Aref

New Member
لایک ها
1,008
منم شدیدا موافقم

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
mimilad گفت
ميگم اين ماراتن ديگه فك كنم جون نميگيره بهتره يه ماراتن جديد بزنيد و تا مرحله ي 2 سوالات وايده هاي حل سوالات را ياد بگيريم . . . . .

(البته اين فقط نظر منه )
شما میتونی نظراتونو بنویسید تویه یه کاغذ بقیشو خودتون میدونید.........
وقتی یه عده آدم فقط میان تویه سایت به جای این که حلشونو بذارن تویه سایت دنباله اینن که از بقیه اشکال بگیرن و پز بدن که خیلی بلدن(با خوندن پست هایه اخیره ریاضی متوجه میشین.) معلومه که سایت نابود میشه حتی راهبرا هم پستی نمیذارن اگه قرار باشه چنین افرادی به کاراشون ادامه بدن سایت کیفیت خودشو از دست میده.به همین الته که نه تنها ماراتون ها بلکه تعداد پست ها هم در معرض خطر قرار گرفته.

mahanmath

New Member
لایک ها
701
یه سوال با مزه
!
ثابت یا رد کنید :
در یک گراف نامتناهی یا خوشه نامتناهی وجود داره یا مجموعه مستقل نامتناهی .

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
فکنم باید اثبات کنیم چون یادمه یه بار واسه یه مسئله توی قضیه رمزی به قسمت اول سوال رسیدم و اثباتش کردم!

mahanmath

New Member
لایک ها
701
fereidoon گفت
فکنم باید اثبات کنیم چون یادمه یه بار واسه یه مسئله توی قضیه رمزی به قسمت اول سوال رسیدم و اثباتش کردم!
بله ، درسته .
یه سوال سخت از این مدل دارم ، منتها یکی‌ این سوال رو بنویسه بعد میذارمش.

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
اثباتش آسونه باید از حذف راس و برهان خلف و این که هر راس یا به تعداد متناهی وصله یا نه استفاده کرد.
تعجب کردم چون معمولا شما اضهار نظر میکنی تا این که سوال بذاری.

mahanmath

New Member
لایک ها
701
mojtaba-1373 گفت
اثباتش آسونه باید از حذف راس و برهان خلف و این که هر راس یا به تعداد متناهی وصله یا نه استفاده کرد.
.
مینوشتی با گراف حل می‌شه بیشتر منظورو میرسوندی فک کنم !!

mojtaba-1373 گفت
.
تعجب کردم چون معمولا شما اضهار نظر میکنی تا این که سوال بذاری.
چرتو پرتاتو تو صفحه قبل بخونی‌ می‌فهمی این سوال هم یه جور اظهار نظر نه سوال ! پس تعجب نکن ...

mousavi

New Member
لایک ها
12
خلاصه هرچی که هست این مسجله که فضای سایت فضای خیلی بدی شده و همان طور که اشاره شد حتی خود
راهبرها هم رغبتی به سوال گذاشتن ندارن
وقتی سوالی گذاشته میشه و یکی به عنوان مثال مینویسه استقرا خوب شاید 90 در صد سوالات با این حل شه این که نشد جواب یا عباراتی مثل SMV,CRT ...
یا فقط دنبال اشکال گرفتن بودن و غیره
بنده از تمامی کاربر ها خواهش میکنم به بدتر شدن فضای سایت دامن نزنن و در صدد اصلاح عادت های اشتباه گذشته باشند و مسلما راهبر ها هم نقش پر رنگتری دارند
به امید نابودی این فضای تاریک(بیانیه 19 !!!)

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
یه سوال ساده
We are given n lines in the plane, in general postion, no 2 paralel, no 3 concurent.
Prove that we can find n-2 triangles with sides on this lines, with no intersection points of lines in their interior.

sts3662

New Member
لایک ها
11
سلام به همگی .
من تازه به این صفحه رسیدم . باید بابت دیر رسیدنم منو ببخشید !!!

سوال :

یک زبان برنامه نویسی داریم که :
*هر خط آن به صورت (s1,s2) است .
**s1 و s2 دو رشته اند .
***اجرای دستور (s1,s2) به این صورت است : اولین s1 را پیدا کن و با s2 جایگزین کن .
****اجرای برنامه به این صورت است : در هر مرحله اولین دستور قابل اجرا را اجرا کن .

sts3662

New Member
لایک ها
11
الف) ببک (برنامه ای بنویسید که) با دریافت رشته ای به صورت (s) که s از a و b تشکیل شده کاراکتر های یکی در میان s را بدهد .

مثلا برای (abba)باید (ab) را بدهد ....

sts3662

New Member
لایک ها
11
ب) ورودی : رشته ی (s) .
خروجی : n/2 حرف اول s (فرض کنید n , s عضو دارد)

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
sts3662 گفت
سلام به همگی .

سوال :

**s1 و s2 دو رشته اند .
***اجرای دستور (s1,s2) به این صورت است : اولین s1 را پیدا کن و با s2 جایگزین کن .
****اجرای برنامه به این صورت است : در هر مرحله اولین دستور قابل اجرا را اجرا کن .
سوال ترکیبیاته نه برنامه نویسی.

sts3662

New Member
لایک ها
11
mojtaba-1373 گفت
sts3662 گفت
سلام به همگی .

سوال :

**s1 و s2 دو رشته اند .
این سوال رو باید تو ماراتن الگوریتم طرح میکردید تازه قبل از طرح سوال شما یه سوال موجود بود که حل نشده بود.
OK حالا چرا میزنی ؟

از زیاد شدن سوالا میترسی ؟

یه دوست ازم خواسته بود سوالا رو بذارم ...

C

counterexample

Guest
mojtaba-1373 گفت
یه سوال ساده
We are given n lines in the plane, in general postion, no 2 paralel, no 3 concurent.
Prove that we can find n-2 triangles with sides on this lines, [HIGHLIGHT=#ffc000]with no intersection points of lines in their interior[/HIGHLIGHT].
position - parallel - concurrent
جمله آخر ترجمش چی میشه؟؟!!

بالا