لایک ها
132
دوستان سوال 26 رو تازه گذاشته ام حل کنید دیگه!

mahanmath

New Member
لایک ها
701
fereidoon گفت
نمیذاری شیمی‌ بخونم ...

از T,K به P وصل کنید و امتداد بدید تا T` , K` (rooye dayereye AMC)1به وجود بیان .حالا به مرکز P و شعاع PK.PK` = PT.PT` =r انعکاس بزنید ، خلاص !

(خدا کنه جوب نزده باشم فقط.)

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
خیر,فکنمtst ایران 2010 باشه(مطئمن نیستم)

Astronomer1

New Member
لایک ها
8
mohammad2004 گفت
با تشکر از fereidoon.
سوال 26 طرح خودته؟

اگه اشتباه نکرده باشم طرح آقای اعتصامی فرد هستش. آدم نسبتا معروفیه فک نکنم زیاد به توضیح نیاز باشه.

mmath گفت
fereidoon گفت
نمیذاری شیمی‌ بخونم ...

از T,K به P وصل کنید و امتداد بدید تا T` , K` (rooye dayereye AMC)1به وجود بیان .حالا به مرکز P و شعاع PK.PK` = PT.PT` =r انعکاس بزنید ، خلاص !

(خدا کنه جوب نزده باشم فقط.)

این سوال با زاویه بازی خیلی راحت حل می شه تعجب می کنم که انعکاس زدید!!!! w/e , خب دیگه سوال بعد...

ABCD یک چهار ضلعی مفروض است. محل بر خورد اقطار این چهار ضلعی در O است. دایره ی محیطی AOD, BOC همدیگر را در M قطع می کنند. OM را امتداد از دو طرف می دهیم تا در S, T دوایر محیطی AOB, COD را در دومین نقاطش قطع کند. آنگاه ثابت کنید M وسط TS است.

به افتخار دوست خوبم fereidoon,
,
cheers

پی نوشت: تازه شیمی هم که آسونه من سر امتحانش صبح امتحانش 6 تا 6 و خورده ای خوندم بعد رفتم مدرسه و یکمم (حدود 20 دقیقه) هم اون جا خوندم امتحانمم خوب دادم
. گلابیه خودتو الاف نکن.

alneon

New Member
لایک ها
0
سوال 26 رو الان دیدم
Astronomer1
درست میگه با زاویه بازی حلههههههههههه!!!!!!!

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
سوال جدید با همساز حله!(یه جاش هم می تونید از قطبی استفاده کنید)

Astronomer1

New Member
لایک ها
8
راه من چیز دیگریست... حالا گیر ندیم. می ذارم اونایی که می خوان یه خورده با ابزار پایین تر براش تلاش کنن. می گم حالا مهم نیس می ریم سوال بعد:

ABC مثلثی با مرکز محیطی O مفروض است. نقطه ی P درون آن طوریست که PAC=PCB, PAB=PBC. نقطه ی Q را روی BC طوری بنا است که فاصله اش از A, P یکسان باشد. ثابت کنید AQP = OQB.2

به افتخار fereidoon,
,
cheers

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
چه سوال جالبیه هیچ جوری نمی شه باهاش دوست شد!!!

mahanmath

New Member
لایک ها
701
گشنگ بود !

از P عمود کنید به BC در H و امتداد بدید تا دایره رو در`P قطع کنه در این صورت Q می‌شه مرکز محیطه AP`P چون روی منصف AP و منصف P`P هست پس OQ عمود به `AP (در T ). حالا Q,P`,T ,H محاطین پس

2\AQP>
=
PP`A>
=
TQH>

خلاص !

راستی‌ شیمی‌ هم به خیر گذشت ، راست میگفتی‌ ...
البته پس فردا عربی‌ داریم ، این یکیو دیگه فک نکنم با یه صبح خوندن بشه جمع کرد !

Astronomer1

New Member
لایک ها
8
mmath گفت
گشنگ بود !

از P عمود کنید به BC در H و امتداد بدید تا دایره رو در`P قطع کنه در این صورت Q می‌شه مرکز محیطه AP`P چون روی منصف AP و منصف P`P هست پس OQ عمود به `AP (در T ). حالا Q,P`,T ,H محاطین پس

2\AQP>
=
PP`A>
=
TQH>

خلاص !

راستی‌ شیمی‌ هم به خیر گذشت ، راست میگفتی‌ ...
البته پس فردا عربی‌ داریم ، این یکیو دیگه فک نکنم با یه صبح خوندن بشه جمع کرد !

