sts3662

New Member
لایک ها
11
حالا که داری ترجمه میکنی کلشو بکن .

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
n خط در صفحه داریم هیچ دوتایی موازی هیچ 3تایی همرس نیستند ثابت کنید n-2 مثلث وجود دارد که داخلشان هیچ نقطه برخوردی وجود ندارد.

mimilad

New Member
لایک ها
40
حكم به ازاي n=3 كه به وضوح برقرار است فرض ميكنيم حكم به ازاي n برقرار باشد و حكم را به زاي n+1 اثبات ميكنيم ابتدا n خط اول را در نظر ميگيريم و بنابر فرض استقرا n-2 مثلث وجود دارند كه خاصيت مورد نظر را دارند حال با اضافه شدن خط جديد با گذشتن اين خط از هر ناحيه مثلثي داراي خاصيت موجود به هر وجهي باز هم مثلثي داراي خاصيته وجود ميايد و در صورت نگذشتن هم كه باز مثلثي قبلي وجود خواهد داشت يعني كافي است ثابت كنيم كه در طي اضافه شدن اين خط يه ناحيه مثلثي داراي شرايط مسئله به ناحيه هاي مثلثي اضافه خواهد شد كه اثبات اين هم واضحه . (كافي است اين نكته را در نظر بگيريم كه كافي است اين خط از دو تا از خطوط اطراف يكي از ناحيه هاي باز بگذند و ثابت كنيد اين اتفاق همواره مي افتد . )

sts3662

New Member
لایک ها
11
حالا سوال الگوریتمه خوبه یا یکی دیگه بذارم ؟

C

counterexample

Guest
یکی دیگه بزارید!

در ضمن آقای
mimilad شما هم به نظرم باید اول حالت n+1 رو در نظر میگرفتید بعد یه خط برمیداشتین و بعدش از n تایی استفاده میکردین و ... !

sts3662

New Member
لایک ها
11
n^3 تا مکعب واحد داریم . میخواهیم حد اقل وجه را رنگ کنیم طوریکه هر مکعب n*n*n که بسازیم سطح خارجی اش دارای حد اقل 1 قسمت رنگی باشد . چند وجه را باید رنگ کرد .

sts3662

New Member
لایک ها
11
خیلی زیااااد گفتی...
!!!!!!!

نمیخوایم توی هر صفحه از مکعب رنگی داشته باشیم ها ... (حد اقل یدونه رنگی روی مکعب باشه)

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
mimilad گفت
حكم به ازاي n=3 كه به وضوح برقرار است فرض ميكنيم حكم به ازاي n برقرار باشد و حكم را به زاي n+1 اثبات ميكنيم ابتدا n خط اول را در نظر ميگيريم و بنابر فرض استقرا n-2 مثلث وجود دارند كه خاصيت مورد نظر را دارند حال با اضافه شدن خط جديد با گذشتن اين خط از هر ناحيه مثلثي داراي خاصيت موجود به هر وجهي باز هم مثلثي داراي خاصيته وجود ميايد و در صورت نگذشتن هم كه باز مثلثي قبلي وجود خواهد داشت يعني كافي است ثابت كنيم كه در طي اضافه شدن اين خط يه ناحيه مثلثي داراي شرايط مسئله به ناحيه هاي مثلثي اضافه خواهد شد كه اثبات اين هم واضحه . (كافي است اين نكته را در نظر بگيريم كه كافي است اين خط از دو تا از خطوط اطراف يكي از ناحيه هاي باز بگذند و ثابت كنيد اين اتفاق همواره مي افتد . )
جواب غلطه میشه چون شاید تو مثلث جدید نقطه برخورد وجود داشته باشه یا مثلثی که ساخته میشه تو یه مثلث دیگه باش.

sts3662

New Member
لایک ها
11
mojtaba-1373 گفت
mimilad گفت
جواب غلطه میشه چون شاید تو مثلث جدید نقطه برخورد وجود داشته باشه یا مثلثی که ساخته میشه تو یه مثلث دیگه باش.
عجب ..

mimilad

New Member
لایک ها
40
mojtaba-1373 گفت
mimilad گفت

خوب هيچ كدام از دو حالتي كه شما گفتيد نميتواند اتفاقبيفتد چون من گفتم كه اين خط از ناحيه هاي باز ( كاملا باز ) ميگذرد يعني در اين ناحيه ها هيچ نقطه ي برخوردي وجود ندارد و همچنين به وضوح در اين ناحيه ها هيچ مثلثي وجود ندارد وگرنه كهديگه ناحيه باز محسوب نميشود . راه حل سوال هم به همين اسوني بود كه گفتم فقط اثبات تيكه اخر رو نگفتم كه اونم گذاشتم بر عهده خود بچه ها چون اثباتش اسونه اگه كسي تيكه اخر رو اثبات نميكنه بگه اونجاش هم بگم .

با تشكر از mojtaba-1373

C

counterexample

Guest
sts3662 گفت
n^3 تا مکعب واحد داریم . میخواهیم حد اقل وجه را رنگ کنیم طوریکه هر مکعب n*n*n که بسازیم سطح خارجی اش دارای حد اقل 1 قسمت رنگی باشد . چند وجه را باید رنگ کرد .
بستگی به n نداره؟
من فکر میکنم برای n های کوچکتر از یه عددی، با n های بزرگتر از اون عدد، جواب متفاوتی داشته باشیم/

sts3662

New Member
لایک ها
11
vasebad گفت
sts3662 گفت
بستگی به n نداره؟
من فکر میکنم برای n های کوچکتر از یه عددی، با n های بزرگتر از اون عدد، جواب متفاوتی داشته باشیم/
اشتباه میکنی ...
باز گشتی روش فکر کن ..

C

counterexample

Guest
برای n های بزرگتر از 2:

و ََََََََََََ:

برای n=2 م 2 تا
برای n=1 هم میشه 1.

mahdiyam

New Member
لایک ها
102
چیزی که
vasebad گفت درسته.

sts3662

New Member
لایک ها
11
نچ نچ نچ ...

جواب : 2 * (n^3 - 7)

اثباتش دیگه بماند برای خودتون .....

موفق باشید لطفا !!!

C

counterexample

Guest
به خودم لطف کنم که موفق باشم

ولی جواب من تو بعضی از n ها کمتر از واسه شماست!

مثلا برای n کمتر از 7 واسه من کمتره،

sts3662

New Member
لایک ها
11
یعنی (n^3 - 7) از (3n^3 - 6n^2 + 12n - 1) بیشتره ؟؟؟(توی n های بزرگ)

اگه واقعا بیشتره ببخشید چون من اصلا جبر حالیم نیست !!! و توضیح بده راحتو ..

C

counterexample

Guest
اصلاح کردم پست قبلیمو، اشتباه کرده بودم، شما ببخشید!

sts3662

New Member
لایک ها
11
حالا راهتو بگو ببینیم چیه ؟؟

بالا