mimilad

New Member
لایک ها
40
نه خوب كسي سوال نميزاره . درضمن سعي كنيد سوالات از سطح مرحله 2 بيشتر بالا نره تا بچه هاي ديگه هم بتونن شركت كنن .

1995parham

New Member
لایک ها
3
من گرافم بد نیست سوال گراف بزارم ؟

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
100 کره با شعاع های نه لزوما مساوی داریم آیا می توان آنها را طوری در فضا قرار داد به طوری که به هر کدام حد اقل 1/3 کره ها مماس شوند؟

mimilad

New Member
لایک ها
40
اول يه سوال مي پرسم بعدش حلم رو ميگم ( كرات ميتونند با هم مماس داخل شاند يا خير.؟

mimilad

New Member
لایک ها
40
اگر كرات بتواندد مماس داخل باشند كه مسئله در حالت خاصي جواب دارد به اين صورت كه دو دايره با هم مماس خارج اند و سپس در محل تماس دو كره كره هاي مماس ديگري رسم ميكنيم يعني طوري كه همه ي كره ها در 1 نقطه با هم تماس داشته باشند . (البته در اين حالات بايد هر كدام از دواير با شعاع n تعدادشان حداكثر 2 باشد .

اما اگر كرات تنها مماس خارج باشند ميتوانيم برهان خلف بزنيم و فرض كنيم حكم برقرار باشد و سپس تعداد جفت كرات مماس بر هم را به دو طريق ميسازيم و به تناقض ميرسيم .

در اين حالت هم از اين ايده استفاده ميكنيم كه در بين هر 5 كره اي كه در نظر ميگيريم حداقل يه جفت هستند كه با هم مماس نيستند و از طرفي هم ما 4950 جفت كره داريم و در صورت برقراري حكم بايد حداقل 1700 جفت كره يمماس وجود داشته باشد و سپس به تناقض ميرسيم.

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
mimilad گفت
اگر كرات بتواندد مماس داخل باشند كه مسئله در حالت خاصي جواب دارد به اين صورت كه دو دايره با هم مماس خارج اند و سپس در محل تماس دو كره كره هاي مماس ديگري رسم ميكنيم يعني طوري كه همه ي كره ها در 1 نقطه با هم تماس داشته باشند . (البته در اين حالات بايد هر كدام از دواير با شعاع n تعدادشان حداكثر 2 باشد .

اما اگر كرات تنها مماس خارج باشند ميتوانيم برهان خلف بزنيم و فرض كنيم حكم برقرار باشد و سپس تعداد جفت كرات مماس بر هم را به دو طريق ميسازيم و به تناقض ميرسيم .

در اين حالت هم از اين ايده استفاده ميكنيم كه در بين هر 5 كره اي كه در نظر ميگيريم حداقل يه جفت هستند كه با هم مماس نيستند و از طرفي هم ما 4950 جفت كره داريم و در صورت برقراري حكم بايد حداقل 1700 جفت كره يمماس وجود داشته باشد و سپس به تناقض ميرسيم.
مماس داخل هم باشند نمیشه.

mimilad

New Member
لایک ها
40
كي گفته اگر مماس داخل باشند كه كافيه با اندازه هايي كه من تعيين ميكنم مثلا 2 و 4 و 8 و .......................... و 200 كراتي داشته باشيم در اين حالت همه ي ان ها را ميتوان در يك نقطه مماس كرد به طوري كه تمامي كرات كوچكتر در تمامي كرات بزرگتر از خود باشند و در يك نقطه همگي بر هم مماس باشند در اين حالت همگي با هم اشتراك دارن . (يه دور شكلي رو كه ميگم بكش خودت ميبيني.

mimilad

New Member
لایک ها
40
چرا اگه يكم محاسبهع كنيد تناقضشو ميبيني درست عددش يادم نيست ولي وقتي حداقل تعداد جفت هاي غير مماس را از تعداد جفت هاي مماس كم كردم از 1700 كمتر شد يعني تعداد مماس ها در حالت حداكثر از 1700 كمتر است . (اين تناقض نيست ؟)

اين سوال مال كجاست ؟

mimilad

New Member
لایک ها
40
ببين راستي من نميدونم به چه اسمي صدات كنم ولي يادته قبلا يه سوال در مورد گلادياتور دادي من هر كاري كردم در نيومد ميشه راحتو بگي ؟

mimilad

New Member
لایک ها
40
از بچه هاي ديگه هم ميخوام كه نظر بدن . (سطح سوالات كه ديگه اومده در سطح مرحله 2 ديگه پس الان تو بحث شركت كنيد . )

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
چون محاسبات کردم در نیومد اینو گفتم راه من واسه ی کدوم سوالو می خوای اگه واسه ی این سوالو می خوای با مساحت برای گلادیا تورم حل کامل نوشته شده بود.

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
اینکه یه لانه کبوتری سادست!!!!!

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
برهان خلف بزن,بعد مساحت کل رو در نظر بگیر و ......

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
میشه حدی رو که بدست اوردی بگی حد من 18 تا کره ولی انقدم آسون حل نکردم یه حد با 27 کره هم میشه بدست اورد.

mimilad

New Member
لایک ها
40
ميگم اين ماراتن ديگه فك كنم جون نميگيره بهتره يه ماراتن جديد بزنيد و تا مرحله ي 2 سوالات وايده هاي حل سوالات را ياد بگيريم . . . . .

(البته اين فقط نظر منه )

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
من خیلی موافق نیستم

بالا