راه شما برام جالب بود. ما شا ا... دوستان نمی ذارن سوال رو زمین بمونه!!!
همین امشب سوال رو براتون نوشتما~.
خب بیاین اینم سوال بعد: در هر مثلث ABC نقطه ی X ای رو پیدا کنید که AX.p+BX.q+CX.r مینیمم بشه. جایی که p,q,r اعداد حقیقی مثبت مفروضی باشند.

به افتخار دوست بسیار بسیار عزیزم fereidoon,
,
cheers

P.S.: بنده به حد مر گ خودمو کشتم درس آخر عربی رو خوب یاد بگیرم (سر کلاس جای یاد گیری نیس D: . شوخی می کنم. معلمه کلاساش اصولا قرص خوابه.). بعد فک می کنی چی شد کلا 2 تا سوال از درس به اون سختی اومد. نامردی در حد تیم ملی... اما بازم عربیتون بستگی به جنس معلمتون داره. دیگه یه جوری این امتحانو هم سر کن. اصولا هم از من الگو نگیرا ولی من هیچ جوری نمی شه که درسامو سر وقت بخونم. همین عربی رو هم باز تو مدر3 خوندم. به طور مثال یادمه اساسا امتحانات ترم آخر پیارسالو تا تونستم آویزون این و اون می شدم تا درسامو پاس کردم (البته رابطه با معلم هم تاثیر بسزایی داره
). جالبه که بدونی من هیچ وقت به کارام سر وقت نمی رسم... دیگه فک کنم دارم زیادی می گم.)

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
من راه حل این سوال جدیدرو با بار الکتریکی و شدت جریان تو یک مدار دیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aref

New Member
لایک ها
1,008
بدون کاستن از کلیت فرض می کنیم که:

حالا میایم روی ضلع
مثلث
رو رسم میکنیم که
.
حالا طبق بطلمیوس داریم:

حالا یه نامساوی مثلثی هم بزنیم تمومه.

Astronomer1

New Member
لایک ها
8
ok... سوال بعد : در مثلث ABC دایره ی محاطی I اضلاع AB,AC,BC را به ترتیب در Z,Y,X قطع می کند. پای ارتفاع های هر راس را با پیریم آن اسم گذاری می کنیم (A'A,B'B,C'C ها ارتفاع هایند). اگر M,N,P مراکز محاطی مثلث های B'C'A, C'A'B, A'B'C باشند (به ترتیب) ، آنگاه ثابت کنید که:

الف) (لم) M,N,P مراکز ارتفاعی AYZ, BZX, CXY اند.
ب) دومین مماس خارجی متفاوت با خط CB از دایره های (N) , (P) از مرکز ارتفاعی XYZ می گذرد.

من به شخصه لم الف رو دوست دارم. چون فک می کنم کمتر کسی این موضوع رو می بینه و خب بین دوستام فک نمی کنم کسی به این صراحت بدونتش. ممکنه مثلا تو یه مساله اثباتش کرده باشه یا بهش رسیده باشه ولی حدس می زنم به شکل لم نبینتش. برای این که حرف خودمو تصدیق کرده باشم یه مثال دیگه از المپیاد قزاقستان که پیارسال برگزار شد رو براتون سوالشو می نویسم تا ببینید که الف سوال بالا می تونه به صورت لم خوب کار کنه وخب یه خرده آدم حساب شه.

با همون اسم گذاری بالا می خواد بگید که PB'YM محاطیه.

به افتخار دوست خوبم fereidoon,
,
cheers

P.S.: خدا حافظ من دیگه حالا حالا ها فک نکنم دیگه پستی بذارم.

Aref

New Member
لایک ها
1,008
fereidoon گفت
من راه حل این سوال جدیدرو با بار الکتریکی و شدت جریان تو یک مدار دیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راه حلت رو بزار. باید جالب باشه.

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
ولش کن چرت و پرت بود و با قضیه کیرشهف حل کرده بود

Aref

New Member
لایک ها
1,008
ok

mahanmath

New Member
لایک ها
701
خوب قبلی‌ که خیلی‌ ساده هست ، یه مساله دیگه میزارم که ماراتن کپک نزنه !

Let AB be a diameter of a circle (O) and let P be any point on the tangent drawn at B to (O) .Assume AP intersect (O) at C#A and let D be the point diametrically opposite to C If DP meets (O) second time in E then,

i(i) Prove that AE , BC , PO concur at M

(ii) If R is the radius of (O) find P such that the area of AMB is maximum, and calculate the area in terms of R

bgo

New Member
لایک ها
397
قسمت یک که با پاسکال تو شش ضلعی BEDCAA حل میشه

بالا