mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
خیر در نوشتن دقت کن سر المپیاد اگه یه چیزو بنویسی نمی تونی تغییرش بدی در ضمن جوابو به صورت 90./. بالا گفتم.

mimilad

New Member
لایک ها
40
mojtaba-1373 گفت
خیر در نوشتن دقت کن سر المپیاد اگه یه چیزو بنویسی نمی تونی تغییرش بدی در ضمن جوابو به صورت 90./. بالا گفتم.

در ضمن جوابو به صورت 90./. بالا گفتم. (منظورت از اين رو نفهميدم .)

mimilad

New Member
لایک ها
40
ببينمن مشكلي تو اين استراتژي نميبينم اگه ميشه بگو اشكال راه من كجاست ؟ ؟ ؟

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
مثلا کافیه یه مجموعه از در ها باشه که هر تفاضلی رو درست کنه مثلا همهی خونه ها به جز یکی؟ نه؟
راستی یکی یه سوال جدید بذاره دلم خیلی واسهی سوالای توپ تنگ شده

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
در یک زبان خاص n جرف وجود دارد . دنباله ای از لغات را کلمه می نامیم اگر و تنها اگر بین هر دو حرف یکسان ، هیچ دو حرف یکسان دیگری وجود نداشته باشد . ثابت کنید کلمه ای با بیشترین طول ممکن وجود دارد و تعداد کلماتی را که دارای این طول هستند بیابید.

سخت نیست ولی باحاله

mimilad

New Member
لایک ها
40
به
mojtaba-1373 :

پس اگه ممكنه سوال گلادياتور رو جواب بديد من كه هر چي سعي كردم نتونستم اثباتش كنم .................

mahanmath

New Member
لایک ها
701
fereidoon گفت
در یک زبان خاص n جرف وجود دارد . دنباله ای از لغات را کلمه می نامیم اگر و تنها اگر بین هر دو حرف یکسان ، هیچ دو حرف یکسان دیگری وجود نداشته باشد . ثابت کنید کلمه ای با بیشترین طول ممکن وجود دارد و تعداد کلماتی را که دارای این طول هستند بیابید.

سخت نیست ولی باحاله
یه جوریه !

Max=3n

تعدادشون می‌شه n! x 2^{n-1} i

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
من با بازگشتی حل کردم کسی راه زیباتری داره با توجه به با حال بودنی که mrعرض کرد بایدراه زیباتری هم داشته باشه.
برای سوال گلادیاتور فرض کن تو تموم حالت ها رو میدونی فرض کن حالت اول کاری که باید بکنی رو انجام بده بعد فرض کن حالت دومه و... .

mimilad

New Member
لایک ها
40
منم راه حلم با استقرا بود (البته يكمم لانه كبوتري ولي راه حل منم اون قدر قشنگ نبود . ) منم دوست دارم اگه ايده ي قشنگي هست بدونم .

mimilad

New Member
لایک ها
40
2n+1 دختر و n پسر دور دایره ای نشسته اند. ثابتکنید دختری وجود دارد که با شروع شمارش از در هر جهت و تا هرمجا تعداددختر ها از تعداد پسر ها بیشتر باشد.

اينم سوال بعدي روش فكر كنيد سوال نسبتا اسونيه .

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
استقرا,فقط باید دقت کنید که چه جوری از فرض استقرا استفاده کنید

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
100 نقطه روی دایره وجود دارند,درون این نقاط اعداد 1 تا 100 را نوشته ایم,ثابت کنید می توان 4 نقطه متوالی را در انتخاب کرد به طوری که مجموع دو عدد کناری از دو عدد وسط بیشتر است.
(Russia 2010-grade9)

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
اینکه خیلی راحته سریع حلش کنید دیگه!!!

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
mimilad گفت
منم راه حلم با استقرا بود (البته يكمم لانه كبوتري ولي راه حل منم اون قدر قشنگ نبود . ) منم دوست دارم اگه ايده ي قشنگي هست بدونم .
میشه راه حلتو یکم توضیح بدی چجوری لانه کبوتری زدی؟

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
fereidoon گفت
100 نقطه روی دایره وجود دارند,درون این نقاط اعداد 1 تا 100 را نوشته ایم,ثابت کنید می توان 4 نقطه متوالی را در انتخاب کرد به طوری که مجموع دو عدد کناری از دو عدد وسط بیشتر است.
(Russia 2010-grade9)
بارنگ آمیزی 4 تایی و استفاده از مجموع اعداد یک رنگ بدیهی هست.

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
اره به نظرم درسته راه من اکسترمال بود....
حالا بی خیال

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74
fereidoon گفت
اره به نظرم درسته راه من اکسترمال بود....
حالا بی خیال
مگه قرار بود غلط باشه؟
درخواست می کنم هر کس سخت ترین سوالی رو که تو عمرش دیده بنویسه(ترکیبیات)
سخت ترین سوالی که من دیدم مثل همون سوال گلادیاتور بود البته به جای میدون یه جدول n*nبود که شیطون میتونست ضلع خونه هاشو با دیوار ببنده و یه هزار راه که یه راهی به بیرون داره درست کنه.

بالا